May 11, 2008
Gama Singh

"Great" GAMA SINGH
(1973 - 2004)
REAL NAME: Gadowar Sahota
AKA: Gadabra Sahota; The Great Gama
HEIGHT: 5'10" WEIGHT: 225 .lbs
BORN: December 8, 1954 - Punjabi, India
BROTHER: Akam Singh (Kam Sahota)
TRAINED BY: Bill Persack; Carlos Colon
TITLES HELD:
Stampede International tag team 1976
Canadian tag team 1977-78
World Mid-Heavyweight title 1982-83 (2x)
British Commonwealth title 1984-89 (5x)
IWA tag team 1995


* * *
1,129 documented matches as of September 6, 2007

1973
(Wrestling as Gadabra Sahota)
04/27 Calgary, AB vs. Kim Klokeid
05/18 Calgary, AB vs. Kim Klokeid
05/25 Calgary, AB vs. Smith Hart
06/07 Swift Current, SK w/. Kim Klokeid, vs. Logger McClellan & Candy Mountain
06/21 Regina, SK w/. Kim Klokeid, lost to Yasu Fuji & Chatti Yokouchi
06/22 Calgary, AB w/. Kim Klokeid, vs. Yasu Fuji & Chatti Yokouchi
06/23 Edmonton, AB w/. Kim Klokeid, vs. Yasu Fuji & Chatti Yokouchi
06/28 Regina, SK lost to Mal Kirk
07/05 Regina, SK vs. Mal Kirk
08/03 Calgary, AB vs. The Shadow
08/04 Edmonton, AB vs. The Shadow
08/17 Calgary, AB vs. Art Wilderman
08/24 Calgary, AB w/. Kim Klokeid, vs. Mal Kirk & The Viking
08/31 Calgary, AB w/. Kim Klokeid, lost to Keith Hart & Art Wilderman
09/14 Calgary, AB w/. Frank Butcher, vs. Mal Kirk & The Viking
09/15 Edmonton, AB w/. Frank Butcher & Bob Pringle, vs. Joe Tomasso, Benny Ramirez, & The Viking
09/21 Calgary, AB w/. Art Wilderman, vs. Mal Kirk & The Viking
09/28 Calgary, AB w/. Frank Butcher, vs. Bruce Hart & Art Wilderman
10/19 Calgary, AB w/. Rick Martel, vs. Mal Kirk & The Viking
10/20 Edmonton, AB vs. Bud Osborne
10/27 Edmonton, AB vs. Bruce Hart
11/02 Calgary, AB vs. Michel Martel
11/16 Calgary, AB vs. Gil Hayes
11/30 Calgary, AB vs. Buck Robley
(Wrestling as Gama Singh)
12/03 Portland, OR lost to Al Madril
12/07 Portland, OR lost to Len Shelly
(Wrestling as Gadabra Sahota)
12/21 Calgary, AB vs. Art Wilderman
12/28 Calgary, AB vs. Super Hawk

1974
01/18 Calgary, AB vs. Hiroshi Yagi
01/25 Calgary, AB vs. Frank Butcher
02/01 Calgary, AB w/. Hiroshi Yagi, vs. Benny Ramirez & Jack Pesek
02/08 Calgary, AB w/. Bob Pringle, vs. Benny Ramirez & Jack Pesek
02/15 Calgary, AB vs. Benny Ramirez
02/22 Calgary, AB vs. Hiroshi Yagi
03/01 Calgary, AB w/. Super Hawk, vs. Jack Pesek & Anthony the Beautiful
03/22 Calgary, AB vs. Larry Lane
03/29 Calgary, AB vs. Anthony The Beautiful
04/05 Calgary, AB vs. Duke Savage
04/19 Calgary, AB w/. Bob Pringle, vs. Benny Ramirez & Man Mountain Williamson
04/26 Calgary, AB w/. Jean Antone, vs. Benny Ramirez & Betty Nicoli
04/28 Calgary, AB 20-man Battle royal
05/03 Calgary, AB w/. Great Saki, vs. Benny Ramirez & Carlos Montes
05/10 Calgary, AB vs. Keith Hart
05/17 Calgary, AB w/. Keith Hart, vs. Benny Ramirez & Carlos Montes
05/24 Calgary, AB vs. Hans Schroeder
05/31 Calgary, AB w/. Carlos Montes, vs. Bruce & Keith Hart
06/07 Calgary, AB vs. Frank Butcher

1975
05/30 Calgary, AB vs. Nick Pacchiano
06/13 Calgary, AB vs. Rocket Moreau
06/20 Calgary, AB w/. Bill Cody, vs. Jack Pesek & Rich Moreau
06/27 Calgary, AB vs. Alo Leilani
07/04 Calgary, AB w/. Bill Cody, beat Jack Pesek & Rich Moreau
(Wrestling as Gama Singh)
07/11 Calgary, AB 12-man Battle royal
07/18 Calgary, AB beat Bruce Hart
07/25 Calgary, AB w/. Alo Leilani, vs. Gordon Ivey & Frankie Laine
08/01 Calgary, AB vs. Thunderbolt Cannon
08/08 Calgary, AB vs. Kim Klokeid
08/15 Calgary, AB vs. Frankie Laine
08/22 Calgary, AB w/. Alo Leilani, vs. Frankie Laine & Kim Klokeid
08/29 Calgary, AB vs. Duke Savage
09/05 Calgary, AB vs. Rich Moreau
09/12 Calgary, AB vs. Bruce Hart
09/23 Halifax, NS vs. Bob Boucher
09/24 Halifax, NS TV Taping, No Information Available
09/29 Halifax, NS vs. Paul Peller
10/01 Halifax, NS TV Taping, No Information Available
10/07 Halifax, NS vs. Pepe Pasquale
10/08 Halifax, NS TV Taping, No Information Available
10/14 Halifax, NS vs. Bobby Bass
10/15 Halifax, NS TV Taping, No Information Available
10/21 Halifax, NS vs. The Beast
10/22 Halifax, NS beat Bob Boucher

1976
04/15 Calgary, AB vs. Vikingo
04/23 Calgary, AB w/. Cary Stevenson, lost to Bobby Bass & Ripper Collins
*With Cary Stevenson, won the Stampede International tag team titles around this time.
05/07 Calgary, AB w/. Cary Stevenson, vs. Ripper Collins & Vikingo
05/14 Calgary, AB vs. Ripper Collins
05/21 Calgary, AB w/. Paddy Ryan, vs. Ripper Collins & Lumberjack Luke
05/28 Calgary, AB w/. Eddie Morrow, vs. Mr. Hito & The Assassin
06/04 Calgary, AB w/. Eddie Morrow, vs. Mr. Hito & The Assassin
06/11 Calgary, AB w/. Eddie Morrow, vs. Mr. Hito & The Assassin
06/18 Calgary, AB w/. Eddie Morrow, vs. Mr. Hito & Higo Hamaguchi
06/25 Calgary, AB w/. Eddie Morrow, vs. The Assassins
07/02 Calgary, AB vs. Gil Hayes
08/13 Calgary, AB lost to The Assassin
08/27 Calgary, AB beat Rich Moreau
09/02 Regina, SK beat The Assassin
09/03 Calgary, AB w/. Tony Marino, vs. Ripper Collins & Danny Babich
09/10 Calgary, AB drew Abdul Zaatar
09/17 Calgary, AB vs. Higo Hamaguchi
09/24 Calgary, AB no contest vs. Danny Babich
10/01 Calgary, AB vs. Larry Sharpe
10/08 Calgary, AB vs. Keith Hart
10/15 Calgary, AB lost to Curtis Smith
10/29 Calgary, AB beat Larry Sharpe
10/29 Calgary, AB lost in a Battle royal
11/05 Calgary, AB vs. Dutch Mantel
11/06 Edmonton, AB vs. Dutch Mantel
11/12 Calgary, AB vs. John Foley
11/19 Calgary, AB vs. Eddie Morrow
12/03 Calgary, AB vs. Danny Babich
12/10 Calgary, AB vs. Gypsy Joe
12/17 Calgary, AB vs. Mike Sharpe Jr.
12/26 Calgary, AB w/. Lindy Calder, vs. Bruce & Keith Hart

1977
01/02 Calgary, AB w/. Frank Butcher, vs. Bruce & Keith Hart
01/07 Calgary, AB lost to Gypsy Joe
01/07 Calgary, AB Battle royal
01/21 Calgary, AB w/. Keith Hart, vs. Cuban Assassins
01/28 Calgary, AB lost to Gerry Morrow
02/04 Calgary, AB lost to Alo Leilani
02/11 Calgary, AB lost to Cuban Assassin
02/18 Calgary, AB lost to John Foley
02/28 Victoria, BC beat Jack Ruffen
03/07 Victoria, BC beat Joe Palardy
03/14 Vancouver, BC beat Bob Bryan
03/21 Vancouver, BC beat Buddy Rogers
03/27 Victoria, BC w/. Don Leo Jonathan, lost to John Anson & Randy Morse
03/28 Vancouver, BC beat Jack Ruffen
04/04 Vancouver, BC w/. Guy Mitchell, beat Randy Morse & Joe Palardy
04/11 Victoria, BC w/. Guy Mitchell, lost to Randy Morse & John Anson
04/18 Victoria, BC w/. Buck Zumhofe, lost to Texas Outlaw & Joe Palardy
04/25 Vancouver, BC w/. Buck Zumhofe, lost to Texas Outlaw & Joe Palardy
05/09 Victoria, BC w/. Guy Mitchell & Buck Zumhofe, beat Texas Outlaw, Joe Palardy, & Mike Sharpe, Jr.
05/16 Vancouver, BC w/. Buck Zumhofe, lost to Texas Outlaw & Joe Palardy
05/23 Victoria, BC beat Mike Sharpe, Jr. by DQ
05/30 Vancouver, BC beat Eric Froelich
06/06 Vancouver, BC w/. Guy Mitchell, beat Texas Outlaw & Joe Palardy
06/13 Vancouver, BC w/. Guy Mitchell, lost to Texas Outlaw & Joe Palardy
09/05 Vancouver, BC beat Bruce Brown
09/12 Vancouver, BC beat Bull Bullinski
09/19 Vancouver, BC beat Bob Harmes
10/03 Vancouver, BC beat Texas Outlaw by DQ
10/10 Vancouver, BC beat Texas Outlaw
10/17 Vancouver, BC double DQ vs. James J. Dillon
10/24 Vancouver, BC drew Bill Cody
10/31 Vancouver, BC beat Rick Renaldo
11/07 Vancouver, BC beat James J. Dillon
11/14 Vancouver, BC beat Rick Renaldo
11/14 Vancouver, BC Won a Battle royal
11/21 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat Sandor Novak & Bruce Brown
11/28 Vancouver, BC beat Don Wayt by DQ
12/05 Vancouver, BC beat Don Wayt
12/12 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan & Igor Volkoff, beat Black Avenger, James J. Dillon, & Mike Sharpe, Jr.
12/21 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat Black Avenger & Mike Sharpe, Jr.
*Won the Canadian tag team titles
12/26 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat John Anson & Larry Watts

