May 15, 2008
Gerry Morrow


"Champagne" Gerry Morrow
(1972-2002)
REAL NAME: Gerard Ethifier
AKA: Jiro Inazuma; Cuban Commando
HEIGHT: 6'0" WEIGHT: 240 .lbs
BORN: Sept 10, 1949 - Martinique, French West Indies
BROTHER: Eduard Ethifier (Eddie Morrow)
TITLES HELD:
(ON) tag team 1975
Stampede International tag team 1975-88 (7x)
Canadian (B.C.) tag team 1977
CNWA Heavyweight title 1990
WFWA Canadian title 1992
CRMW North American 1995
IWA (MB) tag team 1995-96 (2x)

* * *
1,302 documented matches as of October 28, 2007

1972
International Wrestling Enterprise:
(Wrestling as Jiro Inazuma)
03/28 Kushiro, Japan w/. Onizo Murasakui, lost to Andre the Giant Handicap match
03/29 Shizunai, Japan No Information Available
03/30 Muroran, Japan
04/01 Tomoioka, Japan
04/02 Ome, Japan
04/03 Akishima, Japan
04/04 Itasiro, Japan
04/06 Kuroiso, Japan
04/08 Kashihara, Japan
04/09 Igaueno, Japan
04/10 Himeji, Japan
04/12 Ube, Japan
04/13 Masuda, Japan
04/15 Hita, Japan
04/16 Saeki, Japan
04/17 Fukuoka, Japan
04/18 Iizuka, Japan
04/19 Sasebo, Japan
04/20 Izumo, Japan
04/22 Kure, Japan
04/23 Iyomishima, Japan
04/24 Osaka, Japan
04/25 Wakayama, Japan
04/26 Shirahama, Japan
04/27 Nagoya, Japan
04/28 Tokyo, Japan
04/29 Kanazawa, Japan
04/30 Urawa, Japan
05/01 Utsunomiya, Japan
05/02 Shibukawa, Japan
05/03 Kashiwazaki, Japan
05/04 Niigata, Japan
05/06 Morioka, Japan
05/07 Asahikawa, Japan
05/09 Imakune, Japan
05/10 Iwanai, Japan
05/12 Rumoi, Japan
05/13 Fukagawa, Japan
05/14 Nayoro, Japan
05/16 Obihiro, Japan
05/18 Abashiri, Japan
05/19 Nakashibetsu, Japan
05/20 Nemuro, Japan

1975
(Wrestling as Gerry Ethifier)
04/28 Toronto, ON w/. Edouard Ethifier, beat Blackjack Luka & Serge Dumont by DQ
05/26 Scarsborough, ON w/. Edouard, beat Kurt Von Hess & Flying Scotsman
*Billed as tag team champions

Appeared for Grand Prix Wrestling in Quebec

Stampede Wrestling:
(Wrestling as Gerry Morrow)
11/07 Calgary, AB vs. Towering Inferno
11/14 Calgary, AB w/. Keith & Stu Hart, vs. Gil Hayes, Mr. Hito & Duke Savage
11/21 Calgary, AB Participated in a 14-man Battle royal
11/22 Edmonton, AB vs. Butcher Brannigan
11/28 Calgary, AB w/. Eddie Morrow, vs. Gil Hayes & Mr. Hito
12/05 Calgary, AB Participated in a 12-man tournament for North American title shot.
12/12 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Gil Hayes & Mr. Hito
12/19 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Gil Hayes & Mr. Hito
12/26 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Gil Hayes & Mr. Hito
*Won the Stampede International tag team titles ?

1976
01/02 Calgary, AB w/. Eddie, beat Towering Inferno & Butcher Brannigan
01/03 Edmonton, AB w/. Eddie, beat Butcher Brannigan & Don Gagne
01/09 Calgary, AB w/. Eddie, beat Towering Inferno & Don Gagne
01/10 Edmonton, AB w/. Eddie, beat Gil Hayes & Mr. Hito by reversed decision
01/16 Calgary, AB w/. Eddie, beat Gil Hayes & Mr. Hito by DQ Best of 3 falls
01/17 Edmonton, AB w/. Eddie, beat Gil Hayes, & Mr. Hito by DQ
01/23 Calgary, AB w/. Eddie & Stu Hart, beat Gil Hayes, Mr. Hito & Towering Inferno
01/24 Edmonton, AB w/. Eddie & Stu Hart, beat Gil Hayes, Mr. Hito & Towering Inferno
01/30 Calgary, AB vs. Ripper Collins
02/06 Calgary, AB w/. Eddie, beat Ripper Collins & Kim Klokeid
02/13 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Ripper Collins & Don Gagne
02/20 Calgary, AB vs. Karl Shotz
08/06 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Ripper Collins & Lumberjack Luke
08/13 Calgary, AB beat Jack Pesek
08/27 Calgary, AB w/. Eddie, beat Mr. Hito & Higo Hamaguchi
*Won the Stampede International tag team titles (2)
09/02 Regina, SK w/. Eddie, lost to Ripper Collins & Higo Hamaguchi
09/03 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Mr. Hito & Higo Hamaguchi
09/10 Calgary, AB lost to Danny Babich
09/17 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Kurt Von Hess & Danny Babich
09/24 Calgary, AB w/. Eddie, lost to Ripper Collins & Larry Sharpe
*Lost the International tag team titles
10/01 Calgary, AB vs. Super Assassin
10/08 Calgary, AB vs. Ripper Collins
10/15 Calgary, AB w/. Eddie, beat Ripper Collins & Larry Sharpe
*Won the International tag team titles (3)
10/22 Calgary, AB w/. Eddie, vs. The Cuban Assassins
10/29 Calgary, AB w/. Eddie, no contest vs. The Cuban Assassins
10/29 Calgary, AB lost in a Battle royal
11/05 Calgary, AB vs. Larry Sharpe
11/06 Edmonton, AB vs. John Foley
11/12 Calgary, AB w/. Eddie & Reggie Parks, vs. Cuban Assassins & ??
11/19 Calgary, AB w/. Keith Hart, vs. Cuban Assassins
12/03 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Cuban Assassins
12/10 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Cuban Assassins
12/17 Calgary, AB w/. Eddie & Keith Hart, vs. Cuban Assassins & Gypsy Joe
12/26 Calgary, AB vs. Frank Butcher

1977
01/02 Calgary, AB vs. Mike Sharpe (Jr.)
01/07 Calgary, AB Battle royal
01/21 Calgary, AB vs. Gypsy Joe
01/28 Calgary, AB beat Gama Singh
02/11 Calgary, AB beat John Foley
02/18 Calgary, AB lost to Mr. Hito
Vancouver All Star Wrestling:
04/04 Vancouver, BC w/. Eddie Morrow, beat Jack Ruffen & Jim Cook
04/11 Victoria, BC w/. Eddie, beat Joe Palardy & Jack Ruffen
04/18 Victoria, BC w/. Eddie, beat Jack Ruffen & Jim Cook
04/25 Vancouver, BC w/. Eddie, beat Buddy Austin & Jim Cook
05/02 Vancouver, BC w/. Eddie, lost to Texas Outlaw & Joe Palardy
05/09 Victoria, BC lost to John Anson
05/16 Vancouver, BC beat Eric Froelich
05/23 Victoria, BC w/. Eddie, lost to Texas Outlaw & Joe Palardy
05/30 Vancouver, BC w/. Eddie & Buck Zumhofe, beat Mike Sharpe, Joe Palardy & Jack Bence
06/06 Vancouver, BC lost to Mike Sharpe
06/13 Vancouver, BC beat Mike Sharpe by DQ
06/19 Victoria, BC beat Buck Zumhofe
06/20 Vancouver, BC beat Texas Outlaw
06/20 Vancouver, BC lost in a Battle royal
06/27 Vancouver, BC w/. Eddie, beat Texas Outlaw & Joe Palardy
07/04 Victoria, BC w/. Eddie, double count out vs. Texas Outlaw & Joe Palardy
07/11 Vancouver, BC w/. Eddie, beat Texas Outlaw & Joe Palardy
*Won the Canadian (B.C.) tag team titles
07/18 Victoria, BC w/. Eddie, beat Texas Outlaw & Mike London
07/25 Vancouver, BC drew Eric Froelich
08/01 Vancouver, BC drew Randy Morse
08/08 Vancouver, BC lost to Randy Morse
08/15 Vancouver, BC w/. Eddie, beat Mike Sharpe & Texas Outlaw
08/22 Vancouver, BC w/. Eddie, lost to Black Avenger & Texas Outlaw
*Lost the Canadian (B.C.) tag team titles
Germany:
09/05 Bochum, Germany w/. Caswell Martin, beat Klaus Kauroff & Amet Chong
09/06 Bochum, Germany lost to Caswell Martin
09/08 Hanover, Germany drew Caswell Martin
09/10 Hanover, Germany lost to Gilles Poisson
09/11 Hanover, Germany beat Dave Viking by DQ
09/12 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Amet Chong & Ivan Strogoff
09/13 Hanover, Germany lost to UFO
09/15 Hanover, Germany lost to Pat Roach
09/16 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Tony Anthony & Gilles Poisson by DQ
09/18 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Amet Chong & Al Burgeoise
09/19 Hanover, Germany lost to Colin Joynson
09/20 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Sal Bellomo & Joe Ventura
09/21 Hanover, Germany lost to Mr. Hito
09/22 Hanover, Germany w/. Joe Ventura, beat Tony Anthony & Gilles Poisson
09/23 Hanover, Germany no contest vs. Sal Bellomo
09/24 Hanover, Germany lost to Caswell Martin
09/25 Hanover, Germany lost to John Quinn
09/26 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Joe Ventura & Ron Allcard
09/27 Hanover, Germany beat Amet Chong
09/28 Hanover, Germany no contest vs. Sal Bellomo
09/29 Hanover, Germany w/. Joe Ventura, lost to UFO & Klaus Kauroff
09/30 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Tony Anthony & Al Burgeoise
10/01 Hanover, Germany lost to Ivan Strogoff
10/02 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Sal Bellomo & Joe Ventura
10/03 Hanover, Germany lost to Raymond Rougeau
10/05 Hanover, Germany w/. UFO, lost to Pat Roach & Dave Viking
10/07 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, lost to Axel Dieter & Colin Joynson
10/08 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Norman Charles & Al Burgeoise
10/09 Hanover, Germany beat Pierre Lefebvre
10/11 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Raymond Rougeau & Pierre Lefebvre
10/12 Hanover, Germany w/. Raymond Rougeau, beat Norman Charles & Amet Chong
10/13 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Norman Charles & Al Burgeoise
10/14 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, lost to Colin Joynson & Sal Bellomo
10/16 Hanover, Germany beat Al Burgeoise
10/17 Hanover, Germany lost to Mr. Hito
10/19 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, lost to Ivan Strogoff & Le Grande Vladimir
10/20 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Raymond Rougeau & Sal Bellomo
10/23 Hanover, Germany lost to Salvatore Bellomo
11/07 Dusseldorf, Germany lost to John Quinn
11/08 Dusseldorf, Germany w/. Caswell Martin, beat Amet Chong & Bawin
11/09 Dusseldorf, Germany w/. Caswell Martin, beat Dave Viking & Le Grande Vladimir by DQ
11/10 Dusseldorf, Germany drew Caswell Martin
11/11 Dusseldorf, Germany beat Amet Chong
11/12 Dusseldorf, Germany w/. Caswell Martin, beat Amet Chong & Klaus Kauroff
Stampede Wrestling:
11/25 Calgary, AB beat Oki Shikina
12/03 Edmonton, AB vs. Bellomo Salvatore
12/10 Edmonton, AB vs. Joe Ventura
12/16 Calgary, AB beat Masked Mauler
12/17 Edmonton, AB vs. John Foley
12/26 Calgary, AB w/. Bellomo Salvatore, lost to Michel Martel & Mr. Hito
12/27 Edmonton, AB w/. Keith Hart, vs. Michel Martel & Mr. Hito

