SLAM! Sports SLAM! Wrestling
   Sun, May 11, 2008



News & Rumours
Bios
Obits
Canadian Hall of Fame
WrestleMania 30
WrestleMania 30 photos
Video
Movie Database
Minority Mat Report
Columnists
Features
Results Archive
PPV Reviews
SLAM! Wrestling store
On Facebook
On Twitter
Send Feedback




Photo Galleries

House of Hardcore VII


Signmania VIII


Beulah McGillicutty


Big Event 7 fan fest


Raw in Buffalo


SHIMMER tapings


Alexia Nicole







SCOREBOARD
PHOTO GALLERY
VIDEO GALLERY
COMMENT





Gama Singh
Bookmark and Share

"Great" GAMA SINGH
(1973 - 2004)
REAL NAME: Gadowar Sahota
AKA: Gadabra Sahota; The Great Gama
HEIGHT: 5'10" WEIGHT: 225 .lbs
BORN: December 8, 1954 - Punjabi, India
BROTHER: Akam Singh (Kam Sahota)
TRAINED BY: Bill Persack; Carlos Colon
TITLES HELD:
Stampede International tag team 1976
Canadian tag team 1977-78
World Mid-Heavyweight title 1982-83 (2x)
British Commonwealth title 1984-89 (5x)
IWA tag team 1995


* * *
1,129 documented matches as of September 6, 2007

1973
(Wrestling as Gadabra Sahota)
04/27 Calgary, AB vs. Kim Klokeid
05/18 Calgary, AB vs. Kim Klokeid
05/25 Calgary, AB vs. Smith Hart
06/07 Swift Current, SK w/. Kim Klokeid, vs. Logger McClellan & Candy Mountain
06/21 Regina, SK w/. Kim Klokeid, lost to Yasu Fuji & Chatti Yokouchi
06/22 Calgary, AB w/. Kim Klokeid, vs. Yasu Fuji & Chatti Yokouchi
06/23 Edmonton, AB w/. Kim Klokeid, vs. Yasu Fuji & Chatti Yokouchi
06/28 Regina, SK lost to Mal Kirk
07/05 Regina, SK vs. Mal Kirk
08/03 Calgary, AB vs. The Shadow
08/04 Edmonton, AB vs. The Shadow
08/17 Calgary, AB vs. Art Wilderman
08/24 Calgary, AB w/. Kim Klokeid, vs. Mal Kirk & The Viking
08/31 Calgary, AB w/. Kim Klokeid, lost to Keith Hart & Art Wilderman
09/14 Calgary, AB w/. Frank Butcher, vs. Mal Kirk & The Viking
09/15 Edmonton, AB w/. Frank Butcher & Bob Pringle, vs. Joe Tomasso, Benny Ramirez, & The Viking
09/21 Calgary, AB w/. Art Wilderman, vs. Mal Kirk & The Viking
09/28 Calgary, AB w/. Frank Butcher, vs. Bruce Hart & Art Wilderman
10/19 Calgary, AB w/. Rick Martel, vs. Mal Kirk & The Viking
10/20 Edmonton, AB vs. Bud Osborne
10/27 Edmonton, AB vs. Bruce Hart
11/02 Calgary, AB vs. Michel Martel
11/16 Calgary, AB vs. Gil Hayes
11/30 Calgary, AB vs. Buck Robley
(Wrestling as Gama Singh)
12/03 Portland, OR lost to Al Madril
12/07 Portland, OR lost to Len Shelly
(Wrestling as Gadabra Sahota)
12/21 Calgary, AB vs. Art Wilderman
12/28 Calgary, AB vs. Super Hawk

1974
01/18 Calgary, AB vs. Hiroshi Yagi
01/25 Calgary, AB vs. Frank Butcher
02/01 Calgary, AB w/. Hiroshi Yagi, vs. Benny Ramirez & Jack Pesek
02/08 Calgary, AB w/. Bob Pringle, vs. Benny Ramirez & Jack Pesek
02/15 Calgary, AB vs. Benny Ramirez
02/22 Calgary, AB vs. Hiroshi Yagi
03/01 Calgary, AB w/. Super Hawk, vs. Jack Pesek & Anthony the Beautiful
03/22 Calgary, AB vs. Larry Lane
03/29 Calgary, AB vs. Anthony The Beautiful
04/05 Calgary, AB vs. Duke Savage
04/19 Calgary, AB w/. Bob Pringle, vs. Benny Ramirez & Man Mountain Williamson
04/26 Calgary, AB w/. Jean Antone, vs. Benny Ramirez & Betty Nicoli
04/28 Calgary, AB 20-man Battle royal
05/03 Calgary, AB w/. Great Saki, vs. Benny Ramirez & Carlos Montes
05/10 Calgary, AB vs. Keith Hart
05/17 Calgary, AB w/. Keith Hart, vs. Benny Ramirez & Carlos Montes
05/24 Calgary, AB vs. Hans Schroeder
05/31 Calgary, AB w/. Carlos Montes, vs. Bruce & Keith Hart
06/07 Calgary, AB vs. Frank Butcher

1975
05/30 Calgary, AB vs. Nick Pacchiano
06/13 Calgary, AB vs. Rocket Moreau
06/20 Calgary, AB w/. Bill Cody, vs. Jack Pesek & Rich Moreau
06/27 Calgary, AB vs. Alo Leilani
07/04 Calgary, AB w/. Bill Cody, beat Jack Pesek & Rich Moreau
(Wrestling as Gama Singh)
07/11 Calgary, AB 12-man Battle royal
07/18 Calgary, AB beat Bruce Hart
07/25 Calgary, AB w/. Alo Leilani, vs. Gordon Ivey & Frankie Laine
08/01 Calgary, AB vs. Thunderbolt Cannon
08/08 Calgary, AB vs. Kim Klokeid
08/15 Calgary, AB vs. Frankie Laine
08/22 Calgary, AB w/. Alo Leilani, vs. Frankie Laine & Kim Klokeid
08/29 Calgary, AB vs. Duke Savage
09/05 Calgary, AB vs. Rich Moreau
09/12 Calgary, AB vs. Bruce Hart
09/23 Halifax, NS vs. Bob Boucher
09/24 Halifax, NS TV Taping, No Information Available
09/29 Halifax, NS vs. Paul Peller
10/01 Halifax, NS TV Taping, No Information Available
10/07 Halifax, NS vs. Pepe Pasquale
10/08 Halifax, NS TV Taping, No Information Available
10/14 Halifax, NS vs. Bobby Bass
10/15 Halifax, NS TV Taping, No Information Available
10/21 Halifax, NS vs. The Beast
10/22 Halifax, NS beat Bob Boucher

1976
04/15 Calgary, AB vs. Vikingo
04/23 Calgary, AB w/. Cary Stevenson, lost to Bobby Bass & Ripper Collins
*With Cary Stevenson, won the Stampede International tag team titles around this time.
05/07 Calgary, AB w/. Cary Stevenson, vs. Ripper Collins & Vikingo
05/14 Calgary, AB vs. Ripper Collins
05/21 Calgary, AB w/. Paddy Ryan, vs. Ripper Collins & Lumberjack Luke
05/28 Calgary, AB w/. Eddie Morrow, vs. Mr. Hito & The Assassin
06/04 Calgary, AB w/. Eddie Morrow, vs. Mr. Hito & The Assassin
06/11 Calgary, AB w/. Eddie Morrow, vs. Mr. Hito & The Assassin
06/18 Calgary, AB w/. Eddie Morrow, vs. Mr. Hito & Higo Hamaguchi
06/25 Calgary, AB w/. Eddie Morrow, vs. The Assassins
07/02 Calgary, AB vs. Gil Hayes
08/13 Calgary, AB lost to The Assassin
08/27 Calgary, AB beat Rich Moreau
09/02 Regina, SK beat The Assassin
09/03 Calgary, AB w/. Tony Marino, vs. Ripper Collins & Danny Babich
09/10 Calgary, AB drew Abdul Zaatar
09/17 Calgary, AB vs. Higo Hamaguchi
09/24 Calgary, AB no contest vs. Danny Babich
10/01 Calgary, AB vs. Larry Sharpe
10/08 Calgary, AB vs. Keith Hart
10/15 Calgary, AB lost to Curtis Smith
10/29 Calgary, AB beat Larry Sharpe
10/29 Calgary, AB lost in a Battle royal
11/05 Calgary, AB vs. Dutch Mantel
11/06 Edmonton, AB vs. Dutch Mantel
11/12 Calgary, AB vs. John Foley
11/19 Calgary, AB vs. Eddie Morrow
12/03 Calgary, AB vs. Danny Babich
12/10 Calgary, AB vs. Gypsy Joe
12/17 Calgary, AB vs. Mike Sharpe Jr.
12/26 Calgary, AB w/. Lindy Calder, vs. Bruce & Keith Hart

