SLAM! Sports SLAM! Wrestling
   Thu, May 15, 2008



News & Rumours
Bios
Obits
Canadian Hall of Fame
WrestleMania 30
WrestleMania 30 photos
Video
Movie Database
Minority Mat Report
Columnists
Features
Results Archive
PPV Reviews
SLAM! Wrestling store
On Facebook
On Twitter
Send Feedback




Photo Galleries

Raw in Chicago


Titans in Toronto VI


WWE Night of Champions


Legends of the Ring fan fest


Heroes & Legends IV fan fest


NXT Takeover: Fatal 4 Way


ROH All Star Extravaganza VI







SCOREBOARD
PHOTO GALLERY
VIDEO GALLERY
COMMENT





Gerry Morrow
Bookmark and Share


"Champagne" Gerry Morrow
(1972-2002)
REAL NAME: Gerard Ethifier
AKA: Jiro Inazuma; Cuban Commando
HEIGHT: 6'0" WEIGHT: 240 .lbs
BORN: Sept 10, 1949 - Martinique, French West Indies
BROTHER: Eduard Ethifier (Eddie Morrow)
TITLES HELD:
(ON) tag team 1975
Stampede International tag team 1975-88 (7x)
Canadian (B.C.) tag team 1977
CNWA Heavyweight title 1990
WFWA Canadian title 1992
CRMW North American 1995
IWA (MB) tag team 1995-96 (2x)

* * *
1,302 documented matches as of October 28, 2007

1972
International Wrestling Enterprise:
(Wrestling as Jiro Inazuma)
03/28 Kushiro, Japan w/. Onizo Murasakui, lost to Andre the Giant Handicap match
03/29 Shizunai, Japan No Information Available
03/30 Muroran, Japan
04/01 Tomoioka, Japan
04/02 Ome, Japan
04/03 Akishima, Japan
04/04 Itasiro, Japan
04/06 Kuroiso, Japan
04/08 Kashihara, Japan
04/09 Igaueno, Japan
04/10 Himeji, Japan
04/12 Ube, Japan
04/13 Masuda, Japan
04/15 Hita, Japan
04/16 Saeki, Japan
04/17 Fukuoka, Japan
04/18 Iizuka, Japan
04/19 Sasebo, Japan
04/20 Izumo, Japan
04/22 Kure, Japan
04/23 Iyomishima, Japan
04/24 Osaka, Japan
04/25 Wakayama, Japan
04/26 Shirahama, Japan
04/27 Nagoya, Japan
04/28 Tokyo, Japan
04/29 Kanazawa, Japan
04/30 Urawa, Japan
05/01 Utsunomiya, Japan
05/02 Shibukawa, Japan
05/03 Kashiwazaki, Japan
05/04 Niigata, Japan
05/06 Morioka, Japan
05/07 Asahikawa, Japan
05/09 Imakune, Japan
05/10 Iwanai, Japan
05/12 Rumoi, Japan
05/13 Fukagawa, Japan
05/14 Nayoro, Japan
05/16 Obihiro, Japan
05/18 Abashiri, Japan
05/19 Nakashibetsu, Japan
05/20 Nemuro, Japan

1975
(Wrestling as Gerry Ethifier)
04/28 Toronto, ON w/. Edouard Ethifier, beat Blackjack Luka & Serge Dumont by DQ
05/26 Scarsborough, ON w/. Edouard, beat Kurt Von Hess & Flying Scotsman
*Billed as tag team champions

Appeared for Grand Prix Wrestling in Quebec

Stampede Wrestling:
(Wrestling as Gerry Morrow)
11/07 Calgary, AB vs. Towering Inferno
11/14 Calgary, AB w/. Keith & Stu Hart, vs. Gil Hayes, Mr. Hito & Duke Savage
11/21 Calgary, AB Participated in a 14-man Battle royal
11/22 Edmonton, AB vs. Butcher Brannigan
11/28 Calgary, AB w/. Eddie Morrow, vs. Gil Hayes & Mr. Hito
12/05 Calgary, AB Participated in a 12-man tournament for North American title shot.
12/12 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Gil Hayes & Mr. Hito
12/19 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Gil Hayes & Mr. Hito
12/26 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Gil Hayes & Mr. Hito
*Won the Stampede International tag team titles ?

1976
01/02 Calgary, AB w/. Eddie, beat Towering Inferno & Butcher Brannigan
01/03 Edmonton, AB w/. Eddie, beat Butcher Brannigan & Don Gagne
01/09 Calgary, AB w/. Eddie, beat Towering Inferno & Don Gagne
01/10 Edmonton, AB w/. Eddie, beat Gil Hayes & Mr. Hito by reversed decision
01/16 Calgary, AB w/. Eddie, beat Gil Hayes & Mr. Hito by DQ Best of 3 falls
01/17 Edmonton, AB w/. Eddie, beat Gil Hayes, & Mr. Hito by DQ
01/23 Calgary, AB w/. Eddie & Stu Hart, beat Gil Hayes, Mr. Hito & Towering Inferno
01/24 Edmonton, AB w/. Eddie & Stu Hart, beat Gil Hayes, Mr. Hito & Towering Inferno
01/30 Calgary, AB vs. Ripper Collins
02/06 Calgary, AB w/. Eddie, beat Ripper Collins & Kim Klokeid
02/13 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Ripper Collins & Don Gagne
02/20 Calgary, AB vs. Karl Shotz
08/06 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Ripper Collins & Lumberjack Luke
08/13 Calgary, AB beat Jack Pesek
08/27 Calgary, AB w/. Eddie, beat Mr. Hito & Higo Hamaguchi
*Won the Stampede International tag team titles (2)
09/02 Regina, SK w/. Eddie, lost to Ripper Collins & Higo Hamaguchi
09/03 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Mr. Hito & Higo Hamaguchi
09/10 Calgary, AB lost to Danny Babich
09/17 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Kurt Von Hess & Danny Babich
09/24 Calgary, AB w/. Eddie, lost to Ripper Collins & Larry Sharpe
*Lost the International tag team titles
10/01 Calgary, AB vs. Super Assassin
10/08 Calgary, AB vs. Ripper Collins
10/15 Calgary, AB w/. Eddie, beat Ripper Collins & Larry Sharpe
*Won the International tag team titles (3)
10/22 Calgary, AB w/. Eddie, vs. The Cuban Assassins
10/29 Calgary, AB w/. Eddie, no contest vs. The Cuban Assassins
10/29 Calgary, AB lost in a Battle royal
11/05 Calgary, AB vs. Larry Sharpe
11/06 Edmonton, AB vs. John Foley
11/12 Calgary, AB w/. Eddie & Reggie Parks, vs. Cuban Assassins & ??
11/19 Calgary, AB w/. Keith Hart, vs. Cuban Assassins
12/03 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Cuban Assassins
12/10 Calgary, AB w/. Eddie, vs. Cuban Assassins
12/17 Calgary, AB w/. Eddie & Keith Hart, vs. Cuban Assassins & Gypsy Joe
12/26 Calgary, AB vs. Frank Butcher

1977
01/02 Calgary, AB vs. Mike Sharpe (Jr.)
01/07 Calgary, AB Battle royal
01/21 Calgary, AB vs. Gypsy Joe
01/28 Calgary, AB beat Gama Singh
02/11 Calgary, AB beat John Foley
02/18 Calgary, AB lost to Mr. Hito
Vancouver All Star Wrestling:
04/04 Vancouver, BC w/. Eddie Morrow, beat Jack Ruffen & Jim Cook
04/11 Victoria, BC w/. Eddie, beat Joe Palardy & Jack Ruffen
04/18 Victoria, BC w/. Eddie, beat Jack Ruffen & Jim Cook
04/25 Vancouver, BC w/. Eddie, beat Buddy Austin & Jim Cook
05/02 Vancouver, BC w/. Eddie, lost to Texas Outlaw & Joe Palardy
05/09 Victoria, BC lost to John Anson
05/16 Vancouver, BC beat Eric Froelich
05/23 Victoria, BC w/. Eddie, lost to Texas Outlaw & Joe Palardy
05/30 Vancouver, BC w/. Eddie & Buck Zumhofe, beat Mike Sharpe, Joe Palardy & Jack Bence
06/06 Vancouver, BC lost to Mike Sharpe
06/13 Vancouver, BC beat Mike Sharpe by DQ
06/19 Victoria, BC beat Buck Zumhofe
06/20 Vancouver, BC beat Texas Outlaw
06/20 Vancouver, BC lost in a Battle royal
06/27 Vancouver, BC w/. Eddie, beat Texas Outlaw & Joe Palardy
07/04 Victoria, BC w/. Eddie, double count out vs. Texas Outlaw & Joe Palardy
07/11 Vancouver, BC w/. Eddie, beat Texas Outlaw & Joe Palardy
*Won the Canadian (B.C.) tag team titles
07/18 Victoria, BC w/. Eddie, beat Texas Outlaw & Mike London
07/25 Vancouver, BC drew Eric Froelich
08/01 Vancouver, BC drew Randy Morse
08/08 Vancouver, BC lost to Randy Morse
08/15 Vancouver, BC w/. Eddie, beat Mike Sharpe & Texas Outlaw
08/22 Vancouver, BC w/. Eddie, lost to Black Avenger & Texas Outlaw
*Lost the Canadian (B.C.) tag team titles
Germany:
09/05 Bochum, Germany w/. Caswell Martin, beat Klaus Kauroff & Amet Chong
09/06 Bochum, Germany lost to Caswell Martin
09/08 Hanover, Germany drew Caswell Martin
09/10 Hanover, Germany lost to Gilles Poisson
09/11 Hanover, Germany beat Dave Viking by DQ
09/12 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Amet Chong & Ivan Strogoff
09/13 Hanover, Germany lost to UFO
09/15 Hanover, Germany lost to Pat Roach
09/16 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Tony Anthony & Gilles Poisson by DQ
09/18 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Amet Chong & Al Burgeoise
09/19 Hanover, Germany lost to Colin Joynson
09/20 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Sal Bellomo & Joe Ventura
09/21 Hanover, Germany lost to Mr. Hito
09/22 Hanover, Germany w/. Joe Ventura, beat Tony Anthony & Gilles Poisson
09/23 Hanover, Germany no contest vs. Sal Bellomo
09/24 Hanover, Germany lost to Caswell Martin
09/25 Hanover, Germany lost to John Quinn
09/26 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Joe Ventura & Ron Allcard
09/27 Hanover, Germany beat Amet Chong
09/28 Hanover, Germany no contest vs. Sal Bellomo
09/29 Hanover, Germany w/. Joe Ventura, lost to UFO & Klaus Kauroff
09/30 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Tony Anthony & Al Burgeoise
10/01 Hanover, Germany lost to Ivan Strogoff
10/02 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Sal Bellomo & Joe Ventura
10/03 Hanover, Germany lost to Raymond Rougeau
10/05 Hanover, Germany w/. UFO, lost to Pat Roach & Dave Viking
10/07 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, lost to Axel Dieter & Colin Joynson
10/08 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Norman Charles & Al Burgeoise
10/09 Hanover, Germany beat Pierre Lefebvre
10/11 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Raymond Rougeau & Pierre Lefebvre
10/12 Hanover, Germany w/. Raymond Rougeau, beat Norman Charles & Amet Chong
10/13 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Norman Charles & Al Burgeoise
10/14 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, lost to Colin Joynson & Sal Bellomo
10/16 Hanover, Germany beat Al Burgeoise
10/17 Hanover, Germany lost to Mr. Hito
10/19 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, lost to Ivan Strogoff & Le Grande Vladimir
10/20 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Raymond Rougeau & Sal Bellomo
10/23 Hanover, Germany lost to Salvatore Bellomo
11/07 Dusseldorf, Germany lost to John Quinn
11/08 Dusseldorf, Germany w/. Caswell Martin, beat Amet Chong & Bawin
11/09 Dusseldorf, Germany w/. Caswell Martin, beat Dave Viking & Le Grande Vladimir by DQ
11/10 Dusseldorf, Germany drew Caswell Martin
11/11 Dusseldorf, Germany beat Amet Chong
11/12 Dusseldorf, Germany w/. Caswell Martin, beat Amet Chong & Klaus Kauroff
Stampede Wrestling:
11/25 Calgary, AB beat Oki Shikina
12/03 Edmonton, AB vs. Bellomo Salvatore
12/10 Edmonton, AB vs. Joe Ventura
12/16 Calgary, AB beat Masked Mauler
12/17 Edmonton, AB vs. John Foley
12/26 Calgary, AB w/. Bellomo Salvatore, lost to Michel Martel & Mr. Hito
12/27 Edmonton, AB w/. Keith Hart, vs. Michel Martel & Mr. Hito