1978
01/01 Edmonton, AB vs. Don Gagne (aka Frenchy Martin)
01/01 Edmonton, AB 12-man Battle royal
01/06 Calgary, AB vs. John Foley
01/08 Edmonton, AB w/. Bellomo Salvatore, vs. Cuban Assassin & Kasavubu
01/12 Regina, SK w/. Hubert Gallant, vs. Cuban Assassin & Kasavubu
01/13 Calgary, AB vs. George Richey
01/14 Edmonton, AB vs. Don Gagne
01/20 Calgary, AB w/. Bellomo Salvatore, vs. Michel Martel & Mr. Hito
01/22 Edmonton, AB w/. Bellomo Salvatore, vs. Michel Martel & Mr. Hito
01/26 Regina, SK vs. Bob Boucher
01/27 Calgary, AB w/. George Wells & Bobby Burke, vs. Michel Martel, Mr. Hito & Bob Boucher
01/29 Edmonton, AB w/. Wells & Bellomo Salvatore, vs. Michel Martel, Mr. Hito & Bob Boucher
02/02 Regina, SK w/. Hubert Gallant, vs. Michel Martel & Mr. Hito
02/03 Calgary, AB w/. Wells, vs. Cuban Assassin & Kasavubu
02/05 Edmonton, AB w/. Wells, vs. Cuban Assassin & Kasavubu
02/10 Calgary, AB w/. Wells, vs. Michel Martel & Mr. Hito
02/16 Regina, SK w/. Hubert Gallant & Bobby Burke, vs. Michel Martel, Mr. Hito & Sakurada
02/17 Calgary, AB w/. Wells, vs. Michel Martel & Mr. Hito
02/19 Edmonton, AB w/. Wells, vs. Michel Martel & Mr. Hito
*Won the Stampede International tag team titles ? (4)
02/23 Regina, SK vs. Bob Boucher
02/24 Calgary, AB w/. Wells, beat Bud Osborne & Bob Boucher
03/02 Regina, SK w/. Wells, vs. Michel Martel & Mr. Hito
03/03 Calgary, AB w/. Wells & Hubert Gallant, vs. Norman Charles, Mr. Sakurada & Mr. Hito
03/05 Edmonton, AB w/. Wells & Keith Hart vs. Norman Charles, Mr. Sakurada & Mr. Hito
03/09 Regina, SK w/. Wells, vs. Mr. Hito & Mr. Sakurada
03/10 Calgary, AB w/. Wells, vs. Mr. Hito & Mr. Sakurada
03/12 Edmonton, AB w/. Wells, vs. Mr. Hito & Mr. Sakurada
03/16 Regina, SK w/. Wells & Hubert Gallant, vs. Mr. Hito, Mr. Sakurada & Norman Charles
03/17 Calgary, AB w/. Wells, vs. Mr. Hito & Mr. Sakurada
03/19 Edmonton, AB w/. Wells, vs. Norman Charles & Cuban Assassin
03/30 Regina, SK vs. Mr. Sakurada
04/04 Edmonton, AB vs. Kasavubu
04/06 Regina, SK vs. Mr. Sakurada
08/11 Calgary, AB beat Mike Hammer
08/17 Regina, SK vs. The Alaskan
08/18 Calgary, AB w/. Sandy Scott, vs. Raoul & Fidel Castillo
08/19 Edmonton, AB w/. Paddy Ryan, vs. Mr. Hito & Mr. Sakurada
08/24 Regina, SK w/. Magnificent Zulu, vs. Raoul & Fidel Castillo
08/25 Calgary, AB w/. Paddy Ryan, lost to Mr. Hito & Mr. Sakurada
08/26 Edmonton, AB vs. Mr. Hito
08/31 Regina, SK w/. Mr. Hito, vs. The Alaskan & Alo Leilani
09/01 Calgary, AB vs. Mr. Hito
Germany:
09/09 Hanover, Germany lost to Colin Joynson
09/11 Hanover, Germany lost to Bruce Hart
09/13 Hanover, Germany no contest vs. Joe Ventura
09/14 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, lost to Angel Grey & Dave Viking
09/17 Hanover, Germany lost to Dynamite Kid
09/18 Hanover, Germany lost to Kazuo Sakurada
09/21 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Angel Grey & Amet Chong
09/22 Hanover, Germany beat Mikel Seitz
09/23 Hanover, Germany lost to Moose Morowski
09/26 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Dynamite Kid & Bruce Hart
09/27 Hanover, Germany lost to Dynamite Kid
09/28 Hanover, Germany lost to Le Grande Vladimir
09/29 Hanover, Germany w/. Kahito, beat Amet Chong & Angel Grey
10/01 Hanover, Germany lost to Afa Anoai
10/02 Hanover, Germany lost to Le Grande Vladimir
10/03 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Dynamite Kid & Joe Ventura
10/04 Hanover, Germany lost to Colin Joynson
10/06 Hanover, Germany lost to Axel Dieter
10/07 Hanover, Germany beat Dynamite Kid
10/08 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, lost to Afa & Sika Anoai
10/11 Hanover, Germany beat Mikel Seitz
10/12 Hanover, Germany lost to Kazuo Sakurada
10/13 Hanover, Germany beat Amet Chong
10/15 Hanover, Germany lost to Joe Ventura
10/16 Hanover, Germany w/. Joe Ventura, lost to Dynamite Kid & Bruce Hart
10/17 Hanover, Germany lost to Mikel Seitz
Stampede Wrestling:
11/04 Edmonton, AB vs. J.J. Dillon
11/12 Edmonton, AB w/. Louis Laurence, vs. The Cuban Assassins
11/17 Calgary, AB w/. Bret & Keith Hart vs. Norman Charles III, Fidel & Raoul Castillo
11/24 Calgary, AB vs. Cuban Assassin
11/25 Edmonton, AB w/. Danny Babich, vs. The Cuban Assassins
Vancouver All Star Wrestling:
12/04 Vancouver, BC lost to Texas Outlaw
Stampede Wrestling:
12/08 Calgary, AB vs. Moose Morowski
12/15 Calgary, AB vs. Mr. Hito
12/16 Edmonton, AB vs. Mr. Hito
Vancouver All Star Wrestling:
12/18 Vancouver, BC drew Bill Cody
12/26 Vancouver, BC w/. Eric Froelich, lost to Texas Outlaw & The Alaskan

1979
International Wrestling Enterprise:
01/06 Fukuoka, Japan beat Goro Tsurumi
01/21 Tokyo, Japan w/. Rusher Kimura & Mighty Inoue, beat The Atomic (Leo Burke), Jake Roberts & Cuban Assassin
01/28 Yamato, Japan beat Yonemura
02/21 Tokyo, Japan w/. Rusher Kimura & Mighty Inoue, beat The Atomic, Jake Roberts, & Cuban Assassin
03/04 Toyoake, Japan w/. Ashura Hara, lost to Sika & Afa
03/27 Sakashita, Japan drew Goro Tsurumi
04/09 Tokyo, Japan w/. Animal Hamaguchi, beat Kim Kwangsik & Yang Seunghi
04/16 Morioka, Japan lost to Tim Brooks
04/17 Yonezawa, Japan beat Snake Amami
04/19 Nagano, Japan w/. Mighty Inoue, lost to Killer Brooks & Gypsy Joe
04/22 Kaga, Japan beat Yang Seunghi
05/05 Ohmiya, Japan w/. Ashura Hara, lost to Miles Zrno & Charles Verhulst
05/06 Tokyo, Japan lost to Charles Verhulst
05/07 Fuji, Japan beat Mr. Hito by DQ
05/08 Kasama, Japan lost to Isamu Teranishi
05/09 Yaizu, Japan w/. Ashura Hara, drew Miles Zrno & Charles Verhulst
Stampede Wrestling:
06/08 Calgary, AB w/. Hubert Gallant, drew Mr. Hito & Mr. Sakurada
06/15 Calgary, AB w/. Gallant, lost to Mr. Hito & Mr. Sakurada
06/22 Calgary, AB lost to Barabas
06/29 Calgary, AB w/. Gallant, beat Hercules Ayala & Barabas
07/06 Calgary, AB w/. Gallant, beat Mr. Hito & Mr. Sakurada
07/07 Edmonton, AB w/. Gallant, vs. Hercules Ayala & Barabas
07/12 Regina, SK vs. Dynamite Kid
07/20 Calgary, AB w/. Gallant, lost to Mr. Hito & Mr. Sakurada
07/27 Calgary, AB lost to Mr. Hito
08/03 Calgary, AB lost to Dynamite Kid
08/10 Calgary, AB w/. Gallant & Bruce Hart, beat Mr. Hito, Mr. Sakurada & Tusumi Oshiro
08/11 Calgary, AB w/. Gallant, beat Prince Mann Singh & Randawa Singh
08/17 Calgary, AB beat Tom Stanton
08/18 Edmonton, AB w/. Gallant, vs. Mr. Hito & Mr. Sakurada
08/24 Calgary, AB lost to Don Gagne
08/31 Calgary, AB beat Tusumi Oshiro
Vancouver All Star Wrestling:
09/17 Vancouver, BC drew Greg Lake
09/24 Victoria, BC w/. Sonny Starr, beat Moondog Moretti & Greg Lake
09/30 Vancouver, BC beat Siegfried Steinke by DQ
10/01 Victoria, BC beat Moondog Moretti by DQ
10/08 Vancouver, BC w/. Steve Pardee, beat Moondog Moretti & Mike Ellison
10/13 Prince George, BC beat Moondog Moretti
10/15 Vancouver, BC beat Mike Ellison
10/22 Vancouver, BC drew Goldie Rogers
International Wrestling Enterprise:
11/13 Sanjo, Japan lost to Gypsy Joe
11/16 Wakayama, Japan w/. Rocky Hata, lost to Animal Hamaguchi & Mighty Inoue
12/04 Tokyo, Japan w/. Ashura Hara & Great Kusatsu, beat Yasu Fuji, Goro Tsurumi & Prof. Ito

1980
Vancouver All Star Wrestling:
02/11 Vancouver, BC drew King Parsons
02/25 Vancouver, BC beat Sandy Barr
03/10 Vancouver, BC drew Sal Martino
03/24 Vancouver, BC lost to Stan Stasiak
04/07 Vancouver, BC beat Butts Giraud by DQ
11/17 Vancouver, BC beat The Destroyer by DQ
12/01 Vancouver, BC beat Igor Volkoff by count out
12/15 Vancouver, BC lost to Igor Volkoff by DQ
12/26 Vancouver, BC drew Eric Froelich

