May 11, 2008
John Quinn

"MIGHTY" JOHN QUINN
1967-1993
AKA: Virgil the Kentucky Butcher; Little John; The Stomper (1972)
HEIGHT: 6'6"
WEIGHT: 280 .lbs
BORN: 1947 - Hamilton, Ontario

TITLES HELD:
Canadian (BC) tag team 1970-77 (8x)
Stampede North American 1971-75 (3x)
Stampede tag team 1975
Pacific Coast Heavyweight 1976
All Star (UK) World title 1980-1986 (3x)

* * *
1,851 documented matches as of October 29, 2007

1967
05/10 Windsor, ON w/. Jim Hutchins, lost to Bobo Brazil & Ernie Ladd
Wrestling as the Kentucky Butcher:
10/14 Detroit, MI beat Bobby Hart
10/28 Detroit, MI beat Al LeFrance, Mike Loren, & Tom Jones Handicap match
11/11 Detroit, MI beat Iron Joe
12/09 Detroit, MI beat Bulldog Brower
World Wide Wrestling Federation: Promoter Vincent J. McMahon
Wrestling as Virgil the Kentucky Butcher:
12/21 Washington, DC beat Arnold Skaaland
12/23 Philadelphia, PA beat Angelo Savoldi

1968
01/05 Dayton, OH vs. Don Leo Jonathan
01/06 Detroit, MI beat Oklahoma Kid
01/?? Detroit, MI beat Big Bad John
01/20 Philadelphia, PA beat Mario Frateroli
02/01 Washington, DC vs. Arnold Skaaland
02/03 Detroit, MI lost to Big O by DQ
02/17 Detroit, MI lost to Al Perez
02/19 New York, NY beat Edouard Carpentier Debut at Madison Square Garden
03/02 Detroit, MI lost to Pierre LaBelle
03/11 New York, NY lost to Bruno Sammartino (WWWF champion)
03/?? Boston, MA lost to Bruno Sammartino (WWWF champion)
04/04 Washington, DC vs. Bruno Sammartino (WWWF champion)
04/08 Hershey, PA vs. Arnold Skaaland
04/10 Bangor, ME vs. Arnold Skaaland
04/15 Washington, DC drew Bruno Sammartino (WWWF champion)
04/20 Boston, MA beat Bruno Sammartino (WWWF champion) by count out
04/24 Baltimore, MD vs. Lou Albano & Tony Altimore Handicap match
04/27 Philadelphia, PA lost to Bruno Sammartino (WWWF champion) Texas Death
05/02 Washington, DC beat Louis Cerdan
05/04 Newark, NJ lost to Bobo Brazil by DQ
05/06 Washington, DC lost to Earl Maynard
05/11 Boston, MA lost to Bruno Sammartino (WWWF champion) Texas Death
05/18 Philadelphia, PA w/. Gorilla Monsoon, drew Bruno Sammrtino & Victor Rivera
05/23 Washington, DC vs. Louis Cerdan
05/25 Elizabeth, NJ w/. Gorilla Monsoon, drew Bruno Sammartino & Victor Rivera
05/29 Boston, MA w/. Gorilla Monsoon, beat Bruno Sammartino & Edouard Carpentier
06/01 Pittsburgh, PA beat Hurricane Hunt
06/06 Washington, DC w/. Bull Ramos, vs. Bruno Sammartino & Victor Rivera
06/08 Philadelphia, PA w/. Gorilla Monsoon, lost to Bruno Sammartino & Victor Rivera
06/10 Lawrence, MA beat Ricky Sexton
06/13 Washington, DC drew Victor Rivera
06/13 Washington, DC w/. Bull Ramos & Hans Mortier, beat Earl Maynard, Victor Rivera & Arnold Skaaland
06/15 Boston, MA w/. Gorilla Monsoon, no contest vs. Bruno Sammartino & Ed Carpentier
06/20 Washington, DC beat Lennie Soloman
06/22 New York, NY beat George "Crybaby" Cannon
06/26 Baltimore, MD lost to Bruno Sammartino (WWWF champion)
07/01 Alexandria, VA lost to Victor Rivera
07/06 Boston, MA w/. Gorilla Monsoon & Toru Tanaka, lost to Bruno Sammartino, Victor Rivera & Edouard Carpentier
07/13 New York, NY beat Carlos Colon
07/20 Philadelphia, PA lost to Victor Rivera
07/24 Baltimore, MD vs. Bull Ramos
08/15 Washington, DC w/. Bull Ramos & George Steele, lost to Bruno Sammartino, Earl Maynard & Victor Rivera
08/16 Asbury Park, NJ lost to Bruno Sammartino (WWWF champion)
08/17 New York, NY lost to Bobo Brazil
08/27 Atlantic City, NJ w/. Gorilla Monsoon, lost to Bruno Sammartino & Victor Rivera
09/13 Pittsburgh, PA beat Batman
09/20 Fairmont, WV w/. Bull Ramos, lost to Bruno Sammartino & Batman
09/21 East Liverpool, OH w/. Bull Ramos, lost to Bruno Sammartino & Batman
09/23 New York, NY lost to Spiros Arion
09/27 Johnstown, PA w/. Bull Ramos, lost to Bruno Sammartino & Batman
09/28 Newark, NJ w/. Mikel Scicluna & Joe Thomas, lost to Bruno Sammartino, Victor Rivera & Art Thomas
10/02 Scranton, PA w/. Gorilla Monsoon, beat Jimmy Jones & Victor Rivera
10/02 Baltimore, MD beat Angelo Savoldi
10/03 Washington, DC lost to Bruno Sammartino (WWWF champion)
10/04 Wheeling, WV w/. Bull Ramos, drew Bruno Sammartino & Batman
10/05 McKeesport, PA w/. Bull Ramos, beat Batman & Johnny DeFazio
10/06 Trenton, NJ w/. Mikel Scicluna, lost to Haystacks Calhoun & Victor Rivera
10/14 Worcester, MA w/. Gorilla Monsoon, vs. Haystacks Calhoun & Victor Rivera
10/18 Pittsburgh, PA lost to Batman by DQ
10/19 Pittsburgh, PA beat Frank Holtz
10/21 New York, NY w/. Bull Ramos, lost to Bobo Brazil & Ernie Lassiter
11/07 Washington, DC beat Frank Durso
11/11 Trenton, NJ w/. Chuck Adcock, lost to Lou Albano & Tony Altimore
11/14 Washington, DC beat Frank Holtz
11/15 Pittsburgh, PA w/. Gorilla Monsoon, beat Bruno Sammartino & Batman
11/18 New York, NY w/. Gorilla Monsoon & Mikel Scicluna, lost to Haystacks Calhoun, Spiros Arion & Victor Rivera
11/21 Washington, DC beat Pete Sanchez
12/09 New York, NY lost to Spiros Arion
12/13 Pittsburgh, PA lost to Bruno Sammartino (WWWF champion)

1969
01/11 Philadelphia, PA lost to Bruno Sammartino (WWWF champion)
Georgia Championship Wrestling: Promoter Paul Jones
Wrestling as Little John:
02/21 Atlanta, GA beat Seiji Sakaguchi
02/22 Atlanta, GA w/. Bill Dromo, drew The Assassins
02/28 Atlanta, GA w/. Louie Tillet, beat Joe Turco & Tony Barbetta
03/01 Atlanta, GA beat Joe Turco
03/07 Atlanta, GA w/. Leo Garibaldi & El Mongol, beat Jack Crawford & The Assassins
03/12 Columbus, GA beat Dale Lewis by DQ
03/14 Atlanta, GA beat Dale Lewis
03/15 Atlanta, GA w/. Buddy Fuller, beat The Professional & Assassin #2 by DQ
03/21 Atlanta, GA w/. Bill Dromo, drew Paul DeMarco & Skandor Akbar
03/29 Atlanta, GA drew The Spoiler
04/02 Columbus, GA lost to Assassin #2
04/04 Atlanta, GA w/. Grizzly Smith, beat Dale Lewis & Eduardo Perez
04/04 Atlanta, GA w/. Grizzly Smith, lost to The Assassins
04/05 Atlanta, GA beat Assassin #2
04/09 Columbus, GA w/. Grizzly Smith, beat Dale Lewis & Skandor Akbar
04/11 Atlanta, GA w/. Grizzly Smith & The Professional, beat The Spoiler & Assassins
04/12 Atlanta, GA beat Joe Turco
04/18 Atlanta, GA w/. Grizzly Smith, beat Dale Lewis & Skandor Akbar
04/25 Atlanta, GA w/. Grizzly Smith, beat Los Toros
04/26 Atlanta, GA drew Assassin #2
05/02 Atlanta, GA w/. Grizzly Smith, beat The Assassins
05/03 Atlanta, GA w/. Dennis Hall, lost to The Assassins
05/06 Macon, GA vs. Assassin #1
05/09 Atlanta, GA w/. Grizzly Smith, lost to The Assassins
05/10 Atlanta, GA w/. Silento Rodriguez, beat Los Toros
05/16 Atlanta, GA w/. Grizzly Smith, drew The Professional & The Spoiler
05/17 Atlanta, GA lost to Professional #2
05/20 Macon, GA drew Skandor Akbar
05/23 Atlanta, GA w/. Grizzly Smith, lost to The Assassins
05/27 Macon, GA w/. Dennis Hall, beat Los Toros
05/29 Macon, GA w/. Grizzly Smith, beat Tony Nero & Tom Bradley
05/30 Atlanta, GA w/. Grizzly Smith, beat Mitsu & Sugi Sito
06/03 Macon, GA beat Tony Nero
06/06 Atlanta, GA w/. Grizzly Smith & Leo Garibaldi, lost to Tom Bradley & Assassins
06/10 Macon, GA w/. Corsica Jean, beat The Assassins
06/13 Atlanta, GA w/. Bill Dromo, beat Los Toros
06/17 Macon, GA beat The Professional
06/20 Atlanta, GA w/. Tim Geohagen, beat Tony Nero & Skandor Akbar
06/24 Macon, GA beat Skandor Akbar by DQ
06/27 Atlanta, GA lost to Paul DeMarco
07/01 Macon, GA beat Skandor Akbar
07/03 Americus, GA w/. Dennis Hall, beat Phil Robley & El Gato
07/04 Atlanta, GA w/. Bill Dromo, lost to Chatti Yokouchi & Mr. Ito
07/08 Macon, GA beat Skandor Akbar
07/11 Atlanta, GA w/. Johnny Walker, lost to Chatti Yokouchi & Mr. Ito
07/15 Macon, GA beat Paul DeMarco
07/17 Americus, GA w/. Bill Dromo, beat The Assassins by DQ
07/18 Atlanta, GA w/. Grizzly Smith, lost to The Super Assassins
07/19 Atlanta, GA w/. Bob Armstrong, lost to Chatti Yokouchi & Mr. Ito
07/22 Macon, GA w/. Grizzly Smith, beat The Super Assassins by DQ
07/23 Columbus, GA w/. Grizzly Smith, lost to The Assassins
07/24 Americus, GA w/. John Heath, lost to The Super Assassins
07/25 Atlanta, GA drew Louie Tillet
07/29 Macon, GA w/. Grizzly Smith, beat the Super Assassins by DQ
08/01 Atlanta, GA drew Bob Ramstead
08/08 Atlanta, GA beat Gorilla Marconi
08/12 Macon, GA w/. Grizzly Smith, lost to The Super Assassins
08/15 Atlanta, GA w/. Grizzly Smith, lost to The Super Assassins
World Class Championship Wrestling:
Wrestling as The Kentucky Butcher:
09/22 Fort Worth, TX beat Jose Lothario
09/29 Fort Worth, TX drew Thunderbolt Patterson
10/06 Fort Worth, TX drew Duke Keomuka
10/07 Dallas, TX w/. Gary Hart, vs. Duke Keomuka & The Bushman

1970
All Star Wrestling (Canada): Promoter Sandor Kovacs
NWA Pacific Northwest (US): Promoter Don Owen
Wrestling as John Quinn:
01/12 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat Dean Higuchi & Steve Bolus
01/19 Vancouver, BC w/. Bob Brown, drew Dean Higuchi & Steve Bolus
01/26 Vancouver, BC beat Eric Froelich
02/02 Vancouver, BC drew Steve Bolus
02/07 Portland, OR drew Lonnie Mayne
02/09 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat Dean Higuchi & Steve Bolus
*Won the Canadian tag team titles
02/16 Vancouver, BC w/. Gene Kiniski, beat Dean Higuchi & John Tolos
02/23 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat John Tolos & Mark Lewin by DQ
02/28 Portland, OR beat Don Serrano
02/28 Portland, OR lost in a Battle royal
03/02 Vancouver, BC beat Jack Bence
03/09 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat Dean Higuchi & Steve Bolus
03/10 Portland, OR beat Dean Ho
03/14 Portland, OR drew Lonnie Mayne
03/16 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat Don Leo Jonathan & Mark Lewin
03/23 Vancouver, BC lost to Mark Lewin by DQ
03/30 Vancouver, BC lost to Mark Lewin
03/31 Portland, OR drew Lonnie Mayne
04/06 Vancouver, BC w/. Bob Brown, lost to Dean Higuchi & Steve Bolus
04/13 Vancouver, BC drew Dean Higuchi
04/20 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat Tex McKenzie & Mark Lewin
04/27 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat Dean Higuchi & Steve Bolus
05/04 Vancouver, BC beat Tex McKenzie
05/04 Vancouver, BC Won a Battle royal
05/11 Vancouver, BC beat Gene Kiniski by DQ
05/18 Vancouver, BC beat Gene Kiniski
05/25 Vancouver, BC w/. Bad Boy Shields & Pierre LeGrande, lost to Steve Bolus, Johnny Kostas & Duncan McTavish
05/30 Portland, OR drew Lonnie Mayne
05/30 Portland, OR lost in a Battle royal
06/01 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat Gene Kiniski & Dean Higuchi
06/08 Vancouver, BC beat Dean Higuchi
06/15 Vancouver, BC lost to Gene Kiniski
06/22 Vancouver, BC w/. Bad Boy Shields, lost to Man Mountain Mike & Eric Froelich
06/29 Vancouver, BC lost to Tex McKenzie by DQ
07/06 Vancouver, BC w/. Gene Kiniski, beat Don Leo Jonathan & Tex McKenzie
07/13 Vancouver, BC lost to Don Leo Jonathan
07/20 Vancouver, BC w/. Gene Kiniski, lost to Dean Higuchi & Duncan McTavish by DQ
07/27 Vancouver, BC w/. Gene Kiniski, beat Don Leo Jonathan & Tex McKenzie
08/03 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat Don Leo Jonathan & Duncan McTavish
08/10 Vancouver, BC lost to Duncan McTavish
08/17 Vancouver, BC w/. Bob Brown & Juan Marino, lost to Don Leo Jonathan, Duncan McTavish & Man Mountain Mike
08/24 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat Don Leo Jonathan & Duncan McTavish
08/31 Vancouver, BC lost to Don Leo Jonathan
09/07 Vancouver, BC w/. Bob Brown, lost to Don Leo Jonathan & Duncan McTavish
*Lost the Canadian tag team titles
09/14 Vancouver, BC lost to Chatti Yokouchi by DQ
09/21 Vancouver, BC w/. Bob Brown, lost to Don Leo Jonathan & Duncan McTavish by DQ
Promoter ?:
11/11 Honolulu, HI lost to Billy Robinson
11/18 Honolulu, HI w/. Ripper Collins, drew Billy Robinson & Sam Steamboat
11/18 Honolulu, HI lost in a Battle royal
All Star Wrestling:
11/23 Vancouver, BC beat Bill Cody
11/30 Vancouver, BC beat Don Leo Jonathan
12/07 Vancouver, BC drew Duncan McTavish
12/07 Vancouver, BC Won a Battle royal
12/14 Vancouver, BC w/. Gene Kiniski & Bob Brown, beat Don Leo Jonathan, Duncan McTavish & Steven Little Bear
12/21 Vancouver, BC w/. Bob Brown, lost to Don Leo Jonathan & Duncan McTavish
12/28 Vancouver, BC beat Duncan McTavish