1977
01/02 Calgary, AB w/. Frank Butcher, vs. Bruce & Keith Hart
01/07 Calgary, AB lost to Gypsy Joe
01/07 Calgary, AB Battle royal
01/21 Calgary, AB w/. Keith Hart, vs. Cuban Assassins
01/28 Calgary, AB lost to Gerry Morrow
02/04 Calgary, AB lost to Alo Leilani
02/11 Calgary, AB lost to Cuban Assassin
02/18 Calgary, AB lost to John Foley
02/28 Victoria, BC beat Jack Ruffen
03/07 Victoria, BC beat Joe Palardy
03/14 Vancouver, BC beat Bob Bryan
03/21 Vancouver, BC beat Buddy Rogers
03/27 Victoria, BC w/. Don Leo Jonathan, lost to John Anson & Randy Morse
03/28 Vancouver, BC beat Jack Ruffen
04/04 Vancouver, BC w/. Guy Mitchell, beat Randy Morse & Joe Palardy
04/11 Victoria, BC w/. Guy Mitchell, lost to Randy Morse & John Anson
04/18 Victoria, BC w/. Buck Zumhofe, lost to Texas Outlaw & Joe Palardy
04/25 Vancouver, BC w/. Buck Zumhofe, lost to Texas Outlaw & Joe Palardy
05/09 Victoria, BC w/. Guy Mitchell & Buck Zumhofe, beat Texas Outlaw, Joe Palardy, & Mike Sharpe, Jr.
05/16 Vancouver, BC w/. Buck Zumhofe, lost to Texas Outlaw & Joe Palardy
05/23 Victoria, BC beat Mike Sharpe, Jr. by DQ
05/30 Vancouver, BC beat Eric Froelich
06/06 Vancouver, BC w/. Guy Mitchell, beat Texas Outlaw & Joe Palardy
06/13 Vancouver, BC w/. Guy Mitchell, lost to Texas Outlaw & Joe Palardy
09/05 Vancouver, BC beat Bruce Brown
09/12 Vancouver, BC beat Bull Bullinski
09/19 Vancouver, BC beat Bob Harmes
10/03 Vancouver, BC beat Texas Outlaw by DQ
10/10 Vancouver, BC beat Texas Outlaw
10/17 Vancouver, BC double DQ vs. James J. Dillon
10/24 Vancouver, BC drew Bill Cody
10/31 Vancouver, BC beat Rick Renaldo
11/07 Vancouver, BC beat James J. Dillon
11/14 Vancouver, BC beat Rick Renaldo
11/14 Vancouver, BC Won a Battle royal
11/21 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat Sandor Novak & Bruce Brown
11/28 Vancouver, BC beat Don Wayt by DQ
12/05 Vancouver, BC beat Don Wayt
12/12 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan & Igor Volkoff, beat Black Avenger, James J. Dillon, & Mike Sharpe, Jr.
12/21 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat Black Avenger & Mike Sharpe, Jr.
*Won the Canadian tag team titles
12/26 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat John Anson & Larry Watts

1978
01/02 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat Eddie Morrow & Eric Froelich
01/09 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat John Anson & Sandor Novak
01/16 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat Black Avenger & Don Wayt by DQ
01/23 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat Sandor Novak & Mike Hammer
01/25 Victoria, BC w/. Igor Volkoff, lost to Black Avenger & Don Wayt
*Lost the Canadian tag team titles
01/28 Portland, OR lost to Ed Wiskowski
01/30 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat Texas Outlaw & Mike Hammer
02/06 Vancouver, BC lost to Texas Outlaw
02/13 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, lost to Texas Outlaw & The General by DQ
02/20 Vancouver, BC beat Gary Young
02/27 Vancouver, BC drew Mike Hammer
03/06 Vancouver, BC lost to The General by DQ
03/13 Vancouver, BC beat Bruce Brown
03/20 Vancouver, BC beat Texas Outlaw by DQ
03/20 Vancouver, BC lost in a Battle royal
03/27 Vancouver, BC w/. Guy Mitchell, lost to Black Avenger & Don Wayt
04/03 Vancouver, BC lost to Sal Martino
04/13 Regina, SK vs. Kasavubu
04/21 Calgary, AB w/. Alo Leilani, lost to Kasavubu & Mr. Sakurada
04/27 Regina, SK w/. Hubert Gallant vs. Cuban Assassin & Norman F. Charles III
04/28 Calgary, AB beat Ray Osborne
04/29 Edmonton, AB vs. Mr. Sakurada
05/04 Regina, SK vs. Mr. Sakurada
05/05 Calgary, AB w/. Alo Leilani, vs. Bud & Ray Osborne
05/11 Regina, SK vs. Paddy Ryan
05/12 Calgary, AB w/. Alo Leilani, beat Steve Novak & John Foley
05/13 Edmonton, AB w/. Alo Leilani, vs. Steve Novak & John Foley
05/19 Calgary, AB vs. Alo Leilani
05/20 Edmonton, AB vs. Jim Custer
05/25 Regina, SK w/. Alo Leilani vs. John Foley & Norman F. Charles III
05/26 Calgary, AB beat Jim Custer
06/01 Regina, SK vs. Dynamite Kid
06/02 Calgary, AB beat John Foley
06/03 Edmonton, AB vs. Moose Morowski
06/10 Edmonton, AB vs. Moose Morowski
06/16 Calgary, AB lost to Dynamite Kid
06/22 Regina, SK vs. Magnificent Zulu
07/26 Los Angeles, CA lost to Lonnie Mayne by DQ
07/28 Los Angeles, CA w/. Tony Rocca, beat Carlos Mata & Goliath
08/02 Los Angeles, CA lost to Tatsumi Fujinami
08/10 Bakersfield, CA beat Professor Ito
08/16 Los Angeles, CA lost to Roddy Piper
08/23 Los Angeles, CA w/. Hector Guerrero, beat Pistol Pete & Goliath
09/06 Los Angeles, CA beat Java Ruuk by DQ
09/13 Los Angeles, CA lost to Chavo Guerrero
09/15 San Bernadino, CA lost to Goliath
09/19 San Diego, CA lost to Pak Choo
09/20 Los Angeles, CA w/. Hector Guerrero, lost to Eddie Mansfield & Pak Chu
10/15 Dallas, TX drew Armando Guerrero
10/16 Fort Worth, TX beat Jack Evans
10/20 Houston, TX lost to Al Madril
10/22 Dallas, TX beat David Patterson
10/23 Fort Worth, TX lost to Al Madril
10/27 Houston, TX lost to Tiger Conway Jr.
10/30 Fort Worth, TX lost to David Von Erich
11/04 Austin, TX lost to Reggie Parks
11/05 Dallas, TX lost to Tiger Conway Jr.
11/06 Fort Worth, TX beat Dave Patterson
11/10 Houston, TX lost to Tiger Conway Jr.
11/18 Austin, TX lost to Al Madril
11/19 Dallas, TX lost to Ichiban #1
11/24 Houston, TX lost to Bill White
12/01 Houston, TX lost to Reggie Parks
12/04 Fort Worth, TX lost to Bill White
12/08 Houston, TX lost to Greg Valentine
12/11 Tulsa, OK lost to Bill Irwin via forfeit
12/13 Monroe, LA lost to Ron Slinker
12/17 Tulsa, OK lost to Jerry Brown
12/25 New Orleans, LA w/. The Angel, lost to Ernie Ladd & Swede Hanson

1979
01/03 Monroe, LA lost to Jim Shields
01/09 Alexandria, LA lost to Buck Robley
01/12 Shreveport, LA lost to Bill Irwin
01/17 Monroe, LA beat Karl Krupp by DQ
01/25 New Orleans, LA lost to Ox Baker
01/27 Alexandria, LA lost to Buck Robley
02/05 Tulsa, OK lost to Jim Shields
02/19 Tulsa, OK lost to Bobby Jaggers
02/29 Shreveport, LA beat Igor Putski
03/01 New Orleans, LA lost to Mike Sharpe, Jr.
03/02 Shreveport, LA lost to The Angel
03/14 Baton Rouge, LA beat Bill Irwin
03/16 Shreveport, LA beat Jim Dillon
03/25 Tulsa, OK beat Bruiser Brody
03/28 Baton Rouge, LA lost to Ali Bey
03/29 New Orleans, LA lost to Ali Bey
04/09 Tulsa, OK lost to Mike George
04/13 Shreveport, LA w/. Prince Tonga, lost to Tank Patton
04/21 New Orleans, LA lost to Tank Patton
05/02 Baton Rouge, LA beat Ali Bey
05/12 Tulsa, OK lost to Mike George
05/13 Joplin, MO drew Mike Bowyer
05/17 Chalmette, LA lost to Karl Von Krupp
05/23 Baton Rouge, LA lost to Angelo Mosca
05/24 Chalmette, LA lost to Mike Bowyer
06/07 Kansas City, KS beat Dave Nevins
06/09 Des Moines, IA beat Steve Hall
06/13 Topeka, KS vs. Wayne Rogers
06/14 Kansas City, KS beat Steve Hall
06/16 Junction City, KS beat Steve Hall
06/20 Sedalia, MO beat Steve Hall
06/21 Kansas City, KS beat Wayne Rogers
06/23 Kansas City, KS beat Don Bass
06/23 Kansas City, KS w/. Ray Rolland, lost to Jerry Brown & The Turk
06/28 Kansas City, KS lost to Bob Sweetan
06/28 Kansas City, KS Won a Battle royal
07/05 Kansas City, KS beat Ron McFarland
07/12 Kansas City, KS w/. Bob Brown, beat Bob Sweetan & Steve Hall
07/12 Kansas City, KS w/. Bob Brown, beat Alfred Hayes & Super Destroyer II by DQ
07/12 Kansas City, KS w/. Bob Brown, lost to Jerry Brown & The Turk
07/13 St. Louis, MO lost to Bob Brown
07/14 Kansas City, KS beat Ken Milsap
07/14 Kansas City, KS w/. Bob Brown, beat Don Bass & Larry Wright
07/14 Holden, MO drew The Turk
07/14 Holden, MO w/. Bob Brown & Rufus Jones, beat Jerry Brown, The Turk, Steve Hall by DQ
07/18 Sedalia, MO drew The Turk
07/18 Sedalia, MO w/. Bob Brown & Bill Irwin, beat Jerry Brown, The Turk & Steve Hall
07/19 Kansas City, KS w/. Bob Brown, beat Jerry Brown & The Turk
07/23 Vancouver, BC w/. Bruce Reed, lost to Bobby Jaggers & Chris Colt
07/28 St. Joseph, MO beat Kenny Milsap
07/30 Vancouver, BC lost to Jean Louis
08/02 Kansas City, KS beat Akio Sato
08/09 Kansas City, KS beat Steve Hall
08/09 Kansas City, KS w/. Bob Brown, Tom Andrews & Ringo, beat Steve Hall, Akio Sato, Ron McFarland & Sonny Driver
08/11 Des Moines, IA w/. Bob Brown, beat Jerry Brown & The Turk
08/12 Topeka, KS beat Dave Nevins
08/15 Sedalia, MO lost to Ron McFarland
08/16 Kansas City, KS lost to The Turk
08/18 San Francisco, CA w/. George Wells, beat Jerry Brown & The Turk
10/18 Kansas City, KS drew Tommy Sharpe
10/27 Des Moines, IA drew Frank Hill
11/01 Kansas City, KS beat Johnny Ringo
11/02 St. Louis, MO w/. Bruiser Brody, lost to Kerry Von Erich & Dick the Bruiser
11/03 Holden, MO beat The Beast
11/12 Tulsa, OK lost to Ron Starr
11/19 Tulsa, OK lost to Bobby Jaggers
12/07 St. Louis, MO w/. Bill Howard, lost to Ron Etchison & Eddie Gilbert
12/13 Kansas City, KS lost to the Beast