1981
01/12 Vancouver, BC lost to Buzz Sawyer
01/26 Vancouver, BC lost to Moose Morowski
02/09 Vancouver, BC w/. Kelly Kiniski, beat Moose Morowski & Igor Volkoff
02/23 Vancouver, BC w/. Kelly Kiniski, beat Moose Morowski & Butch Buckler
03/09 Vancouver, BC w/. Eric Froelich, lost to Moose Morowski & Igor Volkoff
03/23 Vancouver, BC beat Destroyer #2 by DQ
05/04 Vancouver, BC beat Destroyer #2
05/13 Vancouver, BC w/. Matt Borne, beat Moondog Moretti & Terry Adonis by DQ
05/18 Vancouver, BC lost to Pepe Lopez
05/18 Vancouver, BC w/. Matt Borne, beat Moondog Moretti & Terry Adonis
06/01 Vancouver, BC w/. Matt Borne, drew Moondog Moretti & Terry Adonis
06/15 Vancouver, BC w/. Eric Froelich, beat Rocky Dellaserra & The Destroyer
06/29 Vancouver, BC beat Tiny Anderson
07/13 Vancouver, BC w/. Eric Froelich, beat Rocky Dellaserra & Tiny Anderson
07/27 Vancouver, BC beat Larry Watts
08/10 Vancouver, BC beat Tiny Anderson
08/24 Vancouver, BC lost to Eric Froelich
Stampede Wrestling:
09/04 Calgary, AB w/. Charles Buffong, beat T.G. Stone & Randy Webber
09/08 Regina, SK beat David Shultz
09/11 Calgary, AB lost to Kerry Brown by count out
09/15 Regina, SK lost to David Shultz
09/18 Calgary, AB beat Mike Hammer
09/22 Regina, SK w/. Davey Boy Smith, lost to Dynamite Kid & Gama Singh
09/25 Calgary, AB w/. Charles Buffong, beat Tucker G. Stone & Mike Hammer
09/26 Edmonton, AB w/. Charles Buffong, vs. Tucker G. Stone & Mike Hammer
09/29 Regina, SK w/. Mr. Hito, lost to David Shultz & Jude Rosenbloom
10/02 Calgary, AB beat Tucker G. Stone
10/06 Regina, SK w/. Mr. Hito, no contest vs. David Shultz & Jude Rosenbloom
10/10 Edmonton, AB w/. Mr. Hito, vs. David Shultz & Jude Rosenbloom
10/13 Regina, SK lost to Jude Rosenbloom
10/17 Edmonton, AB vs. Jude Rosenbloom
10/20 Regina, SK lost to Duke Myers
10/23 Calgary, AB lost to David Shultz
10/24 Edmonton, AB vs. Mike Hammer
10/27 Regina, SK w/. Hercules Ayala, lost to Duke Myers & Kerry Brown by DQ
10/30 Calgary, AB w/. Hercules Ayala, lost to David Shultz & Jude Rosenbloom
10/31 Edmonton, AB vs. Gama Singh
11/03 Regina, SK w/. Mr. Hito, lost to David Shultz & Jude Rosenbloom by DQ
11/06 Calgary, AB lost to Kerry Brown
11/08 Edmonton, AB w/. Hercules Ayala, vs. Duke Myers & Kerry Brown
11/10 Regina, SK w/. Hercules Ayala, beat Tucker G. Stone & Gama Singh
11/13 Calgary, AB beat Randy Webber
11/17 Regina, SK w/. Jim Neidhart, lost to Duke Myers & Kerry Brown
11/20 Calgary, AB w/. Mr. Hito, lost to Duke Myers & Kerry Brown
11/24 Regina, SK beat Tucker G. Stone
11/27 Calgary, AB w/. Mr. Hito, lost to Duke Myers & Kerry Brown
12/08 Regina, SK lost to Duke Myers
12/11 Calgary, AB beat Randy Webber
12/15 Regina, SK beat Mike Hammer
12/18 Calgary, AB beat Mike Hammer
12/20 Edmonton, AB w/. Jim Neidhart, beat Goldie Rogers & Mike Hammer
12/22 Regina, SK w/. Bruce Hart, beat Goldie Rogers & Mike Hammer
12/26 Edmonton, AB Battle royal
12/29 Regina, SK lost to Mike Shaw

1982
01/01 Calgary, AB lost to Mike Shaw
01/02 Edmonton, AB vs. Mike Shaw
01/05 Regina, SK drew Jose Peron
01/08 Calgary, AB w/. Hercules Ayala, lost to Mike Shaw & Goldie Rogers
01/09 Edmonton, AB w/. Jim Neidhart, vs. Mike Shaw & Jose Peron
01/12 Regina, SK w/. Jim Neidhart, beat Mike Shaw & Jose Peron
Vancouver All Star Wrestling:
05/03 Vancouver, BC w/. Dean Ho & Mr. Pro, beat Terry Adonis, Bruiser Costa & Butcher Hughes - Penalty Box Match
05/17 Vancouver, BC drew Terry Adonis
05/17 Vancouver, BC lost in a Battle royal
05/29 Cloverdale, BC lost to Terry Adonis
05/31 Vancouver, BC beat Butcher Hughes
Stampede Wrestling:
06/12 Edmonton, AB vs. Mike Hammer
06/15 Regina, SK drew Ho Chi Lau
06/22 Regina, SK beat Mach Hayato
06/25 Calgary, AB beat Mike Hammer
06/29 Regina, SK drew Ho Chi Lau
07/02 Calgary, AB beat Mike Hammer
07/06 Regina, SK beat Mike Hammer
07/09 Calgary, AB lost to Bad News Allen
07/12 Hobbema, AB lost to Gama Singh
07/13 Regina, SK beat Bad News Allen by DQ
07/18 Edmonton, AB drew Tony Rocco
07/20 Regina, SK w/. Mr. Hito, beat Ho Chi Lau & Mach Hayato
07/24 Edmonton, AB vs. Ho Chi Lau
07/27 Regina, SK lost to Gama Singh
07/30 Calgary, AB beat Tony Rocco
08/06 Calgary, AB no contest vs. Tony Rocco
08/13 Calgary, AB drew Mach Hayato
08/17 Regina, SK drew Tony Rocco
08/20 Calgary, AB drew Jim Neidhart
08/24 Regina, SK lost to Jim Neidhart
08/27 Calgary, AB w/. Mr. Hito, beat Ken Wayne & Mike Hammer
09/12 Edmonton, AB beat David Shultz
09/17 Calgary, AB beat Bill Jodoin
09/24 Calgary, AB beat Tony Rocco
09/28 Regina, SK drew Tony Rocco
10/01 Calgary, AB beat Scott Ferris
10/05 Regina, SK w/. Mr. Hito, lost to Hubert Gallant & Danny Davis
10/08 Calgary, AB lost to Keith Hart
10/12 Regina, SK lost to Hubert Gallant
10/24 Calgary, AB beat Tony Rocco
Vancouver All Star Wrestling:
11/01 Vancouver, BC drew Carl Batterman
11/15 Vancouver, BC drew Eric Froelich
11/29 Vancouver, BC drew Bruiser Costa
12/13 Vancouver, BC beat Grizzly Evans by count out

1983
01/08 Cloverdale, BC lost to Grizzly Evans
01/10 Vancouver, BC drew Moondog Moretti
01/15 Cloverdale, BC lost to Al Tomko
01/22 Cloverdale, BC beat Grizzly Evans by count out
01/24 Vancouver, BC beat Grizzly Evans by count out
01/24 Vancouver, BC w/. Dean Ho & Moondog Moretti, beat Al Tomko, Terry Adonis & Grizzly Evans -Elimination match
01/29 Cloverdale, BC beat Grizzly Evans Strap match
02/05 Cloverdale, BC beat Verne Siebert
02/07 Vancouver, BC beat Grizzly Evans Lumberjack match
02/12 Cloverdale, BC lost to Terry Adonis by DQ
02/19 Cloverdale, BC w/. Bruiser Costa, lost to Tim Flowers & Terry Adonis
02/21 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, lost to Al Tomko & Moose Morowski
02/26 Cloverdale, BC beat Moose Morowski
03/05 Cloverdale, BC w/. Verne Siebert, lost to Tim Flowers & Terry Adonis
03/07 Vancouver, BC lost to Terry Adonis by DQ
03/12 Cloverdale, BC w/. Bruiser Costa, lost to Tim Flowers & Terry Adonis
03/19 Cloverdale, BC w/. Mr. Pro, beat Tim Flowers & Terry Adonis by count out
03/21 Vancouver, BC w/. Mr. Pro, beat Bruiser Costa & Mad Mongol
03/21 Vancouver, BC w/. Mr. Pro, lost to Dean Ho & Moondog Moretti by count out
03/26 Cloverdale, BC w/. Mr. Pro, beat Tim Flowers & Terry Adonis Fence match
04/02 Cloverdale, BC beat Mike Allen
04/04 Vancouver, BC drew Tim Flowers
04/09 Cloverdale, BC w/. Dean Ho, lost to Tim Flowers & Terry Adonis by reversed decision
04/16 Cloverdale, BC beat Bruiser Costa
04/18 Vancouver, BC w/. Dean Ho & Moondog Moretti, lost to Al Tomko, Tim Flowers & Bruiser Costa
04/30 Cloverdale, BC w/. Dean Ho, beat Tim Flowers & Terry Adonis by DQ
06/05 Vancouver, BC beat Terry Adonis
06/11 Cloverdale, BC beat Terry Adonis by DQ
06/12 Vancouver, BC beat Moose Morowski
06/18 Cloverdale, BC w/. Kip Kelly, lost to Moose Morowski & Terry Adonis
06/19 Vancouver, BC beat Tim Flowers by DQ
06/21 Calgary, AB drew Terry Adonis
08/20 Cloverdale, BC w/. Randy Rich & Kip Kelly, beat Tim Flowers, Rick Patterson & Joe Cagle
10/17 Vancouver, BC beat Rick Patterson
10/22 Cloverdale, BC beat Moose Morowski by DQ
Stampede Wrestling:
10/24 Vancouver, BC lost to Kerry Brown
Vancouver All Star Wrestling:
10/29 Cloverdale, BC beat Peter Flowers
10/30 Vancouver, BC drew Mike Dupree
11/12 Cloverdale, BC w/. Mike Taylor, lost to Moose Morowski & Tim Flowers by count out
11/14 Vancouver, BC beat Joe Cagle
Stampede Wrestling:
11/20 Victoria, BC lost to Ben Bassarab
Vancouver All Star Wrestling:
11/26 Cloverdale, BC w/. Rick Patterson, beat Moose Morowski & Tim Flowers
11/28 Vancouver, BC drew Moondog Moretti
12/03 Cloverdale, BC beat Snake Williams by DQ
12/03 Cloverdale, BC w/. Rick Patterson, lost to Moose Morowski & Snake Williams
12/10 Cloverdale, BC drew Star Rider
12/12 Vancouver, BC beat Joe Cagle by DQ