1971
01/04 Vancouver, BC beat Duncan McTavish
01/11 Vancouver, BC w/. Gene Kiniski, lost to Steven Little Bear & Duncan McTavish
01/18 Vancouver, BC w/. Dutch Savage, lost to Don Leo Jonathan & Steven Little Bear DQ
01/25 Vancouver, BC lost to Don Leo Jonathan
02/01 Vancouver, BC beat Steven Little Bear
02/08 Vancouver, BC w/. Angelo Mosca & Dutch Savage, lost to Don Leo Jonathan, Steven Little Bear & Les Thornton
02/15 Vancouver, BC w/. Dutch Savage, beat Don Leo Jonathan & Steven Little Bear
*Won the Canadian tag team titles (2)
02/22 Vancouver, BC lost to Steven Little Bear
03/01 Vancouver, BC w/. Dutch Savage, lost to Don Leo Jonathan & Steven Little Bear DQ
03/08 Vancouver, BC lost to Steven Little Bear
03/15 Vancouver, BC w/. Dutch Savage, lost to Dean Higuchi & Steven Little Bear
*Lost the Canadian tag team titles
03/22 Vancouver, BC w/. Moose Morowski, lost to Dean Higuchi & Duncan McTavish
03/29 Vancouver, BC w/. Dutch Savage, beat Dean Higuchi & Steven Little Bear by DQ
04/05 Vancouver, BC w/. Gene Kiniski & Dutchj Savage, beat Dean Higuchi, Steven Little Bear & Duncan McTavish
04/08 Salem, OR lost to Bobby Nichols by DQ
04/10 Portland, OR lost to Haru Sasaki by DQ
04/12 Vancouver, BC w/. Frank Marconi, lost to Steven Little Bear & Dean Higuchi
Maple Leaf Wrestling: Promoter Frank Tunney
05/02 Toronto, ON w/. Skull #2, lost to "Whipper" Billy Watson & Haystacks Calhoun
05/16 Toronto, ON vs. Fred Atkins
05/17 Kitchener, ON vs. The Sheik
06/06 Toronto, ON w/. Man Mountain Cannon, lost to Bobo Brazil & Dewey Robertson
06/21 Toronto, ON w/. Mike Loren, lost to Bobo Brazil & Luis Martinez
06/22 Brantford, ON w/. Dewey Robertson, drew Chris Tolos & Joe Christie
07/12 Toronto, ON beat Man Mountain Cannon
07/25 Toronto, ON beat Lou Klein
08/15 Toronto, ON beat Dewey Robertson
08/30 Toronto, ON double DQ vs. The Sheik
09/05 Toronto, ON lost to The Sheik DEATH MATCH
Stampede Wrestling: Promoter Stu Hart
09/10 Calgary, AB vs. John Anson
09/20 Lethbridge, AB vs. Victor Jovica
09/23 Regina, SK vs. Ed Sullivan
09/24 Calgary, AB beat Ed Sullivan
09/30 Regina, SK beat Sterling Gaylord
10/01 Calgary, AB vs. Jack Bence
10/07 Regina, SK w/. Carlos Belafonte, Dble CO vs. Angus Campbell & K. Von Hess
10/08 Calgary, AB vs. Black Angus Campbell
10/09 Edmonton, AB w/. Carlos Belafonte, drew Black Angus Campbell & Kurt Von Hess
10/11 Lethbridge, AB w/. Carlos Belafonte, vs. Black Angus Campbell & Kurt Von Hess
10/13 Regina, SK w/. Carlos Belafonte, no contest vs. Angus Campbell & Kurt Von Hess
10/16 Edmonton, AB w/. Carlos Belafonte, beat Black Angus Campbell & Kurt Von Hess
10/23 Edmonton, AB w/. Carlos Belafonte, beat Black Angus Campbell & Kurt Von Hess
10/28 Regina, SK w/. ?, lost to Joe Tomasso & Earl Black
10/29 Calgary, AB vs. Black Angus Campbell
10/30 Edmonton, AB beat Black Angus Campbell by DQ
All Star Wrestling:
11/01 Vancouver, BC w/. Gene Kiniski, lost to Steven Little Bear & Mark Lewin
Stampede Wrestling:
11/04 Regina, SK Won a 10-man Battle royal
11/06 Edmonton, AB lost to Black Angus Campbell
11/12 Calgary, AB w/. Carlos Belafonte, vs. Black Angus Campbell & Kurt Von Hess
12/04 Edmonton, AB w/. Carlos Belafonte & Bob Lueck, drew Black Angus Campbell, Kurt Von Hess & Earl Black
12/07 Medicine Hat, AB w/. Bob Lueck, vs. Kurt Von Hess & Earl Black
12/11 Edmonton, AB w/. Carlos Belafonte & Bob Lueck, beat Black Angus Campbell, Kurt Von Hess & Earl Black
12/17 Calgary, AB vs. Karl Krupp
12/18 Edmonton, AB beat John Anson

1972
01/06 Regina, SK w/. Bob Lueck, beat Kurt Von Hess & Ed Sullivan
01/13 Regina, SK beat Ed Sullivan
01/20 Regina, SK lost to Kurt Von Hess
01/27 Regina, SK lost to Kurt Von Hess
02/03 Regina, SK beat John Anson
02/05 Edmonton, AB beat John Anson
02/05 Edmonton, AB w/. Dave Ruhl, beat Chin Lee & Sugi Sito
All Star Wrestling:
02/07 Vancouver, BC lost to Steven Little Bear
Stampede Wrestling:
02/09 Regina, SK beat Ed Sullivan by DQ
02/18 Calgary, AB lost to Tor Kamata
02/19 Edmonton, AB beat Ed Sullivan
02/24 Regina, SK vs. Tor Kamata
Tri-State Wrestling:
Wrestled in this territory as The Stomper:
03/06 Tulsa, OK beat Bill Watts by count out
03/20 Tulsa, OK beat Red McKim
03/27 Tulsa, OK beat Pancho Lopez
05/01 Tulsa, OK w/. Terry Garvin, lost to Tom Jones & Pat O'Connor
05/08 Tulsa, OK beat Ivan Putski
05/15 Tulsa, OK w/. Bob Sweetan, beat Dan Hodge & Stan Frazier by DQ
05/22 Tulsa, OK lost to Ivan Putski by count out
05/25 New Orleans, LA beat Grizzly Smith
05/29 Tulsa, OK lost to Ivan Putski by DQ
06/05 Tulsa, OK w/. Bob Sweetan, lost to Bill Watts & Ivan Putski
06/12 Tulsa, OK lost to Bob Sweetan
Georgia Championship Wrestling:
06/23 Atlanta, GA lost to Ox Baker
06/23 Atlanta, GA lost in a Battle royal
All Star Wrestling:
07/03 Vancouver, BC beat Hahn Lee
07/08 Victoria, BC w/. Bob Brown, beat Eddie Morrow & Buck Ramstead
07/10 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat Eddie Morrow & Duncan McTavish
07/17 Vancouver, BC beat Duncan McTavish
07/22 Victoria, BC beat Duncan McTavish
07/22 Victoria, BC lost in a Battle royal
07/24 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat Eddie Morrow & Dutch Savage
07/31 Vancouver, BC w/. Gene Kiniski, beat Stan Frazier & Dutch Savage
08/07 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat Dutch Savage & Steven Little Bear
*Won the Canadian tag team titles (3)
08/14 Vancouver, BC w/. Bob Brown, lost to Dutch Savage & Steven Little Bear
*Lost the Canadian tag team titles
08/21 Vancouver, BC w/. Bob Brown & Gil Hayes, lost to Dutch Savage, Dean Higuchi & Buck Ramstead
08/28 Vancouver, BC beat Dutch Savage
09/04 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat Dutch Savage & Steven Little Bear
*Won the Canadian tag team titles (4)
09/11 Vancouver, BC w/. Bob Brown, beat Steven Little Bear & Dean Higuchi
09/18 Vancouver, BC w/. Gil Hayes, beat Duncan McTavish & Eddie Morrow
Promoter ?:
09/20 Honolulu, HI lost to Fred Curry
All Star Wrestling:
09/25 Vancouver, BC w/. Bob Brown, lost to Dutch Savage & Dean Higuchi by DQ
10/09 Vancouver, BC beat Dutch Savage
Promoter ?:
10/11 Honolulu, HI drew Ed Francis
All Star Wrestling:
10/16 Vancouver, BC w/. Bob Brown, drew Gene Kiniski & Dean Higuchi
10/28 Victoria, BC beat Eddie Morrow

1973
01/15 Vancouver, BC w/. Eddie Morrow, lost to The Brute & Mike Webster
01/20 Portland, OR drew Ed Francis
01/22 Vancouver, BC double DQ vs. Bob Brown
01/27 Portland, OR lost to Clay Spencer by DQ
01/29 Vancouver, BC beat Bob Brown
02/05 Vancouver, BC beat The Brute
02/12 Vancouver, BC w/. Sean Regan, lost to The Brute & Mike Webster
02/19 Vancouver, BC w/. Sean Regan & Dean Higuchi, beat Gene Kiniski, The Brute & Mike Webster
02/26 Vancouver, BC w/. Dean Higushi, lost to The Brute & Mike Webster
03/03 Seattle, WA lost to Gene Kiniski
Maple Leaf Wrestling
03/04 Toronto, ON w/. Big Brutus, drew Tex McKenzie & Luis Martinez
All Star Wrestling:
03/12 Vancouver, BC beat Rocky Montero
03/17 Portland, OR w/. Bull Ramos, lost to Dutch Savage & Steven Little Bear by DQ
03/19 Vancouver, BC beat Duncan McTavish
03/26 Vancouver, BC lost to Gene Kiniski
04/02 Vancouver, BC beat Ray Glenn
04/09 Vancouver, BC beat Buck Ramstead
04/16 Vancouver, BC beat Eddie Morrow
04/23 Vancouver, BC w/. Dutch Savage, beat Dean Higuchi & Duncan McTavish
04/30 Vancouver, BC w/. Dutch Savage, beat The Brute & Mike Webster by DQ
05/07 Vancouver, BC w/. Dutch Savage, lost to The Brute & Mike Webster
05/14 Vancouver, BC double DQ vs. The Brute
05/21 Vancouver, BC double DQ vs. The Brute
05/28 Vancouver, BC w/. Dutch Savage & John Tolos, beat Gene Kiniski, Mike Webster & Stan Kowalski
06/04 Vancouver, BC w/. Sean Regan, beat The Brute & Mike Webster by DQ
06/18 Vancouver, BC beat Tor Kamata
06/25 Vancouver, BC beat Larry Whistler
07/02 Vancouver, BC beat Mike Webster
07/09 Vancouver, BC beat Mike Webster
07/16 Vancouver, BC w/. Gerry Romano, beat The Brute & Mike Webster
*Won the Canadian tag team titles (5)
07/23 New Westminster, BC w/. Gerry Romano, beat The Brute & Mike Webster
07/30 New Westminster, BC w/. Gerry Romano & Dutch Savage, beat Gene Kiniski, The Brute & Mike Webster
08/06 New Westminster, BC w/. Gerry Romano, beat Gene Kiniski & Tor Kamata by DQ
08/13 New Westminster, BC w/. Gerry Romano, beat The Brute & Tor Kamata
08/20 New Westminster, BC w/. Gerry Romano, lost to Gene Kiniski & The Brute
*Lost the Canadian tag team titles
08/27 New Westminster, BC lost to Gene Kiniski
Wrestling Superstars:
09/11 Tacoma, WA beat Junior Bass by DQ
09/25 Tacoma, WA beat Rip Tyler by DQ
09/25 Tacoma, WA w/. Arman Hussein, beat Eddie Morrow & Rip Tyler
10/09 Tacoma, WA beat Junior Bass
10/09 Tacoma, WA lost in a Battle royal
10/16 Tacoma, WA beat The Executioner
10/16 Tacoma, WA lost in a Battle royal
10/23 Tacoma, WA w/. Greg Lake, lost to Lumberjack Luke & Ray Steele
10/30 Tacoma, WA w/. Greg Lake, no contest Lumberjack Luke & Ray Steele
11/06 Tacoma, WA beat Ray Steele by DQ
11/13 Tacoma, WA w/. Paddy Ryan, lost to Lumberjack Luke & Ray Steele
11/20 Tacoma, WA w/. Paddy Ryan, beat Lumberjack Luke & Ray Steele
11/27 Tacoma, WA w/. Paddy Ryan, beat Lumberjack Luke & Ray Steele by DQ
12/04 Tacoma, WA w/. Jay Clinstock, beat Eddie Morrow & Ray Steele
12/11 Tacoma, WA w/. Tiny Little, beat Eddie Morrow & Little Atlas
12/26 Tacoma, WA beat Eddie Sullivan

1974
01/02 Tacoma, WA w/. Paddy Ryan, beat Lumberjack Luke & Ray Steele
01/03 Ellensburg, WA beat Eddie Sullivan
01/05 Tacoma, WA beat Bolo Mongol via forfeit
01/08 Seattle, WA w/. Paddy Ryan, lost to Lumberjack Luke & Eddie Sullivan
01/15 Tacoma, WA w/. Paddy Ryan, beat Lumberjack Luke & Eddie Sullivan
01/22 Seattle, WA w/. Greg Lake, lost to Redbeard & Eddie Sullivan
01/29 Tacoma, WA beat Redbeard by DQ
02/02 Shelton, WA beat Ron Roberts
02/05 Seattle, WA w/. Jay Clinstock, beat Redbeard & Goldie Rogers
02/06 Yakima, WA beat Lumberjack Luke
02/07 Tacoma, WA drew Redbeard
02/07 Tacoma, WA w/. Paddy Ryan, no contest Ronnie Roberts & Redbeard
02/08 Anacortes, WA beat Ronnie Roberts
02/08 Anacortes, WA lost in an elimination match
02/09 Moses Lake, WA drew Redbeard
02/09 Moses Lake, WA w/. Paddy Ryan, lost to Eddie Sullivan & Redbeard
02/11 Ellensburg, WA w/. Jay Clinstock, lost to Eddie Sullivan & Redbeard
02/12 Tacoma, WA beat Redbeard
02/13 Yakima, WA w/. Paddy Ryan, beat Lumberjack Luke & Redbeard
02/14 Spokane, WA beat Redbeard
02/15 Richland, WA beat Redbeard
02/19 Tacoma, WA w/. Jay Clinstock, lost to Redbeard & Eddie Sullivan
02/20 Yakima, WA w/. Paddy Ryan, beat Redbeard & Lumberjack Luke by DQ
02/21 Spokane, WA beat Eddie Sullivan by DQ
02/22 Okanagan, WA drew Eddie Sullivan
02/22 Okanagan, WA w/. Paddy Ryan, beat Eddie Sullivan & Lumberjack Luke
02/23 Wenatchee, WA beat Redbeard by DQ
02/25 Darrington, WA w/. Paddy Ryan, beat Eddie Sullivan & Redbeard
02/26 Tacoma, WA w/. Paddy Ryan, double DQ vs. Lumberjack Luke & Redbeard
02/27 Yakima, WA beat Lumberjack Luke
02/28 Spokane, WA beat Eddie Sullivan by DQ
03/01 Richland, WA drew Lumberjack Luke
03/05 Tacoma, WA beat Redbeard
03/06 Yakima, WA lost to Eddie Sullivan
03/07 Spokane, WA beat Lumberjack Luke by DQ
03/08 Richland, WA w/. Paddy Ryan, beat Lumberjack Luke & Eddie Sullivan by DQ
03/12 Tacoma, WA w/. Paddy Ryan, lost to Ron & Bob Dupree
03/13 Yakima, WA w/. Paddy Ryan & Jay Clinstock, lost to Eddie Sullivan, Ray Steele, & Lumberjack Luke
03/14 Spokane, WA w/. Paddy Ryan, beat Eddie Sullivan & Lumberjack Luke
03/19 Tacoma, WA w/. Paddy Ryan, beat Ron & Bob Dupree
03/20 Yakima, WA beat Lumberjack Luke by DQ
03/20 Yakima, WA w/. Greg Lake, beat Ron & Bob Dupree
03/22 Richland, WA w/. Paddy Ryan, lost to Eddie Sullivan & Lumberjack Luke
03/26 Tacoma, WA drew Bob Dupree
03/26 Tacoma, WA w/. Greg Lake, beat Ron & Bob Dupree
04/02 Tacoma, WA w/. Paddy Ryan, beat Lumberjack Luke & Eddie Sullivan by DQ
Stampede Wrestling:
04/05 Calgary, AB vs. Anthony the Beautiful
04/12 Calgary, AB vs. Man Mountain Williamson
04/19 Calgary, AB w/. Archie Gouldie, vs. Leo Burke & Larry Lane
04/26 Calgary, AB w/. Archie Gouldie, lost to Nick Carter & Sweet William
04/28 Calgary, AB 20-man Battle royal
05/03 Calgary, AB vs. Archie Gouldie
05/10 Calgary, AB vs. Malumba
05/17 Calgary, AB vs. Malumba
05/24 Calgary, AB vs. Danny Little Bear
05/31 Calgary, AB vs. Danny Little Bear
06/01 Edmonton, AB vs. Danny Little Bear
06/07 Calgary, AB vs. Benny Ramirez
06/14 Calgary, AB lost to Danny Little Bear
07/05 Calgary, AB vs. Hans Schroeder
08/02 Calgary, AB vs. Danny Little Bear Strap match
08/09 Calgary, AB vs. Larry Lane
08/16 Calgary, AB vs. Larry Lane
08/23 Calgary, AB vs. Benny Ramirez
08/30 Calgary, AB vs. Benny Ramirez
09/06 Calgary, AB lost to Benny Ramirez
(Won the Stampede North American title around this time)
09/13 Calgary, AB beat Benny Ramirez by DQ
09/20 Calgary, AB vs. Benny Ramirez Lumberjack match
09/27 Calgary, AB vs. Carlos Belafonte
10/04 Calgary, AB vs. Khosrow Vaziri (aka Iron Sheik)
10/11 Calgary, AB w/. Stan Kowalski, vs. Tor Kamata & Mr. Hito
10/18 Calgary, AB w/. Stan Kowalski, vs. Tor Kamata & Mr. Hito TORNADO
10/25 Calgary, AB vs. Stan Kowalski
11/01 Calgary, AB vs. Les Thornton
11/08 Calgary, AB vs. Les Thornton
11/15 Calgary, AB vs. Les Thornton Lumberjack match
(Lost the Stampede North American title around this time)
12/06 Calgary, AB vs. Les Thornton
12/13 Calgary, AB vs. Les Thornton
12/20 Calgary, AB vs. Les Thornton
(Won the Stampede North American title around this time)
12/27 Calgary, AB vs. Angelo Mosca