1980
01/18 Shreveport, LA lost to Mike Blood

1981
03/13 Calgary, AB beat Dynamite Kid by DQ
03/14 Edmonton, AB vs. Dynamite Kid
03/20 Calgary, AB lost to Dynamite Kid
03/24 Regina, SK w/. Bobby Burke & Rocky Brewer, lost to Kerry Brown, Duke Myers, & Mike Sharpe, Jr.
03/27 Calgary, AB lost to Hubert Gallant
03/31 Regina, SK lost to Mr. Hito
04/17 Calgary, AB beat Bill Jodoin
04/25 Edmonton, AB w/. Bruce Hart, vs. Goldie Rogers & Rip Hawk
04/28 Regina, SK lost to Cuban Assassin
05/01 Calgary, AB w/. Rocky Brewer, beat T.G. Stone & Randy Webber
05/05 Regina, SK w/. Rocky Brewer, beat Cuban Assassin & Goldie Rogers
05/08 Calgary, AB lost to Dynamite Kid
05/09 Edmonton, AB vs. Dynamite Kid
05/16 Edmonton, AB vs. Duke Myers
05/19 Regina, SK lost to Adrian Street by DQ
05/19 Regina, SK lost to Goldie Rogers
05/22 Calgary, AB lost to Adrian Street
05/23 Edmonton, AB beat Bill Jodoin
05/26 Regina, SK lost to David Shultz by DQ
05/29 Calgary, AB w/. Mike Hammer, beat Adrian Street & Goldie Rogers
05/30 Edmonton, AB vs. Adrian Street
06/02 Regina, SK lost to David Shultz
06/05 Calgary, AB lost to Duke Myers
06/06 Edmonton, AB drew T.G. Stone
06/09 Regina, SK w/. Davey Boy Smith & Mike Hammer, lost to Kerry Brown, Duke Myers, & David Shultz
06/12 Calgary, AB lost to Duffy O'Rourke
06/19 Calgary, AB lost to Randy Tyler
07/14 Regina, SK beat Robbie Stewart
07/15 Swift Current, SK drew Duffy O'Rourke
07/18 Enoch, AB beat Robbie Stewart
07/25 Enoch, AB w/. Dynamite Kid, beat Bruce Hart & Davey Boy Smith
07/28 Regina, SK beat T.G. Stone
07/29 Regina, SK w/. Adrian Street, beat T.G. Stone & Robbie Stewart
07/31 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, vs. Bruce Hart & Davey Boy Smith
08/04 Regina, SK beat Robbie Stewart
08/07 Calgary, AB w/. Dynamite Kid & J.R. Foley, drew Bruce Hart, Davey Boy Smith, & Duffy O'Rourke
08/11 Regina, SK w/. Dynamite Kid & J.R. Foley, lost to Bruce Hart, Davey Boy Smith, & Duffy O'Rourke
08/14 Calgary, AB w/. Dynamite Kid & J.R. Foley, beat Bruce Hart, Davey Boy Smith, & Duffy O'Rourke
08/18 Regina, SK w/. Dynamite Kid, beat Davey Boy Smith & Robbie Stewart
08/21 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, J.R. Foley, & Jude Rosenbloom, lost to Davey Boy Smith, Duffy O'Rourke, Bret & Bruce Hart
08/25 Regina, SK lost to Davey Boy Smith
08/28 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, drew Bruce & Keith Hart
09/01 Regina, SK beat Davey Boy Smith
09/04 Calgary, AB vs. Keith Hart
09/08 Regina, SK beat Davey Boy Smith
09/11 Calgary, AB beat Keith Hart by DQ
09/15 Regina, SK beat Davey Boy Smith
09/18 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, beat Keith Hart & Robbie Stewart by DQ
09/22 Regina, SK w/. Dynamite Kid, beat Davey Boy Smith & Gerry Morrow
09/25 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, beat Randy Webber & Robbie Stewart
09/26 Edmonton, AB w/. Dynamite Kid, vs. Keith Hart & Robbie Stewart No DQ match
09/29 Regina, SK beat Charles Buffong
09/29 Regina, SK beat Robbie Stewart
10/02 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, beat Keith Hart & Robbie Stewart
10/06 Regina, SK lost to Robbie Stewart
10/10 Edmonton, AB w/. Dynamite Kid, Kerry Brown & Duke Myers, vs. Davey Boy Smith, Robbie Stewart, Bruce & Keith Hart
10/13 Regina, SK w/. Dynamite Kid, beat Davey Boy Smith & Robbie Stewart
10/17 Edmonton, AB w/. Dynamite Kid, Kerry Brown & Duke Myers, vs. Davey Boy Smith, Robbie Stewart, Bruce & Keith Hart
10/20 Regina, SK w/. Dynamite Kid, lost to Davey Boy Smith & Robbie Stewart
10/23 Calgary, AB w/. Mike Hammer, lost to Davey Boy Smith & Keith Hart
10/24 Edmonton, AB vs. Davey Boy Smith
10/27 Regina, SK w/. Dynamite Kid & J.R. Foley, lost to Davey Boy Smith, Bruce Hart & Robbie Stewart
10/30 Calgary, AB beat Randy Webber
10/31 Edmonton, AB vs. Gerry Morrow
11/03 Regina, SK w/. Tucker G. Stone, lost to Bruce Hart & Davey Boy Smith
11/06 Calgary, AB beat Davey Boy Smith
11/08 Edmonton, AB vs. Davey Boy Smith
11/10 Regina, SK w/. Tucker G. Stone, lost to Gerry Morrow & Hercules Ayala
11/13 Calgary, AB lost to Davey Boy Smith by DQ
11/17 Regina, SK w/. Mike Hammer, beat Bruce Hart & Davey Boy Smith by DQ
11/20 Calgary, AB w/. J.R. Foley, beat Davey Boy Smith & Kung Fu by DQ
11/24 Regina, SK w/. Kerry Brown & Jude Rosenbloom, lost to Bruce Hart, Davey Boy Smith & Kung Fu
11/27 Calgary, AB w/. J.R. Foley & Jude Rosenbloom, lost to Bruce Hart, Davey Boy Smith & Kung Fu
12/04 Calgary, AB lost to Robbie Stewart
12/08 Regina, SK w/. Goldie Rogers, lost to Bruce Hart & Davey Boy Smith
12/11 Calgary, AB beat Robbie Stewart
12/15 Regina, SK beat Davey Boy Smith by DQ
12/18 Calgary, AB w/. Jude Rosenbloom, lost to Bruce Hart & Davey Boy Smith
12/20 Edmonton, AB w/. Jude Rosenbloom, lost to Bruce Hart & Davey Boy Smith