1984
01/07 Cloverdale, BC beat Moose Morowski by DQ
01/28 Cloverdale, BC beat Joe Cagle
Stampede Wrestling:
01/29 Victoria, BC lost to Mike Shaw
Vancouver All Star Wrestling:
02/04 Cloverdale, BC beat Mr. Biker (Bernie Richard)
02/06 Vancouver, BC drew Ole Olson
03/10 Cloverdale, BC beat Peter Flowers
03/31 Cloverdale, BC lost to Al Tomko by DQ
04/02 Vancouver, BC beat Mr. Biker
Stampede Wrestling:
04/03 Vancouver, BC w/. Ben Bassarab, beat Hubert Gallant & Danny Davis
Vancouver All Star Wrestling:
04/07 Cloverdale, BC beat Rick Patterson
Stampede Wrestling:
04/10 Regina, SK w/. Bret Hart, vs. Hubert Gallant & Danny Davis
04/13 Calgary, AB w/. Mr. Hito, beat Danny Davis & Hiro Saito
04/14 Edmonton, AB beat Hiro Saito
04/16 Saskatoon, SK lost to Ron Starr by count out
04/17 Regina, SK vs. Hubert Gallant
04/20 Calgary, AB beat Hubert Gallant
04/21 Edmonton, AB beat Hubert Gallant
04/22 Victoria, BC beat Tim Flowers
04/23 Vancouver, BC w/. Ben Bassarab, beat Hubert Gallant & Danny Davis
04/24 Regina, SK vs. Tim Flowers
04/25 Leduc, AB lost to The Rebel
04/26 Coaldale, AB lost to The Rebel
04/27 Calgary, AB lost to Duke Myers
Vancouver All Star Wrestling:
04/28 Cloverdale, BC beat Moose Morowski by DQ
Stampede Wrestling:
05/01 Regina, SK vs. Tim Flowers
05/02 Red Deer, AB beat Tim Flowers
05/04 Calgary, AB beat Shunji Takano
05/12 New Westminster, BCw/. Phil Lafleur, lost to Cuban Assassin & The Mercenary
05/14 Vernon, BC drew Tim Flowers
05/15 Kelowna, BC beat Tim Flowers by count out
05/16 Armstrong, BC lost to Ron Starr
05/18 Calgary, AB lost to Bad News Allen
06/08 Duncan, BC w/. Phil Lafleur, beat Cuban Assassin & The Mercenary
06/10 Richmond, BC beat Tim Flowers
06/11 Haney, BC beat The Mercenary
06/12 Kelowna, BC w/. Sonny Two Rivers, beat Cuban Assassin & The Mercenary
06/14 Golden, BC w/. Phil Lafleur, lost to Cuban Assassin & The Mercenary
06/17 Victoria, BC w/. The Invader, beat Tim Flowers & The Mercenary
06/18 Vancouver, BC w/. The Invader, beat Tim Flowers & The Mercenary
06/20 Prince George, BC w/. Sonny Two Rivers, lost to Cuban Assassin & The Mercenary
06/22 Hinton, AB beat Tim Flowers
06/23 Edmonton, AB lost to Gama Singh
06/24 Airdrie, AB beat Goldie Rogers
06/25 Saskatoon, SK w/. Ben Bassarab, beat Cuban Assassin & Hiro Saito
06/26 Regina, SK w/. Ben Bassarab, beat Cuban Assassin & Hiro Saito
06/27 Lloydminster, AB w/. Sonny Two Rivers, beat Cuban Assassin & Duke Myers
06/28 Leduc, AB w/. Sonny Two Rivers, beat Cuban Assassin & Duke Myers
06/29 Calgary, AB beat Goldie Rogers
Vancouver All Star Wrestling:
06/30 Cloverdale, BC drew Randy Rich
Stampede Wrestling:
07/03 Regina, SK lost to Gama Singh by DQ
07/04 Red Deer, AB w/. Shunji Takano, drew Hiro Saito & Elton Stanton
07/06 Lethbridge, AB drew Jude Rosenbloom
07/07 Edmonton, AB beat Abdullah the Butcher by DQ
07/09 Saskatoon, SK w/. Ben Bassarab, lost to Duke Myers & Mad Max
07/10 Regina, SK lost to Abdullah the Butcher
07/11 Calgary, AB beat Abdullah the Butcher by DQ
07/12 Spruce Grove, AB beat Jude Rosenbloom
07/13 Medicine Hat, AB lost to Duke Myers
07/14 Edmonton, AB lost to Duke Myers
07/15 Crowsnest Pass, AB w/. Sonny Two Rivers, beat Duke Myers & Mad Max
07/16 Saskatoon, SK w/. Phil Lafleur & Sonny Two Rivers, lost to Duke Myers, Gama Singh & Ron Starr
07/17 Regina, SK w/. Phil Lafleur & Sonny Two Rivers, lost to Duke Myers, Gama Singh & Ron Starr
07/18 Maple Creek, SK w/. Sonny Two Rivers, beat Duke Myers & Mad Max
07/19 Lethbridge, AB w/. Phil Lafleur & Bruce Hart, lost to Gama Singh, Ron Starr & Mad Max
07/20 Calgary, AB w/. Bruce Hart, lost to Gama Singh & Ron Starr
07/20 Calgary, AB Won a 2-ring Battle royal
07/21 Edmonton, AB 2-ring Battle royal
07/22 Victoria, BC beat Mad Max
07/23 Vancouver, BC beat Mad Max
07/24 Kelowna, BC beat Mad Max
07/25 Vernon, BC w/. Phil Lafleur, beat Mad Max & The Mercenary
07/26 Kamloops, BC beat Mad Max
07/27 Calgary, AB w/. Bruce Hart, lost to Gama Singh & Ron Starr by DQ
07/28 Camrose, AB w/. Sonny Two Rivers, beat Duke Myers & Mad Max (matinee?)
07/28 Edmonton, AB w/. Sonny Two Rivers, no contest vs. Duke Myers & Mad Max
07/30 Swift Current, SK beat Randy Webber
08/01 Red Deer, AB beat Hiro Saito
08/02 Spruce Grove, AB w/. Phil Lafleur, beat Ron Starr & Mad Max
08/03 Calgary, AB beat Mad Max
08/04 Edmonton, AB w/. Bruce Hart & Sonny Two Rivers, no contest vs. Duke Myers, Ron Starr & Mad Max
08/05 Lamont, AB w/. Sonny Two Rivers, beat Duke Myers & Mad Max
08/07 Merritt, BC beat Mad Max
08/08 Salmon Arm, BC lost to Mad Max
08/09 Nakusp, BC beat Mad Max
08/10 Calgary, AB w/. Sonny Two Rivers, beat Butch Moffat & Hiro Saito
08/10 Richmond, BC beat Tim Flowers
08/11 Edmonton, AB w/. Bruce Hart & Sonny Two Rivers, beat Duke Myers, Mad Max & Ron Starr
08/15 Calgary, AB lost to Gama Singh
08/17 Calgary, AB lost to Gama Singh
New Japan Pro Wrestling:
08/24 Tokyo, Japan w/. Scott Ferris, beat Yoshiaki Yatsu & Isamu Teranishi
08/26 Tokyo, Japan w/. Scott Ferris, lost to Riki Choshu & Kuniaki Kobayashi
08/28 Tokyo, Japan w/. Scott Ferris, beat Yoshiaki Yatsu & Isamu Teranishi
08/29 Takachikawa, Japan beat Masanobu Kurisu
08/31 Minamiashigawa, Jpn lost to Riki Choshu
09/03 Kashiwazaki, Japan w/. Davey Boy Smith & Tony St. Clair, lost to Antonio Inoki, Tatsumi Fujinami, & Kantaro Hoshino
09/05 Fukushima, Japan w/. Scott Ferris, beat Isamu Teranishi & Black Cat
09/07 Fukuoka, Japan w/. Scott Ferris, lost to Animal Hamaguchi & Kuniaki Kobayashi
09/09 Kagoshima, Japan w/. Davey Boy Smith, lost to Seiji Sakaguchi & Kantaro Hoshino
09/12 Mihara, Japan w/. Abdullah the Butcher, lost to Riki Choshu & Yoshiaki Yatsu
09/13 Ube, Japan w/. Scott Ferris, beat Isamu Teranishi & Kim Shuko
09/14 Komagane, Japan w/. Scott Ferris, beat Norio Honaga & Fumihiro Niikura
09/17 Tottori, Japan w/. Scott Ferris, beat Isamu Teranishi & Kuniaki Kobayashi
09/18 Konan, Japan beat Makato Arakawa
Vancouver All Star Wrestling:
10/06 Cloverdale, BC beat Bruiser Costa by count out
10/13 Cloverdale, BC beat Moose Morowski by DQ
10/20 Cloverdale, BC w/. Rick Davis, beat Bruiser Costa & Jonathan Sayers
10/27 Cloverdale, BC drew Moose Morowski
11/03 Cloverdale, BC bear Moose Morowski by DQ Lumberjack match
11/10 Cloverdale, BC beat Robbie Royce by DQ
New Japan Pro Wrestling:
11/17 Gamaguori, Japan w/. Andre the Giant, beat Seiji Sakaguchi & Kengo Kimura
11/18 Matsuzaka, Japan lost to Seiji Sakaguchi by count out
11/20 Chiba, Japan w/. Samu, beat The Strong Machines by DQ
11/21 Nagasaki, Japan w/. Samu, beat Kantaro Hoshino & Tatsutoshi Gotoh
11/22 Saeki, Japan w/. Andre the Giant & Samu, lost to Antonio Inoki, Tatsumi Fujinami, & Kantaro Hoshino
11/23 Kumamoto, Japan w/. Andre the Giant & Kerry Brown, beat The Strong Machines & Hiro Saito
11/24 Kumagaya, Japan w/. Andre the Giant, drew Adrian Adonis & Dick Murdoch
11/25 Kumagaya, Japan beat Hiro Saito by DQ
11/26 Sendai, Japan w/. Andre the Giant, beat Antonio Inoki & Tatsumi Fujinami
11/27 Hachinohe, Japan w/. Adrian Adonis & Dick Murdoch, lost to Antonio Inoki, Tatsumi Fujinami, & Kengo Kimura
11/28 Yokosuka, Japan w/. Adrian Adonis, lost to The Strong Machines
11/29 Shimizu, Japan beat Keichi Yamada
11/30 Nagoya, Japan lost to Tiger Toguchi
12/01 Numazu, Japan w/. Andre the Giant, lost to The Strong Machines by DQ
12/02 Yokohama, Japan lost to Atisanoe
12/03 Okayama, Japan beat Mankato Arakawa
12/04 Kochi, Japan w/. Andre the Giant, beat Kerry Brown & Tiger Toguchi
12/05 Osaka, Japan lost to Atisanoe
12/06 Hiroshima, Japan lost to Kantaro Hoshino
12/08 Quezon City, Phpns. w/. Kerry Brown, lost to Seiji Sakaguchi & Tiger Toguchi
12/09 Manila, Phillipines w/. Kerry Brown, lost to Kengo Kimura & Tatsutoshi Gotoh

1985
American Wrestling Association:
01/16 Vancouver, BC lost to Nick Bockwinkel
Vancouver All Star Wrestling:
06/08 Cloverdale, BC beat Moose Morowski by DQ
06/15 Cloverdale, BC beat Tim Patterson
06/22 Cloverdale, BC lost to Rick Davis
09/07 Cloverdale, BC w/. Sonny Myers, lost to Tim Patterson & Dave Gold
09/14 Cloverdale, BC beat Mike Dupre
09/21 Cloverdale, BC beat Super Destroyer by DQ
09/28 Cloverdale, BC w/. Pat Brady, beat Dave Gold & Jonathan Sayers
10/05 Cloverdale, BC beat Sonny Myers
Stampede Wrestling:
10/21 Victoria, BC lost to Honkytonk Wayne
10/22 Nanaimo, BC lost to Kerry Brown
10/23 Vancouver, BC lost to Kerry Brown
10/24 Fernie, BC lost to Kerry Brown
10/25 Calgary, AB w/. Randy Webber, lost to Kerry Brown & Hubert Gallant
10/26 Edmonton, AB beat Cuban Assassin
11/05 Port Coquitlam, BC lost to Honkytonk Wayne
11/06 Vancouver, BC lost to Mike Shaw
11/08 Calgary, AB beat Cuban Assassin
11/09 Edmonton, AB beat Mike Hammer
11/12 Regina, SK lost to Mike Shaw
11/13 Red Deer, AB lost to Mike Shaw
11/14 Lethbridge, AB lost to Mike Shaw
11/15 Calgary, AB lost to Kerry Brown by DQ
11/16 Edmonton, AB lost to Mike Shaw
11/18 Vancouver, BC lost to Hubert Gallant
11/19 Surrey, BC lost to Mike Shaw
11/21 Kelowna, BC lost to Mike Shaw
11/22 Calgary, AB lost to Mr. Hito
11/23 Edmonton, AB beat Rick Patterson
11/26 Swift Current, SK lost to Kerry Brown
11/27 Red Deer, AB lost to Kerry Brown
11/28 Lethbridge, AB lost to Kerry Brown
11/29 Calgary, AB w/. Leo Burke & Bad News Allen, lost to Kerry Brown, Ron Starr & Honkytonk Wayne by DQ
11/30 Edmonton, AB w/. Rick Patterson, beat Butch Moffat & Terminator
12/02 Cranbrook, BC w/. Rick Patterson, beat Butch Moffat & Cuban Assassin
12/04 Vancouver, BC beat Butch Moffat
12/06 Calgary, AB w/. Bad News Allen, beat Ron Starr & Honkytonk Wayne
12/07 Edmonton, AB w/. Bad News Allen, beat Ron Starr & Honkytonk Wayne
12/08 Sunchild, AB lost to Butch Moffat
12/09 Fort Qu'Appelle, SK w/. Cobra, beat Mike Shaw & Cuban Assassin
12/10 Regina, SK w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
12/11 Red Deer, AB lost to Mike Shaw
12/13 Calgary, AB w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
12/14 Edmonton, AB w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
12/17 Mission, BC lost to Honkytonk Wayne
12/18 Vancouver, BC w/. Ron Ritchie, beat Honkytonk Wayne & Mike Shaw
12/19 Kelowna, BC lost to Mike Shaw
12/20 Calgary, AB lost to Honkytonk Wayne
12/21 Edmonton, AB lost to Honkytonk Wayne