1975
01/03 Calgary, AB vs. Larry Lane
01/17 Calgary, AB w/. Curtis Iaukes, vs. Larry Lane & Mark Lewin
01/24 Calgary, AB w/. Curtis Iaukea, vs. Larry Lane & Mark Lewin
01/31 Calgary, AB w/. Curtis Iaukea, vs. Larry Lane & Mark Lewin
Wrestling Superstars:
02/04 Tacoma, WA beat Eddie Sullivan by DQ
Stampede Wrestling (AB)/Maple Leaf Wrestling (ON):
02/07 Calgary, AB vs. Mark Lewin
(Won Stampede International tag team title around this time)
02/14 Calgary, AB w/. Mr. Hito, vs. Mark Lewin & Les Thornton
02/21 Calgary, AB w/. Mr. Hito & Curtis Iaukea, vs. Larry Lane, Mark Lewin, & Dan Kroffat
02/28 Calgary, AB w/. Mr. Hito & Curtis Iaukea, vs. Larry Lane, Mark Lewin & Dan Kroffat
03/14 Calgary, AB w/. Mr. Hito, Curtis Iaukea & Big Bad John, vs. Larry Lane, Mark Lewin, Dan Kroffat & Stu Hart
03/21 Calgary, AB vs. Les Thornton
03/28 Calgary, AB w/. Mr. Hito, vs. Larry Lane & Les Thornton
04/04 Calgary, AB vs. Frankie Laine
04/11 Calgary, AB w/. Curtis Iaukea, vs. Larry Lane & Dan Kroffat
04/18 Calgary, AB w/. Mr. Hito, vs. Larry Lane & Frankie Laine
04/25 Calgary, AB w/. Mr. Hito, vs. Larry Lane & Frankie Laine
05/02 Calgary, AB w/. Mr. Hito, vs. Larry Lane & Bill Cody
05/09 Calgary, AB w/. Mr. Hito, vs. Larry Lane & Bill Cody
05/16 Calgary, AB w/. Mr. Hito & Curtis Iaukea, vs. Larry Lane, Dan Kroffat & Mark Lewin
05/17 Edmonton, AB w/. Mr. Hito & Curtis Iaukea, vs. Larry Lane, Dan Kroffat & Mark Lewin
05/23 Calgary, AB w/. Mark Lewin, vs. Mr. Hito & Curtis Iaukea
05/30 Calgary, AB vs. Curtis Iaukea
06/06 Calgary, AB vs. Curtis Iaukea
06/13 Calgary, AB w/. Mark Lewin & Dan Kroffat, vs. Mr. Hito, Curtis & George Iaukea
06/20 Calgary, AB lost to Curtis Iaukea
08/08 Calgary, AB w/. Mark Lewin, vs. The Sheik & Curtis Iaukea
08/24 Toronto, ON lost to The Sheik
08/29 Calgary, AB vs. Jack Ruffin
09/05 Calgary, AB w/. Frankie Laine vs. Karl Krupp & Mr. Hito
09/07 Toronto, ON beat Kurt Von Brauner
09/12 Calgary, AB vs. Karl Krupp
09/19 Calgary, AB vs. Karl Krupp
09/21 Toronto, ON lost to The Sheik
09/26 Calgary, AB vs. Karl Krupp Lumberjack match
12/26 Calgary, AB w/. Alo Leilani, vs. Don Gagne & Towering Inferno

1976
01/09 Calgary, AB lost to Gilles Poisson
01/10 Edmonton, AB lost to Gilles Poisson
All Star Wrestling:
03/15 Vancouver, BC beat Tami Samoa
03/22 Vancouver, BC beat Buck Ramstead
03/29 Vancouver, BC w/. Sigfried Steinke, drew Don Leo Jonathan Handicap match
04/05 Vancouver, BC beat Dean Higuchi
04/05 Vancouver, BC Won a Battle royal
04/12 Vancouver, BC drew George Wells
04/19 Vancouver, BC w/. Siegfried Steinke, lost to Don Leo Jonathan & George Wells
04/26 Vancouver, BC lost to Don Leo Jonathan by DQ
05/03 Vancouver, BC w/. Kenji Shibuya, beat Dutch Savage & Jimmy Snuka
05/10 Vancouver, BC w/. Siegfried Steinke, lost to Andre the Giant & Jimmy Snuka
05/17 Vancouver, BC w/. Kenji Shibuya, beat Don Leo Jonathan & George Wells
05/24 Vancouver, BC w/. Gene Kiniski, beat Don Leo Jonathan & George Wells
05/31 Vancouver, BC beat Don Leo Jonathan Pot of Gold match
06/07 Vancouver, BC lost to Don Leo Jonathan Texas Death match
06/14 Vancouver, BC w/. Kenji Shibuya, beat Gene Kiniski & Dutch Savage by DQ
06/21 Vancouver, BC beat Rick Hunter
Stampede Wrestling:
06/25 Calgary, AB w/. Paddy Ryan, vs. Mr. Hito & Higo Hamaguchi
All Star Wrestling:
06/28 Vancouver, BC w/. Kenji Shibuya, beat Don Leo Jonathan & Dutch Savage by DQ
07/05 Vancouver, BC w/. Gene Kiniski & Kenji Shibuya, lost to Don Leo Jonathan, John Tolos & Carlos Rocha
07/12 Vancouver, BC beat Eric Froelich
07/19 Vancouver, BC lost to Terry Funk (NWA World champion)
07/26 Vancouver, BC w/. Kenji Shibuya, beat John Tolos & Carlos Rocha by DQ
07/31 Portland, OR w/. Kenji Shibuya, lost to Dutch Savage & Jimmy Snuka
08/02 Vancouver, BC lost to Carlos Rocha
08/09 Vancouver, BC beat John Tolos
*Won the Pacific Coast Heavyweight title
Maple Leaf Wrestling
08/15 Toronto, ON lost to Carlos Rocha
All Star Wrestling:
08/23 Vancouver, BC double DQ vs. Carlos Rocha
08/30 Vancouver, BC beat Carlos Rocha
09/06 Vancouver, BC beat Jimmy Snuka
09/13 Vancouver, BC beat Keith Franks
09/20 Vancouver, BC w/. Kenji Shibuya, double DQ vs. Don Leo Jonathan & John Anson
09/27 Vancouver, BC beat John Anson by DQ
10/04 Vancouver, BC w/. Kenji Shibuya, lost to Don Leo Jonathan & John Anson
10/11 Vancouver, BC beat Dutch Savage
10/18 Vancouver, BC w/. Gene Kiniski, lost to Don Leo Jonathan & John Anson
10/25 Vancouver, BC double DQ vs. Sika
11/01 Vancouver, BC beat Afa
11/08 Vancouver, BC w/. Kurt Von Hess, double DQ vs. Sika & Afa
11/10 Portland, OR lost to Rocky Montero by DQ
11/15 Vancouver, BC w/. Kurt Von Hess, beat Sika & Afa
11/22 Vancouver, BC lost to John Tolos by DQ
11/29 Vancouver, BC w/. Kurt Von Hess, beat Jimmy Snuka & John Tolos
12/06 Vancouver, BC lost to Dutch Savage
12/13 Vancouver, BC lost to Don Leo Jonathan
*Lost the Pacific Coast title
12/20 Vancouver, BC beat Paddy Ryan
12/20 Vancouver, BC lost in a Battle royal
12/27 Vancouver, BC lost to Don Leo Jonathan

1977
01/03 Vancouver, BC w/. Kurt Von Hess, double DQ vs. Don Leo Jonathan & Dutch Savage
01/10 Vancouver, BC w/. Kurt Von Hess, beat Dutch Savage & Mike Sharpe
01/17 Vancouver, BC w/. Kurt Von Hess, lost to Don Leo Jonathan & Dutch Savage
01/24 Vancouver, BC beat Buck Ramstead
01/31 Vancouver, BC lost to Mike Sharpe by DQ
02/07 Vancouver, BC beat Kurt Von Hess
02/14 Vancouver, BC drew John Anson
02/21 Vancouver, BC beat Kurt Von Hess TEXAS DEATH MATCH
Stampede Wrestling:
04/08 Calgary, AB lost to Tim Brooks by DQ
04/09 Edmonton, AB vs. Tim Brooks
04/15 Calgary, AB vs. Tim Brooks
04/22 Calgary, AB beat Tim Brooks by DQ
04/26 Red Deer, AB vs. Tim Brooks
04/29 Calgary, AB vs. Tim Brooks TEXAS DEATH MATCH
Trans Canada Wrestling: Promoter Bobby Kay
05/19 Halifax, NS vs. Leo Burke
05/26 Halifax, NS w/. Masked Mauler, vs. Leo Burke & Hubert Gallant
06/02 Halifax, NS w/. Masked Mauler, vs. Leo Burke & Hubert Gallant
Stampede Wrestling:
06/08 Calgary, AB vs. Black Angus Campbell
Trans Canada Wrestling:
06/09 Halifax, NS vs. The Beast
06/16 Halifax, NS lost to The Beast CHAIN MATCH
Stampede Wrestling:
07/01 Calgary, AB beat Tim Brooks
07/08 Calgary, AB vs. Harley Race (NWA World champion)
07/15 Calgary, AB beat Kasavubu
07/29 Calgary, AB drew Neil Guay
08/05 Calgary, AB beat Neil Guay
08/06 Edmonton, AB 14-man Battle royal
08/19 Calgary, AB vs. Don Gagne
08/21 Calgary, AB lost in a Battle royal
08/26 Calgary, AB lost to Kasavubu by DQ
09/02 Calgary, AB vs. Kasavubu
09/03 Edmonton, AB lost to Don Gagne No DQ, Loser Leaves Town
Germany:
09/09 Hanover, Germany beat Mr. Hito
09/10 Hanover, Germany drew Axel Dieter
09/11 Hanover, Germany beat Joe Ventura
09/12 Hanover, Germany double knockout vs. Pat Roach
09/13 Hanover, Germany drew Ivan Strogoff
09/14 Hanover, Germany beat Klaus Kauroff
09/15 Hanover, Germany beat Salvatore Bellomo
09/16 Hanover, Germany beat Colin Joynson
09/17 Hanover, Germany beat Gilles Poisson
09/18 Hanover, Germany beat UFO
09/19 Hanover, Germany beat Axel Dieter by DQ
09/20 Hanover, Germany beat Tony Anthony
09/20 Hanover, Germany lost to Axel Dieter
09/21 Hanover, Germany drew Pat Roach
09/23 Hanover, Germany drew Axel Dieter
09/25 Hanover, Germany beat Gerry Morrow
09/26 Hanover, Germany beat Gilles Poisson
09/27 Hanover, Germany drew Mr. Hito
09/29 Hanover, Germany beat Le Grande Vladimir
09/30 Hanover, Germany beat Axel Dieter
10/01 Hanover, Germany beat Mr. Hito
10/02 Hanover, Germany beat Dave Viking
10/04 Hanover, Germany w/. Ivan Strogoff, beat Dave Viking & Gilles Poisson
10/05 Hanover, Germany beat Norman Charles
10/06 Hanover, Germany beat Ivan Strogoff by DQ
10/07 Hanover, Germany beat Pierre Lefebvre
10/09 Hanover, Germany beat Salvatore Bellomo
10/10 Hanover, Germany double knockout vs. Dave Viking
10/11 Hanover, Germany beat Colin Joynson
10/12 Hanover, Germany lost to Pat Roach by DQ
10/13 Hanover, Germany beat UFO
10/15 Hanover, Germany beat Gilles Poisson
10/16 Hanover, Germany beat Klaus Kauroff
10/17 Hanover, Germany beat Ivan Strogoff
10/18 Hanover, Germany beat Salvatore Bellomo
10/19 Hanover, Germany beat Dave Viking
10/21 Hanover, Germany beat Mr. Hito
10/22 Hanover, Germany beat Pat Roach
10/23 Hanover, Germany lost to Axel Dieter
*Quinn placed second in the Hanover tournament
10/27 Kiel, Germany beat Ivan Strogoff
10/28 Kiel, Germany beat Dave Viking
10/29 Kiel, Germany beat Klaus Kauroff
11/02 Siegen, Germany beat UFO
11/03 Siegen, Germany beat Klaus Kauroff
11/04 Siegen, Germany beat Amet Chong
11/07 Dusseldorf, Germany beat Gerry Morrow
11/08 Dusseldorf, Germany drew Axel Dieter
11/09 Dusseldorf, Germany beat Klaus Kauroff
11/10 Dusseldorf, Germany beat Colin Joynson
11/11 Dusseldorf, Germany w/. Klaus Kauroff, lost to Axel Dieter & Colin Joynson
11/12 Dusseldorf, Germany beat UFO
11/13 Dortmund, Germany w/. Bobby Gaetano, beat Barry Douglas & Judd Harris
11/14 Dortmund, Germany drew Ivan Strogoff
11/15 Dortmund, Germany beat Indio Guajaro
11/16 Dortmund, Germany lost to Giant Haystacks
11/17 Dortmund, Germany w/. Hans Roocks, beat Barry Douglas & Mal Kirk
11/18 Dortmund, Germany drew Billy Samson
11/19 Dortmund, Germany beat Judd Harris
11/20 Dortmund, Germany lost to Otto Wanz
11/21 Dortmund, Germany w/. Dave Taylor, beat Indio Guajaro & Judd Harris
11/22 Dortmund, Germany beat Dave Morgan
11/23 Dortmund, Germany lost to Ivan Strogoff