1978
01/01 Edmonton, AB vs. Don Gagne (aka Frenchy Martin)
01/01 Edmonton, AB 12-man Battle royal
01/06 Calgary, AB vs. John Foley
01/08 Edmonton, AB w/. Bellomo Salvatore, vs. Cuban Assassin & Kasavubu
01/12 Regina, SK w/. Hubert Gallant, vs. Cuban Assassin & Kasavubu
01/13 Calgary, AB vs. George Richey
01/14 Edmonton, AB vs. Don Gagne
01/20 Calgary, AB w/. Bellomo Salvatore, vs. Michel Martel & Mr. Hito
01/22 Edmonton, AB w/. Bellomo Salvatore, vs. Michel Martel & Mr. Hito
01/26 Regina, SK vs. Bob Boucher
01/27 Calgary, AB w/. George Wells & Bobby Burke, vs. Michel Martel, Mr. Hito & Bob Boucher
01/29 Edmonton, AB w/. Wells & Bellomo Salvatore, vs. Michel Martel, Mr. Hito & Bob Boucher
02/02 Regina, SK w/. Hubert Gallant, vs. Michel Martel & Mr. Hito
02/03 Calgary, AB w/. Wells, vs. Cuban Assassin & Kasavubu
02/05 Edmonton, AB w/. Wells, vs. Cuban Assassin & Kasavubu
02/10 Calgary, AB w/. Wells, vs. Michel Martel & Mr. Hito
02/16 Regina, SK w/. Hubert Gallant & Bobby Burke, vs. Michel Martel, Mr. Hito & Sakurada
02/17 Calgary, AB w/. Wells, vs. Michel Martel & Mr. Hito
02/19 Edmonton, AB w/. Wells, vs. Michel Martel & Mr. Hito
*Won the Stampede International tag team titles ? (4)
02/23 Regina, SK vs. Bob Boucher
02/24 Calgary, AB w/. Wells, beat Bud Osborne & Bob Boucher
03/02 Regina, SK w/. Wells, vs. Michel Martel & Mr. Hito
03/03 Calgary, AB w/. Wells & Hubert Gallant, vs. Norman Charles, Mr. Sakurada & Mr. Hito
03/05 Edmonton, AB w/. Wells & Keith Hart vs. Norman Charles, Mr. Sakurada & Mr. Hito
03/09 Regina, SK w/. Wells, vs. Mr. Hito & Mr. Sakurada
03/10 Calgary, AB w/. Wells, vs. Mr. Hito & Mr. Sakurada
03/12 Edmonton, AB w/. Wells, vs. Mr. Hito & Mr. Sakurada
03/16 Regina, SK w/. Wells & Hubert Gallant, vs. Mr. Hito, Mr. Sakurada & Norman Charles
03/17 Calgary, AB w/. Wells, vs. Mr. Hito & Mr. Sakurada
03/19 Edmonton, AB w/. Wells, vs. Norman Charles & Cuban Assassin
03/30 Regina, SK vs. Mr. Sakurada
04/04 Edmonton, AB vs. Kasavubu
04/06 Regina, SK vs. Mr. Sakurada
08/11 Calgary, AB beat Mike Hammer
08/17 Regina, SK vs. The Alaskan
08/18 Calgary, AB w/. Sandy Scott, vs. Raoul & Fidel Castillo
08/19 Edmonton, AB w/. Paddy Ryan, vs. Mr. Hito & Mr. Sakurada
08/24 Regina, SK w/. Magnificent Zulu, vs. Raoul & Fidel Castillo
08/25 Calgary, AB w/. Paddy Ryan, lost to Mr. Hito & Mr. Sakurada
08/26 Edmonton, AB vs. Mr. Hito
08/31 Regina, SK w/. Mr. Hito, vs. The Alaskan & Alo Leilani
09/01 Calgary, AB vs. Mr. Hito
Germany:
09/09 Hanover, Germany lost to Colin Joynson
09/11 Hanover, Germany lost to Bruce Hart
09/13 Hanover, Germany no contest vs. Joe Ventura
09/14 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, lost to Angel Grey & Dave Viking
09/17 Hanover, Germany lost to Dynamite Kid
09/18 Hanover, Germany lost to Kazuo Sakurada
09/21 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Angel Grey & Amet Chong
09/22 Hanover, Germany beat Mikel Seitz
09/23 Hanover, Germany lost to Moose Morowski
09/26 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Dynamite Kid & Bruce Hart
09/27 Hanover, Germany lost to Dynamite Kid
09/28 Hanover, Germany lost to Le Grande Vladimir
09/29 Hanover, Germany w/. Kahito, beat Amet Chong & Angel Grey
10/01 Hanover, Germany lost to Afa Anoai
10/02 Hanover, Germany lost to Le Grande Vladimir
10/03 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, beat Dynamite Kid & Joe Ventura
10/04 Hanover, Germany lost to Colin Joynson
10/06 Hanover, Germany lost to Axel Dieter
10/07 Hanover, Germany beat Dynamite Kid
10/08 Hanover, Germany w/. Caswell Martin, lost to Afa & Sika Anoai
10/11 Hanover, Germany beat Mikel Seitz
10/12 Hanover, Germany lost to Kazuo Sakurada
10/13 Hanover, Germany beat Amet Chong
10/15 Hanover, Germany lost to Joe Ventura
10/16 Hanover, Germany w/. Joe Ventura, lost to Dynamite Kid & Bruce Hart
10/17 Hanover, Germany lost to Mikel Seitz
Stampede Wrestling:
11/04 Edmonton, AB vs. J.J. Dillon
11/12 Edmonton, AB w/. Louis Laurence, vs. The Cuban Assassins
11/17 Calgary, AB w/. Bret & Keith Hart vs. Norman Charles III, Fidel & Raoul Castillo
11/24 Calgary, AB vs. Cuban Assassin
11/25 Edmonton, AB w/. Danny Babich, vs. The Cuban Assassins
Vancouver All Star Wrestling:
12/04 Vancouver, BC lost to Texas Outlaw
Stampede Wrestling:
12/08 Calgary, AB vs. Moose Morowski
12/15 Calgary, AB vs. Mr. Hito
12/16 Edmonton, AB vs. Mr. Hito
Vancouver All Star Wrestling:
12/18 Vancouver, BC drew Bill Cody
12/26 Vancouver, BC w/. Eric Froelich, lost to Texas Outlaw & The Alaskan

1979
International Wrestling Enterprise:
01/06 Fukuoka, Japan beat Goro Tsurumi
01/21 Tokyo, Japan w/. Rusher Kimura & Mighty Inoue, beat The Atomic (Leo Burke), Jake Roberts & Cuban Assassin
01/28 Yamato, Japan beat Yonemura
02/21 Tokyo, Japan w/. Rusher Kimura & Mighty Inoue, beat The Atomic, Jake Roberts, & Cuban Assassin
03/04 Toyoake, Japan w/. Ashura Hara, lost to Sika & Afa
03/27 Sakashita, Japan drew Goro Tsurumi
04/09 Tokyo, Japan w/. Animal Hamaguchi, beat Kim Kwangsik & Yang Seunghi
04/16 Morioka, Japan lost to Tim Brooks
04/17 Yonezawa, Japan beat Snake Amami
04/19 Nagano, Japan w/. Mighty Inoue, lost to Killer Brooks & Gypsy Joe
04/22 Kaga, Japan beat Yang Seunghi
05/05 Ohmiya, Japan w/. Ashura Hara, lost to Miles Zrno & Charles Verhulst
05/06 Tokyo, Japan lost to Charles Verhulst
05/07 Fuji, Japan beat Mr. Hito by DQ
05/08 Kasama, Japan lost to Isamu Teranishi
05/09 Yaizu, Japan w/. Ashura Hara, drew Miles Zrno & Charles Verhulst
Stampede Wrestling:
06/08 Calgary, AB w/. Hubert Gallant, drew Mr. Hito & Mr. Sakurada
06/15 Calgary, AB w/. Gallant, lost to Mr. Hito & Mr. Sakurada
06/22 Calgary, AB lost to Barabas
06/29 Calgary, AB w/. Gallant, beat Hercules Ayala & Barabas
07/06 Calgary, AB w/. Gallant, beat Mr. Hito & Mr. Sakurada
07/07 Edmonton, AB w/. Gallant, vs. Hercules Ayala & Barabas
07/12 Regina, SK vs. Dynamite Kid
07/20 Calgary, AB w/. Gallant, lost to Mr. Hito & Mr. Sakurada
07/27 Calgary, AB lost to Mr. Hito
08/03 Calgary, AB lost to Dynamite Kid
08/10 Calgary, AB w/. Gallant & Bruce Hart, beat Mr. Hito, Mr. Sakurada & Tusumi Oshiro
08/11 Calgary, AB w/. Gallant, beat Prince Mann Singh & Randawa Singh
08/17 Calgary, AB beat Tom Stanton
08/18 Edmonton, AB w/. Gallant, vs. Mr. Hito & Mr. Sakurada
08/24 Calgary, AB lost to Don Gagne
08/31 Calgary, AB beat Tusumi Oshiro
Vancouver All Star Wrestling:
09/17 Vancouver, BC drew Greg Lake
09/24 Victoria, BC w/. Sonny Starr, beat Moondog Moretti & Greg Lake
09/30 Vancouver, BC beat Siegfried Steinke by DQ
10/01 Victoria, BC beat Moondog Moretti by DQ
10/08 Vancouver, BC w/. Steve Pardee, beat Moondog Moretti & Mike Ellison
10/13 Prince George, BC beat Moondog Moretti
10/15 Vancouver, BC beat Mike Ellison
10/22 Vancouver, BC drew Goldie Rogers
International Wrestling Enterprise:
11/13 Sanjo, Japan lost to Gypsy Joe
11/16 Wakayama, Japan w/. Rocky Hata, lost to Animal Hamaguchi & Mighty Inoue
12/04 Tokyo, Japan w/. Ashura Hara & Great Kusatsu, beat Yasu Fuji, Goro Tsurumi & Prof. Ito

1980
Vancouver All Star Wrestling:
02/11 Vancouver, BC drew King Parsons
02/25 Vancouver, BC beat Sandy Barr
03/10 Vancouver, BC drew Sal Martino
03/24 Vancouver, BC lost to Stan Stasiak
04/07 Vancouver, BC beat Butts Giraud by DQ
11/17 Vancouver, BC beat The Destroyer by DQ
12/01 Vancouver, BC beat Igor Volkoff by count out
12/15 Vancouver, BC lost to Igor Volkoff by DQ
12/26 Vancouver, BC drew Eric Froelich