1982
01/01 Calgary, AB beat Davey Boy Smith by count out
01/02 Edmonton, AB vs. Davey Boy Smith
01/05 Regina, SK w/. Jude Rosenbloom & Goldie Rogers, lost to Bruce Hart & Jim Neidhart
01/08 Calgary, AB double count out vs. Bruce Hart
01/09 Edmonton, AB vs. Bruce Hart
01/12 Regina, SK lost to Bruce Hart
*Lost the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
01/15 Calgary, AB lost to Keith Hart
01/16 Edmonton, AB vs. Bruce Hart
05/21 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, beat Davey Boy Smith & Robbie Stewart
05/28 Calgary, AB w/. Dynamite Kid & Hubert Gallant, lost to Davey Boy Smith, Bruce & Keith Hart
05/29 Edmonton, AB w/. Dynamite Kid & Hubert Gallant, lost to Davey Boy Smith, Bruce & Keith Hart
07/09 Calgary, AB w/. Danny Davis & Ken Wayne, lost to Mr. Hito, Bruce & Keith Hart
07/12 Hobbema, AB beat Gerry Morrow
07/13 Regina, SK beat Keith Hart
07/16 Calgary, AB beat Davey Boy Smith
07/18 Edmonton, AB beat Davey Boy Smith by DQ
07/20 Regina, SK beat Tony Rocco
07/23 Calgary, AB w/. Bad News Allen, drew Davey Boy Smith & David Shultz
07/24 Edmonton, AB vs. Davey Boy Smith
07/27 Regina, SK beat Gerry Morrow
07/29 Swan River, MB Advertised to appear, No Information Available
07/30 Calgary, AB w/. Bad News Allen, beat Davey Boy Smith & David Shultz
08/02 Regina, SK beat Davey Boy Smith
08/03 Regina, SK lost to Davey Boy Smith by count out
08/13 Calgary, AB w/. Duke Myers, lost to Bret & Keith Hart by DQ
08/17 Regina, SK beat Mach Hayato
08/20 Calgary, AB w/. Dynamite Kid & Duke Myers, lost to Davey Boy Smith, Bret & Keith Hart
08/24 Regina, SK w/. Ho Chi Lau, lost to Bret Hart & Davey Boy Smith
08/27 Calgary, AB beat Davey Boy Smith
08/31 Regina, SK beat Davey Boy Smith
09/03 Calgary, AB beat Keith Hart
09/07 Regina, SK lost to Davey Boy Smith
09/10 Calgary, AB lost to Davey Boy Smith by DQ
09/12 Edmonton, AB w/. Dynamite Kid, lost to Robbie Stewart & Randy Webber
09/17 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, lost to Davey Boy Smith & Bruce Hart
09/24 Calgary, AB w/. Dynamite Kid & Duke Myers, no contest vs. Davey Boy Smith, Bret & Bruce Hart
09/28 Regina, SK w/. Dynamite Kid & Duke Myers, lost to Davey Boy Smith, Bret & Bruce Hart
10/01 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, Duke Myers & Danny Davis, drew Davey Boy Smith, Mr. Hito, Bret & Bruce Hart
10/05 Regina, SK w/. Dynamite Kid & Duke Myers, no contest vs. Davey Boy Smith, Bret & Bruce Hart
10/08 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, Duke Myers & Danny Davis, lost to Davey Boy Smith, Mr. Hito, Bret & Bruce Hart
10/12 Regina, SK w/. Dynamite Kid, Duke Myers, & Danny Davis, no contest vs. Davey Boy Smith, Mr. Hito, Bret & Bruce Hart
10/15 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, Duke Myers, Danny Davis & Hubert Gallant, lost to Davey Boy Smith, Mr. Hito, Bret, Bruce & Keith Hart
10/17 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, lost to Davey Boy Smith & Bruce Hart by DQ
10/22 Calgary, AB beat Laurent Soucie
10/23 Edmonton, AB beat Laurent Soucie
10/24 Calgary, AB w/. Dynamite Kid & Duke Myers, lost to Davey Boy Smith, Bret & Bruce Hart
10/26 Regina, SK w/. Dynamite Kid, no contest vs. Davey Boy Smith & Leo Burke
10/29 Calgary, AB beat Keith Hart by DQ
10/30 Edmonton, AB vs. Mach Hayato
11/02 Regina, SK w/. Dynamite Kid, beat Davey Boy Smith & Leo Burke
11/05 Calgary, AB lost to Keith Hart by DQ
11/09 Regina, SK w/. Hubert Gallant, beat Laurent Soucie & Don Kolov
11/12 Calgary, AB beat Davey Boy Smith
*Won the World Mid-Heavyweight title
11/13 Edmonton, AB lost to Keith Hart
11/16 Regina, SK w/. Dynamite Kid, lost to Davey Boy Smith & Don Kolov
11/19 Calgary, AB beat Davey Boy Smith
11/23 Regina, SK no contest vs. Davey Boy Smith
11/26 Calgary, AB drew Dynamite Kid
12/03 Calgary, AB w/. K.Y. Wakamatsu, lost to Dynamite Kid & J.R. Foley
12/10 Calgary, AB double DQ vs. Dynamite Kid
12/14 Regina, SK lost to Dynamite Kid
*Lost the World Mid-Heavyweight title
12/17 Calgary, AB drew Dynamite Kid
12/30 Calgary, AB w/. Danny Davis, lost to Bruce & Keith Hart by DQ

1983
(Wrestling as Gadabra Sahota)
01/01 Springfield, MO w/. Jerry Anderson, lost to Pez Whatley & Rip Rogers
(Wrestling as Gama Singh)
01/07 Calgary, AB w/. Danny Davis & MX-1, beat Davey Boy Smith, Bret & Keith Hart
01/14 Calgary, AB lost to Davey Boy Smith
01/15 Edmonton, AB vs. Davey Boy Smith
01/17 Saskatoon, SK lost to Davey Boy Smith
01/18 Regina, SK beat Don Kolov
01/19 Moose Jaw, SK lost to Davey Boy Smith
01/20 Camrose, AB w/. Danny Davis, beat Davey Boy Smith & Randy Webber
01/21 Calgary, AB beat Davey Boy Smith by DQ
01/22 Olds, AB w/. Danny Davis, lost to Davey Boy Smith & Randy Webber
01/23 Wetaskiwin, AB beat Scott Ferris
01/24 Saskatoon, SK lost to Davey Boy Smith by DQ
01/25 Regina, SK lost to Davey Boy Smith by count out
01/26 Davidson, SK beat Mike Hammer
01/27 Lethbridge, AB beat Davey Boy Smith by count out
01/28 Calgary, AB double count out vs. Dynamite Kid
01/29 Edmonton, AB lost to Dynamite Kid
01/31 Saskatoon, SK beat Davey Boy Smith
02/01 Regina, SK lost to Davey Boy Smith by DQ
02/02 Pincher Creek, AB drew Mr. Hito
02/03 High River, AB beat Randy Webber
02/04 Calgary, AB no contest vs. Dynamite Kid Strap match
02/05 Edmonton, AB no contest vs. Dynamite Kid
02/07 Saskatoon, SK no contest vs. Dynamite Kid
02/08 Regina, SK lost to Dynamite Kid
02/09 Red Deer, AB lost to Dynamite Kid
02/10 Didsbury, AB double count out vs. Bruce Hart
02/11 Calgary, AB w/. Goldie Rogers, lost to Dynamite Kid & MX-1
02/12 Edmonton, AB w/. Goldie Rogers, lost to Dynamite Kid & J.R. Foley
02/13 Saddle Lake, AB lost to Keith Hart by count out
02/14 Saskatoon, SK lost to Dynamite Kid
02/15 Regina, SK lost to Dynamite Kid by DQ
02/16 Humboldt, SK lost to Dynamite Kid
02/17 Lethbridge, AB lost to Dynamite Kid
02/18 Calgary, AB lost to Dynamite Kid by DQ
02/22 Regina, SK beat Dynamite Kid Ladder match
*Won the World Mid-Heavyweight title
08/25 Vancouver, BC lost to Dynamite Kid by DQ
08/26 Calgary, AB beat Steve Logan

1984
03/16 Calgary, AB beat Shunji Takano
03/17 Edmonton, AB beat Shunji Takano
03/19 Saskatoon, SK beat Elton Stanton
03/20 Regina, SK beat Elton Stanton
03/23 Calgary, AB beat Elton Stanton
03/24 Edmonton, AB w/. Cobra, beat Elton Stanton & Shunji Takano
03/25 Victoria, BC w/. Cobra, beat Phil Lafleur & Ben Bassarab
03/26 Vancouver, BC w/. Cobra, beat Phil Lafleur & Ben Bassarab
03/27 Regina, SK w/. Kerry Brown & Cuban Assassin, vs. Bret Hart, Davey Boy Smith, & Mr. Hito
03/28 Red Deer, AB lost to Phil Lafleur by DQ
03/30 Edmonton, AB beat Mr. Hito
03/31 Calgary, AB w/. Cobra, beat Phil Lafleur & Sonny Two Rivers
03/31 Calgary, AB w/. Cobra, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid
04/06 Calgary, AB w/. Cobra, lost to Sonny Two Rivers & Mr. Hito
04/10 Regina, SK w/. Cobra, vs. Sonny Two Rivers & Mr. Hito
06/17 Victoria, BC beat Cobra by count out
06/18 Vancouver, BC vs. Cobra
06/22 Calgary, AB beat Randy Webber
06/23 Edmonton, AB beat Gerry Morrow
06/25 Saskatoon, SK beat Randy Webber
06/26 Regina, SK beat Randy Webber
06/27 Lloydminster, AB beat Randy Webber
06/28 Leduc, AB beat Randy Webber
06/29 Calgary, AB w/. Ron Starr, beat Bruce & Keith Hart by DQ
06/30 Edmonton, AB beat Randy Webber
07/01 Williams Lake, BC w/. Hiro Saito, vs. Randy Webber & Shunji Takano
07/03 Regina, SK beat Gerry Morrow by DQ
07/04 Red Deer, AB beat Randy Webber
07/05 Calgary, AB w/. Ron Starr & Mad Max, lost to Phil Lafleur, Bruce & Keith Hart
07/06 Lethbridge, AB beat Randy Webber
07/07 Edmonton, AB w/. Mad Max, beat Phil Lafleur & Ben Bassarab
World Wrestling Federation:
07/10 Brantford, ON beat Tim Girard
Stampede Wrestling:
07/11 Calgary, AB beat Keith Hart
07/12 Spruce Grove, AB w/. Mad Max, lost to Phil Lafleur & Ben Bassarab
07/13 Medicine Hat, AB beat Randy Webber
07/14 Edmonton, AB w/. Ron Starr & Mad Max, no contest vs. Bruce Hart, Phil Lafleur & Ben Bassarab
07/16 Saskatoon, SK beat Shunji Takano
07/16 Saskatoon, SK w/. Ron Starr & Duke Myers, beat Phil Lafleur, Gerry Morrow & Sonny Two Rivers
07/17 Regina, SK beat Shunji Takano
07/17 Regina, SK w/. Ron Starr & Duke Myers, beat Phil Lafleur, Gerry Morrow & Sonny Two Rivers
07/18 Maple Creek, SK w/. Ron Starr, beat Phil Lafleur & Randy Webber
07/19 Lethbridge, AB w/. Ron Starr & Mad Max, beat Bruce Hart, Phil Lafleur, & Gerry Morrow by DQ
07/20 Calgary, AB w/. Ron Starr, beat Bruce Hart & Gerry Morrow
07/20 Calgary, AB lost in a 2-ring Battle royal
07/21 Edmonton, AB 2-ring Battle royal
07/22 Victoria, BC beat Keith Hart
07/23 Vancouver, BC w/. Ron Starr, beat Bruce Hart & Phil Lafleur by DQ
07/24 Kelowna, BC w/. Ron Starr, beat Bruce & Keith Hart by DQ
07/25 Vernon, BC beat Keith Hart
07/26 Kamloops, BC w/. Ron Starr, lost to Bruce & Keith Hart by DQ
07/27 Calgary, AB w/. Ron Starr, beat Bruce Hart & Gerry Morrow by DQ
World Wrestling Federation:
07/29 Hartford, CT lost to Mr. Fuji
Stampede Wrestling:
08/07 Merritt, BC w/. Ron Starr & Hiro Saito, beat Bruce Hart, Phil Lafleur & Ben Bassarab
08/08 Salmon Arm, BC w/. Ron Starr, beat Phil Lafleur & Ben Bassarab
08/09 Nakusp, BC w/. Ron Starr & Hiro Saito, beat Bruce Hart, Phil Lafleur & Ben Bassarab
08/10 Calgary, AB beat Phil Lafleur
08/11 Edmonton, AB beat Phil Lafleur
08/12 Calgary, AB beat Shunji Takano
08/14 Regina, SK w/. Ron Starr, lost to Bret Hart & Ben Bassarab
08/15 Calgary, AB beat Gerry Morrow
08/17 Calgary, AB beat Gerry Morrow
08/18 Edmonton, AB beat Ben Bassarab
08/21 Kelowna, BC beat Kevin Stewart
08/21 Kelowna, BC lost to Davey Boy Smith
08/21 Kelowna, BC Won a Battle royal
08/22 Vancouver, BC w/. Ron Starr, lost to Bruce Hart & Dynamite Kid
08/24 Calgary, AB w/. Ron Starr & Bad News Allen, drew Bruce Hart, Davey Boy Smith, & Dynamite Kid
08/25 Edmonton, AB w/. Bad News Allen, lost to Bret Hart & Dynamite Kid
08/29 Vancouver, BC w/. Ron Starr, beat Bruce Hart & Dave Williams
08/30 Lethbridge, AB w/. Ron Starr, beat Bruce Hart & Ben Bassarab by DQ
08/31 Calgary, AB lost to Davey Boy Smith
World Wrestling Federation:
11/03 Calgary, AB beat Ron Shaw
11/04 Edmonton, AB beat Ron Shaw
12/01 Philadelphia, PA beat Johnny Rodz
12/?? Kingston, PA vs. Dave Barbie
12/?? Kingston, PA Battle royal
12/06 Vancouver, BC beat Ben Bassarab