1986
01/03 Calgary, AB w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
01/04 Edmonton, AB w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
01/06 Calgary, AB lost to Steve DiSalvo
01/07 Regina, SK w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne by DQ
01/07 Regina, SK lost in a 15-man Battle royal
01/08 Red Deer, AB w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
01/09 Lethbridge, AB w/. Ben Bassarab, beat Makhan Singh & Butch Moffat
01/09 Lethbridge, AB lost in a 15-man Battle royal
01/10 Calgary, AB lost to Steve DiSalvo
01/11 Edmonton, AB lost to Makhan Singh
01/13 Vancouver, BC w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
01/14 Mission, BC w/. Bad News Allen, lost to Makhan Singh & Steve DiSalvo
01/15 Cloverdale, BC lost to Steve DiSalvo
01/17 Calgary, AB lost to Makhan Singh
01/18 Edmonton, AB lost to Steve DiSalvo
01/21 Regina, SK lost to Steve DiSalvo
01/22 Red Deer, AB w/. Ben Bassarab, lost to Makhan Singh & Steve DiSalvo
01/23 Lethbridge, AB lost to Steve DiSalvo
01/24 Calgary, AB w/. Ben Bassarab, lost to Makhan Singh & Butch Moffat
01/25 Edmonton, AB drew Butch Moffat
01/27 Vancouver, BC lost to Steve DiSalvo
01/28 Port Alberni, BC w/. Bad News Allen, lost to Makhan Singh & Steve DiSalvo
01/29 Chilliwack, BC w/. Bad News Allen, lost to Makhan Singh & Steve DiSalvo
02/07 Calgary, AB beat Butch Moffat
02/11 Mission, BC lost to Makhan Singh
02/12 Vancouver, BC w/. Rick Patterson, lost to Makhan Singh & Steve DiSalvo
02/13 Penticton, BC w/. Rick Patterson, lost to Makhan Singh & Steve DiSalvo
02/14 Calgary, AB lost to Angel of Death
02/15 Edmonton, AB w/. Rick Patterson, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
02/16 Bonnyville, AB lost to Angel of Death
02/17 Brooks, AB w/. Invader, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
02/19 Regina, SK beat Black Mephisto
02/20 Lethbridge, AB drew Cuban Assassin
02/21 Calgary, AB w/. Mr. Hito, lost to Steve DiSalvo & Angel of Death
02/22 Edmonton, AB lost to Kerry Brown
02/24 Vancouver, BC lost to Ron Starr
02/25 Port Alberni, BC lost to Honkytonk Wayne
02/26 Chilliwack, BC drew Honkytonk Wayne
02/28 Calgary, AB vs. Cuban Assassin
03/01 Edmonton, AB w/. Tom Magee, lost to Steve DiSalvo & Angel of Death
03/04 Regina, SK w/. Rick Patterson, vs. Makhan Singh & Cuban Assassin
03/05 Red Deer, AB lost to Steve DiSalvo
03/06 Medicine Hat, AB lost to Steve DiSalvo
03/07 Calgary, AB w/. Robbie Stewart, lost to Makhan Singh & Steve DiSalvo
03/08 Edmonton, AB no contest vs. Mr. Hito
03/10 Vancouver, BC beat Hubert Sestor
03/11 Campbell River, BC lost to Steve DiSalvo
03/12 Nanaimo, BC lost to Steve DiSalvo
03/13 Kelowna, BC lost to Honkytonk Wayne
03/14 Calgary, AB beat Rick Patterson
03/15 Edmonton, AB beat Rick Patterson
03/16 Bonnyville, AB beat Rick Patterson
03/17 Broadview, SK lost to Kerry Brown
03/19 Taber, AB lost to Steve DiSalvo
03/21 Calgary, AB beat Mr. Hito
03/23 Wetaskiwin, AB lost to Kerry Brown
03/24 Vancouver, BC beat Rick Patterson
03/25 Mission, BC beat Rick Patterson
03/26 Brocket, AB lost to Steve DiSalvo
03/28 Calgary, AB w/. Keith Hart, lost to Steve DiSalvo & Angel of Death
International Wrestling:
03/30 Montreal, QC lost to Samu
03/31 Quebec City, QC w/. Gino Brito Jr., lost to Frenchy Martin & Man Mountain Moore
Stampede Wrestling:
04/02 Red Deer, AB lost to Makhan Singh
04/05 Edmonton, AB lost to Makhan Singh
04/07 Courtenay, BC beat Rick Patterson
04/08 Nanaimo, BC drew Rick Patterson
04/09 Vancouver, BC w/. Chris Benoit, lost to Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/11 Calgary, AB beat Angel of Death by DQ
04/12 Edmonton, AB drew B.J. Annis
04/13 Brooks, AB lost to Steve DiSalvo
04/15 Regina, SK lost to Angel of Death
04/16 Red Deer, AB w/. Rudy Diamond, lost to Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/17 Lethbridge, AB w/. Rudy Diamond, lost to Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/19 Edmonton, AB lost to Angel of Death
04/21 Vancouver, BC w/. Rudy Diamond, beat Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/22 Campbell River, BC w/. Rudy Diamond, lost to Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/23 Powell River, BC w/. Rudy Diamond, lost to Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/25 Calgary, AB lost to Angel of Death by DQ
04/26 Edmonton, AB w/. Chris Benoit, lost to Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/27 Panne, AB w/. Rudy Diamond, lost to Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/28 Fort Qu'Appelle, SK w/. Rudy Diamond & Bad News Allen, lost to Honkytonk Wayne, Cuban Assassin & Steve DiSalvo
04/29 Regina, SK w/. Bad News Allen, beat Duke Myers & Makhan Singh
05/01 Brandon, MB 14-man Battle royal
05/02 Calgary, AB w/. Vicky Carenza, lost to Angel of Death & Rhonda Singh
05/03 Edmonton, AB w/. Vicky Carenza, lost to Angel of Death & Rhonda Singh
05/05 Vancouver, BC w/. Mr. Hito, lost to Bill Kazmaier & Angel of Death
05/06 Port Alberni, BC w/. Bad News Allen, lost to Bill Kazmaier & Angel of Death
05/07 Nanaimo, BC w/. Mr. Hito, lost to Bill Kazmaier & Angel of Death
05/09 Calgary, AB w/. Bad News Allen, beat Angel of Death & Duke Myers by DQ
International Wrestling:
05/12 Montreal, QC w/. Nick DeCarlo, beat Frenchy Martin & Man Mountain Moore
05/13 Quebec City, QC lost to Steve Strong
Stampede Wrestling:
05/16 Calgary, AB w/. Bad News Allen, beat Duke Myers & Kerry Brown by DQ
05/17 Edmonton, AB w/. Bad News Allen, lost to Duke Myers & Kerry Brown
05/20 Standoff, AB lost to El Canek
05/21 Ponoka, AB double count out vs. El Canek
05/22 Lethbridge, AB w/. Vicki Carenza, lost to Angel of Death & Rhonda Singh
05/23 Calgary, AB w/. B.J. Annis, lost to Duke Myers & Kerry Brown
05/24 Edmonton, AB lost to Bill Kazmaier
05/25 Spruce Grove, AB beat Angel of Death
05/26 Brooks, AB double DQ vs. El Canek
05/27 Regina, SK w/. Bill Kazmaier, beat Duke Myers & Kerry Brown by DQ
05/28 Taber, AB double count out vs. El Canek
05/30 Calgary, AB w/. Bob Wayne, lost to Mr. Hito & Kio Kawada
06/01 Olds, AB lost to Angel of Death
06/02 Vancouver, BC w/. Alo Leilani, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/03 Port Moody, BC w/. Alo Leilani, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/04 Chilliwack, BC lost to Honkytonk Wayne
06/05 Kelowna, BC w/. Owen Hart, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/06 Calgary, AB beat Lenny Guilmette
06/07 Edmonton, AB beat Kio Kawada
06/08 LaRonge, SK w/. Bad News Allen, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/09 White Bear, SK w/. Bad News Allen, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/10 Regina, SK w/. Alo Leilani, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/11 Melville, SK w/. Bad News Allen, beat Duke Myers & Kerry Brown
06/12 Lethbridge, AB w/. Alo Leilani, beat Duke Myers & Drago Thomas
06/13 Calgary, AB w/. Alo Leilani, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/14 Edmonton, AB w/. Bill Cody, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/16 Vancouver, BC lost to Angel of Death
International Wrestling:
12/19 Montreal, QC lost to Sweet Daddy Siki