1981
01/12 Vancouver, BC lost to Buzz Sawyer
01/26 Vancouver, BC lost to Moose Morowski
02/09 Vancouver, BC w/. Kelly Kiniski, beat Moose Morowski & Igor Volkoff
02/23 Vancouver, BC w/. Kelly Kiniski, beat Moose Morowski & Butch Buckler
03/09 Vancouver, BC w/. Eric Froelich, lost to Moose Morowski & Igor Volkoff
03/23 Vancouver, BC beat Destroyer #2 by DQ
05/04 Vancouver, BC beat Destroyer #2
05/13 Vancouver, BC w/. Matt Borne, beat Moondog Moretti & Terry Adonis by DQ
05/18 Vancouver, BC lost to Pepe Lopez
05/18 Vancouver, BC w/. Matt Borne, beat Moondog Moretti & Terry Adonis
06/01 Vancouver, BC w/. Matt Borne, drew Moondog Moretti & Terry Adonis
06/15 Vancouver, BC w/. Eric Froelich, beat Rocky Dellaserra & The Destroyer
06/29 Vancouver, BC beat Tiny Anderson
07/13 Vancouver, BC w/. Eric Froelich, beat Rocky Dellaserra & Tiny Anderson
07/27 Vancouver, BC beat Larry Watts
08/10 Vancouver, BC beat Tiny Anderson
08/24 Vancouver, BC lost to Eric Froelich
Stampede Wrestling:
09/04 Calgary, AB w/. Charles Buffong, beat T.G. Stone & Randy Webber
09/08 Regina, SK beat David Shultz
09/11 Calgary, AB lost to Kerry Brown by count out
09/15 Regina, SK lost to David Shultz
09/18 Calgary, AB beat Mike Hammer
09/22 Regina, SK w/. Davey Boy Smith, lost to Dynamite Kid & Gama Singh
09/25 Calgary, AB w/. Charles Buffong, beat Tucker G. Stone & Mike Hammer
09/26 Edmonton, AB w/. Charles Buffong, vs. Tucker G. Stone & Mike Hammer
09/29 Regina, SK w/. Mr. Hito, lost to David Shultz & Jude Rosenbloom
10/02 Calgary, AB beat Tucker G. Stone
10/06 Regina, SK w/. Mr. Hito, no contest vs. David Shultz & Jude Rosenbloom
10/10 Edmonton, AB w/. Mr. Hito, vs. David Shultz & Jude Rosenbloom
10/13 Regina, SK lost to Jude Rosenbloom
10/17 Edmonton, AB vs. Jude Rosenbloom
10/20 Regina, SK lost to Duke Myers
10/23 Calgary, AB lost to David Shultz
10/24 Edmonton, AB vs. Mike Hammer
10/27 Regina, SK w/. Hercules Ayala, lost to Duke Myers & Kerry Brown by DQ
10/30 Calgary, AB w/. Hercules Ayala, lost to David Shultz & Jude Rosenbloom
10/31 Edmonton, AB vs. Gama Singh
11/03 Regina, SK w/. Mr. Hito, lost to David Shultz & Jude Rosenbloom by DQ
11/06 Calgary, AB lost to Kerry Brown
11/08 Edmonton, AB w/. Hercules Ayala, vs. Duke Myers & Kerry Brown
11/10 Regina, SK w/. Hercules Ayala, beat Tucker G. Stone & Gama Singh
11/13 Calgary, AB beat Randy Webber
11/17 Regina, SK w/. Jim Neidhart, lost to Duke Myers & Kerry Brown
11/20 Calgary, AB w/. Mr. Hito, lost to Duke Myers & Kerry Brown
11/24 Regina, SK beat Tucker G. Stone
11/27 Calgary, AB w/. Mr. Hito, lost to Duke Myers & Kerry Brown
12/08 Regina, SK lost to Duke Myers
12/11 Calgary, AB beat Randy Webber
12/15 Regina, SK beat Mike Hammer
12/18 Calgary, AB beat Mike Hammer
12/20 Edmonton, AB w/. Jim Neidhart, beat Goldie Rogers & Mike Hammer
12/22 Regina, SK w/. Bruce Hart, beat Goldie Rogers & Mike Hammer
12/26 Edmonton, AB Battle royal
12/29 Regina, SK lost to Mike Shaw

1982
01/01 Calgary, AB lost to Mike Shaw
01/02 Edmonton, AB vs. Mike Shaw
01/05 Regina, SK drew Jose Peron
01/08 Calgary, AB w/. Hercules Ayala, lost to Mike Shaw & Goldie Rogers
01/09 Edmonton, AB w/. Jim Neidhart, vs. Mike Shaw & Jose Peron
01/12 Regina, SK w/. Jim Neidhart, beat Mike Shaw & Jose Peron
Vancouver All Star Wrestling:
05/03 Vancouver, BC w/. Dean Ho & Mr. Pro, beat Terry Adonis, Bruiser Costa & Butcher Hughes - Penalty Box Match
05/17 Vancouver, BC drew Terry Adonis
05/17 Vancouver, BC lost in a Battle royal
05/29 Cloverdale, BC lost to Terry Adonis
05/31 Vancouver, BC beat Butcher Hughes
Stampede Wrestling:
06/12 Edmonton, AB vs. Mike Hammer
06/15 Regina, SK drew Ho Chi Lau
06/22 Regina, SK beat Mach Hayato
06/25 Calgary, AB beat Mike Hammer
06/29 Regina, SK drew Ho Chi Lau
07/02 Calgary, AB beat Mike Hammer
07/06 Regina, SK beat Mike Hammer
07/09 Calgary, AB lost to Bad News Allen
07/12 Hobbema, AB lost to Gama Singh
07/13 Regina, SK beat Bad News Allen by DQ
07/18 Edmonton, AB drew Tony Rocco
07/20 Regina, SK w/. Mr. Hito, beat Ho Chi Lau & Mach Hayato
07/24 Edmonton, AB vs. Ho Chi Lau
07/27 Regina, SK lost to Gama Singh
07/30 Calgary, AB beat Tony Rocco
08/06 Calgary, AB no contest vs. Tony Rocco
08/13 Calgary, AB drew Mach Hayato
08/17 Regina, SK drew Tony Rocco
08/20 Calgary, AB drew Jim Neidhart
08/24 Regina, SK lost to Jim Neidhart
08/27 Calgary, AB w/. Mr. Hito, beat Ken Wayne & Mike Hammer
09/12 Edmonton, AB beat David Shultz
09/17 Calgary, AB beat Bill Jodoin
09/24 Calgary, AB beat Tony Rocco
09/28 Regina, SK drew Tony Rocco
10/01 Calgary, AB beat Scott Ferris
10/05 Regina, SK w/. Mr. Hito, lost to Hubert Gallant & Danny Davis
10/08 Calgary, AB lost to Keith Hart
10/12 Regina, SK lost to Hubert Gallant
10/24 Calgary, AB beat Tony Rocco
Vancouver All Star Wrestling:
11/01 Vancouver, BC drew Carl Batterman
11/15 Vancouver, BC drew Eric Froelich
11/29 Vancouver, BC drew Bruiser Costa
12/13 Vancouver, BC beat Grizzly Evans by count out

1983
01/08 Cloverdale, BC lost to Grizzly Evans
01/10 Vancouver, BC drew Moondog Moretti
01/15 Cloverdale, BC lost to Al Tomko
01/22 Cloverdale, BC beat Grizzly Evans by count out
01/24 Vancouver, BC beat Grizzly Evans by count out
01/24 Vancouver, BC w/. Dean Ho & Moondog Moretti, beat Al Tomko, Terry Adonis & Grizzly Evans -Elimination match
01/29 Cloverdale, BC beat Grizzly Evans Strap match
02/05 Cloverdale, BC beat Verne Siebert
02/07 Vancouver, BC beat Grizzly Evans Lumberjack match
02/12 Cloverdale, BC lost to Terry Adonis by DQ
02/19 Cloverdale, BC w/. Bruiser Costa, lost to Tim Flowers & Terry Adonis
02/21 Vancouver, BC w/. Igor Volkoff, lost to Al Tomko & Moose Morowski
02/26 Cloverdale, BC beat Moose Morowski
03/05 Cloverdale, BC w/. Verne Siebert, lost to Tim Flowers & Terry Adonis
03/07 Vancouver, BC lost to Terry Adonis by DQ
03/12 Cloverdale, BC w/. Bruiser Costa, lost to Tim Flowers & Terry Adonis
03/19 Cloverdale, BC w/. Mr. Pro, beat Tim Flowers & Terry Adonis by count out
03/21 Vancouver, BC w/. Mr. Pro, beat Bruiser Costa & Mad Mongol
03/21 Vancouver, BC w/. Mr. Pro, lost to Dean Ho & Moondog Moretti by count out
03/26 Cloverdale, BC w/. Mr. Pro, beat Tim Flowers & Terry Adonis Fence match
04/02 Cloverdale, BC beat Mike Allen
04/04 Vancouver, BC drew Tim Flowers
04/09 Cloverdale, BC w/. Dean Ho, lost to Tim Flowers & Terry Adonis by reversed decision
04/16 Cloverdale, BC beat Bruiser Costa
04/18 Vancouver, BC w/. Dean Ho & Moondog Moretti, lost to Al Tomko, Tim Flowers & Bruiser Costa
04/30 Cloverdale, BC w/. Dean Ho, beat Tim Flowers & Terry Adonis by DQ
06/05 Vancouver, BC beat Terry Adonis
06/11 Cloverdale, BC beat Terry Adonis by DQ
06/12 Vancouver, BC beat Moose Morowski
06/18 Cloverdale, BC w/. Kip Kelly, lost to Moose Morowski & Terry Adonis
06/19 Vancouver, BC beat Tim Flowers by DQ
06/21 Calgary, AB drew Terry Adonis
08/20 Cloverdale, BC w/. Randy Rich & Kip Kelly, beat Tim Flowers, Rick Patterson & Joe Cagle
10/17 Vancouver, BC beat Rick Patterson
10/22 Cloverdale, BC beat Moose Morowski by DQ
Stampede Wrestling:
10/24 Vancouver, BC lost to Kerry Brown
Vancouver All Star Wrestling:
10/29 Cloverdale, BC beat Peter Flowers
10/30 Vancouver, BC drew Mike Dupree
11/12 Cloverdale, BC w/. Mike Taylor, lost to Moose Morowski & Tim Flowers by count out
11/14 Vancouver, BC beat Joe Cagle
Stampede Wrestling:
11/20 Victoria, BC lost to Ben Bassarab
Vancouver All Star Wrestling:
11/26 Cloverdale, BC w/. Rick Patterson, beat Moose Morowski & Tim Flowers
11/28 Vancouver, BC drew Moondog Moretti
12/03 Cloverdale, BC beat Snake Williams by DQ
12/03 Cloverdale, BC w/. Rick Patterson, lost to Moose Morowski & Snake Williams
12/10 Cloverdale, BC drew Star Rider
12/12 Vancouver, BC beat Joe Cagle by DQ