1978
01/02 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat Eddie Morrow & Eric Froelich
01/09 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat John Anson & Sandor Novak
01/16 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat Black Avenger & Don Wayt by DQ
01/23 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat Sandor Novak & Mike Hammer
01/25 Victoria, BC w/. Igor Volkoff, lost to Black Avenger & Don Wayt
*Lost the Canadian tag team titles
01/28 Portland, OR lost to Ed Wiskowski
01/30 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, beat Texas Outlaw & Mike Hammer
02/06 Vancouver, BC lost to Texas Outlaw
02/13 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, lost to Texas Outlaw & The General by DQ
02/20 Vancouver, BC beat Gary Young
02/27 Vancouver, BC drew Mike Hammer
03/06 Vancouver, BC lost to The General by DQ
03/13 Vancouver, BC beat Bruce Brown
03/20 Vancouver, BC beat Texas Outlaw by DQ
03/20 Vancouver, BC lost in a Battle royal
03/27 Vancouver, BC w/. Guy Mitchell, lost to Black Avenger & Don Wayt
04/03 Vancouver, BC lost to Sal Martino
04/13 Regina, SK vs. Kasavubu
04/21 Calgary, AB w/. Alo Leilani, lost to Kasavubu & Mr. Sakurada
04/27 Regina, SK w/. Hubert Gallant vs. Cuban Assassin & Norman F. Charles III
04/28 Calgary, AB beat Ray Osborne
04/29 Edmonton, AB vs. Mr. Sakurada
05/04 Regina, SK vs. Mr. Sakurada
05/05 Calgary, AB w/. Alo Leilani, vs. Bud & Ray Osborne
05/11 Regina, SK vs. Paddy Ryan
05/12 Calgary, AB w/. Alo Leilani, beat Steve Novak & John Foley
05/13 Edmonton, AB w/. Alo Leilani, vs. Steve Novak & John Foley
05/19 Calgary, AB vs. Alo Leilani
05/20 Edmonton, AB vs. Jim Custer
05/25 Regina, SK w/. Alo Leilani vs. John Foley & Norman F. Charles III
05/26 Calgary, AB beat Jim Custer
06/01 Regina, SK vs. Dynamite Kid
06/02 Calgary, AB beat John Foley
06/03 Edmonton, AB vs. Moose Morowski
06/10 Edmonton, AB vs. Moose Morowski
06/16 Calgary, AB lost to Dynamite Kid
06/22 Regina, SK vs. Magnificent Zulu
07/26 Los Angeles, CA lost to Lonnie Mayne by DQ
07/28 Los Angeles, CA w/. Tony Rocca, beat Carlos Mata & Goliath
08/02 Los Angeles, CA lost to Tatsumi Fujinami
08/10 Bakersfield, CA beat Professor Ito
08/16 Los Angeles, CA lost to Roddy Piper
08/23 Los Angeles, CA w/. Hector Guerrero, beat Pistol Pete & Goliath
09/06 Los Angeles, CA beat Java Ruuk by DQ
09/13 Los Angeles, CA lost to Chavo Guerrero
09/15 San Bernadino, CA lost to Goliath
09/19 San Diego, CA lost to Pak Choo
09/20 Los Angeles, CA w/. Hector Guerrero, lost to Eddie Mansfield & Pak Chu
10/15 Dallas, TX drew Armando Guerrero
10/16 Fort Worth, TX beat Jack Evans
10/20 Houston, TX lost to Al Madril
10/22 Dallas, TX beat David Patterson
10/23 Fort Worth, TX lost to Al Madril
10/27 Houston, TX lost to Tiger Conway Jr.
10/30 Fort Worth, TX lost to David Von Erich
11/04 Austin, TX lost to Reggie Parks
11/05 Dallas, TX lost to Tiger Conway Jr.
11/06 Fort Worth, TX beat Dave Patterson
11/10 Houston, TX lost to Tiger Conway Jr.
11/18 Austin, TX lost to Al Madril
11/19 Dallas, TX lost to Ichiban #1
11/24 Houston, TX lost to Bill White
12/01 Houston, TX lost to Reggie Parks
12/04 Fort Worth, TX lost to Bill White
12/08 Houston, TX lost to Greg Valentine
12/11 Tulsa, OK lost to Bill Irwin via forfeit
12/13 Monroe, LA lost to Ron Slinker
12/17 Tulsa, OK lost to Jerry Brown
12/25 New Orleans, LA w/. The Angel, lost to Ernie Ladd & Swede Hanson

1979
01/03 Monroe, LA lost to Jim Shields
01/09 Alexandria, LA lost to Buck Robley
01/12 Shreveport, LA lost to Bill Irwin
01/17 Monroe, LA beat Karl Krupp by DQ
01/25 New Orleans, LA lost to Ox Baker
01/27 Alexandria, LA lost to Buck Robley
02/05 Tulsa, OK lost to Jim Shields
02/19 Tulsa, OK lost to Bobby Jaggers
02/29 Shreveport, LA beat Igor Putski
03/01 New Orleans, LA lost to Mike Sharpe, Jr.
03/02 Shreveport, LA lost to The Angel
03/14 Baton Rouge, LA beat Bill Irwin
03/16 Shreveport, LA beat Jim Dillon
03/25 Tulsa, OK beat Bruiser Brody
03/28 Baton Rouge, LA lost to Ali Bey
03/29 New Orleans, LA lost to Ali Bey
04/09 Tulsa, OK lost to Mike George
04/13 Shreveport, LA w/. Prince Tonga, lost to Tank Patton
04/21 New Orleans, LA lost to Tank Patton
05/02 Baton Rouge, LA beat Ali Bey
05/12 Tulsa, OK lost to Mike George
05/13 Joplin, MO drew Mike Bowyer
05/17 Chalmette, LA lost to Karl Von Krupp
05/23 Baton Rouge, LA lost to Angelo Mosca
05/24 Chalmette, LA lost to Mike Bowyer
06/07 Kansas City, KS beat Dave Nevins
06/09 Des Moines, IA beat Steve Hall
06/13 Topeka, KS vs. Wayne Rogers
06/14 Kansas City, KS beat Steve Hall
06/16 Junction City, KS beat Steve Hall
06/20 Sedalia, MO beat Steve Hall
06/21 Kansas City, KS beat Wayne Rogers
06/23 Kansas City, KS beat Don Bass
06/23 Kansas City, KS w/. Ray Rolland, lost to Jerry Brown & The Turk
06/28 Kansas City, KS lost to Bob Sweetan
06/28 Kansas City, KS Won a Battle royal
07/05 Kansas City, KS beat Ron McFarland
07/12 Kansas City, KS w/. Bob Brown, beat Bob Sweetan & Steve Hall
07/12 Kansas City, KS w/. Bob Brown, beat Alfred Hayes & Super Destroyer II by DQ
07/12 Kansas City, KS w/. Bob Brown, lost to Jerry Brown & The Turk
07/13 St. Louis, MO lost to Bob Brown
07/14 Kansas City, KS beat Ken Milsap
07/14 Kansas City, KS w/. Bob Brown, beat Don Bass & Larry Wright
07/14 Holden, MO drew The Turk
07/14 Holden, MO w/. Bob Brown & Rufus Jones, beat Jerry Brown, The Turk, Steve Hall by DQ
07/18 Sedalia, MO drew The Turk
07/18 Sedalia, MO w/. Bob Brown & Bill Irwin, beat Jerry Brown, The Turk & Steve Hall
07/19 Kansas City, KS w/. Bob Brown, beat Jerry Brown & The Turk
07/23 Vancouver, BC w/. Bruce Reed, lost to Bobby Jaggers & Chris Colt
07/28 St. Joseph, MO beat Kenny Milsap
07/30 Vancouver, BC lost to Jean Louis
08/02 Kansas City, KS beat Akio Sato
08/09 Kansas City, KS beat Steve Hall
08/09 Kansas City, KS w/. Bob Brown, Tom Andrews & Ringo, beat Steve Hall, Akio Sato, Ron McFarland & Sonny Driver
08/11 Des Moines, IA w/. Bob Brown, beat Jerry Brown & The Turk
08/12 Topeka, KS beat Dave Nevins
08/15 Sedalia, MO lost to Ron McFarland
08/16 Kansas City, KS lost to The Turk
08/18 San Francisco, CA w/. George Wells, beat Jerry Brown & The Turk
10/18 Kansas City, KS drew Tommy Sharpe
10/27 Des Moines, IA drew Frank Hill
11/01 Kansas City, KS beat Johnny Ringo
11/02 St. Louis, MO w/. Bruiser Brody, lost to Kerry Von Erich & Dick the Bruiser
11/03 Holden, MO beat The Beast
11/12 Tulsa, OK lost to Ron Starr
11/19 Tulsa, OK lost to Bobby Jaggers
12/07 St. Louis, MO w/. Bill Howard, lost to Ron Etchison & Eddie Gilbert
12/13 Kansas City, KS lost to the Beast