1978
All Star Wrestling:
01/16 Vancouver, BC beat Sandor Novak
01/23 Vancouver, BC beat Eddie Morrow
01/30 Vancouver, BC beat The General
02/06 Vancouver, BC w/. Guy Mitchell, double DQ vs. Black Avenger & Don Wayt
02/13 Vancouver, BC beat Don Wayt
*Won the Pacific Coast Heavyweight title (2)
02/20 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, drew Black Avenger & Don Wayt
02/27 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, beat Black Avenger & Don Wayt
*Won the Canadian tag team titles (6)
03/06 Vancouver, BC beat Black Avenger by DQ GLOVE MATCH
03/13 Vancouver, BC w/. Guy Mitchell, beat Don Wayt & Mike Hammer
03/20 Vancouver, BC beat The General
03/20 Vancouver, BC Won a Battle royal
03/27 Vancouver, BC beat Gene Kiniski by DQ
04/03 Vancouver, BC beat Sandor Novak
04/10 Vancouver, BC drew Guy Mitchell
04/17 Vancouver, BC beat Sandor Novak
04/24 Vancouver, BC beat Bob Boucher
05/01 Vancouver, BC beat Don Wayt
05/08 Vancouver, BC beat ?
05/15 Vancouver, BC lost to Gene Kiniski
*Lost the Pacific Coast title
05/22 Vancouver, BC lost to Don Wayt
Germany:
08/15 Munster, Germany beat Billy Samson
08/16 Munster, Germany lost to Otto Wanz by DQ
08/17 Munster, Germany beat Dave Taylor
08/18 Munster, Germany beat Mihalyi Kuti
08/19 Munster, Germany drew Hans Roocks
08/20 Munster, Germany drew Ivan Strogoff
08/21 Munster, Germany w/. Gilles Poisson, lost to Otto Wanz & Bobby Gaetano
08/22 Munster, Germany beat Steve Wright
08/23 Munster, Germany w/. Mal Kirk, beat Mihalyi Kuti & Morgan
08/24 Munster, Germany beat Bobby Gaetano
08/25 Munster, Germany w/. Indio Guajaro, beat Bobby Gaetano & Morgan
08/26 Munster, Germany w/. Gilles Poisson, lost to Steve Wright & Bobby Gaetano by DQ
08/27 Munster, Germany beat Morgan
08/28 Munster, Germany w/. Indio Guajaro, beat Steve Wright & Dave Taylor
08/29 Munster, Germany lost to Hans Roocks
*Quinn tied for third place in the Munster tournament
08/31 Karlsruhe, Germany drew Billy Samson
09/01 Karlsruhe, Germany beat Morgan
09/02 Karlsruhe, Germany drew Mihalyi Kuti
09/03 Karlsruhe, Germany lost to Bobby Gaetano
09/05 Karlsruhe, Germany beat Billy Samson
09/06 Karlsruhe, Germany w/. Indio Guajaro, beat Steve Wright & Bobby Gaetano
09/07 Karlsruhe, Germany lost to Billy Samson
09/08 Karlsruhe, Germany beat Dave Taylor
09/09 Karlsruhe, Germany beat Mal Kirk
09/10 Karlsruhe, Germany lost to Hans Roocks
09/12 Karlsruhe, Germany w/. Gilles Poisson, beat Bobby Gaetano & Mihalyi Kuti
09/13 Karlsruhe, Germany beat Bobby Gaetano
09/14 Karlsruhe, Germany lost to Hans Roocks
09/15 Karlsruhe, Germany beat Judd Harris
09/16 Karlsruhe, Germany beat Gilles Poisson
09/17 Karlsruhe, Germany no contest vs. Ivan Strogoff
09/19 Karlsruhe, Germany beat Tony Kosik
*Quinn tied for second place in the Karlsruhe tournament
09/21 Nurnberg, Germany beat Dave Taylor
09/22 Nurnberg, Germany lost to Wolfgang Saturski
09/23 Nurnberg, Germany no contest vs. Otto Wanz
09/25 Nurnberg, Germany w/. Indio Guajaro, drew Dave Taylor & Billy Samson
09/26 Nurnberg, Germany lost to Otto Wanz
09/27 Nurnberg, Germany beat Billy Samson
09/28 Nurnberg, Germany beat Bobby Gaetano
09/29 Nurnberg, Germany w/. Indio Guajaro, drew Billy Samson & Dave Taylor
09/30 Nurnberg, Germany drew Wolfgang Saturski
10/02 Nurnberg, Germany beat Gilles Poisson
10/03 Nurnberg, Germany beat Steve Wright
10/04 Nurnberg, Germany beat Morgan
10/05 Nurnberg, Germany beat Tony Kosik
10/06 Nurnberg, Germany beat Gilles Poisson
10/07 Nurnberg, Germany lost to Otto Wanz
*Quinn tied for third place in the Nurnberg tournament
10/10 Munich, Germany drew Billy Samson
10/11 Munich, Germany beat Gilles Poisson
10/12 Munich, Germany w/. Judd Harris, beat Dave Taylor & Tony Kosik
10/13 Munich, Germany lost to Otto Wanz
10/14 Munich, Germany beat Morgan
10/15 Munich, Germany beat Mal Kirk
10/16 Munich, Germany lost to Otto Wanz
10/17 Munich, Germany drew Crusher Verdu
10/18 Munich, Germany beat Steve Wright
10/19 Munich, Germany beat Dave Taylor
10/20 Munich, Germany drew Bobby Gaetano
10/21 Munich, Germany beat Tony Kosik
10/22 Munich, Germany lost to Otto Wanz by DQ
10/23 Munich, Germany w/. Judd Harris, lost to Dave Taylor & Billy Samson by DQ
10/24 Munich, Germany lost to Billy Samson
*Quinn tied for 3rd place in the 1978 Munich tournament.
10/26 Dortmund, Germany w/. Judd Harris, lost to Bobby Gaetano & Morgan by DQ
10/26 Dusseldorf, Germany beat Nino Mercury
10/27 Dortmund, Germany lost to Otto Wanz
10/27 Dusseldorf, Germany beat Tino Bellomo
10/28 Dortmund, Germany beat Steve Wright
10/28 Dusseldorf, Germany beat El Lobo
10/29 Dortmund, Germany lost to Don Leo Jonathan
10/29 Dusseldorf, Germany beat Tusumi Oshiro
10/30 Dortmund, Germany beat Dave Taylor
10/30 Dusseldorf, Germany no contest vs. Moose Morowski
10/31 Dortmund, Germany w/. Judd Harris, beat Bobby Gaetano & Gilles Poisson
11/01 Dusseldorf, Germany beat El Lobo
11/02 Dortmund, Germany lost to Billy Samson
11/03 Dortmund, Germany drew Ivan Strogoff
11/04 Dortmund, Germany beat Bobby Gaetano
11/05 Dortmund, Germany w/. Judd Harris, beat Gilles Poisson & Steve Wright
11/06 Dortmund, Germany beat Morgan
11/07 Dortmund, Germany lost to Otto Wanz
11/09 Oldenburg, Germany drew Otto Wanz
11/10 Oldenburg, Germany w/. Indio Guajaro, lost to Bobby Gaetano & Gilles Poisson
11/11 Oldenburg, Germany beat Morgan
11/12 Oldenburg, Germany beat Gilles Poisson
11/13 Oldenburg, Germany drew Otto Wanz
11/14 Oldenburg, Germany w/. Indio Guajaro, lost to Bobby Gaetano & Dave Taylor by DQ
11/16 Oldenburg, Germany beat Ivan Strogoff
*Quinn was declared the winner of the 1978 Oldenburg tournament
11/17 Bremen, Germany drew Otto Wanz
11/18 Bremen, Germany lost to Bobby Gaetano
11/19 Bremen, Germany beat Morgan
11/20 Bremen, Germany w/. Indio Guajaro, lost to Bobby Gaetano & Mihalyi Kuti by DQ
11/21 Bremen, Germany beat Ivan Strogoff by DQ
11/22 Bremen, Germany lost to Billy Samson
11/23 Bremen, Germany w/. Indio Guajaro, beat Gilles Poisson & Morgan
11/24 Bremen, Germany beat Indio Guajaro
11/25 Bremen, Germany no contest vs. Billy Samson
11/26 Bremen, Germany beat Dave Taylor
11/27 Bremen, Germany beat Bobby Gaetano
11/28 Bremen, Germany w/. Indio Guajaro, lost to Otto Wanz & Morgan by DQ
11/29 Bremen, Germany lost to Billy Samson by DQ
11/30 Bremen, Germany w/. Judd Harris, beat Bobby Gaetano & Gilles Poisson
12/01 Bremen, Germany drew Ivan Strogoff
12/02 Bremen, Germany beat Steve Wright
12/03 Bremen, Germany beat Johann Hefer
12/04 Bremen, Germany w/. Indio Guajaro, lost to Otto Wanz & Morgan by DQ
12/05 Bremen, Germany beat Billy Samson
12/06 Bremen, Germany lost to Mihalyi Kuti
12/07 Bremen, Germany w/. Judd Harris, lost to Bobby Gaetano & Billy Samson
12/08 Bremen, Germany drew Mal Kirk
12/09 Bremen, Germany beat Wolfgang Saturski
12/10 Bremen, Germany beat Crusher Verdu
12/11 Bremen, Germany drew Otto Wanz
12/12 Bremen, Germany w/. Indio Guajaro, drew Wolfgang Saturski & Bobby Gaetano
12/13 Bremen, Germany beat Judd Harris
12/14 Bremen, Germany beat Morgan
12/15 Bremen, Germany drew Billy Samson
12/16 Bremen, Germany beat Gilles Poisson
12/17 Bremen, Germany drew Wolfgang Saturski
12/18 Bremen, Germany beat Mal Kirk
12/19 Bremen, Germany w/. Judd Harris, beat Mihalyi Kuti & Morgan
12/20 Bremen, Germany lost to Ivan Strogoff
12/21 Bremen, Germany beat Mihalyi Kuti
12/22 Bremen, Germany lost to Otto Wanz
*Quinn finished the Bremen tournament in a three way tie for second place.

1979
Joint Promotions: Promoter Max Crabtree:
01/02 Chelmsford, England lost to Wayne Bridges by DQ
01/04 Woolwich, England vs. Wayne Bridges
01/06 Hanley, England lost to Caswell Martin by DQ
01/08 Turnbridge Wells, Eng lost to Pete Roberts by KO
01/09 Hemel Hempstead, Eng beat Jack Rowlands by KO
01/10 Walthamstow, England lost to Wayne Bridges by KO
01/11 Bristol, England beat Pete Roberts by KO
01/13 Manchester, England lost to Wayne Bridges by KO
01/15 Wembley, England beat Pete Roberts by KO
01/16 Wolverhampton, England beat Count Bartelli by KO
01/17 London, England lost to Wayne Bridges by DQ
01/18 Birmingham, England lost to Count Bartelli by DQ
01/19 Bedworth, England beat Lee Bronson by KO
01/20 Hanley, England w/. Sid Cooper, beat Count Bartelli & Honeyboy Zimba
01/22 Grays, England vs. Pete Roberts
01/24 Brighton, England lost to Wayne Bridges by KO
01/25 Bristol, England beat Count Bartelli by KO
01/25 Bristol, England lost to Wayne Bridges by DQ
01/26 Cardiff, Wales beat Honeyboy Zimba
01/27 Hanley, England w/. Mal Kirk, beat Clive Myers & Chris Adams
01/29 Wembley, England no contest vs. Wayne Bridges
01/30 Wolverhampton, England beat Barry Douglas by KO
01/31 Leicester, England lost to Honeyboy Zimba by DQ
02/01 Birmingham, England lost to Ray Steel by DQ
02/03 Hanley, England w/. Mal Kirk, lost to Big Daddy & Bobby Ryan by count out
02/05 Portsmouth, England vs. Wayne Bridges
02/06 Croydon, England no contest vs. Wayne Bridges
02/07 Walthamstow, England vs. Wayne Bridges
02/08 Glasgow, England vs. Tony St. Clair
02/09 Edmonton, England vs. Wayne Bridges
02/12 Grays, England vs. Pete Roberts
02/13 Hemel Hempstead, Eng lost to Wayne Bridges by DQ
02/15 Peterborough, England vs. Wayne Bridges
02/16 St. Albans, England lost to Pete Roberts by DQ
02/20 Bournemouth, England vs. Tony St. Clair
02/21 London, England w/. Giant Haystacks, lost to Wayne Bridges & Pat Roach
02/22 Bristol, England w/. Giant Haystacks, lost to Wayne Bridges & Tony St. Clair
02/23 Cardiff, Wales vs. Tony St. Clair
02/24 Belle Vue, England beat Ray Steel by KO
02/26 Wembley, England lost to Wayne Bridges by DQ
02/27 Guildford, England no contest vs. Wayne Bridges
02/28 Oldham, England beat Len Hurst by KO
03/01 Watford, England lost to Wayne Bridges by DQ
03/02 Bedworth, England vs. Tony St. Clair
03/03 Shoreditch, England vs. Tony St. Clair
03/05 Bradford, England lost to Ray Steel by DQ
03/06 Croydon, England lost to Wayne Bridges by DQ
03/07 Brighton, England lost to Wayne Bridges by DQ
03/08 Birmingham, England double KO vs. Tony St. Clair
03/10 Southampton, England lost to Tony St. Clair by DQ
03/13 Wolverhampton, England beat Lee Bronson by KO
03/14 Leicester, England lost to Tony St. Clair by DQ
03/15 Cambridge, England w/. Banger Walsh, lost to Big Daddy & Jackie Turpin
03/16 Chester, England lost to Tony St. Clair by DQ
03/17 Bletchley, England lost to Tony St. Clair by KO
03/19 Portsmouth, England vs. Wayne Bridges
03/20 Bournemouth, England vs. Tony St. Clair
03/21 London, England lost to Pat Roach by KO
03/22 Birmingham, England lost to Tony St. Clair by DQ
03/23 Hertford, England vs. Tony St. Clair
03/24 Belle Vue, England w/. Ace Allcard, lost to Big Daddy & Tony St. Clair
03/26 Harrogate, England lost to Tony St. Clair by DQ
03/27 Guildford, England vs. Wayne Bridges Ladder match
03/28 Blackburn, England lost to Tony St. Clair by DQ
04/02 Bradford, England w/. Giant Haystacks, beat Big Daddy & Mick McMichael
04/04 Rushden, England lost to Pete Roberts by DQ
04/05 Bristol, England lost to Tony St. Clair
04/06 Cardiff, Wales w/. Giant Haystacks, lost to Pat Roach & Tony St. Clair by DQ
04/07 Maidstone, England w/. Sid Cooper, lost to Big Daddy & Steve Grey
04/09 Halifax, England vs. Tony St. Clair
04/10 Wolverhampton, England w/. Giant Haystacks, lost to Tony St. Clair & Pat Roach by DQ
04/12 Dorking, England vs. Wayne Bridges
04/13 Southampton, England w/. Giant Haystacks, lost to Big Daddy & Tony St. Clair by DQ
04/14 Kilburn, England beat Ray Steel by KO
04/14 Kilburn, England lost to Wayne Bridges by DQ
04/17 Croydon, England w/. Mark Rocco, lost to Tony St. Clair & Wayne Bridges
04/18 Preston, England w/. Ed Wensor, lost to Big Daddy & John Cox
04/19 Norwich, England lost to Tony St. Clair by DQ
04/20 Taunton, England lost to Pete Roberts by DQ
04/21 Salisbury, England vs. Pete Roberts
04/23 Kirkby, England drew Tony St. Clair
04/24 Guildford, England w/. Mark Rocco, lost to Big Daddy & Ringo Rigby
04/26 Oxford, England vs. Tony St. Clair
04/27 Cheltenham, England lost to Tony St. Clair by DQ
04/28 Hanley, England w/. Mark Rocco, vs. Big Daddy & Tony St. Clair
04/30 Portsmouth, England w/. Mark Rocco, beat Tony St. Clair & Wayne Bridges
05/01 Hatfield, England lost to Tony St. Clair by DQ
05/02 Canterbury, England participated in tournament
05/04 Carlisle, England w/. Sid Cooper, vs. Big Daddy & Mick McMichael
05/05 Stroud, England vs. Tony St. Clair
05/07 Wembley, England vs. Tony St. Clair
05/08 Wolverhampton, England lost to Tony St. Clair by DQ
05/09 Bath, England lost to Pete Roberts by DQ
05/10 Northampton, England beat Len Hurst by KO
05/11 Edmonton, England vs. Tony St. Clair
05/12 Belle Vue, England lost to Tony St. Clair by DQ
05/14 Aylesbury, England double KO vs. Tony St. Clair
05/15 Woking, England double KO vs. Andy Robbins
05/16 Folkestone, England vs. Len Hurst
05/17 Birmingham, England w/. Banger Walsh, lost to Big Daddy & Chris Adams
05/18 Newport, England lost to Tony St. Clair by DQ
05/19 Newark, England vs. Tony St. Clair
05/21 Catford, England vs. Colin Joynson
05/22 Ipswich, England vs. Pete Roberts
05/23 Lincoln, England vs. Tony St. Clair
05/24 Peterborough, England beat Pete Roberts
05/25 Chester, England w/. Mark Rocco, lost to Big Daddy & Superstar Sanders
05/26 Gloucester, England w/. Sid Cooper, vs. Big Daddy & Steve Grey
05/28 Grays, England vs. Wayne Bridges
05/29 Bournemouth, England w/. Sid Cooper, vs. Big Daddy & Steve Grey
05/30 London, England beat Lee Bronson by KO
05/31 Halifax, England w/. Giant Haystacks, lost to Big Daddy & Tommy Warboys
06/01 Cardiff, Wales w/. Mark Rocco, lost to Big Daddy & Superstar Sanders
06/02 Bedford, England beat Pete Roberts by KO
06/04 Shrewsbury, England double DQ vs. Pat Roach
06/06 Coventry, England w/. Mark Rocco, vs. Big Daddy & Wayne Bridges
06/07 Norwich, England beat Honeyboy Zimba by KO
06/08 Newark, England lost to Pat Roach by DQ
06/09 Hanley, England lost to Pat Roach by DQ
06/10 Cleethorpes, England beat Ray Steel by KO
06/11 Cheltenham, England vs. Tony St. Clair
06/12 Southend, England beat Lee Bronson by KO
06/13 Bradford, England lost to Tony St. Clair by DQ
06/14 Birmingham, England w/. Giant Haystacks, lost to Pat Roach & Tony St. Clair by DQ
06/15 Portsmouth, England beat Tony St. Clair Ladder match
06/16 Hanley, England beat Pat Roach
06/18 Folkestone, England vs. Tony St. Clair
06/19 Wolverhampton, England lost to Pat Roach by DQ
06/20 Hastings, England w/. The Outlaw, lost to Big Daddy & Superstar Sanders
06/21 Peterborough, England beat Pete Roberts by KO
06/22 Staines, England lost to Wayne Bridges by DQ
06/23 Belle Vue, England w/. Giant Haystacks, lost to Big Daddy & Tony St. Clair
06/25 Doncaster, England w/. Mark Rocco, vs. Big Daddy & Mick McMichael
06/27 Wembley, England lost to Big Daddy by KO
Promoter ?:
10/03 Hanover, Germany beat Dave Viking
10/05 Hanover, Germany double DQ vs. Moose Morowski
10/07 Hanover, Germany lost to Caswell Martin
10/08 Hanover, Germany w/. Dave Viking, lost to Axel Dieter & Tino Bellomo
10/09 Hanover, Germany beat Le Grande Vladimir
10/10 Hanover, Germany lost to UFO
10/12 Hanover, Germany beat Tino Bellomo
10/13 Hanover, Germany lost to Axel Dieter
10/14 Hanover, Germany beat Francisco Ramirez
10/15 Hanover, Germany beat Dave Viking
10/16 Hanover, Germany lost to Pat Roach
10/17 Hanover, Germany w/. Le Grande Vladimir, lost to Axel Dieter & Tino Bellomo
10/19 Hanover, Germany lost to Tino Bellomo
11/16 Bremen, Germany w/. Indio Guajaro, drew Billy Samson & Robby Ganseur
11/18 Bremen, Germany beat Tony St. Clair
11/19 Bremen, Germany lost to Ivan Strogoff
11/20 Bremen, Germany drew Bobby Gaetano
11/21 Bremen, Germany beat Tony Kosik
11/22 Bremen, Germany beat Steve Wright
11/23 Bremen, Germany no contest vs. Ivan Strogoff
11/24 Bremen, Germany beat Robby Ganseur
11/25 Bremen, Germany beat Indio Guajaro
11/26 Bremen, Germany w/. Rasputin, lost to Otto Wanz & Bobby Gaetano
11/27 Bremen, Germany beat Ivan Strogoff by DQ
11/28 Bremen, Germany beat Mihalyi Kuti
11/29 Bremen, Germany beat Rasputin
11/30 Bremen, Germany beat Ivan Strogoff
12/01 Bremen, Germany drew Billy Samson
12/02 Bremen, Germany drew Otto Wanz
12/03 Bremen, Germany beat Rasputin
12/04 Bremen, Germany lost to Wolfgang Saturski by DQ
12/05 Bremen, Germany w/. Rasputin, drew Bobby Gaetano & Billy Samson
12/06 Bremen, Germany beat Biko Botowamungo
12/07 Bremen, Germany beat Otto Wanz
12/08 Bremen, Germany drew Wolfgang Saturski
12/09 Bremen, Germany w/. Dave Viking, lost to Tony St. Clair & Billy Samson
12/10 Bremen, Germany beat Billy Samson
12/11 Bremen, Germany lost to Wolfgang Saturski by DQ
12/12 Bremen, Germany w/. Dave Viking, lost to Mihalyi Kuti & Bobby Gaetano by DQ
12/13 Bremen, Germany drew Mihalyi Kuti
12/14 Bremen, Germany beat Tony St. Clair
12/15 Bremen, Germany w/. Rasputin, beat Bobby Gaetano & Steve Wright
12/16 Bremen, Germany beat Johnny El Corso
12/17 Bremen, Germany drew Ivan Strogoff
12/18 Bremen, Germany drew Peter Seidl
12/19 Bremen, Germany beat Bobby Gaetano
12/20 Bremen, Germany lost to Billy Samson
12/21 Bremen, Germany beat Dave Viking
12/22 Bremen, Germany lost to Ivan Strogoff
*Quinn places second in the 1979 Bremen tournament