1984
01/07 Cloverdale, BC beat Moose Morowski by DQ
01/28 Cloverdale, BC beat Joe Cagle
Stampede Wrestling:
01/29 Victoria, BC lost to Mike Shaw
Vancouver All Star Wrestling:
02/04 Cloverdale, BC beat Mr. Biker (Bernie Richard)
02/06 Vancouver, BC drew Ole Olson
03/10 Cloverdale, BC beat Peter Flowers
03/31 Cloverdale, BC lost to Al Tomko by DQ
04/02 Vancouver, BC beat Mr. Biker
Stampede Wrestling:
04/03 Vancouver, BC w/. Ben Bassarab, beat Hubert Gallant & Danny Davis
Vancouver All Star Wrestling:
04/07 Cloverdale, BC beat Rick Patterson
Stampede Wrestling:
04/10 Regina, SK w/. Bret Hart, vs. Hubert Gallant & Danny Davis
04/13 Calgary, AB w/. Mr. Hito, beat Danny Davis & Hiro Saito
04/14 Edmonton, AB beat Hiro Saito
04/16 Saskatoon, SK lost to Ron Starr by count out
04/17 Regina, SK vs. Hubert Gallant
04/20 Calgary, AB beat Hubert Gallant
04/21 Edmonton, AB beat Hubert Gallant
04/22 Victoria, BC beat Tim Flowers
04/23 Vancouver, BC w/. Ben Bassarab, beat Hubert Gallant & Danny Davis
04/24 Regina, SK vs. Tim Flowers
04/25 Leduc, AB lost to The Rebel
04/26 Coaldale, AB lost to The Rebel
04/27 Calgary, AB lost to Duke Myers
Vancouver All Star Wrestling:
04/28 Cloverdale, BC beat Moose Morowski by DQ
Stampede Wrestling:
05/01 Regina, SK vs. Tim Flowers
05/02 Red Deer, AB beat Tim Flowers
05/04 Calgary, AB beat Shunji Takano
05/12 New Westminster, BCw/. Phil Lafleur, lost to Cuban Assassin & The Mercenary
05/14 Vernon, BC drew Tim Flowers
05/15 Kelowna, BC beat Tim Flowers by count out
05/16 Armstrong, BC lost to Ron Starr
05/18 Calgary, AB lost to Bad News Allen
06/08 Duncan, BC w/. Phil Lafleur, beat Cuban Assassin & The Mercenary
06/10 Richmond, BC beat Tim Flowers
06/11 Haney, BC beat The Mercenary
06/12 Kelowna, BC w/. Sonny Two Rivers, beat Cuban Assassin & The Mercenary
06/14 Golden, BC w/. Phil Lafleur, lost to Cuban Assassin & The Mercenary
06/17 Victoria, BC w/. The Invader, beat Tim Flowers & The Mercenary
06/18 Vancouver, BC w/. The Invader, beat Tim Flowers & The Mercenary
06/20 Prince George, BC w/. Sonny Two Rivers, lost to Cuban Assassin & The Mercenary
06/22 Hinton, AB beat Tim Flowers
06/23 Edmonton, AB lost to Gama Singh
06/24 Airdrie, AB beat Goldie Rogers
06/25 Saskatoon, SK w/. Ben Bassarab, beat Cuban Assassin & Hiro Saito
06/26 Regina, SK w/. Ben Bassarab, beat Cuban Assassin & Hiro Saito
06/27 Lloydminster, AB w/. Sonny Two Rivers, beat Cuban Assassin & Duke Myers
06/28 Leduc, AB w/. Sonny Two Rivers, beat Cuban Assassin & Duke Myers
06/29 Calgary, AB beat Goldie Rogers
Vancouver All Star Wrestling:
06/30 Cloverdale, BC drew Randy Rich
Stampede Wrestling:
07/03 Regina, SK lost to Gama Singh by DQ
07/04 Red Deer, AB w/. Shunji Takano, drew Hiro Saito & Elton Stanton
07/06 Lethbridge, AB drew Jude Rosenbloom
07/07 Edmonton, AB beat Abdullah the Butcher by DQ
07/09 Saskatoon, SK w/. Ben Bassarab, lost to Duke Myers & Mad Max
07/10 Regina, SK lost to Abdullah the Butcher
07/11 Calgary, AB beat Abdullah the Butcher by DQ
07/12 Spruce Grove, AB beat Jude Rosenbloom
07/13 Medicine Hat, AB lost to Duke Myers
07/14 Edmonton, AB lost to Duke Myers
07/15 Crowsnest Pass, AB w/. Sonny Two Rivers, beat Duke Myers & Mad Max
07/16 Saskatoon, SK w/. Phil Lafleur & Sonny Two Rivers, lost to Duke Myers, Gama Singh & Ron Starr
07/17 Regina, SK w/. Phil Lafleur & Sonny Two Rivers, lost to Duke Myers, Gama Singh & Ron Starr
07/18 Maple Creek, SK w/. Sonny Two Rivers, beat Duke Myers & Mad Max
07/19 Lethbridge, AB w/. Phil Lafleur & Bruce Hart, lost to Gama Singh, Ron Starr & Mad Max
07/20 Calgary, AB w/. Bruce Hart, lost to Gama Singh & Ron Starr
07/20 Calgary, AB Won a 2-ring Battle royal
07/21 Edmonton, AB 2-ring Battle royal
07/22 Victoria, BC beat Mad Max
07/23 Vancouver, BC beat Mad Max
07/24 Kelowna, BC beat Mad Max
07/25 Vernon, BC w/. Phil Lafleur, beat Mad Max & The Mercenary
07/26 Kamloops, BC beat Mad Max
07/27 Calgary, AB w/. Bruce Hart, lost to Gama Singh & Ron Starr by DQ
07/28 Camrose, AB w/. Sonny Two Rivers, beat Duke Myers & Mad Max (matinee?)
07/28 Edmonton, AB w/. Sonny Two Rivers, no contest vs. Duke Myers & Mad Max
07/30 Swift Current, SK beat Randy Webber
08/01 Red Deer, AB beat Hiro Saito
08/02 Spruce Grove, AB w/. Phil Lafleur, beat Ron Starr & Mad Max
08/03 Calgary, AB beat Mad Max
08/04 Edmonton, AB w/. Bruce Hart & Sonny Two Rivers, no contest vs. Duke Myers, Ron Starr & Mad Max
08/05 Lamont, AB w/. Sonny Two Rivers, beat Duke Myers & Mad Max
08/07 Merritt, BC beat Mad Max
08/08 Salmon Arm, BC lost to Mad Max
08/09 Nakusp, BC beat Mad Max
08/10 Calgary, AB w/. Sonny Two Rivers, beat Butch Moffat & Hiro Saito
08/10 Richmond, BC beat Tim Flowers
08/11 Edmonton, AB w/. Bruce Hart & Sonny Two Rivers, beat Duke Myers, Mad Max & Ron Starr
08/15 Calgary, AB lost to Gama Singh
08/17 Calgary, AB lost to Gama Singh
New Japan Pro Wrestling:
08/24 Tokyo, Japan w/. Scott Ferris, beat Yoshiaki Yatsu & Isamu Teranishi
08/26 Tokyo, Japan w/. Scott Ferris, lost to Riki Choshu & Kuniaki Kobayashi
08/28 Tokyo, Japan w/. Scott Ferris, beat Yoshiaki Yatsu & Isamu Teranishi
08/29 Takachikawa, Japan beat Masanobu Kurisu
08/31 Minamiashigawa, Jpn lost to Riki Choshu
09/03 Kashiwazaki, Japan w/. Davey Boy Smith & Tony St. Clair, lost to Antonio Inoki, Tatsumi Fujinami, & Kantaro Hoshino
09/05 Fukushima, Japan w/. Scott Ferris, beat Isamu Teranishi & Black Cat
09/07 Fukuoka, Japan w/. Scott Ferris, lost to Animal Hamaguchi & Kuniaki Kobayashi
09/09 Kagoshima, Japan w/. Davey Boy Smith, lost to Seiji Sakaguchi & Kantaro Hoshino
09/12 Mihara, Japan w/. Abdullah the Butcher, lost to Riki Choshu & Yoshiaki Yatsu
09/13 Ube, Japan w/. Scott Ferris, beat Isamu Teranishi & Kim Shuko
09/14 Komagane, Japan w/. Scott Ferris, beat Norio Honaga & Fumihiro Niikura
09/17 Tottori, Japan w/. Scott Ferris, beat Isamu Teranishi & Kuniaki Kobayashi
09/18 Konan, Japan beat Makato Arakawa
Vancouver All Star Wrestling:
10/06 Cloverdale, BC beat Bruiser Costa by count out
10/13 Cloverdale, BC beat Moose Morowski by DQ
10/20 Cloverdale, BC w/. Rick Davis, beat Bruiser Costa & Jonathan Sayers
10/27 Cloverdale, BC drew Moose Morowski
11/03 Cloverdale, BC bear Moose Morowski by DQ Lumberjack match
11/10 Cloverdale, BC beat Robbie Royce by DQ
New Japan Pro Wrestling:
11/17 Gamaguori, Japan w/. Andre the Giant, beat Seiji Sakaguchi & Kengo Kimura
11/18 Matsuzaka, Japan lost to Seiji Sakaguchi by count out
11/20 Chiba, Japan w/. Samu, beat The Strong Machines by DQ
11/21 Nagasaki, Japan w/. Samu, beat Kantaro Hoshino & Tatsutoshi Gotoh
11/22 Saeki, Japan w/. Andre the Giant & Samu, lost to Antonio Inoki, Tatsumi Fujinami, & Kantaro Hoshino
11/23 Kumamoto, Japan w/. Andre the Giant & Kerry Brown, beat The Strong Machines & Hiro Saito
11/24 Kumagaya, Japan w/. Andre the Giant, drew Adrian Adonis & Dick Murdoch
11/25 Kumagaya, Japan beat Hiro Saito by DQ
11/26 Sendai, Japan w/. Andre the Giant, beat Antonio Inoki & Tatsumi Fujinami
11/27 Hachinohe, Japan w/. Adrian Adonis & Dick Murdoch, lost to Antonio Inoki, Tatsumi Fujinami, & Kengo Kimura
11/28 Yokosuka, Japan w/. Adrian Adonis, lost to The Strong Machines
11/29 Shimizu, Japan beat Keichi Yamada
11/30 Nagoya, Japan lost to Tiger Toguchi
12/01 Numazu, Japan w/. Andre the Giant, lost to The Strong Machines by DQ
12/02 Yokohama, Japan lost to Atisanoe
12/03 Okayama, Japan beat Mankato Arakawa
12/04 Kochi, Japan w/. Andre the Giant, beat Kerry Brown & Tiger Toguchi
12/05 Osaka, Japan lost to Atisanoe
12/06 Hiroshima, Japan lost to Kantaro Hoshino
12/08 Quezon City, Phpns. w/. Kerry Brown, lost to Seiji Sakaguchi & Tiger Toguchi
12/09 Manila, Phillipines w/. Kerry Brown, lost to Kengo Kimura & Tatsutoshi Gotoh

1985
American Wrestling Association:
01/16 Vancouver, BC lost to Nick Bockwinkel
Vancouver All Star Wrestling:
06/08 Cloverdale, BC beat Moose Morowski by DQ
06/15 Cloverdale, BC beat Tim Patterson
06/22 Cloverdale, BC lost to Rick Davis
09/07 Cloverdale, BC w/. Sonny Myers, lost to Tim Patterson & Dave Gold
09/14 Cloverdale, BC beat Mike Dupre
09/21 Cloverdale, BC beat Super Destroyer by DQ
09/28 Cloverdale, BC w/. Pat Brady, beat Dave Gold & Jonathan Sayers
10/05 Cloverdale, BC beat Sonny Myers
Stampede Wrestling:
10/21 Victoria, BC lost to Honkytonk Wayne
10/22 Nanaimo, BC lost to Kerry Brown
10/23 Vancouver, BC lost to Kerry Brown
10/24 Fernie, BC lost to Kerry Brown
10/25 Calgary, AB w/. Randy Webber, lost to Kerry Brown & Hubert Gallant
10/26 Edmonton, AB beat Cuban Assassin
11/05 Port Coquitlam, BC lost to Honkytonk Wayne
11/06 Vancouver, BC lost to Mike Shaw
11/08 Calgary, AB beat Cuban Assassin
11/09 Edmonton, AB beat Mike Hammer
11/12 Regina, SK lost to Mike Shaw
11/13 Red Deer, AB lost to Mike Shaw
11/14 Lethbridge, AB lost to Mike Shaw
11/15 Calgary, AB lost to Kerry Brown by DQ
11/16 Edmonton, AB lost to Mike Shaw
11/18 Vancouver, BC lost to Hubert Gallant
11/19 Surrey, BC lost to Mike Shaw
11/21 Kelowna, BC lost to Mike Shaw
11/22 Calgary, AB lost to Mr. Hito
11/23 Edmonton, AB beat Rick Patterson
11/26 Swift Current, SK lost to Kerry Brown
11/27 Red Deer, AB lost to Kerry Brown
11/28 Lethbridge, AB lost to Kerry Brown
11/29 Calgary, AB w/. Leo Burke & Bad News Allen, lost to Kerry Brown, Ron Starr & Honkytonk Wayne by DQ
11/30 Edmonton, AB w/. Rick Patterson, beat Butch Moffat & Terminator
12/02 Cranbrook, BC w/. Rick Patterson, beat Butch Moffat & Cuban Assassin
12/04 Vancouver, BC beat Butch Moffat
12/06 Calgary, AB w/. Bad News Allen, beat Ron Starr & Honkytonk Wayne
12/07 Edmonton, AB w/. Bad News Allen, beat Ron Starr & Honkytonk Wayne
12/08 Sunchild, AB lost to Butch Moffat
12/09 Fort Qu'Appelle, SK w/. Cobra, beat Mike Shaw & Cuban Assassin
12/10 Regina, SK w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
12/11 Red Deer, AB lost to Mike Shaw
12/13 Calgary, AB w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
12/14 Edmonton, AB w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
12/17 Mission, BC lost to Honkytonk Wayne
12/18 Vancouver, BC w/. Ron Ritchie, beat Honkytonk Wayne & Mike Shaw
12/19 Kelowna, BC lost to Mike Shaw
12/20 Calgary, AB lost to Honkytonk Wayne
12/21 Edmonton, AB lost to Honkytonk Wayne