1980
01/18 Shreveport, LA lost to Mike Blood

1981
03/13 Calgary, AB beat Dynamite Kid by DQ
03/14 Edmonton, AB vs. Dynamite Kid
03/20 Calgary, AB lost to Dynamite Kid
03/24 Regina, SK w/. Bobby Burke & Rocky Brewer, lost to Kerry Brown, Duke Myers, & Mike Sharpe, Jr.
03/27 Calgary, AB lost to Hubert Gallant
03/31 Regina, SK lost to Mr. Hito
04/17 Calgary, AB beat Bill Jodoin
04/25 Edmonton, AB w/. Bruce Hart, vs. Goldie Rogers & Rip Hawk
04/28 Regina, SK lost to Cuban Assassin
05/01 Calgary, AB w/. Rocky Brewer, beat T.G. Stone & Randy Webber
05/05 Regina, SK w/. Rocky Brewer, beat Cuban Assassin & Goldie Rogers
05/08 Calgary, AB lost to Dynamite Kid
05/09 Edmonton, AB vs. Dynamite Kid
05/16 Edmonton, AB vs. Duke Myers
05/19 Regina, SK lost to Adrian Street by DQ
05/19 Regina, SK lost to Goldie Rogers
05/22 Calgary, AB lost to Adrian Street
05/23 Edmonton, AB beat Bill Jodoin
05/26 Regina, SK lost to David Shultz by DQ
05/29 Calgary, AB w/. Mike Hammer, beat Adrian Street & Goldie Rogers
05/30 Edmonton, AB vs. Adrian Street
06/02 Regina, SK lost to David Shultz
06/05 Calgary, AB lost to Duke Myers
06/06 Edmonton, AB drew T.G. Stone
06/09 Regina, SK w/. Davey Boy Smith & Mike Hammer, lost to Kerry Brown, Duke Myers, & David Shultz
06/12 Calgary, AB lost to Duffy O'Rourke
06/19 Calgary, AB lost to Randy Tyler
07/14 Regina, SK beat Robbie Stewart
07/15 Swift Current, SK drew Duffy O'Rourke
07/18 Enoch, AB beat Robbie Stewart
07/25 Enoch, AB w/. Dynamite Kid, beat Bruce Hart & Davey Boy Smith
07/28 Regina, SK beat T.G. Stone
07/29 Regina, SK w/. Adrian Street, beat T.G. Stone & Robbie Stewart
07/31 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, vs. Bruce Hart & Davey Boy Smith
08/04 Regina, SK beat Robbie Stewart
08/07 Calgary, AB w/. Dynamite Kid & J.R. Foley, drew Bruce Hart, Davey Boy Smith, & Duffy O'Rourke
08/11 Regina, SK w/. Dynamite Kid & J.R. Foley, lost to Bruce Hart, Davey Boy Smith, & Duffy O'Rourke
08/14 Calgary, AB w/. Dynamite Kid & J.R. Foley, beat Bruce Hart, Davey Boy Smith, & Duffy O'Rourke
08/18 Regina, SK w/. Dynamite Kid, beat Davey Boy Smith & Robbie Stewart
08/21 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, J.R. Foley, & Jude Rosenbloom, lost to Davey Boy Smith, Duffy O'Rourke, Bret & Bruce Hart
08/25 Regina, SK lost to Davey Boy Smith
08/28 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, drew Bruce & Keith Hart
09/01 Regina, SK beat Davey Boy Smith
09/04 Calgary, AB vs. Keith Hart
09/08 Regina, SK beat Davey Boy Smith
09/11 Calgary, AB beat Keith Hart by DQ
09/15 Regina, SK beat Davey Boy Smith
09/18 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, beat Keith Hart & Robbie Stewart by DQ
09/22 Regina, SK w/. Dynamite Kid, beat Davey Boy Smith & Gerry Morrow
09/25 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, beat Randy Webber & Robbie Stewart
09/26 Edmonton, AB w/. Dynamite Kid, vs. Keith Hart & Robbie Stewart No DQ match
09/29 Regina, SK beat Charles Buffong
09/29 Regina, SK beat Robbie Stewart
10/02 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, beat Keith Hart & Robbie Stewart
10/06 Regina, SK lost to Robbie Stewart
10/10 Edmonton, AB w/. Dynamite Kid, Kerry Brown & Duke Myers, vs. Davey Boy Smith, Robbie Stewart, Bruce & Keith Hart
10/13 Regina, SK w/. Dynamite Kid, beat Davey Boy Smith & Robbie Stewart
10/17 Edmonton, AB w/. Dynamite Kid, Kerry Brown & Duke Myers, vs. Davey Boy Smith, Robbie Stewart, Bruce & Keith Hart
10/20 Regina, SK w/. Dynamite Kid, lost to Davey Boy Smith & Robbie Stewart
10/23 Calgary, AB w/. Mike Hammer, lost to Davey Boy Smith & Keith Hart
10/24 Edmonton, AB vs. Davey Boy Smith
10/27 Regina, SK w/. Dynamite Kid & J.R. Foley, lost to Davey Boy Smith, Bruce Hart & Robbie Stewart
10/30 Calgary, AB beat Randy Webber
10/31 Edmonton, AB vs. Gerry Morrow
11/03 Regina, SK w/. Tucker G. Stone, lost to Bruce Hart & Davey Boy Smith
11/06 Calgary, AB beat Davey Boy Smith
11/08 Edmonton, AB vs. Davey Boy Smith
11/10 Regina, SK w/. Tucker G. Stone, lost to Gerry Morrow & Hercules Ayala
11/13 Calgary, AB lost to Davey Boy Smith by DQ
11/17 Regina, SK w/. Mike Hammer, beat Bruce Hart & Davey Boy Smith by DQ
11/20 Calgary, AB w/. J.R. Foley, beat Davey Boy Smith & Kung Fu by DQ
11/24 Regina, SK w/. Kerry Brown & Jude Rosenbloom, lost to Bruce Hart, Davey Boy Smith & Kung Fu
11/27 Calgary, AB w/. J.R. Foley & Jude Rosenbloom, lost to Bruce Hart, Davey Boy Smith & Kung Fu
12/04 Calgary, AB lost to Robbie Stewart
12/08 Regina, SK w/. Goldie Rogers, lost to Bruce Hart & Davey Boy Smith
12/11 Calgary, AB beat Robbie Stewart
12/15 Regina, SK beat Davey Boy Smith by DQ
12/18 Calgary, AB w/. Jude Rosenbloom, lost to Bruce Hart & Davey Boy Smith
12/20 Edmonton, AB w/. Jude Rosenbloom, lost to Bruce Hart & Davey Boy Smith

1982
01/01 Calgary, AB beat Davey Boy Smith by count out
01/02 Edmonton, AB vs. Davey Boy Smith
01/05 Regina, SK w/. Jude Rosenbloom & Goldie Rogers, lost to Bruce Hart & Jim Neidhart
01/08 Calgary, AB double count out vs. Bruce Hart
01/09 Edmonton, AB vs. Bruce Hart
01/12 Regina, SK lost to Bruce Hart
*Lost the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
01/15 Calgary, AB lost to Keith Hart
01/16 Edmonton, AB vs. Bruce Hart
05/21 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, beat Davey Boy Smith & Robbie Stewart
05/28 Calgary, AB w/. Dynamite Kid & Hubert Gallant, lost to Davey Boy Smith, Bruce & Keith Hart
05/29 Edmonton, AB w/. Dynamite Kid & Hubert Gallant, lost to Davey Boy Smith, Bruce & Keith Hart
07/09 Calgary, AB w/. Danny Davis & Ken Wayne, lost to Mr. Hito, Bruce & Keith Hart
07/12 Hobbema, AB beat Gerry Morrow
07/13 Regina, SK beat Keith Hart
07/16 Calgary, AB beat Davey Boy Smith
07/18 Edmonton, AB beat Davey Boy Smith by DQ
07/20 Regina, SK beat Tony Rocco
07/23 Calgary, AB w/. Bad News Allen, drew Davey Boy Smith & David Shultz
07/24 Edmonton, AB vs. Davey Boy Smith
07/27 Regina, SK beat Gerry Morrow
07/29 Swan River, MB Advertised to appear, No Information Available
07/30 Calgary, AB w/. Bad News Allen, beat Davey Boy Smith & David Shultz
08/02 Regina, SK beat Davey Boy Smith
08/03 Regina, SK lost to Davey Boy Smith by count out
08/13 Calgary, AB w/. Duke Myers, lost to Bret & Keith Hart by DQ
08/17 Regina, SK beat Mach Hayato
08/20 Calgary, AB w/. Dynamite Kid & Duke Myers, lost to Davey Boy Smith, Bret & Keith Hart
08/24 Regina, SK w/. Ho Chi Lau, lost to Bret Hart & Davey Boy Smith
08/27 Calgary, AB beat Davey Boy Smith
08/31 Regina, SK beat Davey Boy Smith
09/03 Calgary, AB beat Keith Hart
09/07 Regina, SK lost to Davey Boy Smith
09/10 Calgary, AB lost to Davey Boy Smith by DQ
09/12 Edmonton, AB w/. Dynamite Kid, lost to Robbie Stewart & Randy Webber
09/17 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, lost to Davey Boy Smith & Bruce Hart
09/24 Calgary, AB w/. Dynamite Kid & Duke Myers, no contest vs. Davey Boy Smith, Bret & Bruce Hart
09/28 Regina, SK w/. Dynamite Kid & Duke Myers, lost to Davey Boy Smith, Bret & Bruce Hart
10/01 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, Duke Myers & Danny Davis, drew Davey Boy Smith, Mr. Hito, Bret & Bruce Hart
10/05 Regina, SK w/. Dynamite Kid & Duke Myers, no contest vs. Davey Boy Smith, Bret & Bruce Hart
10/08 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, Duke Myers & Danny Davis, lost to Davey Boy Smith, Mr. Hito, Bret & Bruce Hart
10/12 Regina, SK w/. Dynamite Kid, Duke Myers, & Danny Davis, no contest vs. Davey Boy Smith, Mr. Hito, Bret & Bruce Hart
10/15 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, Duke Myers, Danny Davis & Hubert Gallant, lost to Davey Boy Smith, Mr. Hito, Bret, Bruce & Keith Hart
10/17 Calgary, AB w/. Dynamite Kid, lost to Davey Boy Smith & Bruce Hart by DQ
10/22 Calgary, AB beat Laurent Soucie
10/23 Edmonton, AB beat Laurent Soucie
10/24 Calgary, AB w/. Dynamite Kid & Duke Myers, lost to Davey Boy Smith, Bret & Bruce Hart
10/26 Regina, SK w/. Dynamite Kid, no contest vs. Davey Boy Smith & Leo Burke
10/29 Calgary, AB beat Keith Hart by DQ
10/30 Edmonton, AB vs. Mach Hayato
11/02 Regina, SK w/. Dynamite Kid, beat Davey Boy Smith & Leo Burke
11/05 Calgary, AB lost to Keith Hart by DQ
11/09 Regina, SK w/. Hubert Gallant, beat Laurent Soucie & Don Kolov
11/12 Calgary, AB beat Davey Boy Smith
*Won the World Mid-Heavyweight title
11/13 Edmonton, AB lost to Keith Hart
11/16 Regina, SK w/. Dynamite Kid, lost to Davey Boy Smith & Don Kolov
11/19 Calgary, AB beat Davey Boy Smith
11/23 Regina, SK no contest vs. Davey Boy Smith
11/26 Calgary, AB drew Dynamite Kid
12/03 Calgary, AB w/. K.Y. Wakamatsu, lost to Dynamite Kid & J.R. Foley
12/10 Calgary, AB double DQ vs. Dynamite Kid
12/14 Regina, SK lost to Dynamite Kid
*Lost the World Mid-Heavyweight title
12/17 Calgary, AB drew Dynamite Kid
12/30 Calgary, AB w/. Danny Davis, lost to Bruce & Keith Hart by DQ