1985
02/25 Vancouver, BC beat Moondog Spot
02/26 Edmonton, AB lost to Moondog Spot
02/27 Calgary, AB beat Moondog Spot
05/15 Southampton, NY lost to Bret Hart
06/05 White Plains, NY drew Les Thornton
06/07 East Rutherford, NJ lost to Rene Goulet
06/08 Landover, MD beat Steve Lombardi
06/09 Columbus, OH beat Bobby Colt
06/10 San Francisco, CA lost to Bret Hart
06/11 San Diego, CA lost to Crusher El Cahun
06/12 Los Angeles, CA lost to Bret Hart
06/13 Phoenix, AZ lost to Bret Hart
06/19 Montevale, NJ beat Johnny Rodz
06/24 New Haven, CT lost to Jimmy Snuka
07/01 Oakland, CA lost to Jesse Ventura
07/03 San Diego, CA lost to Brutus Beefcake
07/04 Los Angeles, CA lost to Les Thornton
Independent:
08/06 Durban, South Africa beat Tom Tyrone
Stampede Wrestling:
11/01 Calgary, AB beat Randy Webber
11/02 Edmonton, AB beat Rick Patterson
11/06 Vancouver, BC lost to Bruce Hart by DQ
11/08 Calgary, AB lost to Bruce Hart by DQ
11/09 Edmonton, AB beat Bruce Hart by DQ
11/12 Regina, SK beat Bruce Hart by DQ
11/13 Red Deer, AB no contest vs. Bruce Hart
11/14 Lethbridge, AB no contest vs. Bruce Hart
11/18 Vancouver, BC lost to Bruce Hart by DQ
11/19 Surrey, BC beat Mr. Hito by count out
11/23 Edmonton, AB beat Mr. Hito
11/26 Swift Current, SK beat Rick Patterson
11/27 Red Deer, AB w/. The Terminator, beat Bruce & Wayne Hart
11/28 Lethbridge, AB w/. The Terminator, beat Bruce & Wayne Hart
11/29 Calgary, AB beat Hubert Gallant
11/30 Edmonton, AB lost to Bruce Hart by DQ
12/02 Cranbrook, BC lost to Cobra by DQ
12/03 Kimberley, BC beat Cobra by DQ
12/04 Vancouver, BC lost to Bruce Hart Street fight
12/05 Calgary, AB beat Bruce Hart
*Won the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
12/07 Edmonton, AB beat Chris Benoit
12/09 Fort QuAppelle, SK beat Hubert Gallant
12/10 Regina, SK beat Cobra
12/11 Red Deer, AB beat Cobra by DQ
12/13 Calgary, AB lost to Cobra by DQ
12/14 Edmonton, AB lost to Cobra
12/17 Mission, BC lost to Cobra by DQ
12/18 Vancouver, BC beat Cobra
12/19 Kelowna, BC beat Cobra by DQ
12/20 Calgary, AB lost to Cobra
*Lost the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
12/21 Edmonton, AB beat Cobra
*Won the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
12/23 Paul Band, AB beat Mike Hammer
12/27 Calgary, AB w/. Mike Shaw, beat Chris Benoit & Ron Ritchie by DQ
12/28 Edmonton, AB w/. Mike Shaw, beat Chris Benoit & Ron Ritchie