1986
01/03 Calgary, AB w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
01/04 Edmonton, AB w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
01/06 Calgary, AB lost to Steve DiSalvo
01/07 Regina, SK w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne by DQ
01/07 Regina, SK lost in a 15-man Battle royal
01/08 Red Deer, AB w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
01/09 Lethbridge, AB w/. Ben Bassarab, beat Makhan Singh & Butch Moffat
01/09 Lethbridge, AB lost in a 15-man Battle royal
01/10 Calgary, AB lost to Steve DiSalvo
01/11 Edmonton, AB lost to Makhan Singh
01/13 Vancouver, BC w/. Bad News Allen, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
01/14 Mission, BC w/. Bad News Allen, lost to Makhan Singh & Steve DiSalvo
01/15 Cloverdale, BC lost to Steve DiSalvo
01/17 Calgary, AB lost to Makhan Singh
01/18 Edmonton, AB lost to Steve DiSalvo
01/21 Regina, SK lost to Steve DiSalvo
01/22 Red Deer, AB w/. Ben Bassarab, lost to Makhan Singh & Steve DiSalvo
01/23 Lethbridge, AB lost to Steve DiSalvo
01/24 Calgary, AB w/. Ben Bassarab, lost to Makhan Singh & Butch Moffat
01/25 Edmonton, AB drew Butch Moffat
01/27 Vancouver, BC lost to Steve DiSalvo
01/28 Port Alberni, BC w/. Bad News Allen, lost to Makhan Singh & Steve DiSalvo
01/29 Chilliwack, BC w/. Bad News Allen, lost to Makhan Singh & Steve DiSalvo
02/07 Calgary, AB beat Butch Moffat
02/11 Mission, BC lost to Makhan Singh
02/12 Vancouver, BC w/. Rick Patterson, lost to Makhan Singh & Steve DiSalvo
02/13 Penticton, BC w/. Rick Patterson, lost to Makhan Singh & Steve DiSalvo
02/14 Calgary, AB lost to Angel of Death
02/15 Edmonton, AB w/. Rick Patterson, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
02/16 Bonnyville, AB lost to Angel of Death
02/17 Brooks, AB w/. Invader, lost to Ron Starr & Honkytonk Wayne
02/19 Regina, SK beat Black Mephisto
02/20 Lethbridge, AB drew Cuban Assassin
02/21 Calgary, AB w/. Mr. Hito, lost to Steve DiSalvo & Angel of Death
02/22 Edmonton, AB lost to Kerry Brown
02/24 Vancouver, BC lost to Ron Starr
02/25 Port Alberni, BC lost to Honkytonk Wayne
02/26 Chilliwack, BC drew Honkytonk Wayne
02/28 Calgary, AB vs. Cuban Assassin
03/01 Edmonton, AB w/. Tom Magee, lost to Steve DiSalvo & Angel of Death
03/04 Regina, SK w/. Rick Patterson, vs. Makhan Singh & Cuban Assassin
03/05 Red Deer, AB lost to Steve DiSalvo
03/06 Medicine Hat, AB lost to Steve DiSalvo
03/07 Calgary, AB w/. Robbie Stewart, lost to Makhan Singh & Steve DiSalvo
03/08 Edmonton, AB no contest vs. Mr. Hito
03/10 Vancouver, BC beat Hubert Sestor
03/11 Campbell River, BC lost to Steve DiSalvo
03/12 Nanaimo, BC lost to Steve DiSalvo
03/13 Kelowna, BC lost to Honkytonk Wayne
03/14 Calgary, AB beat Rick Patterson
03/15 Edmonton, AB beat Rick Patterson
03/16 Bonnyville, AB beat Rick Patterson
03/17 Broadview, SK lost to Kerry Brown
03/19 Taber, AB lost to Steve DiSalvo
03/21 Calgary, AB beat Mr. Hito
03/23 Wetaskiwin, AB lost to Kerry Brown
03/24 Vancouver, BC beat Rick Patterson
03/25 Mission, BC beat Rick Patterson
03/26 Brocket, AB lost to Steve DiSalvo
03/28 Calgary, AB w/. Keith Hart, lost to Steve DiSalvo & Angel of Death
International Wrestling:
03/30 Montreal, QC lost to Samu
03/31 Quebec City, QC w/. Gino Brito Jr., lost to Frenchy Martin & Man Mountain Moore
Stampede Wrestling:
04/02 Red Deer, AB lost to Makhan Singh
04/05 Edmonton, AB lost to Makhan Singh
04/07 Courtenay, BC beat Rick Patterson
04/08 Nanaimo, BC drew Rick Patterson
04/09 Vancouver, BC w/. Chris Benoit, lost to Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/11 Calgary, AB beat Angel of Death by DQ
04/12 Edmonton, AB drew B.J. Annis
04/13 Brooks, AB lost to Steve DiSalvo
04/15 Regina, SK lost to Angel of Death
04/16 Red Deer, AB w/. Rudy Diamond, lost to Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/17 Lethbridge, AB w/. Rudy Diamond, lost to Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/19 Edmonton, AB lost to Angel of Death
04/21 Vancouver, BC w/. Rudy Diamond, beat Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/22 Campbell River, BC w/. Rudy Diamond, lost to Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/23 Powell River, BC w/. Rudy Diamond, lost to Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/25 Calgary, AB lost to Angel of Death by DQ
04/26 Edmonton, AB w/. Chris Benoit, lost to Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/27 Panne, AB w/. Rudy Diamond, lost to Honkytonk Wayne & Cuban Assassin
04/28 Fort Qu'Appelle, SK w/. Rudy Diamond & Bad News Allen, lost to Honkytonk Wayne, Cuban Assassin & Steve DiSalvo
04/29 Regina, SK w/. Bad News Allen, beat Duke Myers & Makhan Singh
05/01 Brandon, MB 14-man Battle royal
05/02 Calgary, AB w/. Vicky Carenza, lost to Angel of Death & Rhonda Singh
05/03 Edmonton, AB w/. Vicky Carenza, lost to Angel of Death & Rhonda Singh
05/05 Vancouver, BC w/. Mr. Hito, lost to Bill Kazmaier & Angel of Death
05/06 Port Alberni, BC w/. Bad News Allen, lost to Bill Kazmaier & Angel of Death
05/07 Nanaimo, BC w/. Mr. Hito, lost to Bill Kazmaier & Angel of Death
05/09 Calgary, AB w/. Bad News Allen, beat Angel of Death & Duke Myers by DQ
International Wrestling:
05/12 Montreal, QC w/. Nick DeCarlo, beat Frenchy Martin & Man Mountain Moore
05/13 Quebec City, QC lost to Steve Strong
Stampede Wrestling:
05/16 Calgary, AB w/. Bad News Allen, beat Duke Myers & Kerry Brown by DQ
05/17 Edmonton, AB w/. Bad News Allen, lost to Duke Myers & Kerry Brown
05/20 Standoff, AB lost to El Canek
05/21 Ponoka, AB double count out vs. El Canek
05/22 Lethbridge, AB w/. Vicki Carenza, lost to Angel of Death & Rhonda Singh
05/23 Calgary, AB w/. B.J. Annis, lost to Duke Myers & Kerry Brown
05/24 Edmonton, AB lost to Bill Kazmaier
05/25 Spruce Grove, AB beat Angel of Death
05/26 Brooks, AB double DQ vs. El Canek
05/27 Regina, SK w/. Bill Kazmaier, beat Duke Myers & Kerry Brown by DQ
05/28 Taber, AB double count out vs. El Canek
05/30 Calgary, AB w/. Bob Wayne, lost to Mr. Hito & Kio Kawada
06/01 Olds, AB lost to Angel of Death
06/02 Vancouver, BC w/. Alo Leilani, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/03 Port Moody, BC w/. Alo Leilani, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/04 Chilliwack, BC lost to Honkytonk Wayne
06/05 Kelowna, BC w/. Owen Hart, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/06 Calgary, AB beat Lenny Guilmette
06/07 Edmonton, AB beat Kio Kawada
06/08 LaRonge, SK w/. Bad News Allen, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/09 White Bear, SK w/. Bad News Allen, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/10 Regina, SK w/. Alo Leilani, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/11 Melville, SK w/. Bad News Allen, beat Duke Myers & Kerry Brown
06/12 Lethbridge, AB w/. Alo Leilani, beat Duke Myers & Drago Thomas
06/13 Calgary, AB w/. Alo Leilani, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/14 Edmonton, AB w/. Bill Cody, lost to Duke Myers & Kerry Brown
06/16 Vancouver, BC lost to Angel of Death
International Wrestling:
12/19 Montreal, QC lost to Sweet Daddy Siki