1983
(Wrestling as Gadabra Sahota)
01/01 Springfield, MO w/. Jerry Anderson, lost to Pez Whatley & Rip Rogers
(Wrestling as Gama Singh)
01/07 Calgary, AB w/. Danny Davis & MX-1, beat Davey Boy Smith, Bret & Keith Hart
01/14 Calgary, AB lost to Davey Boy Smith
01/15 Edmonton, AB vs. Davey Boy Smith
01/17 Saskatoon, SK lost to Davey Boy Smith
01/18 Regina, SK beat Don Kolov
01/19 Moose Jaw, SK lost to Davey Boy Smith
01/20 Camrose, AB w/. Danny Davis, beat Davey Boy Smith & Randy Webber
01/21 Calgary, AB beat Davey Boy Smith by DQ
01/22 Olds, AB w/. Danny Davis, lost to Davey Boy Smith & Randy Webber
01/23 Wetaskiwin, AB beat Scott Ferris
01/24 Saskatoon, SK lost to Davey Boy Smith by DQ
01/25 Regina, SK lost to Davey Boy Smith by count out
01/26 Davidson, SK beat Mike Hammer
01/27 Lethbridge, AB beat Davey Boy Smith by count out
01/28 Calgary, AB double count out vs. Dynamite Kid
01/29 Edmonton, AB lost to Dynamite Kid
01/31 Saskatoon, SK beat Davey Boy Smith
02/01 Regina, SK lost to Davey Boy Smith by DQ
02/02 Pincher Creek, AB drew Mr. Hito
02/03 High River, AB beat Randy Webber
02/04 Calgary, AB no contest vs. Dynamite Kid Strap match
02/05 Edmonton, AB no contest vs. Dynamite Kid
02/07 Saskatoon, SK no contest vs. Dynamite Kid
02/08 Regina, SK lost to Dynamite Kid
02/09 Red Deer, AB lost to Dynamite Kid
02/10 Didsbury, AB double count out vs. Bruce Hart
02/11 Calgary, AB w/. Goldie Rogers, lost to Dynamite Kid & MX-1
02/12 Edmonton, AB w/. Goldie Rogers, lost to Dynamite Kid & J.R. Foley
02/13 Saddle Lake, AB lost to Keith Hart by count out
02/14 Saskatoon, SK lost to Dynamite Kid
02/15 Regina, SK lost to Dynamite Kid by DQ
02/16 Humboldt, SK lost to Dynamite Kid
02/17 Lethbridge, AB lost to Dynamite Kid
02/18 Calgary, AB lost to Dynamite Kid by DQ
02/22 Regina, SK beat Dynamite Kid Ladder match
*Won the World Mid-Heavyweight title
08/25 Vancouver, BC lost to Dynamite Kid by DQ
08/26 Calgary, AB beat Steve Logan

1984
03/16 Calgary, AB beat Shunji Takano
03/17 Edmonton, AB beat Shunji Takano
03/19 Saskatoon, SK beat Elton Stanton
03/20 Regina, SK beat Elton Stanton
03/23 Calgary, AB beat Elton Stanton
03/24 Edmonton, AB w/. Cobra, beat Elton Stanton & Shunji Takano
03/25 Victoria, BC w/. Cobra, beat Phil Lafleur & Ben Bassarab
03/26 Vancouver, BC w/. Cobra, beat Phil Lafleur & Ben Bassarab
03/27 Regina, SK w/. Kerry Brown & Cuban Assassin, vs. Bret Hart, Davey Boy Smith, & Mr. Hito
03/28 Red Deer, AB lost to Phil Lafleur by DQ
03/30 Edmonton, AB beat Mr. Hito
03/31 Calgary, AB w/. Cobra, beat Phil Lafleur & Sonny Two Rivers
03/31 Calgary, AB w/. Cobra, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid
04/06 Calgary, AB w/. Cobra, lost to Sonny Two Rivers & Mr. Hito
04/10 Regina, SK w/. Cobra, vs. Sonny Two Rivers & Mr. Hito
06/17 Victoria, BC beat Cobra by count out
06/18 Vancouver, BC vs. Cobra
06/22 Calgary, AB beat Randy Webber
06/23 Edmonton, AB beat Gerry Morrow
06/25 Saskatoon, SK beat Randy Webber
06/26 Regina, SK beat Randy Webber
06/27 Lloydminster, AB beat Randy Webber
06/28 Leduc, AB beat Randy Webber
06/29 Calgary, AB w/. Ron Starr, beat Bruce & Keith Hart by DQ
06/30 Edmonton, AB beat Randy Webber
07/01 Williams Lake, BC w/. Hiro Saito, vs. Randy Webber & Shunji Takano
07/03 Regina, SK beat Gerry Morrow by DQ
07/04 Red Deer, AB beat Randy Webber
07/05 Calgary, AB w/. Ron Starr & Mad Max, lost to Phil Lafleur, Bruce & Keith Hart
07/06 Lethbridge, AB beat Randy Webber
07/07 Edmonton, AB w/. Mad Max, beat Phil Lafleur & Ben Bassarab
World Wrestling Federation:
07/10 Brantford, ON beat Tim Girard
Stampede Wrestling:
07/11 Calgary, AB beat Keith Hart
07/12 Spruce Grove, AB w/. Mad Max, lost to Phil Lafleur & Ben Bassarab
07/13 Medicine Hat, AB beat Randy Webber
07/14 Edmonton, AB w/. Ron Starr & Mad Max, no contest vs. Bruce Hart, Phil Lafleur & Ben Bassarab
07/16 Saskatoon, SK beat Shunji Takano
07/16 Saskatoon, SK w/. Ron Starr & Duke Myers, beat Phil Lafleur, Gerry Morrow & Sonny Two Rivers
07/17 Regina, SK beat Shunji Takano
07/17 Regina, SK w/. Ron Starr & Duke Myers, beat Phil Lafleur, Gerry Morrow & Sonny Two Rivers
07/18 Maple Creek, SK w/. Ron Starr, beat Phil Lafleur & Randy Webber
07/19 Lethbridge, AB w/. Ron Starr & Mad Max, beat Bruce Hart, Phil Lafleur, & Gerry Morrow by DQ
07/20 Calgary, AB w/. Ron Starr, beat Bruce Hart & Gerry Morrow
07/20 Calgary, AB lost in a 2-ring Battle royal
07/21 Edmonton, AB 2-ring Battle royal
07/22 Victoria, BC beat Keith Hart
07/23 Vancouver, BC w/. Ron Starr, beat Bruce Hart & Phil Lafleur by DQ
07/24 Kelowna, BC w/. Ron Starr, beat Bruce & Keith Hart by DQ
07/25 Vernon, BC beat Keith Hart
07/26 Kamloops, BC w/. Ron Starr, lost to Bruce & Keith Hart by DQ
07/27 Calgary, AB w/. Ron Starr, beat Bruce Hart & Gerry Morrow by DQ
World Wrestling Federation:
07/29 Hartford, CT lost to Mr. Fuji
Stampede Wrestling:
08/07 Merritt, BC w/. Ron Starr & Hiro Saito, beat Bruce Hart, Phil Lafleur & Ben Bassarab
08/08 Salmon Arm, BC w/. Ron Starr, beat Phil Lafleur & Ben Bassarab
08/09 Nakusp, BC w/. Ron Starr & Hiro Saito, beat Bruce Hart, Phil Lafleur & Ben Bassarab
08/10 Calgary, AB beat Phil Lafleur
08/11 Edmonton, AB beat Phil Lafleur
08/12 Calgary, AB beat Shunji Takano
08/14 Regina, SK w/. Ron Starr, lost to Bret Hart & Ben Bassarab
08/15 Calgary, AB beat Gerry Morrow
08/17 Calgary, AB beat Gerry Morrow
08/18 Edmonton, AB beat Ben Bassarab
08/21 Kelowna, BC beat Kevin Stewart
08/21 Kelowna, BC lost to Davey Boy Smith
08/21 Kelowna, BC Won a Battle royal
08/22 Vancouver, BC w/. Ron Starr, lost to Bruce Hart & Dynamite Kid
08/24 Calgary, AB w/. Ron Starr & Bad News Allen, drew Bruce Hart, Davey Boy Smith, & Dynamite Kid
08/25 Edmonton, AB w/. Bad News Allen, lost to Bret Hart & Dynamite Kid
08/29 Vancouver, BC w/. Ron Starr, beat Bruce Hart & Dave Williams
08/30 Lethbridge, AB w/. Ron Starr, beat Bruce Hart & Ben Bassarab by DQ
08/31 Calgary, AB lost to Davey Boy Smith
World Wrestling Federation:
11/03 Calgary, AB beat Ron Shaw
11/04 Edmonton, AB beat Ron Shaw
12/01 Philadelphia, PA beat Johnny Rodz
12/?? Kingston, PA vs. Dave Barbie
12/?? Kingston, PA Battle royal
12/06 Vancouver, BC beat Ben Bassarab