1986
01/03 Calgary, AB beat Chris Benoit
01/04 Edmonton, AB beat Chris Benoit
01/06 Calgary, AB no contest vs. Robbie Stewart
01/07 Regina, SK beat Chris Benoit
01/07 Regina, SK lost in a Battle royal
01/08 Red Deer, AB beat Chris Benoit
01/09 Lethbridge, AB beat Chris Benoit
01/09 Lethbridge, AB lost in a Battle royal
01/10 Calgary, AB drew Robbie Stewart
01/11 Edmonton, AB w/. Black Mephisto, lost to Chris Benoit & Robbie Stewart
01/13 Vancouver, BC beat Robbie Stewart
01/14 Mission, BC w/. Black Mephisto, beat Chris Benoit & Robbie Stewart
01/15 Cloverdale, BC w/. Black Mephisto, beat Chris Benoit & Robbie Stewart
01/17 Calgary, AB no contest vs. Robbie Stewart
01/18 Edmonton, AB beat Robbie Stewart by reversed decision
02/14 Calgary, AB lost to Robbie Stewart
02/15 Edmonton, AB lost to Robbie Stewart
02/21 Calgary, AB beat Robbie Stewart
02/22 Edmonton, AB beat Robbie Stewart
02/24 Vancouver, BC beat Robbie Stewart
02/25 Port Alberni, BC drew Robbie Stewart
02/26 Chilliwack, BC beat Robbie Stewart
02/28 Calgary, AB beat Keith Hart by DQ
03/01 Edmonton, AB beat Keith Hart by DQ
03/04 Regina, SK vs. Robbie Stewart
03/05 Red Deer, AB double count out vs. Robbie Stewart
03/06 Medicine Hat, AB no contest vs. Robbie Stewart
03/07 Calgary, AB lost to Keith Hart by DQ
03/08 Edmonton, AB beat Keith Hart
03/10 Vancouver, BC w/. Makhan Singh & Steve DiSalvo, no contest vs. Bruce Hart, Robbie Stewart & Jalmin Singh
03/11 Campbell River, BC beat Robbie Stewart
03/12 Nanaimo, BC lost to Robbie Stewart
03/13 Kelowna, BC no contest vs. Robbie Stewart
03/14 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Keith Hart & Robbie Stewart by DQ
03/15 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, beat Bruce Hart & Robbie Stewart by DQ
03/17 Broadview, SK w/. Makhan Singh, beat Chris Benoit & Ben Bassarab
03/18 Regina, SK w/. Makhan Singh, lost to Bruce Hart & Robbie Stewart by DQ
03/19 Taber, AB w/. Makhan Singh, beat Chris Benoit & Ben Bassarab
03/20 Longview, AB lost to Robbie Stewart
03/21 Calgary, AB w/. Makhan Singh & J.R. Foley, lost to Robbie Stewart, Bruce & Keith Hart
03/22 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, drew Bruce Hart & Robbie Stewart
03/24 Vancouver, BC w/. Steve DiSalvo & Jalmin Singh, lost to Bad News Brown, Bruce Hart & Robbie Stewart
03/25 Mission, BC w/. Makhan Singh, beat Chris Benoit & Ben Bassarab
03/28 Calgary, AB lost to Chris Benoit
03/29 Edmonton, AB w/. Mike Hammer, lost to Bruce Hart & Robbie Stewart
04/01 Regina, SK w/. Makhan Singh, double count out vs. Bruce Hart & Robbie Stewart
04/02 Red Deer, AB lost to Robbie Stewart
04/03 Lethbridge, AB lost to Robbie Stewart
04/04 Calgary, AB beat Chris Benoit
04/05 Edmonton, AB beat Chris Benoit
04/07 Courtenay, BC lost to Robbie Stewart
04/08 Nanaimo, BC beat Robbie Stewart
04/09 Vancouver, BC lost to Robbie Stewart
04/11 Calgary, AB w/. Duke Myers, beat Chris Benoit & Ron Ritchie
04/12 Edmonton, AB w/. Duke Myers, beat Chris Benoit & Ron Ritchie
04/13 Brooks, AB no contest vs. Robbie Stewart
04/14 Calgary, AB beat Chris Benoit
04/15 Regina, SK lost to Chris Benoit
04/16 Red Deer, AB beat Robbie Stewart by DQ
04/17 Lethbridge, AB beat Chris Benoit by DQ
04/18 Calgary, AB lost to Bruce Hart by DQ
04/19 Edmonton, AB lost to Bruce Hart
*Lost the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
05/23 Calgary, AB beat Bob Wayne
05/24 Edmonton, AB beat Mr. Hito
05/26 Brooks, AB w/. Chic Scott, lost to Chris Benoit & Owen Hart
05/27 Regina, SK beat Kio Kawada
05/28 Taber, AB w/. Chic Scott, lost to Chris Benoit & Owen Hart
05/29 Lethbridge, AB beat Kio Kawada
05/30 Calgary, AB w/. Chic Scott, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
05/31 Edmonton, AB w/. Chic Scott, beat Owen Hart & Ben Bassarab by DQ
06/01 Olds, AB beat Kio Kawada
06/03 Port Moody, BC beat Kio Kawada
06/04 Chilliwack, BC beat Mr. Hito
06/05 Kelowna, BC beat Mr. Hito
06/20 Calgary, AB w/. Chic Scott, beat Keith Hart & Johnny Smith
06/20 Calgary, AB w/. Chic Scott, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
06/21 Edmonton, AB w/. Vladimir Krupoff, beat Keith Hart & B.J. Annis
06/23 Drumheller, AB beat Ben Bassarab
06/24 Regina, SK w/. Vladimir Krupoff, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
06/25 Red Deer, AB drew Ben Bassarab
06/25 Red Deer, AB lost in a Battle royal
06/26 Sundre, AB drew Ben Bassarab
06/27 Calgary, AB beat Bill Cody
06/28 Edmonton, AB beat Moses Moli
06/29 Sparwood, BC w/. Vladimir Krupoff, lost to Johnny Smith & Mr. Hito
06/30 Claresholm, AB beat George Skaaland
07/04 Calgary, AB lost to Keith Hart
07/07 Kamsack, SK beat George Skaaland
07/08 Regina, SK beat George Skaaland
07/11 Calgary, AB beat Bill Cody
07/11 Calgary, AB beat Mr. Hito
07/15 Vauxhall, AB double count out vs. Own Hart
07/15 Vauxhall, AB w/. Vladimir Krupoff & Drago Thomas, lost to Owen Hart, Ross Lindsey & Ben Bassarab
07/16 Ponoka, AB beat Owen Hart by count out
07/17 Lethbridge, AB lost to Johnny Smith by DQ
07/18 Calgary, AB beat Owen Hart by count out
07/19 Edmonton, AB w/. Kerry Brown & Duke Myers, drew Owen Hart, Ben Bassarab & Johnny Smith
07/25 Calgary, AB double count out vs. Johnny Smith
07/26 Edmonton, AB w/. Duke Myers & Vladimir Krupoff, lost to Owen Hart, Johnny Smith, & Ben Bassarab
07/28 Wetaskiwin, AB no contest vs. Mr. Hito
07/29 Hanna, AB double count out vs. Owen Hart
07/30 Red Deer, AB beat Johnny Smith
07/31 Didsbury, AB double count out vs. Owen Hart
08/01 Calgary, AB beat Johnny Smith
*Won the vacant British Commonwealth Mid-Heavyweight title
08/02 Edmonton, AB beat Johnny Smith
08/04 Lamont, AB no contest vs. Owen Hart
08/05 Regina, SK beat John Cozman
08/06 Medicine Hat, AB lost to Johnny Smith
08/07 Lethbridge, AB w/. Kerry Brown & Duke Myers, lost to Owen Hart, Ben Bassarab, & Johnny Smith
08/08 Calgary, AB lost to Johnny Smith
*Lost the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
08/09 Edmonton, AB lost to Johnny Smith
08/11 Pincher Creek, AB lost to Owen Hart
08/12 Bassano, AB lost to Owen Hart
08/13 Red Deer, AB beat Con Kovidis
08/14 Olds, AB lost to Owen Hart
08/15 Calgary, AB no contest vs. Con Kovidis
08/16 Edmonton, AB lost to Con Kovidis by DQ
World Wrestling Federation:
09/05 Sydney, Australia No Information Available
09/06 Melbourne, Australia beat Bob Bradley
09/09 Perth, Australia No Information Available
09/10 Adelaide, Australia No Information Available
09/11 Launceston, Australia No Information Available
Stampede Wrestling:
10/24 Calgary, AB beat George Skaaland
10/25 Edmonton, AB w/. Vladimir Krupoff, no contest vs. Brian Pillman & Ben Bassarab
10/27 Spiritwood, SK beat George Skaaland
10/28 Regina, SK beat Johnny Smith
10/29 Nanton, AB beat George Skaaland
10/30 Taber, AB beat George Skaaland
11/01 Edmonton, AB w/. Makhan Singh & Cuban Assassin, double DQ vs. Owen Hart, Ben Bassarab & Brian Pillman
11/03 Pincher Creek, AB beat Con Kovidis
11/04 Bow Island, AB beat Con Kovidis
11/05 Red Deer, AB beat Johnny Smith
11/06 Cardston, AB beat Con Kovidis
11/07 Calgary, AB w/. Makhan Singh & Vladimir Krupoff, lost to Brian Pillman, Owen & Keith Hart
11/08 Edmonton, AB w/. Makhan Singh & Cuban Assassin, lost to Owen Hart, Brian Pillman, & Ben Bassarab
11/11 Regina, SK w/. Makhan Singh, no contest vs. Owen Hart & Ben Bassarab
11/12 North Battleford, SK no contest vs. Con Kovidis
11/13 Cold Lake, AB beat Con Kovidis
11/14 Calgary, AB w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
11/15 Montana Reserve, AB w/. Cuban Assassin, drew Brian Pillman & Johnny Smith
11/16 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, no contest vs. Owen Hart & Outback Jack
11/18 Beseiker, AB beat Johnny Smith
11/19 Red Deer, AB beat Mr. Hito
11/20 Strathmore, AB lost to Johnny Smith by DQ
11/21 Calgary, AB beat B.J. Annis
11/22 Edmonton, AB beat Owen Hart
11/24 Raymore, SK w/. Viet Cong Express #1, lost to Owen Hart & Brian Pillman
11/25 Regina, SK w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Brian Pillman
11/26 Victoire, SK w/. Viet Cong Express #1, lost to Owen Hart & Brian Pillman
11/28 Calgary, AB beat Ben Bassarab by count out
11/29 Edmonton, AB lost to Owen Hart
12/12 Calgary, AB beat Jeff Wheeler
12/13 Edmonton, AB beat Jeff Wheeler
12/14 Drayton Valley, AB beat Golden Grappler
12/16 Milk River, AB beat Golden Grappler
12/17 Red Deer, AB beat Jeff Wheeler
12/18 Lethbridge, AB double count out vs. Ben Bassarab
12/19 Calgary, AB no contest vs. Owen Hart
12/20 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Ben Bassarab by DQ
12/26 Calgary, AB w/. Makhan Singh & Viet Cong Express #1, lost to Owen Hart, Ben Bassarab & Davey Boy Smith
12/27 Edmonton, AB w/. Makhan Singh & Viet Cong Express #1, lost to Owen Hart, Ben Bassarab & Davey Boy Smith
12/29 Medicine Hat, AB beat Jeff Wheeler
12/29 Medicine Hat, AB Won a Battle royal
12/30 Red Deer, AB beat Owen Hart by DQ
12/30 Red Deer, AB Won a Battle royal