1987
03/06 Calgary, AB w/. Bill Kazmaier,, lost to Kerry Brown & Duke Myers by DQ
03/07 Edmonton, AB w/. Bill Kazmaier, lost to Kerry Brown & Duke Myers
03/13 Calgary, AB lost to Viet Cong Express #1
03/15 Calgary, AB w/. Johnny Smith, lost to Cuban Assassin & Viet Cong Express #1
03/15 Calgary, AB lost in a Battle royal
03/20 Calgary, AB beat Mr. Hito
03/22 Edmonton, AB vs. Makhan Singh
03/28 Edmonton, AB w/. Mr. Hito, vs. Kerry Brown & Duke Myers
04/01 Whitewood, SK beat Mr. Hito
04/03 Calgary, AB w/. Mr. Hito, lost to Cuban Assassin & Ron Starr
04/04 Edmonton, AB lost to Squasher Link
04/05 Calgary, AB lost to Makhan Singh
04/07 Killam, AB lost to Cuban Assassin by count out
04/08 Red Deer, AB beat Mr. Hito
04/09 Cardston, AB lost to Cuban Assassin by DQ
04/10 Calgary, AB lost to Ron Starr
04/11 Edmonton, AB no contest vs. Johnny Smith
04/21 Medicine Hat, AB beat Mr. Hito
04/23 Trochu, AB lost to Ron Ritchie by DQ
04/24 Calgary, AB drew Ron Ritchie
04/25 Edmonton, AB beat Bill Jodoin
04/28 Elk Point, SK beat Mr. Hito
04/29 Eston, SK beat Mr. Hito
04/30 Drumheller, AB beat Mr. Hito
05/01 Calgary, AB beat Johnny Smith
05/02 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, Duke Myers, & Ron Starr, drew Brian Pillman, Owen, Bruce & Keith Hart
05/04 Rocky Mtn. House, ABno contest vs. Ron Starr
05/05 Red Deer, AB double count out vs. Ron Starr
05/06 Picture Butte, AB beat Mr. Hito
05/07 Okotoks, AB beat Mr. Hito
05/08 Calgary, AB beat Mr. Hito
05/09 Edmonton, AB beat Gus Jamieson
05/10 Edson, AB lost to Brian Pillman
05/11 Medicine Hat, AB lost to Owen Hart
05/12 Regina, SK no contest vs. Angel of Death
05/13 Weyburn, SK beat Ben Doon McDonald
05/14 Lethbridge, AB beat Johnny Smith by count out
05/15 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Bill Jodoin & Bill Cody
05/19 Eckville, AB w/. Cuban Assassin & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
05/20 Ft. Saskatchewan, AB w/. Cuban Assassin & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
05/21 Didsbury, AB beat John Gillis
05/21 Didsbury, AB Won a 12-man Battle royal
05/22 Calgary, AB beat Beef Wellington
05/24 Edmonton, AB beat Mr. Hito
05/25 Moose Jaw, SK beat Beef Wellington
05/26 Gravelbourg, SK drew Keichi Yamada
05/27 Kennedy, SK lost to Owen Hart
05/28 Shaunavon, SK w/. Cuban Asssassin, beat Keichi Yamada & Beef Wellington
05/29 Calgary, AB double count out vs. Owen Hart
05/30 Edmonton, AB lost to Owen Hart
06/02 Camrose, AB beat Keichi Yamada
06/03 Taber, AB w/. The Viet Cong Express, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
06/04 Sundre, AB w/. The Viet Cong Express, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
06/05 Calgary, AB lost to Owen Hart
06/06 Edmonton, AB no contest vs. Bruce Hart
06/08 Kelvington, SK double count out vs. Brian Pillman
06/08 Kelvington, SK lost in a Battle royal
06/09 Regina, SK lost to Brian Pillman
06/10 Big River, SK drew Keichi Yamada
06/11 Kerrobert, SK lost to Ron Ritchie by DQ
06/12 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Mr. Hito & Beef Wellington
06/13 Edmonton, AB beat Bruce Hart Caribbean Death match
06/15 Bashaw, AB beat Johnny Smith
06/16 Thorsby, AB lost to Owen Hart
06/17 Vegreville, AB w/. Cuban Assassin, beat Brian Pillman & Bruce Hart
06/18 Lethbridge, AB w/. Cuban Assassin, beat Ron Ritchie & Johnny Smith
06/19 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, drew Brian Pillman & Bruce Hart
06/20 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Brian Pillman & Bruce Hart by reversed decision
06/22 Maple Creek, SK w/. Goldie Rogers, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
06/23 Kindersley, SK beat Ross Lindsey (Ross Hart)
06/24 Carrot River, SK w/. Bad News Allen, lost to Owen Hart & Keichi Yamada
06/25 Kelliher, SK w/. Jude Rosenbloom, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
06/26 Calgary, AB w/. Jude Rosenbloom, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
06/27 Edmonton, AB w/. Jude Rosenbloom & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
06/28 Stoney Plain, AB beat Ross Lindsey
06/30 Morrin, AB lost to Owen Hart
07/03 Medicine Hat, AB w/. Viet Cong Express #1, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/05 Raymond, AB w/. Goldie Rogers, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/06 Indian Head, SK drew Brian Pillman
07/06 Indian Head, SK lost in a Battle royal
07/07 Regina, SK beat Ben Doon McDonald
07/08 North Battleford, SK w/. Gama & Makhan Singh, lost to Owen Hart, Brian Pillman & Keichi Yamada
07/09 Leader, SK w/. Viet Cong Express #1, drew Mr. Hito & Keichi Yamada
07/10 Lethbridge, AB w/. Viet Cong Express #1, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/11 Edmonton, AB w/. Jude Rosenbloom, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/13 Oyen, AB w/. Viet Cong Express #1, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
07/15 Innisfail, AB w/. Makhan Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart
07/16 Okotoks, AB beat Brian Pillman by DQ
07/16 Okotoks, AB lost in a Battle royal
07/17 Calgary, AB w/. Jude Rosenbloom, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/18 Fort McMurray, AB w/. Viet Cong Express #1, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/20 Mayerthorpe, AB beat Gilles Des Fosses
07/21 Valleyview, AB w/. Gama & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
07/22 Peace River, AB w/. Makhan Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart
07/23 Slave Lake, AB w/. Gama Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
07/24 Calgary, AB w/. K.C. Houston & Rhonda Singh, beat Keith Hart, Devil Masami, & Mika Komatsu
07/25 Slave Lake, AB lost to Hiro Hase by DQ
07/25 Slave Lake, AB lost in a Battle royal
07/27 Betley, AB beat Keichi Yamada
07/28 Milk River, AB beat Keichi Yamada
07/29 Duchess, AB w/. Gama Singh, lost to Owen Hart & Keichi Yamada
07/30 Calmar, AB w/. Gama Singh, lost to Owen Hart & Keichi Yamada
07/31 Calgary, AB w/. Gama & Makhan Singh, beat Owen Hart, Hiro Hase & Keichi Yamada
08/07 Calgary, AB beat Keith Hart by DQ
08/14 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Keith Hart & Hiro Hase
08/15 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, beat Bruce & Keith Hart
08/21 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Mr. Hito & Johnny Smith
08/25 Medicine Hat, AB w/. Jude Rosenbloom, lost to Beef Wellington & Bruce Hart by DQ
08/28 Calgary, AB lost to Hiro Hase
09/01 Regina, SK beat Mr. Hito
09/02 Castor, AB drew Johnny Smith
09/03 Lethbridge, AB lost to Hiro Hase
09/04 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Hiro Hase & Johnny Smith
09/05 Edmonton, AB lost to Hiro Hase
09/06 Cochrane, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
09/09 Red Deer, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
09/10 Stettler, AB w/. Makhan Singh,lost to Brian Pillman & Bruce Hart
09/11 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Hiro Hase & Viet Cong Express #2
09/12 Edmonton, AB beat Chris Benoit by DQ
09/18 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Hiro Hase & Viet Cong Express #2
09/19 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, beat Hiro Hase & Mr. Hito
09/20 Enoch, AB lost to Corporal Kirchner
09/22 Revelstoke, BC lost to Corporal Kirchner
09/22 Revelstoke, BC lost in a Battle royal
09/23 Nelson, BC w/. Makhan Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
09/24 Fernie, BC lost to Brian Pillman
09/25 Calgary, AB beat Gilles Des Fosses
09/26 Edmonton, AB w/. Jason the Terrible, The Zodiak, Gama & Makhan Singh, no contest vs. Chris Benoit, Brian Pillman, Cpl. Kirchner, Bruce Hart & Johnny Smith
09/28 Gull Lake, SK w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
09/29 Unity, SK lost to Hiro Hase
10/02 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Chris Benoit & Beef Wellington
10/03 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, no contest vs. Brian Pillman & Bruce Hart
10/09 Calgary, AB w/. Makhan Singh, drew Brian Pillman & Bruce Hart
10/10 Edmonton, AB w/. Jason the Terrible, Zodiak, Gama & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Cpl. Kirchner, Hiro Hase, Bruce & Owen Hart Cage
10/16 Calgary, AB w/. Gama & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Hiro Hase, & Bruce Hart
10/20 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Hiro Hase & Mr. Hito
10/23 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Johnny Smith & Mr. Hito
10/24 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, beat Cpl. Kirchner & Johnny Smith
10/28 Meadow Lake, SK w/. Makhan Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart
10/29 Medicine Hat, AB w/. Makhan Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart
10/30 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Hiro Hase & Mr. Hito
10/31 Edmonton, AB beat Corporal Kirchner
11/01 Drayton Valley, AB w/. Makhan Singh, lost to Owen Hart & Hiro Hase by DQ
11/02 Beseiker, AB beat Owen Hart by DQ
11/03 Tofield, AB beat Bruce Hart
11/04 Red Deer, AB w/. Makhan Singh, Jason the Terrible & The Zodiak, lost to Brian Pillman, Hiro Hase, Bruce & Owen Hart
11/05 Bassano, AB beat Corporal Kirchner by DQ
11/06 Calgary, AB w/. Makhan Singh, drew Brian Pillman & Bruce Hart (60 mins.)
11/07 Edmonton, AB w/. Makhan Singh, drew Brian Pillman & Bruce Hart (60 mins.)
11/11 Great Falls, MT w/. Makhan Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart
*Won the Stampede International tag team titles (5)
11/13 Calgary, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
*Lost the Stampede International tag team titles
11/20 Calgary, AB lost to Owen Hart
11/21 Edmonton, AB lost to Owen Hart
11/22 Calgary, AB beat Beef Wellington
11/26 Bow Island, AB lost to Owen Hart
11/26 Bow Island, AB lost in a Battle royal
11/28 Edmonton, AB w/. Kerry Brown & Hashif Khan, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
12/01 Cold Lake, AB w/. Makhan Singh & Jason the Terrible, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
12/03 Banff, AB w/. Makhan Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
12/04 Calgary, AB w/. Goldie Rogers, lost to Beef Wellington & Johnny Smith
12/05 Edmonton, AB beat Johnny Smith
12/07 Kamloops, BC w/. Garfield Portz, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
12/08 Kelowna, BC w/. Makhan Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
12/10 Lethbridge, AB w/. Makhan Singh & Garfield Portz, beat Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
12/11 Calgary, AB w/. Gama Singh & Garfield Portz, beat Brian Pillman, Bruce Hart & Johnny Smith
12/12 Edmonton, AB w/. Gama Singh & Garfield Portz, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
12/14 North Battleford, SK lost to Brian Pillman
12/15 Regina, SK w/. Garfield Portz, beat Mr. Hito & Beef Wellington
12/17 Lacombe, AB lost to Brian Pillman
12/18 Calgary, AB w/. Kerry Brown, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
12/19 Edmonton, AB beat Hashif Khan
12/21 Camrose, AB w/. Makhan Singh, beat Beef Wellington & Mr. Hito
12/22 Lethbridge, AB beat Hashif Khan
12/23 Red Deer, AB lost to Owen Hart
12/23 Red Deer, AB lost in a Battle royal
12/25 Calgary, AB lost to Owen Hart
12/25 Calgary, AB lost in a Battle royal
12/26 Edmonton, AB beat Phil Lafleur
12/26 Edmonton, AB lost in a Battle royal
12/27 Fort McMurray, AB lost to Owen Hart
12/27 Fort McMurray, AB lost in a Battle royal
12/29 Taber, AB beat Hashif Khan
12/30 Medicine Hat, AB lost to Owen Hart
12/30 Medicine Hat, AB lost in a Battle royal