1980
Joint Promotions:
01/09 Leamington, England w/. Giant Haystacks, beat Honey Boy Zimba & Butcher Bond
01/10 Peterborough, England beat Wayne Bridges by KO
01/11 Hereford, England beat Pete Roberts
01/12 Hanley, England beat Tony St. Clair
01/14 Darlington, England beat Tony St. Clair
01/15 Oxford, England vs. Pat Roach
01/16 Lincoln, England lost to Tony St. Clair by DQ
01/17 Preston, England lost to Tony St. Clair by DQ
01/18 Edinburgh, England vs. Tony St. Clair
01/19 Huddersfield, England w/. Rex Strong, lost to Tony St. Clair & Ray Steel
01/21 Portsmouth, England beat Pete Roberts
01/22 Croydon, England beat Caswell Martin by TKO
01/23 Woking, England vs. Wayne Bridges
01/24 London, England w/. Rex Strong, beat Africans Kruger & Rand
01/25 Bedworth, England beat Honey Boy Zimba by KO
01/26 Maidstone, England lost to Wayne Bridges by DQ
01/27 Wembley, England beat Pete Roberts by TKO
01/27 Wembley, England beat Wayne Bridges
01/29 Bournemouth, England beat Terry Rudge
01/30 Leicester, England vs. Caswell Martin
01/31 Bristol, England beat Chris Adams
01/31 Bristol, England w/. Banger Walsh, lost to Big Daddy & Chris Adams by DQ
02/01 Cardiff, Wales beat Tony St. Clair
02/02 Newcastle, England beat Tony St. Clair
02/04 Turnbridge Wells, Eng beat Pete Roberts
02/05 Middlesbrough, England lost to Ray Steel by DQ
02/06 Crewe, England lost to Tony St. Clair by DQ
02/07 Glasgow, England lost to Tony St. Clair by DQ
02/08 Chester, England w/. Banger Walsh, lost to Big Daddy & Jackie Turpin
02/09 Belle Vue, England double DQ vs. Pat Roach
02/10 Cleethorpes, England lost to Tony St. Clair by DQ
02/11 Grays, England beat Steve Veidor
02/12 Solihull, England lost to Tony St. Clair by DQ
02/13 Southend, England vs. Caswell Martin
02/14 Birmingham, England beat Tony St. Clair by TKO
02/15 Carlisle, England vs. Tony St. Clair
02/16 Newcastle, England w/. Hans Streiger, vs. Big Daddy & Kid Chocolate
02/18 Sheffield, England lost to Gwynn Davies by DQ
02/19 Wolverhampton, England beat Pete Roberts by KO
02/20 London, England beat Wayne Bridges by KO
02/21 Birmingham, England double DQ vs. Pat Roach
02/22 Blackburn, England lost to Tony St. Clair Ladder match
02/23 Gloucester, England beat Caswell Martin by KO
02/25 Halifax, England vs. Tony St. Clair
02/27 Brighton, England beat Steve Veidor by KO
02/28 Cambridge, England vs. Wayne Bridges
02/29 Edmonton, England beat Pete Roberts by KO
03/01 Bletchley, England lost to Tony St. Clair by DQ
03/03 Aylesbury, England beat Steve Veidor by KO
03/04 Hemel Hempstead, Eng lost to Wayne Bridges by DQ
03/05 Acton, England beat Butcher Bond
03/08 Newark, England beat Tony St. Clair by KO
03/09 Cleethorpes, England lost to Tony St. Clair Ladder match
03/10 Bournemouth, England vs. Wayne Bridges
03/12 Lincoln, England beat Johnny Wilson by KO
03/13 Oldham, England lost to Pete Curry by DQ
03/15 Digbeth, England vs. Johnny Wilson
03/18 Croydon, England w/. Bully Boy Muir, lost to Wayne Bridges & Steve Veidor
04/01 Dundee, England beat Wayne Bridges by TKO
04/02 Buxton, England lost to Marty Jones by DQ
04/03 Glasgow, England beat Wayne Bridges
04/04 Woolwich, England beat Butcher Bond by KO
04/04 Woolwich, England lost to Wayne Bridges
04/05 Belle Vue, England w/. Banger Walsh, lost to Big Daddy & Roy St. Clair by DQ
04/07 Cheltenham, England w/. Sid Cooper, lost to Pete Roberts & Chris Adams
04/08 Chelmsford, England beat Pete Roberts by KO
04/09 Banbury, England beat Pete Roberts by KO
04/10 Bradford, England beat John Elijah by KO
04/11 Hastings, England beat Pete Roberts
04/12 Bedford, England w/. Banger Walsh, lost to Big Daddy & Chris Adams
04/14 Turnbridge Wells, Eng no contest vs. Steve Veidor
04/15 Middlesbrough, England beat Gil Singh
04/16 Leicester, England lost to Wayne Bridges by DQ
04/17 Preston, England w/. Mike Dean, lost to Big Daddy & Pete Ross
04/18 Chesterfield, England beat Honey Boy Zimba by KO
04/19 Maidstone, England beat Pete Roberts by KO
04/21 Wembley, England beat Wayne Bridges by KO
*Won the World title (UK version)
04/22 Spalding, England lost to Tony St. Clair
04/24 Bristol, England beat Tony St. Clair by KO
04/25 Edmonton, England beat Lee Bronson by KO
04/26 Kings Lynn, England lost to Ray Steel
05/04 Shepton, England beat Pete Roberts by KO
05/05 Cheltenham, England beat Tony St. Clair by KO
05/06 Worthing, England beat Pete Roberts by KO
05/07 Lincoln, England ?
05/08 Cambridge, England lost to Wayne Bridges Ladder match
05/09 Carlisle, England beat Honey Boy Zimba by KO
05/12 Halifax, England beat Honey Boy Zimba by KO
05/13 Croydon, England w/. Yasu Fuji, beat Steve Veidor & Lee Bronson
05/14 Southend, England vs. Wayne Bridges
05/15 Oxford, England lost to Wayne Bridges
05/16 Hertford, England drew Pat Roach
05/17 Stroud, England beat Wayne Bridges
05/19 Wembley, England double DQ vs. Wayne Bridges
05/20 Chelmsford, England double DQ vs. Wayne Bridges
05/21 Oldham, England lost to Marty Jones by DQ
05/22 Adwick, England beat Ray Steel by TKO
05/23 Blackburn, England beat Pete Curry by KO
05/24 Hanley, England w/. Butts Giraud, lost to Big Daddy & Pete Ross
05/26 Portsmouth, England w/. Banger Walsh, lost to Big Daddy & Chris Adams
05/27 Wolverhampton, England no contest vs. Marty Jones
05/28 London, England beat Mike Marino by TKO
05/29 Peterborough, England lost to Wayne Bridges by DQ
06/01 Scarborough, England beat Gil Singh
06/03 Dundee, Scotland w/. Mark Rocco, lost to Big Daddy & Pat Patton
06/04 Kilmarnock, Scotland w/. Mark Rocco, lost to Big Daddy & Young David
06/05 Glasgow, Scotland lost to Wayne Bridges
06/06 York, England w/. Mark Rocco, lost to Big Daddy & Young David
06/07 Yate, England beat Honey Boy Zimba by KO
06/09 Shrewsbury, England beat Honey Boy Zimba by KO
06/10 Bognor, England lost to Wayne Bridges
06/11 Wembley, England w/. Yasu Fuji, lost to Big Daddy & Wayne Bridges
06/12 Birmingham, England w/. Johnny South, lost to Marty Jones & Pat Roach
06/13 Twickenham, England vs. Honey Boy Zimba
06/14 Maidstone, England lost to Wayne Bridges
06/16 Grays, England lost to Wayne Bridges by DQ
06/18 Leicester, England beat Mike Marino
06/19 Bristol, England w/. Mark Rocco, lost to Big Daddy & Chris Adams
06/21 St. Helens, England w/. Banger Walsj, lost to Big Daddy & Chris Adams
06/22 Scarborough, England lost to Tony St. Clair
06/24 Wolverhampton, England w/. Mark Rocco, lost to Pat Roach & Marty Jones
06/25 Gt. Yarmouth, England lost to Wayne Bridges by DQ
06/26 Watford, England beat Mike Marino
06/27 Woolwich, England lost to Tony St. Clair
06/28 Salisbury, England lost to Wayne Bridges by DQ
06/29 Cliftonville, England beat Mike Marino
06/30 Harrogate, England w/. Lucky Gordon, lost to Big Daddy & Chris Adams
07/01 Oakengates, England lost to Tony St. Clair by DQ
07/02 Southport, England beat Jack Rowlands by TKO
07/03 Torquay, England beat Tony St. Clair by KO
07/06 Cliftonville, England lost to Wayne Bridges by DQ
07/07 Folkestone, England beat Mike Marino
07/08 Worthing, England beat Steve Veidor by KO
07/09 Gt Yarmouth, England double KO vs. Wayne Bridges
07/10 Morecambe, England beat Ray Steel
07/11 Huddersfield, England w/. Banger Walsh, lost to Big Daddy & Chris Adams
07/12 Belle Vue, England w/. Giant Haystacks, beat Mike Marino & Ray Steel
07/13 Cleethorpes, England beat Honey Boy Zimba by TKO
07/14 Catford, England w/. Giant Haystacks, beat Pete Roberts & Johnny Wilson
07/16 Brighton, England double KO vs. Wayne Bridges
07/17 Aberstwyth, England lost to Tony St. Clair
07/18 Carlisle, England w/. Rex Strong, lost to Tony St. Clair & Big Daddy
07/19 Adwick, England w/. Mark Rocco, lost to Big Daddy & Young David
07/20 Scarborough, England beat Honey Boy Zimba by TKO
07/21 Skegness, England lost to Ray Steel
07/22 Croydon, England w/. Yasu Fuji, beat Tony St. Clair & Wayne Bridges
07/23 Brighton, England lost to Wayne Bridges Ladder match
07/24 Ramsgate, England beat Steve Veidor by KO
07/25 Cardiff, Wales lost to Wayne Bridges by DQ
07/26 Hanley, England w/. Mark Rocco, lost to Pat Roach & Bobby Ryan by DQ
08/01 Liverpool, England beat Crusher Mason
08/02 Aldershot, England beat Lee Bronson by KO
08/04 Folkestone, England beat Butcher Bond by KO
08/05 Weymouth, England beat Pete Roberts
08/08 Skegness, England lost to Ray Steel
08/11 Porthcawl, England vs. Pete Roberts
08/19 Eastbourne, England lost to Wayne Bridges
08/21 Ramsgate, England vs. Wayne Bridges
08/24 Billing, England vs. Pat Roach
08/27 Brighton, England beat Butcher Bond
08/28 Douglas, IOM vs. Steve Taylor
08/29 Liverpool, England beat Wild Angus by KO
08/31 Scarborough, England beat Joney Boy Zimba by KO
09/04 Rhyl, England vs. Tony St. Clair
09/09 New Brighton, England beat Colin Joynson
09/11 Southampton, England beat John Kowalski
10/18 Swindon, England beat Rocky Martinelli by KO
10/23 Southampton, England w/. Ripper Raven, beat Dave Taylor & John Kowalski
10/24 Liverpool, England w/. Steve Young, beat Colin Joynson & Wild Angus
11/03 Yate, England beat Rocky Martinelli by KO

1981
All Star Promotions:
01/12 Yate, England beat Tony St. Clair by DQ
01/22 Southampton, England lost to Steve Veidor
01/25 Halifax, England beat Tony St. Clair
03/06 Liverpool, England double KO vs. Tony St. Clair
03/27 Liverpool, England beat Ian Gilmour by TKO
03/31 Salford, England lost to Tony St. Clair
04/07 Yate, England w/. Barry Douglas, beat Rolo & Katu Brazil
04/09 Southampton, England double KO vs. Tony St. Clair
04/10 Liverpool, England no contest vs. Tony St. Clair
05/30 Middleton, England w/. Rex King, beat Kung Fu & Sandy Scott
05/30 Middleton, England w/. Rex King, beat Tony St. Clair & Colin Joynson
06/23 New Brighton, England double KO vs. Tony St. Clair
08/07 Rhyl, England beat Tony St. Clair
08/09 Llandudno, England lost to Tony St. Clair
08/10 Douglas, IOM beat Tony St. Clair
08/11 Rhyl, England lost to Tony St. Clair by DQ
08/13 Douglas, IOM w/. Mighty Chang, lost to Tony St. Clair & Steve Taylor
08/14 Rhyl, England w/. Rasputin, lost to Tony St. Clair & Steve Taylor
08/25 Teignmouth, England vs. Dave Taylor
Promoter Heinrich Kaiser
09/05 - 10/25 Hanover Tournament
09/22 Hanover, Germany beat Salvatore Bellomo
09/25 Hanover, Germany beat Bret Hart
10/13 Hanover, Germany w/. Le Grand Vladimir, beat Salvatore Bellomo & Klaus Kauroff
10/25 Hanover, Germany beat Salvatore Bellomo
All Star Promotions:
11/13 Chester, England w/. John Kowalski, vs. Johnny Kincaid & Clive Myers
12/10 Peterborough, England w/. Crusher Mason, vs. Tony St. Clair & Johnny Kincaid