1985
02/25 Vancouver, BC beat Moondog Spot
02/26 Edmonton, AB lost to Moondog Spot
02/27 Calgary, AB beat Moondog Spot
05/15 Southampton, NY lost to Bret Hart
06/05 White Plains, NY drew Les Thornton
06/07 East Rutherford, NJ lost to Rene Goulet
06/08 Landover, MD beat Steve Lombardi
06/09 Columbus, OH beat Bobby Colt
06/10 San Francisco, CA lost to Bret Hart
06/11 San Diego, CA lost to Crusher El Cahun
06/12 Los Angeles, CA lost to Bret Hart
06/13 Phoenix, AZ lost to Bret Hart
06/19 Montevale, NJ beat Johnny Rodz
06/24 New Haven, CT lost to Jimmy Snuka
07/01 Oakland, CA lost to Jesse Ventura
07/03 San Diego, CA lost to Brutus Beefcake
07/04 Los Angeles, CA lost to Les Thornton
Independent:
08/06 Durban, South Africa beat Tom Tyrone
Stampede Wrestling:
11/01 Calgary, AB beat Randy Webber
11/02 Edmonton, AB beat Rick Patterson
11/06 Vancouver, BC lost to Bruce Hart by DQ
11/08 Calgary, AB lost to Bruce Hart by DQ
11/09 Edmonton, AB beat Bruce Hart by DQ
11/12 Regina, SK beat Bruce Hart by DQ
11/13 Red Deer, AB no contest vs. Bruce Hart
11/14 Lethbridge, AB no contest vs. Bruce Hart
11/18 Vancouver, BC lost to Bruce Hart by DQ
11/19 Surrey, BC beat Mr. Hito by count out
11/23 Edmonton, AB beat Mr. Hito
11/26 Swift Current, SK beat Rick Patterson
11/27 Red Deer, AB w/. The Terminator, beat Bruce & Wayne Hart
11/28 Lethbridge, AB w/. The Terminator, beat Bruce & Wayne Hart
11/29 Calgary, AB beat Hubert Gallant
11/30 Edmonton, AB lost to Bruce Hart by DQ
12/02 Cranbrook, BC lost to Cobra by DQ
12/03 Kimberley, BC beat Cobra by DQ
12/04 Vancouver, BC lost to Bruce Hart Street fight
12/05 Calgary, AB beat Bruce Hart
*Won the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
12/07 Edmonton, AB beat Chris Benoit
12/09 Fort QuAppelle, SK beat Hubert Gallant
12/10 Regina, SK beat Cobra
12/11 Red Deer, AB beat Cobra by DQ
12/13 Calgary, AB lost to Cobra by DQ
12/14 Edmonton, AB lost to Cobra
12/17 Mission, BC lost to Cobra by DQ
12/18 Vancouver, BC beat Cobra
12/19 Kelowna, BC beat Cobra by DQ
12/20 Calgary, AB lost to Cobra
*Lost the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
12/21 Edmonton, AB beat Cobra
*Won the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
12/23 Paul Band, AB beat Mike Hammer
12/27 Calgary, AB w/. Mike Shaw, beat Chris Benoit & Ron Ritchie by DQ
12/28 Edmonton, AB w/. Mike Shaw, beat Chris Benoit & Ron Ritchie