1987
01/02 Calgary, AB w/. Makhan Singh & Viet Cong Express #1, lost to Owen Hart, Ben Bassarab & Davey Boy Smith Cage match
01/03 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Ben Bassarab Cage
01/06 Calgary, AB double DQ vs. Ben Bassarab
01/09 Calgary, AB no contest vs. Ben Bassarab
01/10 Edmonton, AB vs. Ben Bassarab
01/16 Calgary, AB no contest vs. Ben Bassarab
01/17 Edmonton, AB vs. Ben Bassarab Texas Death match
01/20 Regina, SK w/. Makhan Singh, no contest vs. Owen Hart & Ben Bassarab
01/21 Prince Albert, SK w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
01/22 North Battleford, SK lost to Owen Hart
01/23 Calgary, AB lost to Ben Bassarab; Viet Cong Express #1 3-way match
01/24 Edmonton, AB lost to Ben Bassarab; Viet Cong Express #1 3-way match
01/26 Jasper, AB lost to Owen Hart
01/27 Hinton, AB lost to Owen Hart
01/28 Red Deer, AB lost to Ben Bassarab
01/29 Raymond, AB w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
01/30 Calgary, AB beat Viet Cong Express #1 by DQ
01/31 Edmonton, AB beat Viet Cong Express #1 by DQ
02/02 Buffalo Narrows, SK w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
02/03 Regina, SK lost to Viet Cong Express #1
02/04 Outlook, SK w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
02/05 Camrose, AB lost to Ben Bassarab
02/06 Calgary, AB lost to Viet Cong Express #1 Loser leave town, chain match
02/07 Edmonton, AB lost to Viet Cong Express #1 Loser leave town, chain match
Promoter ?:
06/06 Durban, South Africa vs. Danie Brits
Stampede Wrestling:
07/03 Medicine Hat, AB lost to Keichi Yamada (aka Jushin Liger)
07/07 Regina, SK beat Mr. Hito
07/08 North Battleford, SK w/. Makhan Singh & Gerry Morrow, lost to Own Hart, Brian Pillman, & Keichi Yamada
07/09 Leader, SK lost to Owen Hart
07/10 Lethbridge, AB beat Keichi Yamada
07/12 Edmonton, AB w/. Rhonda Singh & K.C. Houston, beat Keichi Yamada, Devil Masami, & Mika Komatsu
07/13 Oyen, AB drew Keichi Yamada
07/14 Drayton Valley, AB beat Keichi Yamada by count out
07/15 Innisfail, AB lost to Owen Hart
07/16 Okotoks, AB beat Keichi Yamada
07/17 Calgary, AB beat Gilles Des Fosses
07/18 Fort McMurray, AB beat Keichi Yamada
07/20 Mayerthorpe, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/21 Valleyview, AB w/. Makhan Singh & Gerry Morrow, lost to Owen Hart, Brian Pillman & Bruce Hart
07/22 Peace River, AB lost to Owen Hart
07/23 Slave Lake, AB w/. Gerry Morrow, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
07/24 Calgary, AB w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Keichi Yamada by DQ
07/25 Slave Lake, AB beat Keichi Yamada
07/25 Slave Lake, AB lost in a Battle royal
07/27 Bentley, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/28 Milk River, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/29 Duchess, AB w/. Gerry Morrow, lost to Owen Hart & Keichi Yamada
07/30 Calmar, AB w/. Gerry Morrow, lost to Owen Hart & Keichi Yamada
07/31 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, beat Owen Hart, Hiro Hase & Keichi Yamada
08/07 Calgary, AB beat Owen Hart
*Won the British Commonwealth title
08/14 Calgary, AB lost to Owen Hart by DQ
08/15 Edmonton, AB lost to Chris Benoit
08/21 Calgary, AB lost to Chris Benoit by DQ
08/25 Medicine Hat, AB beat Hiro Hase by DQ
09/01 Regina, SK double CO vs. Chris Benoit
09/03 Lethbridge, AB beat Chris Benoit by DQ
09/04 Calgary, AB beat Chris Benoit Lumberjack match
09/11 Calgart, AB w/. Jason the Terrible & The Zodiak, no contest vs. Chris Benoit, Brian Pillman & Bruce Hart
09/12 Edmonton, AB lost to Johnny Smith by count out
09/15 Regina, SK beat Chris Benoit
09/16 Preeceville, SK beat Hiro Hase by DQ
09/18 Calgary, AB w/. Jason the Terrible & The Zodiak, lost to Chris Benoit, Brian Pillman, & Bruce Hart
09/19 Edmonton, AB beat Johnny Smith
09/20 Enoch, AB beat Gilles Des Fosses
09/22 Revelstoke, BC beat Chris Benoit
09/23 Nelson, BC beat Chris Benoit
09/24 Fernie, BC beat Bruce Hart by DQ
09/25 Calgary, AB beat Johnny Smith
09/26 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow, Makhan Singh, Jason the Terrible & The Zodiak, no contest vs. Chris Benoit, Brian Pillman, Bruce Hart, Johnny Smith & Corporal Kirchner Bunkhouse match
09/28 Gull Lake, SK beat Chris Benoit
09/29 Unity, SK beat Chris Benoit
10/02 Calgary, AB beat Hiro Hase
10/03 Edmonton, AB beat Hiro Hase by DQ
10/09 Calgary, AB drew Hiro Hase
10/10 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow, Makhan Singh, Jason the Terrible & The Zodiak, lost to Chris Benoit, Brian Pillman, Bruce Hart, Johnny Smith & Corporal Kirchner Bunkhouse match
10/16 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Hiro Hase, & Bruce Hart
10/23 Calgary, AB lost to Hiro Hase by DQ
10/24 Edmonton, AB lost to Hiro Hase by DQ
Promoter ?:
11/07 Durban, South Africa vs. Angel of Death
11/14 Durban, South Africa vs. Danie Brits
11/28 Durban, South Africa beat Danie Brits
*Regains the World Mid-Heavyweight title
Stampede Wrestling:
12/11 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Garfield Portz, beat Brian Pillman, Bruce Hart & Johnny Smith
12/12 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow & Garfield Portz, lost to Brian Pillman, Owen & Bruce Hart
12/14 North Battleford, SK w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/15 Regina, SK beat Owen Hart by reversed decision
12/17 Lacombe, AB w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/18 Calgary, AB w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/19 Edmonton, AB w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/21 Camrose, AB beat Owen Hart by DQ
12/22 Lethbridge, AB w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/23 Red Deer, AB w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/25 Calgary, AB w/. Garfield Portz, beat Chris Benoit & Jonathan Holliday
12/26 Edmonton, AB w/. Garfield Portz, beat Chris Benoit & Mr. Hito
12/27 Fort MacMurray, AB w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/29 Taber, AB w/. Garfield Portz, beat Chris Benoit & Beef Wellington
12/30 Medicine Hat, AB w/. Garfield Portz, beat Chris Benoit & Beef Wellington

1988
01/01 Calgary, AB lost to Chris Benoit by DQ
01/02 Edmonton, AB beat Beef Wellington
01/08 Calgary, AB lost to Chris Benoit by DQ
01/09 Edmonton, AB lost to Chris Benoit by DQ
01/15 Calgary, AB beat Chris Benoit
01/21 Leduc, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, lost to Chris Benoit, Brian Pillman, & Jason the Terrible
01/22 Calgary, AB w/. Garfield Portz, beat Johnny Smith & Beef Wellington
01/23 Edmonton, AB w/. Garfield Portz & Makhan Singh, beat Chris Benoit, Brian Pillman, & Jason the Terrible by DQ
01/25 Bowden, AB w/. Garfield Portz, beat Chris Benoit & Johnny Smith
01/26 Mundare, AB w/. Garfield Portz, beat Chris Benoit & Johnny Smith
01/27 Vulcan, AB beat Brian Pillman by DQ
01/27 Vulcan, AB beat Beef Wellington
01/28 Raymond, AB w/. Ravi Shenkar, beat Mr. Hito & Beef Wellington
01/29 Calgary, AB w/. Gerry Morrow, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
01/30 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, double DQ vs. Brian Pillman, Bruce Hart & Jason the Terrible
02/05 Calgary, AB w/. Gerry Morrow, lost to Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
02/06 Red Deer, AB w/. Makhan Singh, no contest vs. Brian Pillman & Bruce Hart
02/07 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Bruce Hart & Jason the Terrible
02/12 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Akam Singh, beat Brian Pillman, Bruce & Wayne
Hart
02/19 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Akam Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Wayne Hart
02/20 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow, Akam & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Wayne Hart
02/26 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Wayne Hart
03/04 Calgary, AB beat Beef Wellington
03/05 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow, beat Brian Pillman & Bruce Hart
03/07 Irricana, AB beat Ross Lindsey (Ross Hart)
03/08 Coalhurst, AB beat Jonathan Holliday
03/09 Camrose, AB lost to Chris Benoit by DQ
03/10 Carseland, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, lost to Chris Benoit, Owen Hart & Brian Pillman
03/11 Calgary, AB lost to Chris Benoit by DQ
03/12 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow, Steve DiSalavo, Johnny Smith, & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Owen Hart Cage
03/15 Preeceville, SK beat Brian Pillman
03/16 Lanigan, SK drew Chris Benoit
03/17 Warman, SK beat Suni War Cloud
03/18 Calgary, AB lost to Chris Benoit
*Lost the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
03/19 Edmonton, AB lost to Chris Benoit
03/20 Lethbridge, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, beat Chris Benoit & Owen Hart
03/23 Red Deer, AB beat Chris Benoit by count out
03/24 Medicine Hat, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce &Owen Hart
03/25 Calgary, AB lost to Chris Benoit
03/26 Edmonton, AB lost to Chris Benoit by count out
Promoter ?:
04/30 Durban, South Africa vs. Matt Borne
Stampede Wrestling:
05/20 Calgary, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
05/21 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
05/27 Calgary, AB beat Kerry Brown by DQ
05/28 Edmonton, AB beat Kerry Brown
06/01 Grande Prairie, AB beat Brick Bronsky
06/03 Calgary, AB beat Kerry Brown by count out
06/04 Edmonton, AB lost to Kerry Brown
06/10 Calgary, AB lost to Kerry Brown by DQ Lumberjack match
06/11 Edmonton, AB beat Kerry Brown Lumberjack match
06/18 Edmonton, AB lost to Kerry Brown Coal Miner's Glove match
06/24 Calgary, AB lost to Kerry Brown Coal Miner's Glove match
07/01 Kelowna, BC beat Beef Wellington
07/10 Edmonton, AB drew Chris Benoit
07/11 Coronation, AB lost to Chris Benoit
07/12 Alix, AB lost to Chris Benoit
07/15 Medicine Hat, AB beat Beef Wellington
07/29 Swan River, MB Advertised to appear, no information available
07/31 Lamont, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
08/02 Morinville, AB w/. Johnny Smith, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
08/05 Calgary, AB w/. Makhan Singh & Johnny Smith, beat Chris Benoit, Brian Pillman, & Bruce Hart by DQ
08/07 Camrose, AB w/. Johnny Smith, beat Chris Benoit & Beef Wellington
08/08 Tofield, AB w/. Johnny Smith, beat Bruce & Ross Hart
08/09 Didsbury, AB w/. Johnny Smith, beat Bruce & Ross Hart
08/10 Vauxhall, AB drew Beef Wellington
08/11 Wetaskiwin, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
08/12 Calgary, AB w/. Makhan Singh & Johnny Smith, no contest vs. Brian Pillman, Bruce Hart & Jason the Terrible
08/13 Edmonton, AB w/. Makhan Singh & Johnny Smith, lost to Brian Pillman, Bruce Hart, & Jason the Terrible
10/07 Calgary, AB w/. Akam Singh, beat Steve Blackman & Randy Thatcher
10/08 Edmonton, AB beat Randy Thatcher by DQ
10/11 Regina, SK beat Randy Thatcher
10/12 Yorkton, SK beat Kim Schau
10/13 Medicine Hat, AB beat Randy Thatcher
10/14 Calgary, AB w/. Akam Singh, lost to Chris Benoit & Lance Idol
10/15 Edmonton, AB w/. Akam Singh, lost to Chris Benoit & Lance Idol
10/17 Rocky Mtn House, AB beat Steve Blackman
10/18 Gibbons, AB beat Steve Blackman
10/19 Red Deer, AB beat Steve Blackman by DQ
10/20 Fernie, BC w/. Gerry Morrow & Cuban Assassin, lost to Chris Benoit, Lance Idol & Bruce Hart
10/21 Calgary, AB w/. Akam Singh, lost to Leo Burke & Randy Thatcher
10/30 Camrose, AB beat ?
12/23 Calgary, AB beat Tommy Ferrera
12/29 Edmonton, AB lost to Steve Blackman by DQ
12/30 Calgary, AB drew Beef Wellington