1982
01/08 Basingstoke, England w/. Owen Sterry, lost to Tony St. Clair & Dave Taylor
01/12 Aldershot, England w/. Crusher Mason, lost to Tony St. Clair & Dave Taylor by DQ
01/13 Dunstable, England beat Monty Swan by KO
01/13 Dunstable, England lost to Tony St. Clair
01/15 Hastings, England lost to Tony St. Clair
01/16 Crawley, England lost to Tony St. Clair
01/17 Bournemouth, England no contest vs. Johnny Kincaid
01/19 Slough, England in tournament
01/20 Oxford, England beat Lee Bronson by KO
01/20 Oxford, England lost to Tony St. Clair
01/23 Belper, England vs. Johnny Kincaid
01/25 Yate, England beat Chic Cullen
01/25 Yate, England lost to Dave Taylor
01/26 Middlesbrough, England lost to Tony St. Clair
*Lost the World Heavyweight title (UK version)
01/27 Ipswich, England drew Tony St. Clair
01/28 Preston, England beat Tony St. Clair Ladder match
*Won the World Heavyweight title (UK version)
01/29 Liverpool, England w/. Roman Riley, beat Crusher Mason & Danny Lynch
01/30 Norwich, England lost to Steve Young by DQ
02/01 Worthing, England beat John Kowalski by TKO
02/01 Worthing, England beat Tony St. Clair
02/02 Plymouth, England no contest vs. Crusher Mason
02/02 Plymouth, England w/. Steve Young, drew Crusher Mason & Danny Lynch
02/03 Oxford, England beat Johnny Kincaid by KO
02/04 Leeds, England lost to Tony St. Clair by KO
02/05 Chester, England lost to Tony St. Clair
02/06 Swindon, England drew Tony St. Clair
02/08 Yeovil, England beat Tony St. Clair
02/13 Adwick, England vs. Tony St. Clair
02/15 Grays, England drew Tony St. Clair
02/16 Solihull, England drew Tony St. Clair
02/18 London, England lost to Tony St. Clair
02/19 Hastings, England beat Tony St. Clair by TKO
02/20 Manchester, England beat Yasu Fuji
02/20 Manchester, England lost to Tony St. Clair by DQ
02/22 Yate, England beat Pat Barrett by KO
02/23 Wimbledon, England beat Steve Veidor
02/24 Woking, England beat Steve Veidor by KO
02/24 Woking, England beat John Kowalski by KO
02/27 Belper, England beat Hans Streiger
02/27 Belper, England lost to Count Bartelli by DQ
03/02 Slough, England beat Steve Young
03/05 Crawley, England w/. Yasu Fuji, lost to Tony St. Clair & Johnny Kincaid
03/09 Plymouth, England beat Danny Lynch by TKO
03/09 Plymouth, England w/. Steve Young, beat Crusher Mason & Danny Lynch
03/10 Oxford, England beat Johnny Kincaid Ladder match
03/12 Chester, England w/. Steve Young, vs. Tony St. Clair & Monty Swan
03/13 Norwich, England double DQ vs. Steve Young
03/16 Aldershot, England w/. Johnny Kincaid, beat Tony St. Clair & Jim Moser
03/17 Dunstable, England lost to Tony St. Clair Ladder match
03/18 Southampton, England lost to Tony St. Clair Ladder match
03/19 Ollerton, England in tournament
03/22 Yeovil, England lost to Tony St. Clair Ladder match
03/25 Preston, England beat Tony St. Clair by TKO
03/27 Norwich, England no contest vs. Steve Young Ladder match
03/29 Worthing, England w/. Steve Young, lost to Tony St. Clair & Johnny Kincaid
03/31 Chippenham, England beat Count Bartelli
03/31 Chippenham, England lost to Tony St. Clair
04/01 Glasgow, England w/. Steve Young, lost to Tony St. Clair & Johnny Kincaid by DQ
04/02 Hinckley, England beat Johnny Kincaid by TKO
04/02 Hinckley, England lost to Tony St. Clair by DQ
04/03 Doncaster, England lost to Tony St. Clair
*Lost the World Heavyweight title (UK version)
04/04 Bournemouth, England w/. Yasu Fuji, lost to Tony St. Clair & Johnny Kincaid
04/05 Yate, England lost to Tony St. Clair
04/06 Solihull, England lost to Tony St. Clair by KO
04/07 Wimbledon, England w/. Yasu Fuji, lost to Tony St. Clair & Lee Bronson
04/08 Colne, England drew Tony St. Clair
04/09 Liverpool, England beat Jim Moser by KO
04/13 Middlesbrough, England beat Johnny Kincaid by TKO
04/13 Middlesbrough, England lost to Tony St. Clair
04/14 Brixton, England w/. Exorcist, lost to Tony St. Clair & Johnny Kincaid
04/17 Hanley, England in tournament
04/22 Bristol, England lost to Tony St. Clair by DQ
05/08 Hanley, England lost to Tony St. Clair
Promoter ?:
07/13 Vienna, Austria drew Axel Dieter
07/14 Vienna, Austria beat Bobby Gaetano
07/15 Vienna, Austria w/. Klaus Wallas, lost to Steve Wright & Miles Zrno
07/16 Vienna, Austria w/. Moose Morowski, lost to Bobby Gaetano & Eugene Wiesberger
07/17 Vienna, Austria w/. Moose Morowski, drew Axel Dieter & Eugene Wiesberger
07/18 Vienna, Austria beat Karl Dauberger
07/20 Vienna, Austria drew Eugene Wiesberger
07/21 Vienna, Austria lost to Eugene Wiesberger by DQ
07/24 Vienna, Austria drew Miles Zrno
07/25 Vienna, Austria w/. Klaus Wallas, no contest vs. Axel Dieter & Eugene Wiesberger
07/27 Vienna, Austria w/. Klaus Kauroff, beat Miles Zrno & Eugene Wiesberger by DQ
07/29 Vienna, Austria beat Caswell Martin
07/30 Vienna, Austria lost to Steve Wright by DQ
07/31 Vienna, Austria beat Paco Ramirez
08/01 Vienna, Austria double DQ vs. Moose Morowski
08/04 Vienna, Austria w/. Moose Morowski, drew Axel Dieter & Caswell Martin
08/06 Vienna, Austria beat Klaus Wallas
08/07 Vienna, Austria lost to Eugene Wiesberger
All Star Promotions:
08/11 Llandudno, England beat Tony St. Clair
*Won the World Heavyweight title (UK version)
Promoter ?:
08/15 Vienna, Austria beat Eddie Steinblock by DQ
08/17 Vienna, Austria beat Biko Botowamungo
08/18 Vienna, Austria lost to Eugene Wiesberger by DQ
08/19 Vienna, Austria w/. Klaus Wallas, drew Karl Dauberger & Eugene Wiesberger
08/20 Vienna, Austria w/. Moose Morowski, lost to Axel Dieter & Eugene Wiesberger by DQ
08/21 Vienna, Austria beat Eddie Steinblock
08/22 Vienna, Austria drew Klaus Kauroff
08/24 Vienna, Austria beat Miles Zrno
08/25 Vienna, Austria lost to Steve Wright by DQ
08/26 Vienna, Austria beat Irish Mask by DQ
08/27 Vienna, Austria drew Axel Dieter
08/28 Vienna, Austria lost to Eugene Wiesberger
09/02 Hanover, Germany lost to Steve Wright by DQ
09/03 Hanover, Germany drew Klaus Kauroff
09/05 Hanover, Germany drew Le Grande Vladimir
09/07 Hanover, Germany drew Klaus Wallas
09/09 Hanover, Germany w/. Ed Wiskowski, drew Axel Dieter & Eddie Steinblock
09/11 Hanover, Germany drew Tony St. Clair
09/12 Hanover, Germany drew Eddie Steinblock
09/14 Hanover, Germany drew Miles Zrno
09/15 Hanover, Germany beat Axel Dieter by DQ
09/17 Hanover, Germany beat Adrian Street
09/20 Hanover, Germany w/. Klaus Wallas, drew Axel Dieter & Klaus Kauroff
09/22 Hanover, Germany beat Paco Ramirez
09/22 Hanover, Germany lost to Ed Wiskowski
09/23 Hanover, Germany drew Axel Dieter
09/24 Hanover, Germany lost to Mikki Inoue by DQ
09/27 Hanover, Germany beat Moose Morowski by DQ
09/28 Hanover, Germany w/. Ed Wiskowski, drew Moose Morowski & Butcher Brannigan
09/29 Hanover, Germany drew Billy Samson
09/30 Hanover, Germany drew Ed Wiskowski
10/02 Hanover, Germany beat Tony Kosic
10/04 Hanover, Germany w/. Ed Wiskowski, beat Axel Dieter & Eddie Steinblock by DQ
10/05 Hanover, Germany beat Butcher Brannigan
10/06 Hanover, Germany beat Karl Dauberger
10/09 Hanover, Germany beat Caswell Martin
10/13 Hanover, Germany drew Yasu Fuji
11/11 Bremen, Germany drew Otto Wanz
11/12 Bremen, Germany drew Mr. Ito
11/15 Bremen, Germany w/. Judd Harris, drew Steve Casey & Mr. Ito
11/16 Bremen, Germany beat Mr. Ito
11/17 Bremen, Germany beat Caswell Martin
11/18 Bremen, Germany lost to Giant Haystacks by DQ
11/19 Bremen, Germany beat Buck Zumhofe
11/20 Bremen, Germany w/. Rasputin, beat Steve Casey & Dave Taylor
11/22 Bremen, Germany beat Steve Casey
11/23 Bremen, Germany beat Steve Wright
11/25 Bremen, Germany beat Johnny South
11/26 Bremen, Germany w/. Johnny South, beat Caswell Martin & Buck Zumhofe
11/27 Bremen, Germany beat Tony St. Clair
11/28 Bremen, Germany w/. Sandor Novak, drew Otto Wanz & George Chenock
11/29 Bremen, Germany beat Eddy Steinblock
11/30 Bremen, Germany w/. Judd Harris & Klaus Wallas, lost to Caswell Martin, Dave Taylor, & Buck Zumhofe
12/02 Bremen, Germany drew Klaus Wallas
12/04 Bremen, Germany lost to Wolfgang Saturski by DQ
12/05 Bremen, Germany w/. Judd Harris, beat Caswell Martin & Steve Wright
12/06 Bremen, Germany beat Dave Taylor
12/07 Bremen, Germany beat Mr. Ito
12/08 Bremen, Germany w/. Rasputin, drew Otto Wanz & Bobby Gaetano

1983
All Star Promotions:
01/06 Mildenhall, England vs. Tony St. Clair
01/08 Swindon, England double DQ vs. Johnny Kincaid
01/10 Slough, England lost to Tony St. Clair by KO
01/11 Aldershot, England lost to Tony St. Clair
01/13 Worsley, England double DQ vs. Wild Angus
01/14 Hastings, England beat Pat Barrett by DQ
01/15 Bracknell, England beat Lee Bronson
01/16 Bournemouth, England no contest vs. Johnny Kincaid
01/17 Yeovil, England no contest vs. Sandy Scott
01/18 Plymouth, England beat Johnny Kincaid
01/19 Lincoln, England beat Johnny Kincaid
01/20 Malvern, England beat Tony St. Clair
01/21 Chester, England beat Hans Streiger by TKO
01/21 Chester, England lost to Tony St. Clair
01/22 Hanley, England vs. Tony St. Clair
01/24 Grays, England vs. Johnny Kincaid
01/25 Worthing, England lost to Tony St. Clair by DQ
01/26 Ipswich, England vs. Lee Bronson
01/31 High Wycombe, England beat Lee Bronson by TKO
01/31 High Wycombe, England lost to Tony St. Clair
03/31 Glasgow, Scotland vs. Sandy Scott
04/15 Edinburgh, Scotland vs. Sandy Scott
04/22 Chester, England w/. Crusher Mason, beat Johnny Kincaid & Dave Taylor
04/23 Hanley, England double KO vs. Tony St. Clair
07/13 Llandudno, England no contest vs. Tony St. Clair
07/14 Portmadoc, England vs. Dave Taylor
Promoter ?:
07/21 Vienna, Austria lost to Axel Dieter by DQ
07/22 Vienna, Austria drew Klaus Wallas
07/23 Vienna, Austria w/. Dave Viking, drew drew Axel Dieter & Eugene Wiesberger
07/24 Vienna, Austria beat Miles Zrno by DQ
07/26 Vienna, Austria w/. Klaus Wallas, lost to Axel Dieter & Steve Wright by DQ
07/27 Vienna, Austria no contest vs. Eugene Wiesberger
07/28 Vienna, Austria drew Miles Zrno
07/29 Vienna, Austria drew Otto Wanz
07/30 Vienna, Austria lost to Dave Viking by DQ
07/31 Vienna, Austria w/. Klaus Wallas, drew Axel Dieter & Eddie Steinblock
08/02 Vienna, Austria w/. UFO, beat Otto Wanz & Eddie Steinblock
08/03 Vienna, Austria w/. Dave Viking, lost to Caswell Martin & Billy Samson
08/06 Vienna, Austria w/. Dave Viking, lost to Otto Wanz & Eddie Steinblock
08/09 Vienna, Austria drew Iwan Strogoff
08/10 Vienna, Austria w/. UFO, beat Rolo Brazil & Billy Samson
08/12 Vienna, Austria w/. Ed Wiskowski, drew Otto Wanz & Axel Dieter
08/13 Vienna, Austria beat Rolo Brazil
08/14 Vienna, Austria w/. Ed Wiskowski, beat Caswell Martin & Axel Dieter
08/16 Vienna, Austria beat Dave Viking
08/17 Vienna, Austria beat Klaus Wallas
08/19 Vienna, Austria beat Eugene Wiesberger
08/22 Vienna, Austria lost to Eugene Wiesberger
09/01 Hanover, Germany drew Billy Samson
09/02 Hanover, Germany drew Axel Dieter
09/04 Hanover, Germany drew Klaus Wallas
09/06 Hanover, Germany drew UFO
09/07 Hanover, Germany lost to Steve Casey by DQ
09/09 Hanover, Germany beat Eddie Steinblock
09/10 Hanover, Germany drew Otto Wanz
09/11 Hanover, Germany drew UFO
09/12 Hanover, Germany w/. Big Tio, beat Otto Wanz & Axel Dieter by DQ
09/14 Hanover, Germany w/. Big Tio, drew Otto Wanz & Axel Dieter
09/15 Hanover, Germany lost to Michael Schneider by DQ
09/16 Hanover, Germany beat Chief Tapu
09/18 Hanover, Germany w/. Ed Wiskowski, beat Otto Wanz & Steve Wright
09/21 Hanover, Germany beat Big Tio
09/22 Hanover, Germany drew Caswell Martin
09/23 Hanover, Germany w/. Big Tio, drew Caswell Martin & Billy Samson
09/24 Hanover, Germany beat Miles Zrno
09/26 Hanover, Germany w/. Ed Wiskowski, lost to Billy Samson & UFO by DQ
09/27 Hanover, Germany w/. Big Tio, lost to Axel Dieter & Steve Wright by DQ
09/28 Hanover, Germany drew Caswell Martin
09/29 Hanover, Germany drew Axel Dieter
09/30 Hanover, Germany w/. Le Grande Vladimir, beat Steve Casey & Miles Zrno
10/01 Hanover, Germany lost to Miles Zrno by DQ
10/02 Hanover, Germany drew Tony St. Clair
10/03 Hanover, Germany beat Steve Casey
10/06 Hanover, Germany drew Ed Wiskowski
10/07 Hanover, Germany beat UFO
10/09 Hanover, Germany beat Pat Kelly
10/10 Hanover, Germany beat Billy Samson
10/11 Hanover, Germany w/. Klaus Wallas, drew Caswell Martin & Billy Samson
10/12 Hanover, Germany lost to Miles Zrno
10/13 Hanover, Germany beat UFO
10/15 Hanover, Germany beat Axel Dieter by DQ
10/16 Hanover, Germany w/. Mr. Chang, lost to UFO & Miles Zrno by DQ
10/18 Hanover, Germany lost to Klaus Wallas
10/21 Hanover, Germany beat Michael Schneider
10/22 Hanover, Germany lost to Ed Wiskowski
10/23 Hanover, Germany beat Tony St. Clair
All Star Promotions:
11/01 Hemel Hempstead, Eng beat Steve Veidor by KO
11/02 Bath, England lost to Wayne Bridges by DQ
11/08 Ipswich, England double DQ vs. Wayne Bridges
11/09 Southampton, England lost to John Kowalski by DQ
11/11 Hinckley, England w/. Mark Rocco, vs. Monty Swann & Taffy Jenkins
11/12 Norwich, England w/. Terry Swann, beat Monty Swann & Pete Curry
11/15 Worthing, England beat Wayne Bridges by DQ
11/17 Hastings, England beat Wayne Bridges
11/18 Chester, England w/. The Warlord, beat Steve Veidor & Brian Maxine
11/19 Kings Lynn, England lost to Wayne Bridges
11/21 Grays, England beat Steve Veidor by KO
11/23 Salisbury, England beat Lee Bronson
11/23 Salisbury, England beat Dave Taylor by KO
11/24 Middleton, England w/. Terry Swann, beat Monty Swann & Pete Curry
11/25 Liverpool, England vs. Hans Streiger
11/30 Oxford, England in tournament
12/01 Worsley, England double KO vs. Dave Taylor
12/02 Sittingbourne, England beat Lee Bronson by KO
12/03 Swindon, England lost to Wayne Bridges
12/05 Blackburn, England beat Dave Taylor by KO
12/06 Hemel Hempstead, Eng beat Steve Veidor by KO
12/06 Hemel Hempstead, Eng lost to Steve Veidor
12/10 Norwich, England beat Lee Bronson by KO
12/12 Slough, England beat Dave Taylor by KO
12/14 Bath, England beat Wayne Bridges by TKO