1986
01/03 Calgary, AB beat Chris Benoit
01/04 Edmonton, AB beat Chris Benoit
01/06 Calgary, AB no contest vs. Robbie Stewart
01/07 Regina, SK beat Chris Benoit
01/07 Regina, SK lost in a Battle royal
01/08 Red Deer, AB beat Chris Benoit
01/09 Lethbridge, AB beat Chris Benoit
01/09 Lethbridge, AB lost in a Battle royal
01/10 Calgary, AB drew Robbie Stewart
01/11 Edmonton, AB w/. Black Mephisto, lost to Chris Benoit & Robbie Stewart
01/13 Vancouver, BC beat Robbie Stewart
01/14 Mission, BC w/. Black Mephisto, beat Chris Benoit & Robbie Stewart
01/15 Cloverdale, BC w/. Black Mephisto, beat Chris Benoit & Robbie Stewart
01/17 Calgary, AB no contest vs. Robbie Stewart
01/18 Edmonton, AB beat Robbie Stewart by reversed decision
02/14 Calgary, AB lost to Robbie Stewart
02/15 Edmonton, AB lost to Robbie Stewart
02/21 Calgary, AB beat Robbie Stewart
02/22 Edmonton, AB beat Robbie Stewart
02/24 Vancouver, BC beat Robbie Stewart
02/25 Port Alberni, BC drew Robbie Stewart
02/26 Chilliwack, BC beat Robbie Stewart
02/28 Calgary, AB beat Keith Hart by DQ
03/01 Edmonton, AB beat Keith Hart by DQ
03/04 Regina, SK vs. Robbie Stewart
03/05 Red Deer, AB double count out vs. Robbie Stewart
03/06 Medicine Hat, AB no contest vs. Robbie Stewart
03/07 Calgary, AB lost to Keith Hart by DQ
03/08 Edmonton, AB beat Keith Hart
03/10 Vancouver, BC w/. Makhan Singh & Steve DiSalvo, no contest vs. Bruce Hart, Robbie Stewart & Jalmin Singh
03/11 Campbell River, BC beat Robbie Stewart
03/12 Nanaimo, BC lost to Robbie Stewart
03/13 Kelowna, BC no contest vs. Robbie Stewart
03/14 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Keith Hart & Robbie Stewart by DQ
03/15 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, beat Bruce Hart & Robbie Stewart by DQ
03/17 Broadview, SK w/. Makhan Singh, beat Chris Benoit & Ben Bassarab
03/18 Regina, SK w/. Makhan Singh, lost to Bruce Hart & Robbie Stewart by DQ
03/19 Taber, AB w/. Makhan Singh, beat Chris Benoit & Ben Bassarab
03/20 Longview, AB lost to Robbie Stewart
03/21 Calgary, AB w/. Makhan Singh & J.R. Foley, lost to Robbie Stewart, Bruce & Keith Hart
03/22 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, drew Bruce Hart & Robbie Stewart
03/24 Vancouver, BC w/. Steve DiSalvo & Jalmin Singh, lost to Bad News Brown, Bruce Hart & Robbie Stewart
03/25 Mission, BC w/. Makhan Singh, beat Chris Benoit & Ben Bassarab
03/28 Calgary, AB lost to Chris Benoit
03/29 Edmonton, AB w/. Mike Hammer, lost to Bruce Hart & Robbie Stewart
04/01 Regina, SK w/. Makhan Singh, double count out vs. Bruce Hart & Robbie Stewart
04/02 Red Deer, AB lost to Robbie Stewart
04/03 Lethbridge, AB lost to Robbie Stewart
04/04 Calgary, AB beat Chris Benoit
04/05 Edmonton, AB beat Chris Benoit
04/07 Courtenay, BC lost to Robbie Stewart
04/08 Nanaimo, BC beat Robbie Stewart
04/09 Vancouver, BC lost to Robbie Stewart
04/11 Calgary, AB w/. Duke Myers, beat Chris Benoit & Ron Ritchie
04/12 Edmonton, AB w/. Duke Myers, beat Chris Benoit & Ron Ritchie
04/13 Brooks, AB no contest vs. Robbie Stewart
04/14 Calgary, AB beat Chris Benoit
04/15 Regina, SK lost to Chris Benoit
04/16 Red Deer, AB beat Robbie Stewart by DQ
04/17 Lethbridge, AB beat Chris Benoit by DQ
04/18 Calgary, AB lost to Bruce Hart by DQ
04/19 Edmonton, AB lost to Bruce Hart
*Lost the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
05/23 Calgary, AB beat Bob Wayne
05/24 Edmonton, AB beat Mr. Hito
05/26 Brooks, AB w/. Chic Scott, lost to Chris Benoit & Owen Hart
05/27 Regina, SK beat Kio Kawada
05/28 Taber, AB w/. Chic Scott, lost to Chris Benoit & Owen Hart
05/29 Lethbridge, AB beat Kio Kawada
05/30 Calgary, AB w/. Chic Scott, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
05/31 Edmonton, AB w/. Chic Scott, beat Owen Hart & Ben Bassarab by DQ
06/01 Olds, AB beat Kio Kawada
06/03 Port Moody, BC beat Kio Kawada
06/04 Chilliwack, BC beat Mr. Hito
06/05 Kelowna, BC beat Mr. Hito
06/20 Calgary, AB w/. Chic Scott, beat Keith Hart & Johnny Smith
06/20 Calgary, AB w/. Chic Scott, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
06/21 Edmonton, AB w/. Vladimir Krupoff, beat Keith Hart & B.J. Annis
06/23 Drumheller, AB beat Ben Bassarab
06/24 Regina, SK w/. Vladimir Krupoff, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
06/25 Red Deer, AB drew Ben Bassarab
06/25 Red Deer, AB lost in a Battle royal
06/26 Sundre, AB drew Ben Bassarab
06/27 Calgary, AB beat Bill Cody
06/28 Edmonton, AB beat Moses Moli
06/29 Sparwood, BC w/. Vladimir Krupoff, lost to Johnny Smith & Mr. Hito
06/30 Claresholm, AB beat George Skaaland
07/04 Calgary, AB lost to Keith Hart
07/07 Kamsack, SK beat George Skaaland
07/08 Regina, SK beat George Skaaland
07/11 Calgary, AB beat Bill Cody
07/11 Calgary, AB beat Mr. Hito
07/15 Vauxhall, AB double count out vs. Own Hart
07/15 Vauxhall, AB w/. Vladimir Krupoff & Drago Thomas, lost to Owen Hart, Ross Lindsey & Ben Bassarab
07/16 Ponoka, AB beat Owen Hart by count out
07/17 Lethbridge, AB lost to Johnny Smith by DQ
07/18 Calgary, AB beat Owen Hart by count out
07/19 Edmonton, AB w/. Kerry Brown & Duke Myers, drew Owen Hart, Ben Bassarab & Johnny Smith
07/25 Calgary, AB double count out vs. Johnny Smith
07/26 Edmonton, AB w/. Duke Myers & Vladimir Krupoff, lost to Owen Hart, Johnny Smith, & Ben Bassarab
07/28 Wetaskiwin, AB no contest vs. Mr. Hito
07/29 Hanna, AB double count out vs. Owen Hart
07/30 Red Deer, AB beat Johnny Smith
07/31 Didsbury, AB double count out vs. Owen Hart
08/01 Calgary, AB beat Johnny Smith
*Won the vacant British Commonwealth Mid-Heavyweight title
08/02 Edmonton, AB beat Johnny Smith
08/04 Lamont, AB no contest vs. Owen Hart
08/05 Regina, SK beat John Cozman
08/06 Medicine Hat, AB lost to Johnny Smith
08/07 Lethbridge, AB w/. Kerry Brown & Duke Myers, lost to Owen Hart, Ben Bassarab, & Johnny Smith
08/08 Calgary, AB lost to Johnny Smith
*Lost the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
08/09 Edmonton, AB lost to Johnny Smith
08/11 Pincher Creek, AB lost to Owen Hart
08/12 Bassano, AB lost to Owen Hart
08/13 Red Deer, AB beat Con Kovidis
08/14 Olds, AB lost to Owen Hart
08/15 Calgary, AB no contest vs. Con Kovidis
08/16 Edmonton, AB lost to Con Kovidis by DQ
World Wrestling Federation:
09/05 Sydney, Australia No Information Available
09/06 Melbourne, Australia beat Bob Bradley
09/09 Perth, Australia No Information Available
09/10 Adelaide, Australia No Information Available
09/11 Launceston, Australia No Information Available
Stampede Wrestling:
10/24 Calgary, AB beat George Skaaland
10/25 Edmonton, AB w/. Vladimir Krupoff, no contest vs. Brian Pillman & Ben Bassarab
10/27 Spiritwood, SK beat George Skaaland
10/28 Regina, SK beat Johnny Smith
10/29 Nanton, AB beat George Skaaland
10/30 Taber, AB beat George Skaaland
11/01 Edmonton, AB w/. Makhan Singh & Cuban Assassin, double DQ vs. Owen Hart, Ben Bassarab & Brian Pillman
11/03 Pincher Creek, AB beat Con Kovidis
11/04 Bow Island, AB beat Con Kovidis
11/05 Red Deer, AB beat Johnny Smith
11/06 Cardston, AB beat Con Kovidis
11/07 Calgary, AB w/. Makhan Singh & Vladimir Krupoff, lost to Brian Pillman, Owen & Keith Hart
11/08 Edmonton, AB w/. Makhan Singh & Cuban Assassin, lost to Owen Hart, Brian Pillman, & Ben Bassarab
11/11 Regina, SK w/. Makhan Singh, no contest vs. Owen Hart & Ben Bassarab
11/12 North Battleford, SK no contest vs. Con Kovidis
11/13 Cold Lake, AB beat Con Kovidis
11/14 Calgary, AB w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
11/15 Montana Reserve, AB w/. Cuban Assassin, drew Brian Pillman & Johnny Smith
11/16 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, no contest vs. Owen Hart & Outback Jack
11/18 Beseiker, AB beat Johnny Smith
11/19 Red Deer, AB beat Mr. Hito
11/20 Strathmore, AB lost to Johnny Smith by DQ
11/21 Calgary, AB beat B.J. Annis
11/22 Edmonton, AB beat Owen Hart
11/24 Raymore, SK w/. Viet Cong Express #1, lost to Owen Hart & Brian Pillman
11/25 Regina, SK w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Brian Pillman
11/26 Victoire, SK w/. Viet Cong Express #1, lost to Owen Hart & Brian Pillman
11/28 Calgary, AB beat Ben Bassarab by count out
11/29 Edmonton, AB lost to Owen Hart
12/12 Calgary, AB beat Jeff Wheeler
12/13 Edmonton, AB beat Jeff Wheeler
12/14 Drayton Valley, AB beat Golden Grappler
12/16 Milk River, AB beat Golden Grappler
12/17 Red Deer, AB beat Jeff Wheeler
12/18 Lethbridge, AB double count out vs. Ben Bassarab
12/19 Calgary, AB no contest vs. Owen Hart
12/20 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Ben Bassarab by DQ
12/26 Calgary, AB w/. Makhan Singh & Viet Cong Express #1, lost to Owen Hart, Ben Bassarab & Davey Boy Smith
12/27 Edmonton, AB w/. Makhan Singh & Viet Cong Express #1, lost to Owen Hart, Ben Bassarab & Davey Boy Smith
12/29 Medicine Hat, AB beat Jeff Wheeler
12/29 Medicine Hat, AB Won a Battle royal
12/30 Red Deer, AB beat Owen Hart by DQ
12/30 Red Deer, AB Won a Battle royal