1987
03/06 Calgary, AB w/. Bill Kazmaier,, lost to Kerry Brown & Duke Myers by DQ
03/07 Edmonton, AB w/. Bill Kazmaier, lost to Kerry Brown & Duke Myers
03/13 Calgary, AB lost to Viet Cong Express #1
03/15 Calgary, AB w/. Johnny Smith, lost to Cuban Assassin & Viet Cong Express #1
03/15 Calgary, AB lost in a Battle royal
03/20 Calgary, AB beat Mr. Hito
03/22 Edmonton, AB vs. Makhan Singh
03/28 Edmonton, AB w/. Mr. Hito, vs. Kerry Brown & Duke Myers
04/01 Whitewood, SK beat Mr. Hito
04/03 Calgary, AB w/. Mr. Hito, lost to Cuban Assassin & Ron Starr
04/04 Edmonton, AB lost to Squasher Link
04/05 Calgary, AB lost to Makhan Singh
04/07 Killam, AB lost to Cuban Assassin by count out
04/08 Red Deer, AB beat Mr. Hito
04/09 Cardston, AB lost to Cuban Assassin by DQ
04/10 Calgary, AB lost to Ron Starr
04/11 Edmonton, AB no contest vs. Johnny Smith
04/21 Medicine Hat, AB beat Mr. Hito
04/23 Trochu, AB lost to Ron Ritchie by DQ
04/24 Calgary, AB drew Ron Ritchie
04/25 Edmonton, AB beat Bill Jodoin
04/28 Elk Point, SK beat Mr. Hito
04/29 Eston, SK beat Mr. Hito
04/30 Drumheller, AB beat Mr. Hito
05/01 Calgary, AB beat Johnny Smith
05/02 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, Duke Myers, & Ron Starr, drew Brian Pillman, Owen, Bruce & Keith Hart
05/04 Rocky Mtn. House, ABno contest vs. Ron Starr
05/05 Red Deer, AB double count out vs. Ron Starr
05/06 Picture Butte, AB beat Mr. Hito
05/07 Okotoks, AB beat Mr. Hito
05/08 Calgary, AB beat Mr. Hito
05/09 Edmonton, AB beat Gus Jamieson
05/10 Edson, AB lost to Brian Pillman
05/11 Medicine Hat, AB lost to Owen Hart
05/12 Regina, SK no contest vs. Angel of Death
05/13 Weyburn, SK beat Ben Doon McDonald
05/14 Lethbridge, AB beat Johnny Smith by count out
05/15 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Bill Jodoin & Bill Cody
05/19 Eckville, AB w/. Cuban Assassin & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
05/20 Ft. Saskatchewan, AB w/. Cuban Assassin & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
05/21 Didsbury, AB beat John Gillis
05/21 Didsbury, AB Won a 12-man Battle royal
05/22 Calgary, AB beat Beef Wellington
05/24 Edmonton, AB beat Mr. Hito
05/25 Moose Jaw, SK beat Beef Wellington
05/26 Gravelbourg, SK drew Keichi Yamada
05/27 Kennedy, SK lost to Owen Hart
05/28 Shaunavon, SK w/. Cuban Asssassin, beat Keichi Yamada & Beef Wellington
05/29 Calgary, AB double count out vs. Owen Hart
05/30 Edmonton, AB lost to Owen Hart
06/02 Camrose, AB beat Keichi Yamada
06/03 Taber, AB w/. The Viet Cong Express, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
06/04 Sundre, AB w/. The Viet Cong Express, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
06/05 Calgary, AB lost to Owen Hart
06/06 Edmonton, AB no contest vs. Bruce Hart
06/08 Kelvington, SK double count out vs. Brian Pillman
06/08 Kelvington, SK lost in a Battle royal
06/09 Regina, SK lost to Brian Pillman
06/10 Big River, SK drew Keichi Yamada
06/11 Kerrobert, SK lost to Ron Ritchie by DQ
06/12 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Mr. Hito & Beef Wellington
06/13 Edmonton, AB beat Bruce Hart Caribbean Death match
06/15 Bashaw, AB beat Johnny Smith
06/16 Thorsby, AB lost to Owen Hart
06/17 Vegreville, AB w/. Cuban Assassin, beat Brian Pillman & Bruce Hart
06/18 Lethbridge, AB w/. Cuban Assassin, beat Ron Ritchie & Johnny Smith
06/19 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, drew Brian Pillman & Bruce Hart
06/20 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Brian Pillman & Bruce Hart by reversed decision
06/22 Maple Creek, SK w/. Goldie Rogers, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
06/23 Kindersley, SK beat Ross Lindsey (Ross Hart)
06/24 Carrot River, SK w/. Bad News Allen, lost to Owen Hart & Keichi Yamada
06/25 Kelliher, SK w/. Jude Rosenbloom, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
06/26 Calgary, AB w/. Jude Rosenbloom, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
06/27 Edmonton, AB w/. Jude Rosenbloom & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
06/28 Stoney Plain, AB beat Ross Lindsey
06/30 Morrin, AB lost to Owen Hart
07/03 Medicine Hat, AB w/. Viet Cong Express #1, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/05 Raymond, AB w/. Goldie Rogers, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/06 Indian Head, SK drew Brian Pillman
07/06 Indian Head, SK lost in a Battle royal
07/07 Regina, SK beat Ben Doon McDonald
07/08 North Battleford, SK w/. Gama & Makhan Singh, lost to Owen Hart, Brian Pillman & Keichi Yamada
07/09 Leader, SK w/. Viet Cong Express #1, drew Mr. Hito & Keichi Yamada
07/10 Lethbridge, AB w/. Viet Cong Express #1, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/11 Edmonton, AB w/. Jude Rosenbloom, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/13 Oyen, AB w/. Viet Cong Express #1, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
07/15 Innisfail, AB w/. Makhan Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart
07/16 Okotoks, AB beat Brian Pillman by DQ
07/16 Okotoks, AB lost in a Battle royal
07/17 Calgary, AB w/. Jude Rosenbloom, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/18 Fort McMurray, AB w/. Viet Cong Express #1, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/20 Mayerthorpe, AB beat Gilles Des Fosses
07/21 Valleyview, AB w/. Gama & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
07/22 Peace River, AB w/. Makhan Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart
07/23 Slave Lake, AB w/. Gama Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
07/24 Calgary, AB w/. K.C. Houston & Rhonda Singh, beat Keith Hart, Devil Masami, & Mika Komatsu
07/25 Slave Lake, AB lost to Hiro Hase by DQ
07/25 Slave Lake, AB lost in a Battle royal
07/27 Betley, AB beat Keichi Yamada
07/28 Milk River, AB beat Keichi Yamada
07/29 Duchess, AB w/. Gama Singh, lost to Owen Hart & Keichi Yamada
07/30 Calmar, AB w/. Gama Singh, lost to Owen Hart & Keichi Yamada
07/31 Calgary, AB w/. Gama & Makhan Singh, beat Owen Hart, Hiro Hase & Keichi Yamada
08/07 Calgary, AB beat Keith Hart by DQ
08/14 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Keith Hart & Hiro Hase
08/15 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, beat Bruce & Keith Hart
08/21 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Mr. Hito & Johnny Smith
08/25 Medicine Hat, AB w/. Jude Rosenbloom, lost to Beef Wellington & Bruce Hart by DQ
08/28 Calgary, AB lost to Hiro Hase
09/01 Regina, SK beat Mr. Hito
09/02 Castor, AB drew Johnny Smith
09/03 Lethbridge, AB lost to Hiro Hase
09/04 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Hiro Hase & Johnny Smith
09/05 Edmonton, AB lost to Hiro Hase
09/06 Cochrane, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
09/09 Red Deer, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
09/10 Stettler, AB w/. Makhan Singh,lost to Brian Pillman & Bruce Hart
09/11 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Hiro Hase & Viet Cong Express #2
09/12 Edmonton, AB beat Chris Benoit by DQ
09/18 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Hiro Hase & Viet Cong Express #2
09/19 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, beat Hiro Hase & Mr. Hito
09/20 Enoch, AB lost to Corporal Kirchner
09/22 Revelstoke, BC lost to Corporal Kirchner
09/22 Revelstoke, BC lost in a Battle royal
09/23 Nelson, BC w/. Makhan Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
09/24 Fernie, BC lost to Brian Pillman
09/25 Calgary, AB beat Gilles Des Fosses
09/26 Edmonton, AB w/. Jason the Terrible, The Zodiak, Gama & Makhan Singh, no contest vs. Chris Benoit, Brian Pillman, Cpl. Kirchner, Bruce Hart & Johnny Smith
09/28 Gull Lake, SK w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
09/29 Unity, SK lost to Hiro Hase
10/02 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Chris Benoit & Beef Wellington
10/03 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, no contest vs. Brian Pillman & Bruce Hart
10/09 Calgary, AB w/. Makhan Singh, drew Brian Pillman & Bruce Hart
10/10 Edmonton, AB w/. Jason the Terrible, Zodiak, Gama & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Cpl. Kirchner, Hiro Hase, Bruce & Owen Hart Cage
10/16 Calgary, AB w/. Gama & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Hiro Hase, & Bruce Hart
10/20 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Hiro Hase & Mr. Hito
10/23 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Johnny Smith & Mr. Hito
10/24 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, beat Cpl. Kirchner & Johnny Smith
10/28 Meadow Lake, SK w/. Makhan Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart
10/29 Medicine Hat, AB w/. Makhan Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart
10/30 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Hiro Hase & Mr. Hito
10/31 Edmonton, AB beat Corporal Kirchner
11/01 Drayton Valley, AB w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Hiro Hase by DQ
11/02 Beseiker, AB beat Owen Hart by DQ
11/03 Tofield, AB beat Bruce Hart
11/04 Red Deer, AB w/. Makhan Singh, Jason the Terrible & The Zodiak, lost to Brian Pillman, Hiro Hase, Bruce & Owen Hart
11/05 Bassano, AB beat Corporal Kirchner by DQ
11/06 Calgary, AB w/. Makhan Singh, drew Brian Pillman & Bruce Hart (60 mins.)
11/07 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, drew Brian Pillman & Bruce Hart (60 mins.)
11/11 Great Falls, MT w/. Makhan Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart
*Won the Stampede International tag team titles (5)
11/13 Calgary, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
*Lost the Stampede International tag team titles
11/20 Calgary, AB lost to Owen Hart
11/21 Edmonton, AB lost to Owen Hart
11/22 Calgary, AB beat Beef Wellington
11/26 Bow Island, AB lost to Owen Hart
11/26 Bow Island, AB lost in a Battle royal
11/28 Edmonton, AB w/. Kerry Brown & Hashif Khan, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
12/01 Cold Lake, AB w/. Makhan Singh & Jason the Terrible, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
12/03 Banff, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
12/04 Calgary, AB w/. Goldie Rogers, lost to Beef Wellington & Johnny Smith
12/05 Edmonton, AB beat Johnny Smith
12/07 Kamloops, BC w/. Garfield Portz, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
12/08 Kelowna, BC w/. Makhan Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
12/10 Lethbridge, AB w/. Makhan Singh & Garfield Portz, beat Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
12/11 Calgary, AB w/. Gama Singh & Garfield Portz, beat Brian Pillman, Bruce Hart & Johnny Smith
12/12 Edmonton, AB w/. Gama Singh & Garfield Portz, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
12/14 North Battleford, SK lost to Brian Pillman
12/15 Regina, SK w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/17 Lacombe, AB lost to Brian Pillman
12/18 Calgary, AB w/. Kerry Brown, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
12/19 Edmonton, AB beat Hashif Khan
12/21 Camrose, AB w/. Makhan Singh, beat Beef Wellington & Mr. Hito
12/22 Lethbridge, AB beat Hashif Khan
12/23 Red Deer, AB lost to Owen Hart
12/23 Red Deer, AB lost in a Battle royal
12/25 Calgary, AB lost to Owen Hart
12/25 Calgary, AB lost in a Battle royal
12/26 Edmonton, AB beat Phil Lafleur
12/26 Edmonton, AB lost in a Battle royal
12/27 Fort McMurray, AB lost to Owen Hart
12/27 Fort McMurray, AB lost in a Battle royal
12/29 Taber, AB beat Hashif Khan
12/30 Medicine Hat, AB lost to Owen Hart
12/30 Medicine Hat, AB lost in a Battle royal