1984
International Wrestling:
01/09 Montreal, QC beat Antonio Ricco
All Star Promotions:
01/17 Ipswich, England beat Tony St. Clair by TKO
01/17 Ipswich, England beat Wayne Bridges by KO
Stampede Wrestling:
01/20 Calgary, AB beat Elton Stanton
01/27 Calgary, AB beat Hiro Saito
01/29 Victoria, BC lost to Killer Khan
01/30 Vancouver, BC lost to Mike Shaw by DQ
01/31 Regina, SK vs. Butch Moffat
02/03 Calgary, AB beat Mike Shaw by DQ
02/04 Edmonton, AB vs. Mike Shaw
All Star Promotions:
02/08 Ipswich, England lost to Wayne Bridges
02/11 Norwich, England double DQ vs. Tony St. Clair
02/13 Slough, England beat Tony St. Clair
*Won the All Star Promotions World title (2)
02/16 Southampton, England w/. Mal Kirk, beat Dave Taylor & Max Raegar
02/24 Bolton, England w/. Masked Marauder, lost to Monty Swann & Pete Curry
02/25 Gillingham, England lost to Crusher Mason by KO
02/27 Slough, England w/. Bill Bromley, lost to Steve Veidor & Wayne Bridges by DQ
02/28 Hemel Hempstead, Eng drew with Steve Veidor & Johnny Kincaid
03/02 Hindley, England beat Pete Curry
03/03 Hanley, England beat Count Bartelli
03/07 Bath, England beat Wayne Bridges
03/08 Woolwich, England w/. Bill Bromley, beat Steve Veidor & Wayne Bridges
03/10 Norwich, England lost to Wayne Bridges by count out
03/12 Grays, England double DQ vs. Wayne Bridges
03/13 Worthing, England lost to Wayne Bridges by KO
03/14 Salisbury, England beat Wayne Bridges
03/16 Liverpool, England beat Wayne Bridges
03/17 Bletchley, England beat Johnny Kincaid Ladder match
03/21 Oxford, England beat Wayne Bridges
03/22 Glasgow, Scotland vs. Wayne Bridges
Stampede Wrestling:
03/25 Victoria, BC beat Kerry Brown by DQ
03/30 Calgary, AB beat Kerry Brown
03/31 Calgary, AB w/. Elton Stanton, lost to Bad News Allen & Cuban Assassin
04/06 Calgary, AB beat Mike Shaw
04/07 Edmonton, AB beat Tim Flowers
04/09 Saskatoon, SK beat Mike Shaw
04/10 Regina, SK vs. Mike Shaw
04/11 Red Deer, AB beat Elton Stanton
04/12 Lethbridge, AB beat Elton Stanton
04/13 Calgary, AB w/. Dynamite Kid & Davey Boy Smith, beat Bad News Allen, Cuban Assassin & K.Y. Wakamatsu by DQ TORNADO MATCH
04/14 Edmonton, AB w/. Dynamite Kid & Davey Boy Smith, beat Bad News Allen, Cuban Assassin & K.Y. Wakamatsu by DQ
All Star Promotions:
04/19 Oxford, England beat Wayne Bridges
Stampede Wrestling:
05/01 Kelowna, BC lost to Sonny Two Rivers
05/04 Calgary, AB lost to Bad News Allen
05/05 Edmonton, AB lost to Bad News Allen
New Japan Pro Wrestling:
05/11 Fukuoka, Japan w/. Otto Wanz, double count out vs. Animal Hamaguchi & Yoshiaki
05/12 Niage, Japan lost to Tatsumi Fujinami
05/13 Kitakyushu, Japan lost to Seiji Sakaguchi
05/14 Miyazaki, Japan lost to Andre the Giant
05/15 Kumamoto, Japan beat Fujiwara
05/16 Saga, Japan w/. John Studd, beat Isamu Teranishi & Yoshiaki Yatsu
05/17 Nagasaki, Japan w/. Hulk Hogan & Masked Superstar, lost to Antonio Inoki, Tatsumi Fujinami, & Seiji Sakaguchi
05/18 Hiroshima, Japan beat Kuniaki Kobayashi
05/21 Niigata, Japan lost to Dick Murdoch
05/24 Osaka, Japan beat Fujiwara
05/27 Tokyo, Japan w/. Otto Wanz, beat Haruka Eigen & Masanobu Kurisu
05/29 Chiba, Japan lost to Otto Wanz
05/31 Koichi, Japan w/. Ken Patera & Masked Superstar, beat Riki Choshu, Great Yatsu & Kuniake Kobayashi
06/01 Takamatsu, Japan w/. Ken Patera & Dick Murdoch, Osamu Kido, Kantaro Hoshino & Fujiwara
06/02 Uwagima, Japan w/. Andre the Giant & Adrian Adonis, lost to Antonio Inoki, Tatsumi Fujinami & Seiji Sakaguchi
06/04 Okayama, Japan beat John Studd
06/11 Nagoya, Japan w/. Otto Wanz, lost to Seiji Sakaguchi & Fujiwara
06/12 Toyohashi, Japan w/. Ken Patera, lost to Seiji Sakaguchi & Tatsumi Fujinami
06/14 Tokyo, Japan w/. Otto Wanz, beat Osamu Kido & Fujiwara
International Wrestling:
07/02 Montreal, QC beat Gino Brito by DQ
07/09 Montreal, QC w/. The Hangman, beat Gino Brito Jr. & Denis Goulet
07/29 Sherbrooke, QC beat Guy Chabot
09/03 Montreal, QC w/. Sailor White & Rick Valentine, lost to Edouard Carpentier, Armand
& Raymond Rougeau

1985
All Star Promotions:
02/11 Talleghat, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
02/12 Rathdrum, N. Ireland beat Tony St. Clair
02/12 Rathdrum, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
02/13 Clenwall, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
02/14 Blackwater, N. Ireland beat Tony St. Clair
02/14 Blackwater, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
02/16 Castlepollard, N. Ireland beat Tony St. Clair
02/16 Castlepollard, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
02/17 Monaghan, N. Ireland beat Tony St. Clair
02/18 Newtonaldery, N. Ireland beat Dave Stafford
02/20 Craigavon, N. Ireland lost to Tony St. Clair
02/20 Craigavon, N. Ireland w/. Giant Haystacks, double DQ vs. Tony St. Clair & Jack Davey
02/21 Milford, N. Ireland lost to Giant Haystacks
02/22 Enniskillen, N. Ireland lost to Tony St. Clair
02/22 Enniskillen, N. Ireland w/. Giant Haystacks, lost to Tony St. Clair & Jack Davey by DQ
02/23 Glendonville, N. Ireland beat Tony St. Clair
02/23 Glendonville, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
02/24 Sligo, N. Ireland beat Tony St. Clair
02/24 Sligo, N. Ireland w/. Mal Kirk, beat Tony St. Clair & Giant Haystacks
02/25 Beemillet, N. Ireland lost to Tony St. Clair
02/25 Beemillet, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
02/27 Ballingh, N. Ireland beat Tony St. Clair
02/27 Ballingh, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
03/01 Monaghan, N. Ireland beat Tony St. Clair
03/02 Omagh, N. Ireland beat Tony St. Clair
03/02 Omagh, N. Ireland w/. Giant Haystacks, beat Tony St. Clair & Dave Stafford
03/03 Ardee, N. Ireland lost to Tony St. Clair
03/03 Ardee, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
03/04 Ballynahinch, N. Ireland beat Giant Haystacks by DQ
03/05 Ballyestre, N. Ireland beat Tony St. Clair
03/05 Ballyestre, N. Ireland w/. Giant Haystacks, lost to Tony St. Clair & Jack Davey
03/06 Torin, N. Ireland beat Tony St. Clair
03/06 Torin, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
03/07 Athy, N. Ireland beat Tony St. Clair
03/07 Athy, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
03/08 Twiles, N. Ireland lost to Tony St. Clair
03/08 Twiles, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
03/09 Tallow, N. Ireland lost to Tony St. Clair
03/09 Tallow, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
03/10 Kilkenny, N. Ireland beat Tony St. Clair
03/10 Kilkenny, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
03/11 Ballinasloe, N. Ireland beat Giant Haystacks by DQ
03/11 Ballinsloe, N. Ireland lost to Tony St. Clair
03/12 Edenberry, N. Ireland beat Tony St. Clair
03/12 Edenberry, N. Ireland w/. Mal Kirk, lost to Tony St. Clair & Giant Haystacks
03/20 Oxford, England beat Mark Rocco by KO
03/25 Bradford, England beat Tony St. Clair
03/26 Ipswich, England lost to Wayne Bridges
03/28 Brighton, England beat Crusher Mason
03/28 Brighton, England lost to Wayne Bridges
03/30 Hanley, England beat Wayne Bridges
04/01 Slough, England no contest vs. Wayne Bridges
04/09 Yeovil, England lost to Tony St. Clair
04/11 Peterborough, England beat Johnny South by KO
04/16 Hull, England double KO vs. Wayne Bridges
04/18 Southampton, England beat Ali Khan by KO
04/20 Hanley, England beat Mark Rocco by KO
04/22 Edinburgh, Scotland beat Dave Taylor by TKO
04/22 Edinburgh, Scotland beat Tony St. Clair
04/23 Grangemouth, Scotland beat Dave Taylor by KO
04/24 Aberdeen, Scotland beat Andy Robbins by KO
04/25 Glasgow, Scotland lost to Andy Robbins
04/27 Kings Lynn, Scotland lost to Wayne Bridges
05/04 Gloucester, England no contest vs. Wayne Bridges
05/06 Bradford, England beat Mark Rocco by TKO
05/08 Bath, England beat Rob Brookside
05/09 Peterborough, England beat Dave Taylor
05/10 Blackburn, England vs. Mark Rocco
05/11 Hanley, England w/. Johnny Palance, vs. Mark Rocco & King Fu
05/20 Slough England lost to Wayne Bridges
*Lost the World Heavyweight title (UK version)
Promoter ?:
06/18 Vienna, Austria w/. Rasputin, lost to Axel Dieter & Karl Dauberger
06/19 Vienna, Austria beat Caswell Martin
06/21 Vienna, Austria w/. Adam Yawrenko, beat Eddie Steinblock & Karl Dauberger
06/22 Vienna, Austria w/. Col. Brody, beat Miles Zrno & Karl Dauberger
06/23 Vienna, Austria lost to Klaus Wallas
06/26 Vienna, Austria w/. Rasputin, drew Axel Dieter & Caswell Martin
06/27 Vienna, Austria w/. Klaus Kauroff, beat Klaus Wallas & Karl Dauberger
06/29 Vienna, Austria w/. Adam Yawrenko, beat Eddie Steinblock & Karl Dauberger
06/30 Vienna, Austria beat Klaus Wallas by DQ
07/02 Vienna, Austria beat Karl Dauberger
07/03 Vienna, Austria lost to Klaus Wallas
07/04 Vienna, Austria beat Miles Zrno
07/05 Vienna, Austria drew Klaus Kauroff
07/06 Vienna, Austria lost to Miles Zrno by DQ
07/07 Vienna, Austria w/. Rasputin, drew Steve Wright & Miles Zrno
07/10 Vienna, Austria beat Caswell Martin
07/11 Vienna, Austria w/. Col Brody, drew Miles Zrno & Klaus Wallas
07/12 Vienna, Austria drew Klaus Wallas
07/13 Vienna, Austria beat Col. Brody
07/14 Vienna, Austria drew Giant Haystacks
07/16 Vienna, Austria drew Steve Wright
07/17 Vienna, Austria w/. Adam Yawrenko, beat Dave Morgan & Caswell Martin
07/18 Vienna, Austria beat Dave Morgan
07/19 Vienna, Austria beat Rasputin
07/20 Vienna, Austria drew Axel Dieter
07/21 Vienna, Austria beat Steve Wright
07/23 Vienna, Austria w/. Rasputin, lost to Axel Dieter & Dave Morgan
07/24 Vienna, Austria beat Indio Guajaro
07/25 Vienna, Austria drew Klaus Wallas
07/26 Vienna, Austria lost to Steve Wright by DQ
07/27 Vienna, Austria w/. Col. Brody, drew Axel Dieter & Klaus Wallas
07/28 Vienna, Austria lost to Axel Dieter
07/30 Vienna, Austria w/. Rasputin, lost to Klaus Wallas & Karl Dauberger
07/31 Vienna, Austria beat Dave Morgan
08/01 Vienna, Austria w/. Adam Yawrenko, beat Steve Wright & Klaus Wallas
08/09 Vienna, Austria beat Adam Yawrenko
08/10 Vienna, Austria w/. Giant Haystacks, lost to Caswell Martin & Miles Zrno by DQ
08/11 Vienna, Austria lost to Giant Haystacks
08/13 Vienna, Austria beat Axel Dieter
08/14 Vienna, Austria lost to Klaus Wallas
08/15 Vienna, Austria lost to Caswell Martin by DQ
08/16 Vienna, Austria w/. Giant Haystacks, double DQ vs. Caswell Martin & Klaus Wallas
08/20 Vienna, Austria w/. Klaus Kauroff, lost to Steve Wright & Karl Dauberger by DQ
09/05 Hanover, Germany lost to Steve Wright by DQ
09/06 Hanover, Germany drew Klaus Kauroff
09/08 Hanover, Germany lost to Eddie Steinblock by DQ
09/09 Hanover, Germany drew Giant Haystacks
09/10 Hanover, Germany lost to Axel Dieter
09/12 Hanover, Germany beat Karl Dauberger
09/13 Hanover, Germany beat Dave Viking
09/15 Hanover, Germany drew Bobby Gaetano
09/16 Hanover, Germany w/. Mal Kirk, beat Steve Casey & Axel Dieter
09/17 Hanover, Germany lost to Steve Wright by DQ
09/18 Hanover, Germany w/. Mal Kirk, lost to Steve Wright & Axel Dieter by DQ
09/20 Hanover, Germany drew Axel Dieter
09/23 Hanover, Germany w/. Le Grande Vladimir, lost to Klaus Kauroff & George Chenock
09/26 Hanover, Germany lost to Miles Zrno by DQ
09/27 Hanover, Germany drew Eddie Steinblock
09/28 Hanover, Germany w/. Mal Kirk, beat Miles Zrno & Karl Dauberger
09/29 Hanover, Germany beat Otto Wanz by DQ
09/30 Hanover, Germany beat Karl Dauberger
10/01 Hanover, Germany w/. Indio Guajaro, lost to Karl Dauberger & George Chenock by DQ
10/02 Hanover, Germany w/. Mal Kirk, drew Otto Wanz & Axel Dieter
10/03 Hanover, Germany w/. Indio Guajaro, lost to Axel Dieter & George Chenock
10/04 Hanover, Germany lost to Steve Casey by DQ
10/06 Hanover, Germany w/. Klaus Wallas, beat Miles Zrno & Steve Casey
10/07 Hanover, Germany beat George Chenock
10/08 Hanover, Germany beat Mal Kirk by DQ
10/09 Hanover, Germany w/. Giant Haystacks, drew Otto Wanz & Axel Dieter
10/10 Hanover, Germany w/. Klaus Wallas & Col. Brody, drew Eddie Steinblock, Steve Wright, & Klaus Kauroff
10/11 Hanover, Germany lost to Axel Dieter by DQ
11/14 Bremen, Germany drew Steve Casey
11/15 Bremen, Germany w/. Judd Harris & Mal Kirk, lost to Tony St. Clair, Dave Finlay & Steve Casey by DQ
11/16 Bremen, Germany beat Tony St. Clair
11/18 Bremen, Germany w/. Rasputin, beat Dave Morgan & Tony St. Clair
11/19 Bremen, Germany beat Dave Finlay
11/20 Bremen, Germany w/. Indio Guajaro, lost to Dave Morgan & Tony St. Clair by DQ
11/22 Bremen, Germany drew Billy Samson
11/24 Bremen, Germany no contest vs. Bobby Gaetano
11/25 Bremen, Germany drew Otto Wanz
11/26 Bremen, Germany w/. Indio Guajaro & Johnny South, lost to Dave Morgan, Steve Casey, & Billy Samson
11/27 Bremen, Germany beat Dave Morgan
11/28 Bremen, Germany drew Baron Von Raschke
11/30 Bremen, Germany beat Steve Wright
12/02 Bremen, Germany drew Hansi Roocks
12/03 Bremen, Germany beat Johnny South
12/05 Bremen, Germany w/. Col. Brody, lost to Steve Wright & Hansi Roocks
12/06 Bremen, Germany lost to Giant Haystacks
12/07 Bremen, Germany w/. Judd Harris, lost to Dave Morgan & Bobby Gaetano by DQ
12/09 Bremen, Germany w/. Rasputin, lost to Steve Casey & Dave Finlay
12/11 Bremen, Germany beat Mal Kirk
12/12 Bremen, Germany lost to Otto Wanz
12/13 Bremen, Germany drew Giant Haystacks
12/14 Bremen, Germany lost to Steve Casey
12/15 Bremen, Germany drew Rene Lasartesse
12/16 Bremen, Germany lost to Hansi Roocks
12/17 Bremen, Germany w/. Rasputin & Mal Kirk, beat Dave Finlay, Hansi Roocks & Johnny South
12/19 Bremen, Germany beat Giant Haystacks by DQ
12/20 Bremen, Germany beat Hansi Roocks
12/21 Bremen, Germany lost to Giant Haystacks