1988
01/01 Calgary, AB w/. Bad News Allen & Steve DiSalvo, beat Brick Bronsky, Beef Wellington, & Mr. Hito
01/02 Edmonton, AB w/. Goldie Rogers, beat Jonathan Holliday & Mr. Hito
01/08 Calgary, AB w/. Bad News Allen, beat Hashif Khan & Steve DiSalvo
01/09 Edmonton, AB w/. Bad News Allen, beat Hashif Khan & Steve DiSalvo
01/15 Calgary, AB lost to Steve DiSalvo by DQ
01/21 Leduc, AB w/. Gama & Makhan Singh, lost to Chris Benoit, Brian Pillman, & Jason the Terrible
01/22 Calgary, AB lost to Steve DiSalvo
01/23 Edmonton, AB lost to Steve DiSalvo
01/25 Bowden, AB lost to Brian Pillman
01/26 Mundare, AB lost to Brian Pillman
01/27 Vulcan, AB drew Chris Benoit
01/28 Raymond, AB drew Chris Benoit
01/29 Calgary, AB w/. Gama Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
01/30 Edmonton, AB w/. Gama & Makhan Singh, double DQ vs. Brian Pillman, Bruce Hart & Jason the Terrible
02/02 Regina, SK drew Chris Benoit
02/02 Regina, SK lost in a Bunkhouse Battle royal
02/04 Watrous, SK w/. Makhan Singh, lost to Chris Benoit & Brian Pillman
02/05 Calgary, AB w/. Gama Singh, lost to Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
02/06 Red Deer, AB beat Jason the Terrible
02/07 Edmonton, AB w/. Gama & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Bruce Hart & Jason the Terrible
02/12 Calgary, AB w/. Gama & Akam Singh, beat Brian Pillman, Bruce & Wayne Hart
02/19 Calgary, AB w/. Gama & Akam Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Wayne Hart
02/20 Edmonton, AB w/. Gama, Akam & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Wayne Hart
02/26 Calgary, AB w/. Gama & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Wayne Hart
02/27 Edmonton, AB w/. Steve DiSalvo, Akam & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Jason the Terrible, Wayne & Owen Hart
03/01 Regina, SK w/. Hashif Khan vs. Brian Pillman & Bruce Hart
03/04 Calgary, AB beat Chris Benoit
03/05 Edmonton, AB w/. Gama Singh, beat Brian Pillman & Bruce Hart
03/07 Irricana, AB drew Suni War Cloud
03/08 Coalhurst, AB w/. Gilles Des Fosses, lost to Willie Seymour & Suni War Cloud
03/09 Camrose, AB beat Jonathan Holliday
03/10 Carseland, AB w/. Gama & Makhan Singh, lost to Chris Benoit, Owen Hart & Brian Pillman
03/11 Calgary, AB beat Hashif Khan
03/12 Edmonton, AB w/. Steve DiSalavo, Johnny Smith, Gama & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Owen Hart Bunkhouse Cage match
03/15 Preeceville, SK beat Beef Wellington
03/16 Lanigan, SK lost to Jason the Terrible
03/17 Warman, SK lost to Jason the Terrible
03/18 Calgary, AB w/. Makhan Singh, beat Mr. Hito & Suni War Cloud
03/19 Edmonton, AB beat Beef Wellington
03/20 Lethbridge, AB w/. Gama & Makhan Singh, beat Chris Benoit & Owen Hart Handicap
03/23 Red Deer, AB double count out vs. Brian Pillman
03/24 Medicine Hat, AB w/. Gama & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Owen Hart
03/25 Calgary, AB beat Mr. Hito
03/26 Edmonton, AB lost to Jason the Terrible
03/28 Salmon Arm, BC w/. Cuban Assassin, beat Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
03/29 Vernon, BC lost to Jason the Terrible
03/31 Kelowna, BC w/. Makhan Singh & Johnny Smith, beat Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
04/01 Calgary, AB beat Willie Seymour
04/02 Edmonton, AB beat Suni War Cloud
04/04 Humboldt, SK beat Chris Benoit by DQ
04/05 Regina, SK beat Suni War Cloud
04/06 Biggar, SK beat Chris Benoit by DQ
04/07 Swift Current, SK beat Beef Wellington
04/08 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Brick Bronsky & Gilles Des Fosses
04/09 Lethbridge, AB w/. Makhan Singh & Johnny Smith, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
04/10 Edmonton, AB beat Willie Seymour
04/12 Alix, AB beat Chris Benoit by DQ
04/13 Red Deer, AB w/. Cuban Assassin, Makhan Singh, & Johnny Smith, lost to Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Owen Hart Bunkhouse Cage
04/14 Cardston, AB w/. Cuban Assassin & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
04/15 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Brick Bronsky & Willie Seymour
04/16 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Brick Bronsky & Willie Seymour
04/17 Drayton, AB lost to Brian Pillman
04/19 Kamloops, AB w/. Cuban Assassin & Makhan Singh, beat Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
04/20 Kelowna, BC w/. Cuban Assassin, Makhan Singh & Johnny Smith, lost to Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Owen Hart Bunkhouse Cage
04/21 Kimberly, BC beat Suni War Cloud
04/22 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Beef Wellington & Suni War Cloud
04/23 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Beef Wellington & Suni War Cloud
04/24 Castor, AB beat Suni War Cloud
04/26 St. Paul, AB beat Suni War Cloud
04/27 Lloydminster, AB beat Beef Wellington
04/28 Sylvan Lake, AB w/. Cuban Assassin & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
04/29 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Beef Wellington & Jonathan Holliday
04/30 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Jonathan Holliday & Suni War Cloud
05/04 Yorkton, SK w/. Cuban Assassin, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
05/05 Drumheller, AB w/. Cuban Assassin & Makhan Singh, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
05/06 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Randy Thatcher
05/07 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Beef Wellington
05/09 Havre, MT lost to Jason the Terrible
05/09 Havre, MT lost in a Battle royal
05/10 Cutbank, MT w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, lost to Brian Pillman, Bruce & Owen Hart
05/11 Great Falls, MT w/. Cuban Assassin, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
05/12 Medicine Hat, AB w/. Steve DiSalvo, Kerry Brown, Makhan Singh, & Johnny Smith, lost to Chris Benoit, Brian Pillman, Jason the Terrible, Bruce & Owen Hart
05/13 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Beef Wellington
05/14 Edmonton, AB lost to Chris Benoit by DQ
05/15 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Jonathan Holliday & Randy Thatcher
05/15 Calgary, AB lost in a Battle royal
05/20 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Yang Chung & Hashif Khan by DQ
05/21 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Steve Blackman
05/27 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, drew Brian Pillman & Bruce Hart
06/01 Grande Prairie, AB w/. Cuban Assassin, lost to Bruce & Ross Hart by DQ
06/03 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, drew Bruce & Keith Hart
06/04 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, drew Bruce & Keith Hart
06/10 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Bruce & Keith Hart by DQ
06/11 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Bruce & Keith Hart by DQ
06/18 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin & Goldie Rogers, beat Beef Wellington, Bruce & Keith Hart
06/24 Calgary, AB lost to Steve Blackman
06/24 Calgary, AB w/. Cuban Assassin & Goldie Roges, beat Beef Wellington, Bruce & Keith Hart
06/25 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin & Goldie Rogers, beat Beef Wellingon, Bruce & Keith Hart by DQ - Bunkhouse match
07/01 Kelowna, BC w/. Cuban Assassin, lost to Brian Pillman & Bruce Hart by DQ
07/06 High Level, AB lost to Gilles Des Fosses by DQ
07/06 High Level, AB w/. Cuban Assassin, beat Gilles Des Fosses & Ross Hart
07/08 Westlock, AB w/. Cuban Assassin, beat Gilles Des Fosses & Ross Hart
07/10 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Brian Pillman & Bruce Hart
07/11 Coronation, AB w/. Cuban Assassin, beat Brian Pillman & Keith Hart
07/12 Alix, AB w/. Cuban Assassin, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/15 Medicine Hat, AB w/. Cuban Assassin, lost to Brian Pillman & Bruce Hart
07/22 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Brian Pillman & Bruce Hart
*Won the Stampede International tag team titles (6)
07/31 Lamont, AB beat Gary Albright
08/02 Morinville, AB w/. Cuban Assassin, beat Beef Wellington & Lance Idol
08/05 Calgary, AB beat Beef Wellington
08/06 Camrose, AB w/. Cuban Assassin, beat Randy Thatcher & Lance Idol
08/06 Camrose, AB lost in a Battle royal
08/19 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
08/20 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
08/21 Okotoks, AB w/. Cuban Assassin, beat Keith Hart & Beef Wellington
08/22 Whitecourt, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
08/23 Grimshaw, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Lance Idol
08/24 Fort St. John, BC w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
08/25 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, vs. Chris Benoit & Lance Idol
08/26 Medicine Hat, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
08/27 Lloydminster, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Beef Wellington
08/29 Claresholm, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Bruce Hart
08/30 Innisfail, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
08/31 Stettler, AB w/. Cuban Assassin, no contest vs. Chris Benoit & Lance Idol
09/01 Rimbey, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
09/02 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
09/03 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Lance Idol
09/10 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
09/17 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
09/23 Calgary, AB vs. Lance Idol
09/24 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, beat Chris Benoit, Bruce Hart & Lance Idol
10/01 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, beat Chris Benoit, Bruce Hart, & Lance Idol
10/02 Edson, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
10/03 Fahler, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
10/04 Bonnyville, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Lance Idol
10/05 Boyle, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Lance Idol
10/06 Leduc, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Lance Idol
10/07 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
*Lost the Stampede International tag team titles
10/08 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
10/11 Regina, SK w/. Cuban Assassin, beat Bruce Hart & Lance Idol
10/12 Yorkton, SK w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol Death match
10/13 Medicine Hat, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol Death match
10/14 Calgary, AB beat Randy Thatcher
10/15 Edmonton, AB lost to Leo Burke by DQ
10/17 Rocky Mtn. House, ABw/. Cuban Assassin & Johnny Smith, lost to Chris Benoit, Bruce Hart, & Lance Idol
10/18 Gibbons, AB w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, lost to Chris Benoit, Bruce Hart & Lance Idol
10/19 Red Deer, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Lance Idol
10/20 Fernie, BC w/. Cuban Assassin & Gama Singh, lost to Chris Benoit, Bruce Hart, & Lance Idol
10/22 Edmonton, AB beat Randy Thatcher
10/28 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Lance Idol
*Won the Stampede International tag team titles (7)
10/30 Camrose, AB w/. Cuban Assassin, lost to Steve DiSalvo & Steve Blackman
11/05 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Leo Burke & Randy Thatcher
11/06 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat Leo Burke & Beef Wellington
11/11 Calgary, AB w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, lost to Chris Benoit, Bruce Hart, & Beef Wellington
11/12 Fort McMurray, AB w/. Cuban Assassin, beat Chris Benoit & Beef Wellington
11/18 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, vs. Chris Benoit & Bruce Hart
12/02 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid by CO
12/03 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid by CO
12/07 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid
*Lost the Stampede International tag team titles
12/09 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid - Cage
12/10 Lethbridge, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid - Cage
12/12 Saskatoon, SK w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid
12/13 Prince Albert, SK w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid
12/14 Regina, SK w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid
12/15 Broadview, SK w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
12/16 Calgary, AB w/. Cuban Assassin & Makhan Singh, lost to Davey Boy Smith, Don Muraco & Dynamite Kid
12/17 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid - Cage
12/19 Breton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
12/20 Vulcan, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
12/21 Drumheller, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid
12/22 Lethbridge, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid - Cage
12/23 Calgary, AB lost to Chris Benoit
12/23 Calgary, AB lost in a Bunkhouse Battle royal
12/26 Medicine Hat, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid - Cage
12/27 Lloydminster, AB w/. Cuban Assassin, beat Beef Wellington & Ross Hart
12/28 Red Deer, AB w/. Cuban Assassin, lost to Davey Boy Smith & Dynamite Kid
12/30 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Steve Blackman & Steve DiSalvo

1989
01/13 Calgary, AB beat J.T. Law
01/20 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to David & Larry Powers by DQ
01/27 Calgary, AB w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, vs. Steve DiSalvo, Steve Blackman, & Beef Wellington
01/28 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Steve DiSalvo & Steve Blackman by DQ
02/03 Calgary, AB w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, lost to Steve DiSalvo, Steve Blackman, & Beef Wellington
02/04 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin & Johnny Smith, lost to Steve DiSalvo, Steve Blackman, & Beef Wellington
03/24 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat David & Larry Powers
03/25 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, beat David & Larry Powers
03/31 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Ron Ritchie & Eddie Watts
04/07 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, vs. Makhan & Vokhan Singh
04/22 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Makhan & Vokhan Singh
05/01 Brooks, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/02 Rimbey, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/03 Red Deer, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/04 Medicine Hat, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/05 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/06 Edmonton, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/07 Drayton Valley, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/09 Sturgeon Lake, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/10 Barrhead, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/11 Bowden, AB w/. Cuban Assassin, lost to Chris Benoit & Beef Wellington
05/12 Calgary, AB beat Eddie Watts
05/13 Edmonton, AB lost to Chris Benoit
05/16 Kelowna, BC w/. Cuban Assassin, beat Eddie Watts & Sumu Hara
05/18 Kamloops, BC w/. Cuban Assassin, beat Eddie Watts & Sumu Hara
05/19 Calgary, AB lost to Ricky Rice
05/20 Edmonton, AB lost to Sumu Hara
Atlantic Grand Prix Wrestling:
05/26 Bridgewater, NS w/. Cuban Assassin, beat Eddie Watts & Butcher Vachon
06/15 Bridgewater, NS
06/16 Berwick, NS
06/17 Antigonish, NS
06/18 Cocagne, NB
06/19 Keswick, NB
06/20 Woodtsock, NB
06/21 Springhill, NB
06/22 Bridgewater, NS
07/01 Bridgewater, NS double count out vs. Steve Casey
07/20 Halifax, NS lost to Stephen Pettipas
07/27 Halifax, NS lost to Stephen Pettipas