1987
01/02 Calgary, AB w/. Makhan Singh & Viet Cong Express #1, lost to Owen Hart, Ben Bassarab & Davey Boy Smith Cage match
01/03 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Ben Bassarab Cage
01/06 Calgary, AB double DQ vs. Ben Bassarab
01/09 Calgary, AB no contest vs. Ben Bassarab
01/10 Edmonton, AB vs. Ben Bassarab
01/16 Calgary, AB no contest vs. Ben Bassarab
01/17 Edmonton, AB vs. Ben Bassarab Texas Death match
01/20 Regina, SK w/. Makhan Singh, no contest vs. Owen Hart & Ben Bassarab
01/21 Prince Albert, SK w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
01/22 North Battleford, SK lost to Owen Hart
01/23 Calgary, AB lost to Ben Bassarab; Viet Cong Express #1 3-way match
01/24 Edmonton, AB lost to Ben Bassarab; Viet Cong Express #1 3-way match
01/26 Jasper, AB lost to Owen Hart
01/27 Hinton, AB lost to Owen Hart
01/28 Red Deer, AB lost to Ben Bassarab
01/29 Raymond, AB w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
01/30 Calgary, AB beat Viet Cong Express #1 by DQ
01/31 Edmonton, AB beat Viet Cong Express #1 by DQ
02/02 Buffalo Narrows, SK w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
02/03 Regina, SK lost to Viet Cong Express #1
02/04 Outlook, SK w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Ben Bassarab
02/05 Camrose, AB lost to Ben Bassarab
02/06 Calgary, AB lost to Viet Cong Express #1 Loser leave town, chain match
02/07 Edmonton, AB lost to Viet Cong Express #1 Loser leave town, chain match
Promoter ?:
06/06 Durban, South Africa vs. Danie Brits
Stampede Wrestling:
07/03 Medicine Hat, AB lost to Keichi Yamada (aka Jushin Liger)
07/07 Regina, SK beat Mr. Hito
07/08 North Battleford, SK w/. Makhan Singh & Gerry Morrow, lost to Own Hart, Brian Pillman, & Keichi Yamada
07/09 Leader, SK lost to Owen Hart
07/10 Lethbridge, AB beat Keichi Yamada
07/12 Edmonton, AB w/. Rhonda Singh & K.C. Houston, beat Keichi Yamada, Devil Masami, & Mika Komatsu
07/13 Oyen, AB drew Keichi Yamada
07/14 Drayton Valley, AB beat Keichi Yamada by count out
07/15 Innisfail, AB lost to Owen Hart
07/16 Okotoks, AB beat Keichi Yamada
07/17 Calgary, AB beat Gilles Des Fosses
07/18 Fort McMurray, AB beat Keichi Yamada
07/20 Mayerthorpe, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/21 Valleyview, AB w/. Makhan Singh & Gerry Morrow, lost to Owen Hart, Brian Pillman & Bruce Hart
07/22 Peace River, AB lost to Owen Hart
07/23 Slave Lake, AB w/. Gerry Morrow, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
07/24 Calgary, AB w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Keichi Yamada by DQ
07/25 Slave Lake, AB beat Keichi Yamada
07/25 Slave Lake, AB lost in a Battle royal
07/27 Bentley, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/28 Milk River, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/29 Duchess, AB w/. Gerry Morrow, lost to Owen Hart & Keichi Yamada
07/30 Calmar, AB w/. Gerry Morrow, lost to Owen Hart & Keichi Yamada
07/31 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, beat Owen Hart, Hiro Hase & Keichi Yamada
08/07 Calgary, AB beat Owen Hart
*Won the British Commonwealth title
08/14 Calgary, AB lost to Owen Hart by DQ
08/15 Edmonton, AB lost to Chris Benoit
08/21 Calgary, AB lost to Chris Benoit by DQ
08/25 Medicine Hat, AB beat Hiro Hase by DQ
09/01 Regina, SK double CO vs. Chris Benoit
09/03 Lethbridge, AB beat Chris Benoit by DQ
09/04 Calgary, AB beat Chris Benoit Lumberjack match
09/11 Calgart, AB w/. Jason the Terrible & The Zodiak, no contest vs. Chris Benoit, Brian Pillman & Bruce Hart
09/12 Edmonton, AB lost to Johnny Smith by count out
09/15 Regina, SK beat Chris Benoit
09/16 Preeceville, SK beat Hiro Hase by DQ
09/18 Calgary, AB w/. Jason the Terrible & The Zodiak, lost to Chris Benoit, Brian Pillman, & Bruce Hart
09/19 Edmonton, AB beat Johnny Smith
09/20 Enoch, AB beat Gilles Des Fosses
09/22 Revelstoke, BC beat Chris Benoit
09/23 Nelson, BC beat Chris Benoit
09/24 Fernie, BC beat Bruce Hart by DQ
09/25 Calgary, AB beat Johnny Smith
09/26 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow, Makhan Singh, Jason the Terrible & The Zodiak, no contest vs. Chris Benoit, Brian Pillman, Bruce Hart, Johnny Smith & Corporal Kirchner Bunkhouse match
09/28 Gull Lake, SK beat Chris Benoit
09/29 Unity, SK beat Chris Benoit
10/02 Calgary, AB beat Hiro Hase
10/03 Edmonton, AB beat Hiro Hase by DQ
10/09 Calgary, AB drew Hiro Hase
10/10 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow, Makhan Singh, Jason the Terrible & The Zodiak, lost to Chris Benoit, Brian Pillman, Bruce Hart, Johnny Smith & Corporal Kirchner Bunkhouse match
10/16 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Hiro Hase, & Bruce Hart
10/23 Calgary, AB lost to Hiro Hase by DQ
10/24 Edmonton, AB lost to Hiro Hase by DQ
Promoter ?:
11/07 Durban, South Africa vs. Angel of Death
11/14 Durban, South Africa vs. Danie Brits
11/28 Durban, South Africa beat Danie Brits
*Regains the World Mid-Heavyweight title
Stampede Wrestling:
12/11 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Garfield Portz, beat Brian Pillman, Bruce Hart & Johnny Smith
12/12 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow & Garfield Portz, lost to Brian Pillman, Owen & Bruce Hart
12/14 North Battleford, SK w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/15 Regina, SK beat Owen Hart by reversed decision
12/17 Lacombe, AB w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/18 Calgary, AB w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/19 Edmonton, AB w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/21 Camrose, AB beat Owen Hart by DQ
12/22 Lethbridge, AB w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/23 Red Deer, AB w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/25 Calgary, AB w/. Garfield Portz, beat Chris Benoit & Jonathan Holliday
12/26 Edmonton, AB w/. Garfield Portz, beat Chris Benoit & Mr. Hito
12/27 Fort MacMurray, AB w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/29 Taber, AB w/. Garfield Portz, beat Chris Benoit & Beef Wellington
12/30 Medicine Hat, AB w/. Garfield Portz, beat Chris Benoit & Beef Wellington

1988
01/01 Calgary, AB lost to Chris Benoit by DQ
01/02 Edmonton, AB beat Beef Wellington
01/08 Calgary, AB lost to Chris Benoit by DQ
01/09 Edmonton, AB lost to Chris Benoit by DQ
01/15 Calgary, AB beat Chris Benoit
01/21 Leduc, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, lost to Chris Benoit, Brian Pillman, & Jason the Terrible
01/22 Calgary, AB w/. Garfield Portz, beat Johnny Smith & Beef Wellington
01/23 Edmonton, AB w/. Garfield Portz & Makhan Singh, beat Chris Benoit, Brian Pillman, & Jason the Terrible by DQ
01/25 Bowden, AB w/. Garfield Portz, beat Chris Benoit & Johnny Smith
01/26 Mundare, AB w/. Garfield Portz, beat Chris Benoit & Johnny Smith
01/27 Vulcan, AB beat Brian Pillman by DQ
01/27 Vulcan, AB beat Beef Wellington
01/28 Raymond, AB w/. Ravi Shenkar, beat Mr. Hito & Beef Wellington
01/29 Calgary, AB w/. Gerry Morrow, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
01/30 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, double DQ vs. Brian Pillman, Bruce Hart & Jason the Terrible
02/05 Calgary, AB w/. Gerry Morrow, lost to Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
02/06 Red Deer, AB w/. Makhan Singh, no contest vs. Brian Pillman & Bruce Hart
02/07 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Bruce Hart & Jason the Terrible
02/12 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Akam Singh, beat Brian Pillman, Bruce & Wayne
Hart
02/19 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Akam Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Wayne Hart
02/20 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow, Akam & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Wayne Hart
02/26 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Wayne Hart
03/04 Calgary, AB beat Beef Wellington
03/05 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow, beat Brian Pillman & Bruce Hart
03/07 Irricana, AB beat Ross Lindsey (Ross Hart)
03/08 Coalhurst, AB beat Jonathan Holliday
03/09 Camrose, AB lost to Chris Benoit by DQ
03/10 Carseland, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, lost to Chris Benoit, Owen Hart & Brian Pillman
03/11 Calgary, AB lost to Chris Benoit by DQ
03/12 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow, Steve DiSalavo, Johnny Smith, & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Owen Hart Cage
03/15 Preeceville, SK beat Brian Pillman
03/16 Lanigan, SK drew Chris Benoit
03/17 Warman, SK beat Suni War Cloud
03/18 Calgary, AB lost to Chris Benoit
*Lost the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
03/19 Edmonton, AB lost to Chris Benoit
03/20 Lethbridge, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, beat Chris Benoit & Owen Hart
03/23 Red Deer, AB beat Chris Benoit by count out
03/24 Medicine Hat, AB w/. Gerry Morrow & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce &Owen Hart
03/25 Calgary, AB lost to Chris Benoit
03/26 Edmonton, AB lost to Chris Benoit by count out
Promoter ?:
04/30 Durban, South Africa vs. Matt Borne
Stampede Wrestling:
05/20 Calgary, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
05/21 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
05/27 Calgary, AB beat Kerry Brown by DQ
05/28 Edmonton, AB beat Kerry Brown
06/01 Grande Prairie, AB beat Brick Bronsky
06/03 Calgary, AB beat Kerry Brown by count out
06/04 Edmonton, AB lost to Kerry Brown
06/10 Calgary, AB lost to Kerry Brown by DQ Lumberjack match
06/11 Edmonton, AB beat Kerry Brown Lumberjack match
06/18 Edmonton, AB lost to Kerry Brown Coal Miner's Glove match
06/24 Calgary, AB lost to Kerry Brown Coal Miner's Glove match
07/01 Kelowna, BC beat Beef Wellington
07/10 Edmonton, AB drew Chris Benoit
07/11 Coronation, AB lost to Chris Benoit
07/12 Alix, AB lost to Chris Benoit
07/15 Medicine Hat, AB beat Beef Wellington
07/29 Swan River, MB Advertised to appear, no information available
07/31 Lamont, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
08/02 Morinville, AB w/. Johnny Smith, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
08/05 Calgary, AB w/. Makhan Singh & Johnny Smith, beat Chris Benoit, Brian Pillman, & Bruce Hart by DQ
08/07 Camrose, AB w/. Johnny Smith, beat Chris Benoit & Beef Wellington
08/08 Tofield, AB w/. Johnny Smith, beat Bruce & Ross Hart
08/09 Didsbury, AB w/. Johnny Smith, beat Bruce & Ross Hart
08/10 Vauxhall, AB drew Beef Wellington
08/11 Wetaskiwin, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
08/12 Calgary, AB w/. Makhan Singh & Johnny Smith, no contest vs. Brian Pillman, Bruce Hart & Jason the Terrible
08/13 Edmonton, AB w/. Makhan Singh & Johnny Smith, lost to Brian Pillman, Bruce Hart, & Jason the Terrible
10/07 Calgary, AB w/. Akam Singh, beat Steve Blackman & Randy Thatcher
10/08 Edmonton, AB beat Randy Thatcher by DQ
10/11 Regina, SK beat Randy Thatcher
10/12 Yorkton, SK beat Kim Schau
10/13 Medicine Hat, AB beat Randy Thatcher
10/14 Calgary, AB w/. Akam Singh, lost to Chris Benoit & Lance Idol
10/15 Edmonton, AB w/. Akam Singh, lost to Chris Benoit & Lance Idol
10/17 Rocky Mtn House, AB beat Steve Blackman
10/18 Gibbons, AB beat Steve Blackman
10/19 Red Deer, AB beat Steve Blackman by DQ
10/20 Fernie, BC w/. Gerry Morrow & Cuban Assassin, lost to Chris Benoit, Lance Idol & Bruce Hart
10/21 Calgary, AB w/. Akam Singh, lost to Leo Burke & Randy Thatcher
10/30 Camrose, AB beat ?
12/23 Calgary, AB beat Tommy Ferrera
12/29 Edmonton, AB lost to Steve Blackman by DQ
12/30 Calgary, AB drew Beef Wellington