1986
All Star Promotions:
01/07 Croydon, England w/. Pat Barrett, no contest vs. Dave Taylor & Johnny South
01/11 Norwich, England no contest vs. Pat Barrett
01/14 Yeovil, England w/. Mal Kirk, beat Dave Taylor & Johnny South
01/15 Bath, England w/. Pat Barrett, beat Johnny South & ?
01/15 Bath, England w/. Pat Barrett, beat Dave Taylor & John Kowalski
01/16 Peterborough, England beat Pat Barrett by DQ
01/18 Kings Lynn, England beat Dave Taylor by TKO
01/20 Cheltenham, England beat Dave Taylor
01/21 Guildford, England beat Johnny South
01/22 Ipswich, England beat Mighty Chang
01/22 Ipswich, England w/. Pat Barrett, lost to Mighty Chang & John Kowalski by DQ
01/23 Southampton, England w/. Pat Barrett, no contest vs. Dave Taylor & Brian Maxine
01/24 Walthamstow, England beat Pat Barrett
01/24 Walthamstow, England no contest vs. Lee Bronson
01/25 Bracknell, England beat Dave Taylor
01/26 Bournemouth, England beat John Kowalski by KO
01/30 Peterborough, England lost to Pat Barrett
01/31 Crewe, England lost to Tony St. Clair
02/01 Hanley, England w/. Masked Marauder, beat Dave Taylor & Max Raegar
02/03 Catford, England vs. Lee Bronson
02/04 Chelmsford, England lost to Lee Bronson by DQ
02/05 Bath, England beat Pat Barrett by DQ
02/06 Slough, England beat Lee Bronson
02/08 Hanley, England w/. Pat Barrett, beat Johnny South & Sandy Scott
02/10 Aylesbury, England beat Neil Sands
02/11 Yeovil, England beat Neil Sands
02/12 Leicester, England beat Neil Sands
02/15 Maidstone, England beat Tony St. Clair by DQ
02/16 Bournemouth, England beat John Kowalski
02/18 Hastings, England beat Lee Bronson by KO
02/19 Ipswich, England beat Crusher Mason by TKO
02/19 Ipswich, England w/. Mark Rocco & Pat Barrett, lost to Crusher Mason, Dave Taylor, & Johnny Kincaid
03/22 Norwich, England w/. Bill Clark, lost to Pat Barrett & Crusher Mason
03/23 Bournemouth, England w/. Pat Barrett, vs. John Kowalski & Brian Maxine
04/01 Chelmsford, England lost to Tony St. Clair by DQ
04/08 Yeovil, England beat Tony St. Clair
04/08 Yeovil, England lost to Pat Barrett
04/10 Bristol, England lost to Tony St. Clair
04/12 Hanley, England beat Johnny South
04/14 Turnbridge Wells, Eng beat Pat Barrett by KO
04/16 Bath, England beat Ray Robinson by KO
04/18 Hastings, England beat Pat Barrett by TKO
04/19 Norwich, England lost to Pat Barrett
04/22 Ipswich, England lost to Pat Barrett by KO
04/24 Peterborough, England w/. Mark Rocco, vs. Tony St. Clair & Pat Barrett
04/26 Hanley, England drew Tony St. Clair
04/27 Bournemouth, England lost to Johnny South by count out
04/28 Cheltenham, England lost to Tony St. Clair
04/29 Guildford, England w/. Bull Pratt, lost to Tony St. Clair & Neil Sands by DQ
04/30 Southampton, England lost to Tony St. Clair
Promoter ?:
06/17 Graz, Austria beat Otto Wanz
06/18 Graz, Austria beat Charles Verhulst
06/19 Graz, Austria w/. Jerry America, lost to Charles Verhulst & Billy Samson by DQ
06/20 Graz, Austria w/. Judd Harris, drew Billy Samson & Miles Zrno
06/21 Graz, Austria drew Otto Wanz
06/22 Graz, Austria beat Steve Wright
06/23 Graz, Austria w/. Judd Harris, drew Dave Morgan & Tony St. Clair
06/24 Graz, Austria beat Franz Schumann
06/25 Graz, Austria beat Mal Kirk
06/26 Graz, Austria w/. Dave Finlay, lost to Otto Wanz & Franz Schumann
06/27 Graz, Austria lost to Miles Zrno by DQ
06/28 Graz, Austria lost to Dave Morgan by DQ
06/29 Graz, Austria double DQ vs. Giant Haystacks
06/30 Graz, Austria w/. Giant Haystacks & Mal Kirk, lost to Otto Wanz, Klaus Wallas & Franz Schumann
07/01 Graz, Austria beat Otto Wanz by DQ
07/02 Graz, Austria drew Billy Samson
07/03 Graz, Austria w/. Mal Kirk, lost to Otto Wanz & Billy Samson
07/04 Graz, Austria beat Tony St. Clair
07/05 Graz, Austria lost to Billy Samson
07/06 Vienna, Austria w/. Klaus Kauroff, lost to Axel Dieter & Steve McHoy by DQ
07/08 Vienna, Austria w/. Klaus Kauroff, lost to Steve McHoy & Klaus Wallas
07/09 Vienna, Austria drew Steve McHoy
07/12 Vienna, Austria beat Klaus Wallas by DQ
07/13 Vienna, Austria lost to Miles Zrno by DQ
07/15 Vienna, Austria beat Otto Wanz by DQ
07/16 Vienna, Austria w/. Giant Haystacks & Rasputin, lost to Steve Wright, Klaus Wallas, & Franz Schumann
07/17 Vienna, Austria w/. Leon White, lost to Axel Dieter & Miles Zrno by DQ
07/18 Vienna, Austria w/. Col. Brody, beat Franz Schumann & Steve McHoy
07/20 Vienna, Austria beat Leon White (aka Vader) by DQ
07/22 Vienna, Austria w/. Leon White, lost to Steve Wright & Axel Dieter by DQ
07/23 Vienna, Austria no contest vs. Otto Wanz
07/25 Vienna, Austria beat George Burgess
07/26 Vienna, Austria beat Franz Schumann
07/29 Vienna, Austria beat George Burgess
07/30 Vienna, Austria w/. Rene Lasartesse & Rasputin, beat Franz Schumann, Steve McHoy & Miles Zrno
07/31 Vienna, Austria w/. Leon White, lost to Otto Wanz & Klaus Wallas
08/02 Vienna, Austria beat Steve Wright
08/03 Vienna, Austria lost to Steve McHoy
08/05 Vienna, Austria lost to Otto Wanz
08/06 Vienna, Austria drew Axel Dieter
08/07 Vienna, Austria w/. Rasputin, beat Axel Dieter & Miles Zrno
08/08 Vienna, Austria beat Klaus Wallas
08/09 Vienna, Austria beat Miles Zrno
08/10 Vienna, Austria beat Leon White
08/12 Vienna, Austria beat Steve Wright
08/13 Vienna, Austria lost to Klaus Wallas
08/14 Vienna, Austria w/. Rasputin, beat Steve Wright & Miles Zrno
08/15 Vienna, Austria beat Rene Lasartesse
08/16 Vienna, Austria beat Klaus Kauroff
08/19 Vienna, Austria lost to Otto Wanz
All Star Promotions:
09/09 lost to Wayne Bridges
*Lost the All Star Promotions World title
Promoter ?:
09/15 Hannover, Germany lost to Otto Wanz
10/01 Hannover, Germany drew Rambo
10/10 Hannover, Germany lost to Leon White (aka Vader)
10/24 Hannover, Germany beat Miles Zrno
10/24 Hannover, Germany w/. Miles Zrno, lost to Steve Wright & Eddie Steinblock
10/26 Hannover, Germany lost to Otto Wanz
International Wrestling:
10/26 Montreal, QC lost to David Shultz
Promoter ?:
11/14 Bremen, Germany lost to Steve Casey by DQ
11/16 Bremen, Germany w/. Col. Brody & Judd Harris, no contest vs. Tony St. Clair, Billy Samson & Bernie Wright
11/17 Bremen, Germany drew Eddie Steinblock
11/19 Bremen, Germany w/. Judd Harris, lost to Otto Wanz & Bernie Wright
11/20 Bremen, Germany beat Ali Shan
11/22 Bremen, Germany beat Dave Finlay
11/23 Bremen, Germany w/. Indio Guajaro & Rasputin, lost to Otto Wanz, Steve Casey & Dave Finlay
11/24 Bremen, Germany beat Dave Morgan
11/26 Bremen, Germany w/. Col. Brody & Rasputin, lost to Steve Wright, Eddie Steinblock & Billy Samson by DQ
11/27 Bremen, Germany drew Billy Samson
11/29 Bremen, Germany drew Tony St. Clair
11/30 Bremen, Germany w/. Indio Guajaro & Rasputin, lost to Otto Wanz, Dave Finlay & Dave Morgan
12/02 Bremen, Germany drew Rambo
12/03 Bremen, Germany beat Mal Kirk by DQ
12/04 Bremen, Germany drew Klaus Wallas
12/05 Bremen, Germany drew Billy Samson
12/07 Bremen, Germany w/. Judd Harris & Drew McDonald, drew Dave Finlay, Dave Morgan & Hansi Roocks
12/08 Bremen, Germany beat Judd Harris
12/09 Bremen, Germany w/. Judd Harris & Indio Guajaro, lost to Otto Wanz, Tony St. Clair & Dave Finlay
12/11 Bremen, Germany lost to Otto Wanz
12/12 Bremen, Germany drew Steve Casey
12/13 Bremen, Germany w/. Indio Guajaro, lost to Otto Wanz & Tony St. Clair
12/14 Bremen, Germany w/. Judd Harris, beat Dave Finlay & Eddie Steinblock
12/17 Bremen, Germany lost to Klaus Wallas
12/18 Bremen, Germany lost to Billy Samson
12/19 Bremen, Germany w/. Drew McDonald, lost to Steve Casey & Eddie Steinblock by DQ
12/19 Bremen, Germany lost in a Battle royal
12/20 Bremen, Germany beat Steve Casey

1987
All Star Promotions:
01/03 Norwich, England beat Dave Taylor
01/05 Cheltenham, England beat Dave Taylor
01/13 Croydon, England lost to Wayne Bridges by DQ
01/16 Exeter, England lost to Dave Taylor
01/18 Bournemouth, England beat John Kowalski
01/19 Turnbridge Wells, Eng lost to Wayne Bridges by DQ
01/20 Chelmsford, England no contest vs. Mark Rocco
01/21 Southend, England lost to Dave Taylor by DQ
01/22 Southampton, England beat Lee Bronson by TKO
01/27 Wolverhampton, England beat Neil Sands
01/28 Ipswich, England lost to Dave Taylor
01/29 Bury St. Edmunds, Eng beat Neil Sands by TKO
01/30 Leicester, England beat Pat Barrett
01/31 Hanley, England beat Pat Barrett
02/03 Yeovil, England vs. Neil Sands
02/16 Harrogate, England beat Tony St. Clair by TKO
02/18 Hertford, England beat John Kowalski
02/18 Hertford, England beat Lee Bronson
02/19 Southampton, England beat Tony St. Clair by KO
02/23 Cheltenham, England vs. Tony St. Clair
02/24 Catford, England w/. Kendo Nagasaki, beat Neil Sands & Steve Regal
02/25 Aberdeen, Scotland vs. Drew McDonald
02/26 Glasgow, Scotland vs. Drew McDonald
02/27 Leicester, England beat Pat Barrett
03/02 Aylesbury, England beat Tony St. Clair
03/03 Croydon, England beat Tony St. Clair by KO
03/13 Margate, England beat Tony St. Clair
03/16 Middlesbrough, England vs. Dave Taylor
03/18 Exeter, England drew Tony St. Clair
03/23 Cheltenham, England vs. Tony St. Clair
03/24 Catford, England lost to Wayne Bridges
03/26 Peterborough, England w/. Kendo Nagasaki, beat Neil Sands & Tony St. Clair
03/27 Hindley, England w/. Mark Rocco, lost to Tony St. Clair & Fuji Yamada
03/28 Hanley, England beat Johnny South
03/29 Bournemouth, England beat Johnny South
03/30 Harrogate, England lost to Tony St. Clair
03/31 Plymouth, England vs. Tony St. Clair
04/03 Livingston, England vs. Dave Taylor
04/04 Lerwick, England vs. Dave Taylor
04/09 Southampton, England beat Neil Sands
04/10 Worthing, England vs. Pat Barrett
04/11 Gillingham, England lost to Wayne Bridges by DQ
04/13 Yeovil, England w/. Dave Finlay, lost to Dave Taylor & Chic Cullen
04/14 Wolverhampton, England drew Dave Taylor
04/16 Stratford, England vs. Neil Sands
04/18 Ashton U. Lyne, England vs. Tony St. Clair
04/19 Bournemouth, England w/. Pat Barrett, vs. Neil Sands & Clive Myers
04/21 Oakengates, England w/. Dave Finlay, beat Tony St. Clair & Fuji Yamada
04/24 London, England w/. Kendo Nagasaki, beat Neil Sands & Dave Taylor
04/29 Dunstable, England lost to Tony St. Clair
05/02 Bracknell, England lost to Tony St. Clair
05/05 Croydon, England lost to Tony St. Clair by KO
05/06 Ipswich, England vs. Neil Sands
05/07 Sheffield, England lost to Tony St. Clair
05/11 Yeovil, England no contest vs. Wayne Bridges
05/17 Frome, England double KO vs. Johnny Wilson
05/23 Croydon, England vs. Wayne Bridges
07/11 Catford, England w/. Kendo Nagasaki, vs. Tony St. Clair & Neil Sands
Promoter ?:
11/13 Bremen, Germany lost to Hansi Roocks
11/14 Bremen, Germany w/. Boris Cervankov, lost to Otto Wanz & Tony St. Clair
11/15 Bremen, Germany drew Eddie Steinblock
11/16 Bremen, Germany lost to Otto Wanz
11/18 Bremen, Germany lost to Miles Zrno
11/19 Bremen, Germany drew Billy Samson
11/21 Bremen, Germany drew Steve Wright
11/22 Bremen, Germany lost to Miles Zrno by DQ
11/24 Bremen, Germany w/. Judd Harris & Baron Von Raschke, lost to Steve Wright, Billy Samson & Hercules Boyd by DQ
11/26 Bremen, Germany w/. Indio Guajaro & Chris Markoff, lost to Otto Wanz, Miles Zrno & Eddie Steinblock
11/27 Bremen, Germany w/. Chris Markoff, Baron Von Raschke & Leon White, beat Otto Wanz, Steve Wright, Eddie Steinblock, & Tony St. Clair
11/28 Bremen, Germany lost to Miles Zrno
11/29 Bremen, Germany lost to Otto Wanz
12/02 Bremen, Germany w/. Baron Von Raschke, lost to Otto Wanz & Miles Zrno by DQ
12/03 Bremen, Germany beat Hercules Boyd
12/04 Bremen, Germany beat Masahiro Chono
12/05 Bremen, Germany w/. Indio Guajaro, lost to Mashiro Chono & Hansi Roocks
12/06 Bremen, Germany w/. Baron Von Raschke, Leon White & Chris Markoff, lost to Otto Wanz, Steve Wright, Eddie Steinblock & Tony St. Clair
12/07 Bremen, Germany lost to Rambo
12/08 Bremen, Germany w/. Crusher Mason & Rambo, beat Masahiro Chono, Tony St. Clair, & Hercules Boyd
12/09 Bremen, Germany drew Dave Taylor
12/10 Bremen, Germany drew Tony St. Clair
12/13 Bremen, Germany lost to Tony St. Clair
12/14 Bremen, Germany lost to Eddie Steinblock
12/15 Bremen, Germany lost to Crusher Mason
12/16 Bremen, Germany w/. Indio Guajaro, lost to Eddie Steinblock & Billy Samson
12/17 Bremen, Germany lost to Leon White
12/18 Bremen, Germany w/. Baron Von Raschke, beat Masahiro Chono & Miles Zrno
12/19 Bremen, Germany lost to Steve Wright

1988
03/02 ?, UK vs. Steve Casey
06/04 ?, UK double DQ vs. Steve Casey

1989
Pacific Coast Championship Wrestling:
09/09 Cloverdale, BC double DQ vs. Igor Volkoff
09/16 Cloverdale, BC double DQ vs. Igor Volkoff

1993
06/25 Hope, BC beat the Wild Samoan

Career Record Compiled by Vance Nevada, vancenevada@hotmail.com
Extensive research assistance (Europe and UK) by Ray Plunkett; Norwich, England



CANOE.CA SLAM!