1988
01/01 Calgary, AB w/. Bad News Allen & Steve DiSalvo, beat Brick Bronsky, Beef Wellington, & Mr. Hito
01/02 Edmonton, AB w/. Goldie Rogers, beat Jonathan Holliday & Mr. Hito
01/08 Calgary, AB w/. Bad News Allen, beat Hashif Khan & Steve DiSalvo
01/09 Edmonton, AB w/. Bad News Allen, beat Hashif Khan & Steve DiSalvo
01/15 Calgary, AB lost to Steve DiSalvo by DQ
01/21 Leduc, AB w/. Gama & Makhan Singh, lost to Chris Benoit, Brian Pillman, & Jason the Terrible
01/22 Calgary, AB lost to Steve DiSalvo
01/23 Edmonton, AB lost to Steve DiSalvo
01/25 Bowden, AB lost to Brian Pillman
01/26 Mundare, AB lost to Brian Pillman
01/27 Vulcan, AB drew Chris Benoit
01/28 Raymond, AB drew Chris Benoit
01/29 Calgary, AB w/. Gama Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
01/30 Edmonton, AB w/. Gama & Makhan Singh, double DQ vs. Brian Pillman, Bruce Hart & Jason the Terrible
02/02 Regina, SK drew Chris Benoit
02/02 Regina, SK lost in a Bunkhouse Battle royal
02/04 Watrous, SK w/. Makhan Singh, lost to Chris Benoit & Brian Pillman
02/05 Calgary, AB w/. Gama Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
02/06 Red Deer, AB beat Jason the Terrible
02/07 Edmonton, AB w/. Gama & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Bruce Hart & Jason the Terrible
02/12 Calgary, AB w/. Gama & Akam Singh, beat Brian Pillman, Bruce & Wayne Hart
02/19 Calgary, AB w/. Gama & Akam Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Wayne Hart
02/20 Edmonton, AB w/. Gama, Akam & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Wayne Hart
02/26 Calgary, AB w/. Gama & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Wayne Hart
02/27 Edmonton, AB w/. Steve DiSalvo, Akam & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Jason the Terrible, Wayne & Owen Hart
03/01 Regina, SK w/. Hashif Khan vs. Brian Pillman & Bruce Hart
03/04 Calgary, AB beat Chris Benoit
03/05 Edmonton, AB w/. Gama Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart
03/07 Irricana, AB drew Suni War Cloud
03/08 Coalhurst, AB w/. Gilles Des Fosses, lost to Willie Seymour & Suni War Cloud
03/09 Camrose, AB beat Jonathan Holliday
03/10 Carseland, AB w/. Gama & Makhan Singh, lost to Chris Benoit, Owen Hart & Brian Pillman
03/11 Calgary, AB beat Hashif Khan
03/12 Edmonton, AB w/. Steve DiSalavo, Johnny Smith, Gama & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Owen Hart Bunkhouse Cage match
03/15 Preeceville, SK beat Beef Wellington
03/16 Lanigan, SK lost to Jason the Terrible
03/17 Warman, SK lost to Jason the Terrible
03/18 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Mr. Hito & Suni War Cloud
03/19 Edmonton, AB beat Beef Wellington
03/20 Lethbridge, AB w/. Gama & Makhan Singh, beat Chris Benoit & Owen Hart Handicap
03/23 Red Deer, AB double count out vs. Brian Pillman
03/24 Medicine Hat, AB w/. Gama & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Owen Hart
03/25 Calgary, AB beat Mr. Hito
03/26 Edmonton, AB lost to Jason the Terrible
03/28 Salmon Arm, BC w/. Cuban Assassin, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
03/29 Vernon, BC lost to Jason the Terrible
03/31 Kelowna, BC w/. Makhan Singh & Johnny Smith, beat Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
04/01 Calgary, AB beat Willie Seymour
04/02 Edmonton, AB beat Suni War Cloud
04/04 Humboldt, SK beat Chris Benoit by DQ
04/05 Regina, SK beat Suni War Cloud
04/06 Biggar, SK beat Chris Benoit by DQ
04/07 Swift Current, SK beat Beef Wellington
04/08 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Brick Bronsky & Gilles Des Fosses
04/09 Lethbridge, AB w/. Makhan Singh & Johnny Smith, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
04/10 Edmonton, AB beat Willie Seymour
04/12 Alix, AB beat Chris Benoit by DQ
04/13 Red Deer, AB w/. Cuban Assassin, Makhan Singh, & Johnny Smith, lost to Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Owen Hart Bunkhouse Cage
04/14 Cardston, AB w/. Cuban Assassin & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
04/15 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Brick Bronsky & Willie Seymour
04/16 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Brick Bronsky & Willie Seymour
04/17 Drayton, AB lost to Brian Pillman
04/19 Kamloops, AB w/. Cuban Assassin & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
04/20 Kelowna, BC w/. Cuban Assassin, Makhan Singh & Johnny Smith, lost to Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Owen Hart Bunkhouse Cage
04/21 Kimberly, BC beat Suni War Cloud
04/22 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Beef Wellington & Suni War Cloud
04/23 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Beef Wellington & Suni War Cloud
04/24 Castor, AB beat Suni War Cloud
04/26 St. Paul, AB beat Suni War Cloud
04/27 Lloydminster, AB beat Beef Wellington
04/28 Sylvan Lake, AB w/. Cuban Assassin & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
04/29 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Beef Wellington & Jonathan Holliday
04/30 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Jonathan Holliday & Suni War Cloud
05/04 Yorkton, SK w/. Cuban Assassin, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
05/05 Drumheller, AB w/. Cuban Assassin & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
05/06 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Randy Thatcher
05/07 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Beef Wellington
05/09 Havre, MT lost to Jason the Terrible
05/09 Havre, MT lost in a Battle royal
05/10 Cutbank, MT w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
05/11 Great Falls, MT w/. Cuban Assassin, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
05/12 Medicine Hat, AB w/. Steve DiSalvo, Kerry Brown, Makhan Singh, & Johnny Smith, lost to Chris Benoit, Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Owen Hart
05/13 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Beef Wellington
05/14 Edmonton, AB lost to Chris Benoit by DQ
05/15 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Jonathan Holliday & Randy Thatcher
05/15 Calgary, AB lost in a Battle royal
05/20 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Yang Chung & Hashif Khan by DQ
05/21 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Steve Blackman
05/27 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, drew Brian Pillman & Bruce Hart
06/01 Grande Prairie, AB w/. Cuban Assassin, lost to Bruce & Ross Hart by DQ
06/03 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, drew Bruce & Keith Hart
06/04 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, drew Bruce & Keith Hart
06/10 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Bruce & Keith Hart by DQ
06/11 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Bruce & Keith Hart by DQ
06/18 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin & Goldie Rogers, beat Beef Wellington, Bruce & Keith Hart
06/24 Calgary, AB lost to Steve Blackman
06/24 Calgary, AB w/. Cuban Assassin & Goldie Roges, beat Beef Wellington, Bruce & Keith Hart
06/25 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin & Goldie Rogers, beat Beef Wellingon, Bruce & Keith Hart by DQ - Bunkhouse match
07/01 Kelowna, BC w/. Cuban Assassin, lost to Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
07/06 High Level, AB lost to Gilles Des Fosses by DQ
07/06 High Level, AB w/. Cuban Assassin, beat Gilles Des Fosses & Ross Hart
07/08 Westlock, AB w/. Cuban Assassin, beat Gilles Des Fosses & Ross Hart
07/10 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Brian Pillman & Bruce Hart
07/11 Coronation, AB w/. Cuban Assassin, beat Brian Pillman & Keith Hart
07/12 Alix, AB w/. Cuban Assassin, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/15 Medicine Hat, AB w/. Cuban Assassin, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/22 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Brian Pillman & Bruce Hart
*Won the Stampede International tag team titles (6)
07/31 Lamont, AB beat Gary Albright
08/02 Morinville, AB w/. Cuban Assassin, beat Beef Wellington & Lance Idol
08/05 Calgary, AB beat Beef Wellington
08/06 Camrose, AB w/. Cuban Assassin, beat Randy Thatcher & Lance Idol
08/06 Camrose, AB lost in a Battle royal
08/19 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
08/20 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
08/21 Okotoks, AB w/. Cuban Assassin, beat Keith Hart & Beef Wellington
08/22 Whitecourt, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
08/23 Grimshaw, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Lance Idol
08/24 Fort St. John, BC w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
08/25 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, vs. Chris Benoit & Lance Idol
08/26 Medicine Hat, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
08/27 Lloydminster, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Beef Wellington
08/29 Claresholm, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Bruce Hart
08/30 Innisfail, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
08/31 Stettler, AB w/. Cuban Assassin, no contest vs. Chris Benoit & Lance Idol
09/01 Rimbey, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
09/02 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
09/03 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Lance Idol
09/10 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
09/17 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
09/23 Calgary, AB vs. Lance Idol
09/24 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, beat Chris Benoit, Bruce Hart & Lance Idol
10/01 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, beat Chris Benoit, Bruce Hart, & Lance Idol
10/02 Edson, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
10/03 Fahler, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
10/04 Bonnyville, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Lance Idol
10/05 Boyle, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Lance Idol
10/06 Leduc, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Lance Idol
10/07 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
*Lost the Stampede International tag team titles
10/08 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
10/11 Regina, SK w/. Cuban Assassin, beat Bruce Hart & Lance Idol
10/12 Yorkton, SK w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol Death match
10/13 Medicine Hat, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol Death match
10/14 Calgary, AB beat Randy Thatcher
10/15 Edmonton, AB lost to Leo Burke by DQ
10/17 Rocky Mtn. House, ABw/. Cuban Assassin & Johnny Smith, lost to Chris Benoit, Bruce Hart, & Lance Idol
10/18 Gibbons, AB w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, lost to Chris Benoit, Bruce Hart & Lance Idol
10/19 Red Deer, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
10/20 Fernie, BC w/. Cuban Assassin & Gama Singh, lost to Chris Benoit, Bruce Hart, & Lance Idol
10/22 Edmonton, AB beat Randy Thatcher
10/28 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Lance Idol
*Won the Stampede International tag team titles (7)
10/30 Camrose, AB w/. Cuban Assassin, lost to Steve DiSalvo & Steve Blackman
11/05 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Leo Burke & Randy Thatcher
11/06 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Leo Burke & Beef Wellington
11/11 Calgary, AB w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, lost to Chris Benoit, Bruce Hart, & Beef Wellington
11/12 Fort McMurray, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Beef Wellington
11/18 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, vs. Chris Benoit & Bruce Hart
12/02 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid by CO
12/03 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid by CO
12/07 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid
*Lost the Stampede International tag team titles
12/09 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid - Cage
12/10 Lethbridge, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid - Cage
12/12 Saskatoon, SK w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid
12/13 Prince Albert, SK w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid
12/14 Regina, SK w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid
12/15 Broadview, SK w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
12/16 Calgary, AB w/. Cuban Assassin & Makhan Singh, lost to Davey Boy Smith, Don Muraco & Dynamite Kid
12/17 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid - Cage
12/19 Breton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
12/20 Vulcan, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
12/21 Drumheller, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid
12/22 Lethbridge, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid - Cage
12/23 Calgary, AB lost to Chris Benoit
12/23 Calgary, AB lost in a Bunkhouse Battle royal
12/26 Medicine Hat, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid - Cage
12/27 Lloydminster, AB w/. Cuban Assassin, beat Beef Wellington & Ross Hart
12/28 Red Deer, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid
12/30 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Steve Blackman & Steve DiSalvo

1989
01/13 Calgary, AB beat J.T. Law
01/20 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to David & Larry Powers by DQ
01/27 Calgary, AB w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, vs. Steve DiSalvo, Steve Blackman, & Beef Wellington
01/28 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Steve DiSalvo & Steve Blackman by DQ
02/03 Calgary, AB w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, lost to Steve DiSalvo, Steve Blackman, & Beef Wellington
02/04 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, lost to Steve DiSalvo, Steve Blackman, & Beef Wellington
03/24 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat David & Larry Powers
03/25 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat David & Larry Powers
03/31 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Ron Ritchie & Eddie Watts
04/07 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, vs. Makhan & Vokhan Singh
04/22 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Makhan & Vokhan Singh
05/01 Brooks, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/02 Rimbey, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/03 Red Deer, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/04 Medicine Hat, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/05 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/06 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/07 Drayton Valley, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/09 Sturgeon Lake, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/10 Barrhead, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/11 Bowden, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/12 Calgary, AB beat Eddie Watts
05/13 Edmonton, AB lost to Chris Benoit
05/16 Kelowna, BC w/. Cuban Assassin, beat Eddie Watts & Sumu Hara
05/18 Kamloops, BC w/. Cuban Assassin, beat Eddie Watts & Sumu Hara
05/19 Calgary, AB lost to Ricky Rice
05/20 Edmonton, AB lost to Sumu Hara
Atlantic Grand Prix Wrestling:
05/26 Bridgewater, NS w/. Cuban Assassin, beat Eddie Watts & Butcher Vachon
06/15 Bridgewater, NS
06/16 Berwick, NS
06/17 Antigonish, NS
06/18 Cocagne, NB
06/19 Keswick, NB
06/20 Woodtsock, NB
06/21 Springhill, NB
06/22 Bridgewater, NS
07/01 Bridgewater, NS double count out vs. Steve Casey
07/20 Halifax, NS lost to Stephen Pettipas
07/27 Halifax, NS lost to Stephen Pettipas