1989
01/13 Calgary, AB w/. Goldie Rogers, lost to Larry & David Powers
01/20 Calgary, AB beat Chris Benoit
01/27 Calgary, AB vs. Chris Benoit
01/28 Edmonton, AB lost to Chris Benoit
02/03 Calgary, AB lost to Chris Benoit
02/08 Red Deer, AB lost to Chris Benoit
02/09 Medicine Hat, AB lost to Chris Benoit
02/10 Calgary, AB w/. Johnny Smith, beat Chris Benoit & Beef Wellington
02/11 Edmonton, AB lost to Chris Benoit
02/12 Hinton, AB lost to Chris Benoit
02/13 Prince George, BC lost to Chris Benoit
02/14 Williams Lake, BC lost to Chris Benoit by DQ
02/15 100 Mile House, BC beat Beef Wellington
02/17 Calgary, AB w/. Goldie Rogers, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
02/18 Edmonton, AB w/. Goldie Rogers, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
02/24 Calgary, AB double DQ vs. Dynamite Kid
02/25 Edmonton, AB beat Dynamite Kid by count out
03/03 Calgary, AB w/. Makhan & Vokhan Singh, lost to Davey Boy Smith, Dynamite Kid & Brian Pillman by DQ
03/18 Edmonton, AB w/. Johnny Smith, beat Larry & David Powers
07/28 Calgary, AB beat Chris Benoit by count out
07/29 Grande Prairie, AB beat Beef Wellington
08/02 Red Deer, AB beat Chris Benoit
08/03 Medicine Hat, AB beat Chris Benoit
08/04 Calgary, AB beat Chris Benoit
*Won the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
08/05 Edmonton, AB beat Chris Benoit by DQ
08/07 Lamont, AB lost to Owen Hart
08/08 Prince George, BC beat Chris Benoit
08/09 Prince Rupert, BC beat Chris Benoit
08/11 Calgary, AB lost to Chris Benoit by DQ
08/12 Edmonton, AB lost to Chris Benoit by DQ
08/25 Calgary, AB w/. Johnny Smith, beat Sumu Hara & Benkei Sasaki by DQ
08/28 At. Walburg, SK lost to Chris Benoit by DQ
08/30 Innisfail, AB lost to Chris Benoit by DQ
08/31 Beaumont, AB beat Kim Schau
08/31 Beaumont, AB lost in a Battle royal
09/01 Calgary, AB beat Kim Schau
09/05 Leduc, AB lost to Bruce Hart by DQ
09/08 Calgary, AB lost to Bruce Hart by DQ
09/09 Edmonton, AB beat Bruce Hart by DQ
09/15 Calgary, AB lost to Bruce Hart by DQ
09/16 Edmonton, AB beat Bruce Hart by DQ
09/22 Calgary, AB w/. Jonathan Holliday, lost to Bruce Hart & Beef Wellington by DQ
09/23 Edmonton, AB w/. Skull Mason, lost to Bruce Hart & Beef Wellington
09/30 Edmonton, AB w/. Skull Mason & Drago Zhivago, lost to Bruce Hart & Sumu Hara
10/06 Calgary, AB beat Beef Wellington
10/14 Lethbridge, AB lost to Bruce Hart
*Lost the British Commonwealth Mid-Heavyweight title
10/17 Regina, SK w/. Larry Cameron, beat Bruce Hart & Sumu Hara by DQ
10/20 Calgary, AB beat Ron Ritchie
10/21 Edmonton, AB lost to Bruce Hart
11/16 Gibbons, AB w/. Johnny Smith, beat Bruce Hart & Jesse Jackson
11/16 Gibbons, AB w/. Larry Cameron, Johnny Smith & Arch Angel, lost to Chris Benoit, Beef Wellington, Bruce Hart & Jesse Jackson
11/17 Calgary, AB beat Steve Gillespie
11/18 Edmonton, AB beat Drago Zhivago
11/25 Edmonton, AB beat Beef Wellington
12/01 Calgary, AB w/. K.C. Houston, beat Bruce Hart & Desiree Peterson
12/06 Prince George, BC beat Beef Wellington
12/08 Calgary, AB beat Bruce Hart by DQ
12/09 Kelowna, BC lost to Bruce Hart
12/16 Edmonton, AB lost to Bruce Hart

1990
Independents:
02/23 Calgary, AB TV Taping, No Information Available
03/02 Calgary, AB w/. Duke Myers, lost to Ron Ritchie & Randy Thatcher
04/06 Calgary, AB w/. Akam Singh, beat Duke Myers & Goldie Rogers Tornado match
04/13 Calgary, AB beat Timothy Flowers by DQ
05/18 Calgary, AB beat Steve Gillespie
05/25 Calgary, AB beat Alexander the Great
06/22 Calgary, AB beat Gerry Morrow by DQ

1991
02/02 Calgary, AB w/. Randy Rudd, lost to Bob Brown & Mike Lozanski
02/22 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Johnny Smith, beat Ron Ritchie, Randy Thatcher, & Mega Mask (aka Rick Titan)
05/03 Calgary, AB w/. Johnny Smith, vs. Chris Jericho & Lance Storm
12/27 Calgary, AB w/. Gerry Morrow & Bad News Allen, beat Phil Lafleur, Mike
Lozanski & Ben Bassarab

1992
01/10 Calgary, AB w/. Rhonda Singh, beat Chris Jericho & Desiree Peterson
12/26 Cloverdale, BC w/. Akam Singh, Michelle Starr & Buddy Wayne, lost to Tim Flowers, Johnny Canuck, Firefighter Adrian & Mighty Quinn

1993
04/12 Durban, South Africa vs. Danie Brits
06/04 Calgary, AB beat Eric Freeze
06/25 Calgary, AB beat Eric Freeze Loser Leaves Town
07/01 Calgary, AB lost to Ken Johnson by DQ
10/22 Nanaimo, BC w/. Jud Jeet Singh, lost to Rocky & Bob Della Serra

1994
05/03 Durban, South Africa vs. Danie Brits
05/21 Durban, South Africa w/. Danie Vogues, vs. Giant Warrior & Danie Brits
05/28 Durban, South Africa vs. Giant Warrior
08/20 Durban, South Africa vs. Keith Hart
09/13 Cape Town(?), S. Africa w/. Shaun Koen, vs. Bad News Allen & Timothy Flowers

1995
05/13 Durban, South Africa w/. Tiger Singh, vs. Jason the Rebel & The Avalanche
*With Gerry Morrow, awarded IWA tag team titles
06/08 Winkler, MB w/. Gerry Morrow, beat Paul Marcoux & The Pharoah
06/09 Portage La Prairie w/. Gerry Morrow, lost to Chris Jericho & Lance Storm
07/22 Rockyford, AB beat Ken Johnson
07/23 Rockyford, AB w/. Cuban Assassin, lost to Bruce & Keith Hart
10/21 Durban, South Africa vs. Bad News Allen
11/14 Winnipeg, MB w/. Gerry Morrow, lost to Eric Freeze & The Pharoah
11/15 Gimli, MB w/. Gerry Morrow, beat Lance Storm & Eric Freeze
11/16 Morris, MB w/. Gerry Morrow, lost to Eric Freeze & The Pharoah
11/16 Morris, MB w/. Gerry Morrow, beat Eric Freeze & The Pharoah (re-match)
*Won the IWA tag team titles (2)

1996
01/27 Cloverdale, BC beat Tim Flowers
05/31 Fairford, MB w/. Gerry Morrow, beat Bluto Belushi & Desperado
06/01 Sagkeeng, MB w/. Gerry Morrow, beat Bluto Belushi & Desperado
06/02 Winnipeg, MB w/. Gerry Morrow, beat Bluto Belushi & Desperado
06/03 Peguis, MB w/. Gerry Morrow, beat Bluto Belushi & Desperado
06/05 Winkler, MB w/. Gerry Morrow, beat Bluto Belushi & Jethro Hawg
06/06 Portage La Prairie w/. Gerry Morrow, beat Chi Chi Cruz & Adam Impact
07/25 Pincher Creek, AB w/. King Lau, lost to Bruce & Ross Hart
09/28 Cloverdale, BC double count out vs. Akam Singh
12/14 ?, South Africa w/. Danie Vogues, vs. Giant Warrior & Magic Dragon

1997
05/30 Gibsons, BC lost to Jason Helton; Steve Rivers (3-way)
05/31 Cloverdale, BC beat Steve Rivers
06/28 Cloverdale, BC lost to Rocky Della Serra by DQ
09/05 Winnipeg, MB beat Steve Rivers by DQ
09/06 Fort Alexander, MB beat Christian Cage
09/27 Cloverdale, BC w/. Gerry Morrow, lost to Buddy Wayne & Sumito
10/24 Merritt, BC double DQ vs. Ken Johnson
10/25 Cloverdale, BC w/. Gerry Morrow, lost to Buddy Wayne & Sumito by DQ
11/29 Cloverdale, BC lost to Sumito

1998
10/16 New Westminster, BC w/. Akam Singh, lost to Randy Tyler & Mike Roselli; Michelle Starr & Johnny Canuck (3-way)
11/13 New Westminster, BC w/. Akam Singh, lost to Michelle Starr & Johnny Canuck

1999
05/04 Edmonton, AB beat Gemini
05/05 Red Deer, AB beat Anatak
05/10 Regina, SK w/. Gerry Morrow, beat Mr. Twister & Kenny Bond
05/11 Ochapowace, SK w/. Gerry Morrow, lost to Chi Chi Cruz & Wavell Starr
05/13 Gordon, SK w/. Gerry Morrow, lost to Chi Chi Cruz & Wavell Starr

2000
10/20 Calgary, AB beat Dean Durrango
10/28 Calgary, AB beat Steve Rivers
11/03 Calgary, AB w/. Johnny Devine, lost to Ken Johnson & Steve Rivers
12/15 Calgary, AB beat Greg Pawluk Falls count anywhere
12/26 Regina, SK lost to Bill Yates by DQ

2001
04/27 Edmonton, AB w/. Gerry Morrow, beat Hunter Swift & Todd Destiny

2004
09/?? Burnaby, BC vs. Matt Borne


Career Record Compiled by Vance Nevada



CANOE.CA SLAM!