1990
Stampede Wrestling:
06/01 Kelowna, BC beat Roy Redcrow
Canadian National Wrestling Alliance:
06/15 Calgary, AB ??
06/22 Calgary, AB lost to Gama Singh by DQ
06/29 Calgary, AB lost to Akam Singh by DQ
07/27 Calgary, AB beat Beef Wellington
*Won tournament to claim CNWA title
08/10 Calgary, AB double count out vs. Beef Wellington
Super World Sports:
10/18 Tokyo, Japan w/. Dino Ventura, lost to Samu & Fatu
10/19 Tokyo, Japan w/. Bob Orton Jr., lost to Yoshiaki Yatsu & Takagi
Canadian National Wrestling Alliance:
11/01 Calgary, AB vs. Ron Ritchie

1991
02/01 Calgary, AB lost to Mega Mask
02/08 Calgary, AB lost to Randy Thatcher by DQ
02/22 Calgary, AB w/. Johnny Smith & Gama Singh, beat Ron Ritchie, Mega Mask & Randy Thatcher
03/01 Calgary, AB lost to Randy Thatcher by DQ
Promoter Milad Elzein (aka Abu Wizal):
12/27 Calgary, AB w/. Bad News Allen & Gama Singh, beat Phil Lafleur, Mike Lozansky & Ben Bassarab

1992
01/10 Calgary, AB beat Jeff Wheeler
West Four Wrestling Alliance:
02/25 Winnipeg, MB beat Jason Power
02/25 Winnipeg, MB w/. Bob Brown, beat Bobby Jay & Jason Power
02/25 Winnipeg, MB w/. Bob Brown, beat E.Z. Ryder & Jason Power
02/25 Winnipeg, MB w/. Bob Brown & The Natural, no contest vs. Chris Jericho, Lance Storm & Gene Kiniski
02/25 Winnipeg, MB Won a Battle royal
*Won the vacant WFWA Canadian title
04/10 Winnipeg, MB No Information Available
04/12 Winnipeg, MB "
04/15 Long Plain, MB "
04/16 Morden, MB "
04/18 Dauphin, MB "
04/19 Winnipeg, MB "
04/20 Killarney, MB "
04/21 Virden, MB "
04/22 Beausejour, MB w/. The Natural, lost to Chris Jericho & Lance Storm
04/23 Steinbach, MB
04/24 Winnipeg, MB
04/25 Lac du Bonnet, MB
04/26 Winnipeg, MB
05/07 Grand Marais, MB
05/08 Emerson, MB
05/09 Sandy Bay, MB
05/11 Beausejour, MB vs. Lance Storm
05/12 Dauphin, MB vs. Lance Storm
05/12 Dauphin, MB Battle royal
05/13 Killarney, MB vs. Lance Storm
05/13 Killarney, MB Battle royal
05/14 Melita, MB
05/30 Winnipeg, MB
05/31 Winnipeg, MB w/. Kerry Brown, lost to Chi Chi Cruz & Brian Jewel
05/31 Winnipeg, MB lost to Chi Chi Cruz (non-title)
05/31 Winnipeg, MB lost to Chi Chi Cruz Lumberjack match
*Lost the WFWA Canadian title
06/01 Brandon, MB
06/02 Winnipeg, MB
06/03 The Pas, MB
06/04 Flin Flon, MB
06/05 Thompson, MB
06/06 Cross Lake, MB
06/07 Winnipeg, MB
06/08 Beausejour, MB
International Wrestling Association - Promoter Steve DiSalvo:
10/23 Calgary, AB beat P.J. Walker (aka Justin Credible)
Canadian Rocky Mountain Wrestling:
10/30 Calgary, AB lost to Chris Jericho by DQ

1993
West Four Wrestling Alliance:
08/22 Winnipeg, MB lost to Chi Chi Cruz
08/22 Winnipeg, MB w/. Kerry Brown, beat Steve Rivers & Ken Johnson
08/23 Portage La Prairie, MBw/. Steve Gillespie, beat Ken Johnson & Steve Rivers

1994
Canadian Rocky Mountain Wrestling:
02/04 Calgary, AB beat Steve Gillespie
West Four Wrestling Alliance:
02/07 Cross Lake, MB lost to Thunderbird Kid (Bret Como)
02/08 God's River, MB w/. Atomic Punk, lost to Steve Rivers & Thunderbird Kid
02/08 God's River, MB Won a Battle royal
02/08 God's River, MB double DQ vs. The Natural
02/11 God's Lk Narrows lost to Atomic Punk
02/12 God's Lk Narrows w/. K.C. Houston, beat Thunderbird Kid & Vicki Starr
02/12 God's Lk Narrows lost in a Battle royal
02/15 Berens Lake, MB beat Eric Freeze
02/15 Berens Lake, MB lost to Atomic Punk
02/16 L. Grand Rapids, MB beat Eric Freeze
02/16 L. Grand Rapids, MB lost in an elimination tag team match
02/17 L. Grand Rapids, MB beat Eric Freeze
02/17 L. Grand Rapids, MB w/. K.C. Houston, beat Atomic Punk & Jennifer Brazil
02/18 Wasagemack, MB w/. K.C. Houston, lost to Atomic Punk & Jennifer Brazil
02/19 Wasagemack, MB w/. K.C. Houston, lost to Atomic Punk & Jennifer Brazil
09/25 Birtle, MB beat Eddie Watts
09/26 Brandon, MB lost to Eddiw Watts
09/27 Gimli, MB lost to Eddie Watts

1995
Canadian Rocky Mountain Wrestling:
01/06 Calgary, AB beat Jason Helton
01/13 Calgary, AB beat Rick Titan
01/20 Calgary, AB lost to Rick Titan
01/27 Calgary, AB beat Rick Titan Lumberjack match
*Won the CRMW North American title
02/03 Calgary, AB lost to Rick Titan by DQ
02/10 Calgary, AB lost to Mike Anthony by DQ
02/17 Calgary, AB beat Eric Freeze
02/24 Calgary, AB w/. Johnny Smith, lost to Rick Titan & Eric Freeze by DQ
03/03 Calgary, AB w/. Johnny Smith, double DQ vs. Steve Wilde & Black Bart
03/10 Calgary, AB w/. Johnny Smith, lost to Steve Wilde & Black Bart
03/11 Medicine Hat, AB lost to Lance Storm by DQ
03/17 Calgary, AB lost to Lance Storm
03/20 Siksika, AB lost to Super Kungo
03/24 Calgary, AB lost to Lance Storm
03/31 Calgary, AB lost to Lance Storm by DQ
04/07 Calgary, AB beat Klaus Breuderheim
04/21 Calgary, AB lost to Rick Titan
International Wrestling Alliance - Promoter Tony Condello:
*Awarded IWA tag team titles upon arrival
06/08 Winkler, MB w/. Gama Singh, beat Paul Marcoux & The Pharoah
06/09 Portage La Prairie lost to Lance Storm by DQ
06/09 Portage La Prairie w/. Gama Singh, lost to Chris Jericho & Lance Storm
11/14 Winnipeg, MB w/. Gama Singh, lost to Eric Freeze & The Pharoah
11/15 Gimli, MB w/. Gama Singh, beat Lance Storm & Eric Freeze
11/16 Morris, MB w/. Gama Singh, lost to Eric Freeze & The Pharoah
*Lost the IWA tag team titles
11/16 Morris, MB w/. Gama Singh, beat Eric Freeze & The Pharoah (re-match)
*Won the IWA tag team titles (2)
Stampede Wrestling:
12/15 Calgary, AB w/. Cuban Assassin, beat Mike Anthony & King Lau

1996
International Wrestling Alliance:
05/31 Fairford, MB w/. Gama Singh, beat Bluto Belushi & Desperado
06/01 Sagkeeng, MB w/. Gama Singh, beat Bluto Belushi & Desperado
06/02 Winnipeg, MB w/. Gama Singh, beat Bluto Belushi & Desperado
06/03 Peguis, MB w/. Gama Singh, beat Bluto Belushi & Desperado
06/05 Winkler, MB w/. Gama Singh, beat Bluto Belushi & Jethro Hawg
06/06 Portage La Prairie w/. Gama Singh, beat Chi Chi Cruz & Adam Impact
06/07 Selkirk, MB w/. Johnny Smith, vs. Male Nurse & Earl the Orderly
06/07 Selkirk, MB w/. Johnny Smith, lost to Male Nurse & Earl the Orderly; Chi Chi Cruz & Adam
Impact (3-way) *Lost the IWA tag team titles

1997
International Championship Wrestling:
03/29 Cloverdale, BC beat Rockford
04/27 Cloverdale, BC w/. Sumito, lost to Thunder Warrior & Buddy Wayne
05/30 Gibsons, BC beat Lou Andrews
05/31 Cloverdale, BC no contest vs. Buddy Wayne
06/28 Cloverdale, BC beat Ken Johnson
International Wrestling Alliance:
08/19 Lansdown House, ON lost to Christian Cage
08/20 Fort Hope, ON lost to Adam Impact
08/20 Fort Hope, ON lost in a Battle royal
08/22 Kasabionka, ON w/. Bad News Allen, lost to Adam Impact & Christian Cage
08/22 Kasabionka, ON lost in a Battle royal
08/24 Winnipeg, MB beat J.T. Atlas (aka Andy Anderson)
08/29 Amaranth, MB lost to Adam Impact
09/05 Winnipeg, MB ??
09/06 Sagkeeng, MB w/. Christian Cage, beat Bad News Allen & The Natural
International Championship Wrestling:
09/27 Cloverdale, BC w/. Gama Singh, lost to Buddy Wayne & Sumito
10/24 Merritt, BC lost to Timothy Flowers
10/25 Cloverdale, BC w/. Gama Singh, lost to Buddy Wayne & Sumito by DQ
International Wrestling Alliance:
11/25 Swan River, MB vs. Chi Chi Cruz
11/25 Swan River, MB lost in a Battle royal
11/26 The Pas, MB vs. Chi Chi Cruz
11/26 The Pas, MB lost in a Battle royal
11/27 Dauphin, MB vs. Martin Kane (aka Test)
11/27 Dauphin, MB lost in a Battle royal
International Championship Wrestling:
11/29 Cloverdale, BC lost to Buddy Wayne

1998
International Wrestling Alliance:
01/28 Regina, SK lost to Christian Cage
01/29 Yorkton, SK beat Christian Cage
09/18 Winnipeg, MB vs. Bad News Allen
09/20 Hearst, ON vs. Dream Warrior
09/21 New Liskeard, ON vs. Dream Warrior
09/22 Chapleau, ON vs. Dream Warrior
09/23 Schreiber, ON vs. Dream Warrior

1999
International Championship Wrestling:
01/30 Cloverdale, BC beat Havoc
01/30 Cloverdale, BC lost in a Battle royal
03/26 Squamish, BC no contest vs. Fabulous Fabio
03/27 Cloverdale, BC lost to Tim Flowers
International Wrestling Alliance:
03/30 Regina, SK beat Tony Gold
03/31 Kowakatoose, SK lost to Bad News Allen street fight
03/31 Kowakatoose, SK Won a Battle royal
04/01 Apeepeekissis, SK lost to Bad News Allen street fight
04/01 Apeepeekissis, SK Won a Battle royal
05/10 Regina, SK w/. Gama Singh, beat Mr. Twister & Kenny Bond
05/11 Ochapowace, SK w/. Gama Singh, lost to Chi Chi Cruz & Wavell Starr
05/13 Gordon, SK w/. Gama Singh, lost to Chi Chi Cruz & Wavell Starr
International Championship Wrestling:
06/05 Cloverdale, BC lost to Tim Flowers

2001
Prairie Wrestling Alliance:
04/27 Edmonton, AB w/. Gama Singh, beat Hunter Swift & Todd Destiny

2002
No Holds Barred:
01/30 Winnipeg, MB w/. Scott D'Amore, beat Biggie Phatz & Quicksilver
01/31 Sioux Lookout, ON lost to Ivan the Polish Monster
02/01 Thunder Bay, ON lost to Ivan the Polish Monster

Career record compiled by Vance Nevada.