1990
Stampede Wrestling:
06/01 Kelowna, BC beat Roy Redcrow
Canadian National Wrestling Alliance:
06/15 Calgary, AB ??
06/22 Calgary, AB lost to Gama Singh by DQ
06/29 Calgary, AB lost to Akam Singh by DQ
07/27 Calgary, AB beat Beef Wellington
*Won tournament to claim CNWA title
08/10 Calgary, AB double count out vs. Beef Wellington
Super World Sports:
10/18 Tokyo, Japan w/. Dino Ventura, lost to Samu & Fatu
10/19 Tokyo, Japan w/. Bob Orton Jr., lost to Yoshiaki Yatsu & Takagi
Canadian National Wrestling Alliance:
11/01 Calgary, AB vs. Ron Ritchie

1991
02/01 Calgary, AB lost to Mega Mask
02/08 Calgary, AB lost to Randy Thatcher by DQ
02/22 Calgary, AB w/. Johnny Smith & Gama Singh, beat Ron Ritchie, Mega Mask & Randy Thatcher
03/01 Calgary, AB lost to Randy Thatcher by DQ
Promoter Milad Elzein (aka Abu Wizal):
12/27 Calgary, AB w/. Bad News Allen & Gama Singh, beat Phil Lafleur, Mike Lozansky & Ben Bassarab

1992
01/10 Calgary, AB beat Jeff Wheeler
West Four Wrestling Alliance:
02/25 Winnipeg, MB beat Jason Power
02/25 Winnipeg, MB w/. Bob Brown, beat Bobby Jay & Jason Power
02/25 Winnipeg, MB w/. Bob Brown, beat E.Z. Ryder & Jason Power
02/25 Winnipeg, MB w/. Bob Brown & The Natural, no contest vs. Chris Jericho, Lance Storm & Gene Kiniski
02/25 Winnipeg, MB Won a Battle royal
*Won the vacant WFWA Canadian title
04/10 Winnipeg, MB No Information Available
04/12 Winnipeg, MB "
04/15 Long Plain, MB "
04/16 Morden, MB "
04/18 Dauphin, MB "
04/19 Winnipeg, MB "
04/20 Killarney, MB "
04/21 Virden, MB "
04/22 Beausejour, MB w/. The Natural, lost to Chris Jericho & Lance Storm
04/23 Steinbach, MB
04/24 Winnipeg, MB
04/25 Lac du Bonnet, MB
04/26 Winnipeg, MB
05/07 Grand Marais, MB
05/08 Emerson, MB
05/09 Sandy Bay, MB
05/11 Beausejour, MB vs. Lance Storm
05/12 Dauphin, MB vs. Lance Storm
05/12 Dauphin, MB Battle royal
05/13 Killarney, MB vs. Lance Storm
05/13 Killarney, MB Battle royal
05/14 Melita, MB
05/30 Winnipeg, MB
05/31 Winnipeg, MB w/. Kerry Brown, lost to Chi Chi Cruz & Brian Jewel
05/31 Winnipeg, MB lost to Chi Chi Cruz (non-title)
05/31 Winnipeg, MB lost to Chi Chi Cruz Lumberjack match
*Lost the WFWA Canadian title
06/01 Brandon, MB
06/02 Winnipeg, MB
06/03 The Pas, MB
06/04 Flin Flon, MB
06/05 Thompson, MB
06/06 Cross Lake, MB
06/07 Winnipeg, MB
06/08 Beausejour, MB
International Wrestling Association - Promoter Steve DiSalvo:
10/23 Calgary, AB beat P.J. Walker (aka Justin Credible)
Canadian Rocky Mountain Wrestling:
10/30 Calgary, AB lost to Chris Jericho by DQ

1993
West Four Wrestling Alliance:
08/22 Winnipeg, MB lost to Chi Chi Cruz
08/22 Winnipeg, MB w/. Kerry Brown, beat Steve Rivers & Ken Johnson
08/23 Portage La Prairie, MBw/. Steve Gillespie, beat Ken Johnson & Steve Rivers

1994
Canadian Rocky Mountain Wrestling:
02/04 Calgary, AB beat Steve Gillespie
West Four Wrestling Alliance:
02/07 Cross Lake, MB lost to Thunderbird Kid (Bret Como)
02/08 God's River, MB w/. Atomic Punk, lost to Steve Rivers & Thunderbird Kid
02/08 God's River, MB Won a Battle royal
02/08 God's River, MB double DQ vs. The Natural
02/11 God's Lk Narrows lost to Atomic Punk
02/12 God's Lk Narrows w/. K.C. Houston, beat Thunderbird Kid & Vicki Starr
02/12 God's Lk Narrows lost in a Battle royal
02/15 Berens Lake, MB beat Eric Freeze
02/15 Berens Lake, MB lost to Atomic Punk
02/16 L. Grand Rapids, MB beat Eric Freeze
02/16 L. Grand Rapids, MB lost in an elimination tag team match
02/17 L. Grand Rapids, MB beat Eric Freeze
02/17 L. Grand Rapids, MB w/. K.C. Houston, beat Atomic Punk & Jennifer Brazil
02/18 Wasagemack, MB w/. K.C. Houston, lost to Atomic Punk & Jennifer Brazil
02/19 Wasagemack, MB w/. K.C. Houston, lost to Atomic Punk & Jennifer Brazil
09/25 Birtle, MB beat Eddie Watts
09/26 Brandon, MB lost to Eddiw Watts
09/27 Gimli, MB lost to Eddie Watts

1995
Canadian Rocky Mountain Wrestling:
01/06 Calgary, AB beat Jason Helton
01/13 Calgary, AB beat Rick Titan
01/20 Calgary, AB lost to Rick Titan
01/27 Calgary, AB beat Rick Titan Lumberjack match
*Won the CRMW North American title
02/03 Calgary, AB lost to Rick Titan by DQ
02/10 Calgary, AB lost to Mike Anthony by DQ
02/17 Calgary, AB beat Eric Freeze
02/24 Calgary, AB w/. Johnny Smith, lost to Rick Titan & Eric Freeze by DQ
03/03 Calgary, AB w/. Johnny Smith, double DQ vs. Steve Wilde & Black Bart
03/10 Calgary, AB w/. Johnny Smith, lost to Steve Wilde & Black Bart
03/11 Medicine Hat, AB lost to Lance Storm by DQ
03/17 Calgary, AB lost to Lance Storm
03/20 Siksika, AB lost to Super Kungo
03/24 Calgary, AB lost to Lance Storm
03/31 Calgary, AB lost to Lance Storm by DQ
04/07 Calgary, AB beat Klaus Breuderheim
04/21 Calgary, AB lost to Rick Titan
International Wrestling Alliance - Promoter Tony Condello:
*Awarded IWA tag team titles upon arrival
06/08 Winkler, MB w/. Gama Singh, beat Paul Marcoux & The Pharoah
06/09 Portage La Prairie lost to Lance Storm by DQ
06/09 Portage La Prairie w/. Gama Singh, lost to Chris Jericho & Lance Storm
11/14 Winnipeg, MB w/. Gama Singh, lost to Eric Freeze & The Pharoah
11/15 Gimli, MB w/. Gama Singh, beat Lance Storm & Eric Freeze
11/16 Morris, MB w/. Gama Singh, lost to Eric Freeze & The Pharoah
*Lost the IWA tag team titles
11/16 Morris, MB w/. Gama Singh, beat Eric Freeze & The Pharoah (re-match)
*Won the IWA tag team titles (2)
Stampede Wrestling:
12/15 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Mike Anthony & King Lau

1996
International Wrestling Alliance:
05/31 Fairford, MB w/. Gama Singh, beat Bluto Belushi & Desperado
06/01 Sagkeeng, MB w/. Gama Singh, beat Bluto Belushi & Desperado
06/02 Winnipeg, MB w/. Gama Singh, beat Bluto Belushi & Desperado
06/03 Peguis, MB w/. Gama Singh, beat Bluto Belushi & Desperado
06/05 Winkler, MB w/. Gama Singh, beat Bluto Belushi & Jethro Hawg
06/06 Portage La Prairie w/. Gama Singh, beat Chi Chi Cruz & Adam Impact
06/07 Selkirk, MB w/. Johnny Smith, vs. Male Nurse & Earl the Orderly
06/07 Selkirk, MB w/. Johnny Smith, lost to Male Nurse & Earl the Orderly; Chi Chi Cruz & Adam
Impact (3-way) *Lost the IWA tag team titles

1997
International Championship Wrestling:
03/29 Cloverdale, BC beat Rockford
04/27 Cloverdale, BC w/. Sumito, lost to Thunder Warrior & Buddy Wayne
05/30 Gibsons, BC beat Lou Andrews
05/31 Cloverdale, BC no contest vs. Buddy Wayne
06/28 Cloverdale, BC beat Ken Johnson
International Wrestling Alliance:
08/19 Lansdown House, ON lost to Christian Cage
08/20 Fort Hope, ON lost to Adam Impact
08/20 Fort Hope, ON lost in a Battle royal
08/22 Kasabionka, ON w/. Bad News Allen, lost to Adam Impact & Christian Cage
08/22 Kasabionka, ON lost in a Battle royal
08/24 Winnipeg, MB beat J.T. Atlas (aka Andy Anderson)
08/29 Amaranth, MB lost to Adam Impact
09/05 Winnipeg, MB ??
09/06 Sagkeeng, MB w/. Christian Cage, beat Bad News Allen & The Natural
International Championship Wrestling:
09/27 Cloverdale, BC w/. Gama Singh, lost to Buddy Wayne & Sumito
10/24 Merritt, BC lost to Timothy Flowers
10/25 Cloverdale, BC w/. Gama Singh, lost to Buddy Wayne & Sumito by DQ
International Wrestling Alliance:
11/25 Swan River, MB vs. Chi Chi Cruz
11/25 Swan River, MB lost in a Battle royal
11/26 The Pas, MB vs. Chi Chi Cruz
11/26 The Pas, MB lost in a Battle royal
11/27 Dauphin, MB vs. Martin Kane (aka Test)
11/27 Dauphin, MB lost in a Battle royal
International Championship Wrestling:
11/29 Cloverdale, BC lost to Buddy Wayne

1998
International Wrestling Alliance:
01/28 Regina, SK lost to Christian Cage
01/29 Yorkton, SK beat Christian Cage
09/18 Winnipeg, MB vs. Bad News Allen
09/20 Hearst, ON vs. Dream Warrior
09/21 New Liskeard, ON vs. Dream Warrior
09/22 Chapleau, ON vs. Dream Warrior
09/23 Schreiber, ON vs. Dream Warrior

1999
International Championship Wrestling:
01/30 Cloverdale, BC beat Havoc
01/30 Cloverdale, BC lost in a Battle royal
03/26 Squamish, BC no contest vs. Fabulous Fabio
03/27 Cloverdale, BC lost to Tim Flowers
International Wrestling Alliance:
03/30 Regina, SK beat Tony Gold
03/31 Kowakatoose, SK lost to Bad News Allen street fight
03/31 Kowakatoose, SK Won a Battle royal
04/01 Apeepeekissis, SK lost to Bad News Allen street fight
04/01 Apeepeekissis, SK Won a Battle royal
05/10 Regina, SK w/. Gama Singh, beat Mr. Twister & Kenny Bond
05/11 Ochapowace, SK w/. Gama Singh, lost to Chi Chi Cruz & Wavell Starr
05/13 Gordon, SK w/. Gama Singh, lost to Chi Chi Cruz & Wavell Starr
International Championship Wrestling:
06/05 Cloverdale, BC lost to Tim Flowers

2001
Prairie Wrestling Alliance:
04/27 Edmonton, AB w/. Gama Singh, beat Hunter Swift & Todd Destiny

2002
No Holds Barred:
01/30 Winnipeg, MB w/. Scott D'Amore, beat Biggie Phatz & Quicksilver
01/31 Sioux Lookout, ON lost to Ivan the Polish Monster
02/01 Thunder Bay, ON lost to Ivan the Polish Monster

Career record compiled by Vance Nevada.



CANOE.CA SLAM!