1989
01/13 Calgary, AB w/. Goldie Rogers, lost to Larry & David Powers
01/20 Calgary, AB beat Chris Benoit
01/27 Calgary, AB vs. Chris Benoit
01/28 Edmonton, AB lost to Chris Benoit
02/03 Calgary, AB lost to Chris Benoit
02/08 Red Deer, AB lost to Chris Benoit
02/09 Medicine Hat, AB lost to Chris Benoit
02/10 Calgary, AB w/. Johnny Smith, beat Chris Benoit & Beef Wellington
02/11 Edmonton, AB lost to Chris Benoit
02/12 Hinton, AB lost to Chris Benoit
02/13 Prince George, BC lost to Chris Benoit
02/14 Williams Lake, BC lost to Chris Benoit by DQ
02/15 100 Mile House, BC beat Beef Wellington
02/17 Calgary, AB w/. Goldie Rogers, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
02/18 Edmonton, AB w/. Goldie Rogers, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
02/24 Calgary, AB double DQ vs. Dynamite Kid
02/25 Edmonton, AB beat Dynamite Kid by count out
03/03 Calgary, AB w/. Makhan & Vokhan Singh, lost to Davey Boy Smith, Dynamite Kid & Brian Pillman by DQ
03/18 Edmonton, AB w/. Johnny Smith, beat Larry & David Powers
07/28 Calgary, AB beat Chris Benoit by count out
07/29 Grande Prairie, AB beat Beef Wellington
08/02 Red Deer, AB beat Chris Benoit
08/03 Medicine Hat, AB beat Chris Benoit
08/04 Calgary, AB beat Chris Benoit
*Won the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
08/05 Edmonton, AB beat Chris Benoit by DQ
08/07 Lamont, AB lost to Owen Hart
08/08 Prince George, BC beat Chris Benoit
08/09 Prince Rupert, BC beat Chris Benoit
08/11 Calgary, AB lost to Chris Benoit by DQ
08/12 Edmonton, AB lost to Chris Benoit by DQ
08/25 Calgary, AB w/. Johnny Smith, beat Sumu Hara & Benkei Sasaki by DQ
08/28 At. Walburg, SK lost to Chris Benoit by DQ
08/30 Innisfail, AB lost to Chris Benoit by DQ
08/31 Beaumont, AB beat Kim Schau
08/31 Beaumont, AB lost in a Battle royal
09/01 Calgary, AB beat Kim Schau
09/05 Leduc, AB lost to Bruce Hart by DQ
09/08 Calgary, AB lost to Bruce Hart by DQ
09/09 Edmonton, AB beat Bruce Hart by DQ
09/15 Calgary, AB lost to Bruce Hart by DQ
09/16 Edmonton, AB beat Bruce Hart by DQ
09/22 Calgary, AB w/. Jonathan Holliday, lost to Bruce Hart & Beef Wellington by DQ
09/23 Edmonton, AB w/. Skull Mason, lost to Bruce Hart & Beef Wellington
09/30 Edmonton, AB w/. Skull Mason & Drago Zhivago, lost to Bruce Hart & Sumu Hara
10/06 Calgary, AB beat Beef Wellington
10/14 Lethbridge, AB lost to Bruce Hart
*Lost the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
10/17 Regina, SK w/. Larry Cameron, beat Bruce Hart & Sumu Hara by DQ
10/20 Calgary, AB beat Ron Ritchie
10/21 Edmonton, AB lost to Bruce Hart
11/16 Gibbons, AB w/. Johnny Smith, beat Bruce Hart & Jesse Jackson
11/16 Gibbons, AB w/. Larry Cameron, Johnny Smith & Arch Angel, lost to Chris Benoit, Beef Wellington, Bruce Hart & Jesse Jackson
11/17 Calgary, AB beat Steve Gillespie
11/18 Edmonton, AB beat Drago Zhivago
11/25 Edmonton, AB beat Beef Wellington
12/01 Calgary, AB w/. K.C. Houston, beat Bruce Hart & Desiree Peterson
12/06 Prince George, BC beat Beef Wellington
12/08 Calgary, AB beat Bruce Hart by DQ
12/09 Kelowna, BC lost to Bruce Hart
12/16 Edmonton, AB lost to Bruce Hart

1990
Independents:
02/23 Calgary, AB TV Taping, No Information Available
03/02 Calgary, AB w/. Duke Myers, lost to Ron Ritchie & Randy Thatcher
04/06 Calgary, AB w/. Akam Singh, beat Duke Myers & Goldie Rogers Tornado match
04/13 Calgary, AB beat Timothy Flowers by DQ
05/18 Calgary, AB beat Steve Gillespie
05/25 Calgary, AB beat Alexander the Great
06/22 Calgary, AB beat Gerry Morrow by DQ

1991
02/02 Calgary, AB w/. Randy Rudd, lost to Bob Brown & Mike Lozanski
02/22 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Johnny Smith, beat Ron Ritchie, Randy Thatcher, & Mega Mask (aka Rick Titan)
05/03 Calgary, AB w/. Johnny Smith, vs. Chris Jericho & Lance Storm
12/27 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Bad News Allen, beat Phil Lafleur, Mike
Lozanski & Ben Bassarab

1992
01/10 Calgary, AB w/. Rhonda Singh, beat Chris Jericho & Desiree Peterson
12/26 Cloverdale, BC w/. Akam Singh, Michelle Starr & Buddy Wayne, lost to Tim Flowers, Johnny Canuck, Firefighter Adrian & Mighty Quinn

1993
04/12 Durban, South Africa vs. Danie Brits
06/04 Calgary, AB beat Eric Freeze
06/25 Calgary, AB beat Eric Freeze Loser Leaves Town
07/01 Calgary, AB lost to Ken Johnson by DQ
10/22 Nanaimo, BC w/. Jud Jeet Singh, lost to Rocky & Bob Della Serra

1994
05/03 Durban, South Africa vs. Danie Brits
05/21 Durban, South Africa w/. Danie Vogues, vs. Giant Warrior & Danie Brits
05/28 Durban, South Africa vs. Giant Warrior
08/20 Durban, South Africa vs. Keith Hart
09/13 Cape Town(?), S. Africa w/. Shaun Koen, vs. Bad News Allen & Timothy Flowers

1995
05/13 Durban, South Africa w/. Tiger Singh, vs. Jason the Rebel & The Avalanche
*With Gerry Morrow, awarded IWA tag team titles
06/08 Winkler, MB w/. Gerry Morrow, beat Paul Marcoux & The Pharoah
06/09 Portage La Prairie w/. Gerry Morrow, lost to Chris Jericho & Lance Storm
07/22 Rockyford, AB beat Ken Johnson
07/23 Rockyford, AB w/. Cuban Assassin, lost to Bruce & Keith Hart
10/21 Durban, South Africa vs. Bad News Allen
11/14 Winnipeg, MB w/. Gerry Morrow, lost to Eric Freeze & The Pharoah
11/15 Gimli, MB w/. Gerry Morrow, beat Lance Storm & Eric Freeze
11/16 Morris, MB w/. Gerry Morrow, lost to Eric Freeze & The Pharoah
11/16 Morris, MB w/. Gerry Morrow, beat Eric Freeze & The Pharoah (re-match)
*Won the IWA tag team titles (2)

1996
01/27 Cloverdale, BC beat Tim Flowers
05/31 Fairford, MB w/. Gerry Morrow, beat Bluto Belushi & Desperado
06/01 Sagkeeng, MB w/. Gerry Morrow, beat Bluto Belushi & Desperado
06/02 Winnipeg, MB w/. Gerry Morrow, beat Bluto Belushi & Desperado
06/03 Peguis, MB w/. Gerry Morrow, beat Bluto Belushi & Desperado
06/05 Winkler, MB w/. Gerry Morrow, beat Bluto Belushi & Jethro Hawg
06/06 Portage La Prairie w/. Gerry Morrow, beat Chi Chi Cruz & Adam Impact
07/25 Pincher Creek, AB w/. King Lau, lost to Bruce & Ross Hart
09/28 Cloverdale, BC double count out vs. Akam Singh
12/14 ?, South Africa w/. Danie Vogues, vs. Giant Warrior & Magic Dragon

1997
05/30 Gibsons, BC lost to Jason Helton; Steve Rivers (3-way)
05/31 Cloverdale, BC beat Steve Rivers
06/28 Cloverdale, BC lost to Rocky Della Serra by DQ
09/05 Winnipeg, MB beat Steve Rivers by DQ
09/06 Fort Alexander, MB beat Christian Cage
09/27 Cloverdale, BC w/. Gerry Morrow, lost to Buddy Wayne & Sumito
10/24 Merritt, BC double DQ vs. Ken Johnson
10/25 Cloverdale, BC w/. Gerry Morrow, lost to Buddy Wayne & Sumito by DQ
11/29 Cloverdale, BC lost to Sumito

1998
10/16 New Westminster, BC w/. Akam Singh, lost to Randy Tyler & Mike Roselli; Michelle Starr & Johnny Canuck (3-way)
11/13 New Westminster, BC w/. Akam Singh, lost to Michelle Starr & Johnny Canuck

1999
05/04 Edmonton, AB beat Gemini
05/05 Red Deer, AB beat Anatak
05/10 Regina, SK w/. Gerry Morrow, beat Mr. Twister & Kenny Bond
05/11 Ochapowace, SK w/. Gerry Morrow, lost to Chi Chi Cruz & Wavell Starr
05/13 Gordon, SK w/. Gerry Morrow, lost to Chi Chi Cruz & Wavell Starr

2000
10/20 Calgary, AB beat Dean Durrango
10/28 Calgary, AB beat Steve Rivers
11/03 Calgary, AB w/. Johnny Devine, lost to Ken Johnson & Steve Rivers
12/15 Calgary, AB beat Greg Pawluk Falls count anywhere
12/26 Regina, SK lost to Bill Yates by DQ

2001
04/27 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow, beat Hunter Swift & Todd Destiny

2004
09/?? Burnaby, BC vs. Matt Borne


Career Record Compiled by Vance Nevada